Kayıt Ol

Evrenlerin Geçiti~SON!!!

Çevrimdışı veritaserum

• 1112
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
Evrenlerin Geçiti~SON!!!
« : 31 Ocak 2008, 16:00:55 »
bölüm 1 === çok uzaklarda

Ağlıyordu Almira. Yine gece yarısı korkunç bir kabusla uyanmıştı ve çok korkuyordu.Rüyasında annesini görmüştü.Arkasında raflardaki tozlu resimler kalmıştı yalnızca.Almira'ya yıllarca dadılar bakmıştı. Babasınn işleri yüzünden de sürekli oradan oraya taşındıklardan hiç doğru düzgün arkadaşı olmamıştı.
   Son zamanlarda gece rüyasında sürekli annesini görüyordu. Annesinin "Bana gel Galeçya " diye bağıdığını duyuyordu. Ama kalktığında hiçbirşey hatırlamıyordu. Bu da çok sinir bozucuydu.
   Kalktı ve oturdu.Ağlıyordu hala.Artık böyle rüyalar görmek istemiyordu. Ne olurdu annesi ölmemiş olsaydı ? Onu tanımayı çok ama çok isterdi..

"Anneniz hala yaşıyor Galeçya." dedi bir ses. Almira dondu kaldı.Hiçbirşey söyleyemiyordu.Korkudan kaskatı kesilmişti. Sonra konuşanı gördü.
   Yabancı baştan başa bembeyazdı.Upuzun bir boyu vardı ve yere doğru dökülen beyaz bir elbise giymişti.Upuzun saçları bembeyaz olmasına rağmen, hiç de yaşlı durmuyordu. Saçlarının arasına sim gibi tanecikler serpiştirilmişti; ama Almira'nın şaşkınlığı onlarla ilgilenmesini engelliyordu.Kadının başında zarif bir taç vardı.Onu çok akıbetli gösteriyoru.
   "Benden korkmayın."dedi yabancı."Size zarar vermeye gelmedim." Sesi yumuşacıktı.Sanki onu duyuyormuş gibi değil de, içinden geliyormuş gibi hissediyordu.Dilara rahatladı.Korkusu geçmişti.Kadının sesi ona güven veriyordu."Sen kimsin?" diyebildi.
   "Gelin size göstereyim" dedi. Almira kalktı ve pencerenin kenarına, yabancının gösterdiği yere gitii."yukarıdaki yıldızları görüyor musunuz? İşte tam şurada, kuzeye bakın parlak olan.İşte ben O'yum."Almira dudak büzdü.
   "İnanmıyor musunuz? Ama ben gerçekten Kutup Yıldızı'yım.İsterseniz diğer yıldızları da çağırayım, arkadaşlarımla tanışın."
   "Hayır, hayır istemiyorum.Bana hemen buraya nasıl ve neden geldiğini anlat. Ve...bana..neden annemin yaşadığını söylediğini.."
   Almira'nın gözleri doldu ve kadının yüzü karardı."Sevgili Galeçya..Sizi doğduğunuz günden beri izliyoruz.Annenizi de gözlemiştik.Anneniz, bizim kraliçemizdi.Benimle gelin.Size herşeyi anlatacağım.

<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Burada kadının Almira'ya ülkesini anlatması gerekiyor(fazla mı uçuk oldu ;D)harap ve bitap bir ülkeyi. aklımda bir taslak var, ama nasıl bir yer oluşturabiliz, birlikte bakalım. VE yanlışlarım varsa söyleyin lütfen.

eee nasıl buldunuz benim dandirik hkayemin ilk bölümünün başını ??? ;D
Önce, büyük büyük düşündüm;
Sonra büyük büyük yaşadım.
Ne varsa, onlar aldı.
Şimdi bana küçük bir ölüm kaldı.

Çevrimdışı SeD

• 877
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
Ynt: bölüm 1 === çok uzaklarda
« Yanıtla #1 : 31 Ocak 2008, 16:20:51 »
wuaaaww ;D bu anlatım biyerden tanıdk geliyu ama... vala güzel olmuş hea ne anlatçak baalım ;D

Çevrimdışı veritaserum

• 1112
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 31 Ocak 2008, 17:16:12 »
nerden tanıdık geliyor nan söyle katledeyim hemen ;D  :shrlock

ya fazla vaktim yok ondan alel acele yazdım bu şey; şimdi burada hiçbirşey kesindeğil. kızun adı falan filan herbirşeyi değişebilir.kararsız bir insanım ben ;D bu ülke harap bitap kız buraın prensesi falan kız orayı kurtaracak faso fiso şimdi ülke nerden çıktı demeyin ilerki bölümlerde ;D öyle birşey işte yahu yardım edin azcık diye attık onu buraya ama bir sen yorum yazmışsın  :'( :'( :hemk
Ne varsa, onlar aldı.

Çevrimdışı pleasant^^

• 1642
  • Rom: 12
  • bitch is back to the town.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 31 Ocak 2008, 17:18:30 »
Ne olurdu annesi ölmemiş ? olsaydı deseydin daha iyi giderdi :hönk Değişik bir yazıya benziyor.Devamını bekleriz :hihi

so you ride yourselves over the fields and you make all your animal deals and your wise men don't know how it feels to be thick as a brick.

Çevrimdışı veritaserum

• 1112
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 31 Ocak 2008, 17:20:32 »
atacam merak etme teşekkürler yorum çin ;D
Ne varsa, onlar aldı.

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 01 Şubat 2008, 17:11:34 »
Bence ilk yazın olmasına karşın muhteşem, devamını en kısa zamanda bekliyoruz.. =)
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı veritaserum

• 1112
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 01 Şubat 2008, 18:46:14 »
Bence ilk yazın olmasına karşın muhteşem, devamını en kısa zamanda bekliyoruz.. =)
zuhaha teşekkürler hakan abicim ;D çok sağol valla ;D ;D ;D
Ne varsa, onlar aldı.

Çevrimdışı veritaserum

• 1112
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 01 Şubat 2008, 19:57:21 »
o yıkılmış ülke için böyle bir betimleme düşündüm nasıl olmuş :D

Çok kalabalık bir yerdi. İnsanlar burada siyah cüppelerle geziyordu ve hiç ses yoktu. Sanki kimse yaşamıyordu burada. Etraflarındaki ağaçların dalları çok yükseklere uzanıyordu, ama yaprakları kurumuştu. ve simsiyahlardı. Gökyüzü bile karanlıktı. Günzdüz içinde karanlık.. Siyah evlerin pencerelerine siyah perdeler çekilmişti. Soğuk havaya rağmen hiçbirinin bacasından duman tütmüyordu. Ölü bir yerdi burası. İnsanları, evleri, ağaçları ölüydü..

Ne varsa, onlar aldı.

Çevrimdışı SeD

• 877
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 01 Şubat 2008, 20:05:16 »
ama niye bişi anlatmadı ;D :hönk başka sahneye gçtü ;D

Çevrimdışı veritaserum

• 1112
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 01 Şubat 2008, 20:07:44 »
bikerem bu bir blüm değil sadece böyle anlatsam nasıl olur diye soruyorum ;D

sonracıklarıma geçtü deme kuzum geçti de ;D
Ne varsa, onlar aldı.

Çevrimdışı Amras Ringeril

• 2483
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 01 Şubat 2008, 21:49:13 »
O "şöle anlatsam" bölümünde, İnsanlar siyah cüppelerle geziyorlardı. Sanki kimse yaşamıyordu diyor. Burda bir anlaşmazlık var. Şöyle olsa daha iyi olur sanki. İnsanlar siyah cüppelerle geziyor sesleri çıkmıyor sanki ölü gibi hareket ediyorlardı. Ya da insanları ordan çıkararak hata düzeltilebilir gibi.
try again fail again fail better

Çevrimdışı Neases

• 944
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
    • vieux-jeu =)
« Yanıtla #11 : 01 Şubat 2008, 22:04:00 »
Gözde okuyamadım kusura bakma canım gerçekten afalladım aklıma nedne glemedi astronomi kullanmak diye düşündüm baya.süper olmuş,devamını bekliyorumm

Çevrimdışı veritaserum

• 1112
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 02 Şubat 2008, 10:26:52 »
O "şöle anlatsam" bölümünde, İnsanlar siyah cüppelerle geziyorlardı. Sanki kimse yaşamıyordu diyor. Burda bir anlaşmazlık var. Şöyle olsa daha iyi olur sanki. İnsanlar siyah cüppelerle geziyor sesleri çıkmıyor sanki ölü gibi hareket ediyorlardı. Ya da insanları ordan çıkararak hata düzeltilebilir gibi.
bende buna benzer birşey anlatmaya çalıştım ama beceremedim sanki :P ;D

teşekkürler kuzular yorumlarınız için..
Ne varsa, onlar aldı.

Çevrimdışı SeD

• 877
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 02 Şubat 2008, 17:20:24 »
bende buna benzer birşey anlatmaya çalıştım ama beceremedim sanki :P ;D
yok nan süper olmuşş ;D

Çevrimdışı veritaserum

• 1112
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 02 Şubat 2008, 17:21:54 »
yok nan süper olmuşş ;D
sağol kuzucum ;D bir de kafaya koydum şu kızın adını değiştircem yazarken öylesine ilk aklıma gelen adı yazdım kaldı. fiyaka birşey bulun bakem :P ;D
Ne varsa, onlar aldı.