Gelecek Tüm Fantastik ve Bilimkurgu Dizi/Film Uyarlamaları

HAKLARI ALINANLAR

Luna: New Moon – Ian McDonald

Luna-new moonİlk basım: 2015, Tor Books/Gollancz

Türkçe baskısı: Yok

Ne olacak?: Dizi (CBS)

Ne anlatıyor?: “Ay’da geçen Game Of Thrones” olarak adlandırılan kitabımız 2110 yılında, Ay’ın kolonileştirilmesinden 50 yıl sonra, Beş Ejder olarak bilinen beş egemen ailenin feodal bir düzendeki Ay’ın kontrolünü ele geçirmek için verdikleri mücadeleyi konu alıyor.

Adriana Corta, Helium-3 endüstrisinin kontrolü için yıllarca uğraşmış, didinmiş ve zorlu basamakları tırmanarak en nihayetinde Ejderler’in en yenisinin lideri sıfatıyla Ay’da yerini almıştır; ama bu inanılmaz yükselişi sırasında bir çok düşman da edinmiştir. Eğer Corta ailesi Ay’ın kontrolü için verilen bu amansız mücadeleden sağ çıkmak istiyorsa Adriana’nın beş çocuğunun, annelerinin imparatorluğunu düşmanlarından -ve tabii ki kendi aralarındaki çekişmelerden- koruması gerekmektedir. Ortaçağ feodal düzenindeki her tür oyunun, artık Ay yüzeyinde de oynandığını tahmin etmişsinizdir.

Hangi aşamada?: Ağustos ayında, CBS Television Studios eserin hakları için yapılan açık arttırmayı kazandı. Ancak o zamandan beri kendisinden ses seda çıkmadı. Ülkemizde “Derviş Evi” adlı eseriyle tanıdığımız yazarın bu kitabının da dilimize kazandırılması bekleniyor.