Kayıt Ol

Mümkün Olanın Sınırları: Bir ‘The Witcher’ Öyküsü!

Çevrimdışı Berre

• 1340
  • Rom: 34
  • Güle güle fermuar!
    • Profili Görüntüle

Bundan dört ay önce yayınladığımız Biz Bunu İstiyoruz 2'ye konuk olan olan The Witcher ile ilgili yepyeni bir projeyle karşınızdayız!

Peki nedir bu proje? Bildiğiniz (ya da az önce öğrendiğiniz) gibi projeyi yayımlamamızın üzerinden yaklaşık dört ay geçti. Ve bu süreçte herhangi bir yayınevinden serinin telif haklarının alındığına dair resmi bir açıklama yapılmadı. Dolayısıyla şu anlık serinin Türkçeye çevrimi konusu netlik kazanmış değil.

Biz de bu süreçte hem projemizin arkasında olduğumuzu göstermek hem de özellikle Andrzej Sapkowski’nin kaleme aldığı serinin çevrilmesini bekleyen okurların merakını bir nebze gidermek adına, serinin ikinci kitabı olan “Kader’in Kılıcı (The Sword of Destiny) adlı kitabın içinde bulunan bir öyküyü çevirdik. Bahsi geçen bu öykü ise; Mümkün Olanın SınırlarI (Limits of the Possible).

Öykü uzun olduğundan dolayı her hafta birer bölüm olmak üzere toplamda (4. ve 5. bölümleri beraber yayımlayacağımızdan dolayı) yedi hafta boyunca sizlerle olacaktır. Umuyoruz sizler de beğenecek ve her hafta okumaya devam edeceksinizdir. Temennimiz bölümler bitmeden serinin telif haklarının alındığına, hatta çevirinin başlandığına dair bir açıklama yapılması yönünde.

Ayrıca buradan öyküyü dilimize kazandıran ve projenin hazırlanmasında büyük katkı payı bulunan Anatolya Efsaneleri serisinden de tanıdığımız yazar Serhan Vural’a ve düzeltisini üstlenen Fatma Işık Tuğcu’a bir kez daha teşekkürlerimizi iletiyoruz.

İsterseniz sözü daha fazla uzatmayalım ve sizleri çevirmenin önsözünün de bulunduğu projenin giriş sayfasına yönlendirelim. Ulaşmak için BURAYA tıklayın.

Gelecek hafta, ikinci bölümüyle görüşmek üzere. Şimdiden keyifli okumalar diliyoruz!

Çevrimdışı emuk

• **
  • 226
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
Ynt: Mümkün Olanın Sınırları: Bir ‘The Witcher’ Öyküsü!
« Yanıtla #1 : 02 Eylül 2012, 23:32:42 »
 Kayıp Rıhtım gerçekten "iş" yapan bir site. Sorumluluk sahibi ve atılgan. Biz de ancak teşekkür edebiliyoruz; teşekkürler. Ve Serhan Vural ile Fatma Işık'a da ayrıca teşekkürler.
Bakalım nasılmış Witcher alemi.

Not:
 Yakında sizden "Witcher'ı biz çeviriyoruz ulen" diye bir açıklama duyarsam şaşırmam.
"A.Ö. 352 yılında, Mishamont ayının yirmi altıncı günü, Neraka şehrindeki Takhisis tapınağı yıkıldı. Ejderha kraliçe dünyadan sürüldü, orduları yenilgiye uğratıldı.

Bu zaferin onurunun büyük bir kısmı, ışığın güçleri için cesurca savaşmış olan mızrak kahramanlarına verildi. Ancak tarih kaydetmelidir ki; karanlıkta yürümeyi seçmiş bir adam olmasaydı, ışık kaybetmeye mahkum olurdu."

Çevrimdışı TheSpell

• 826
  • Rom: 16
  • Dovie'andi se tovya sagain.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 02 Eylül 2012, 23:38:17 »
Böyle yazı "kimse telifi almadığı için" falan diye başlayınca, dedim Rıhtım mı almış şaka mı yapıyorlar bize diye, sonrasını okuyunca anladım :)

Teşekkürler!

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 03 Eylül 2012, 00:12:50 »
Serhan Vural'ın ellerine sağlık. Özellikle bizi bu projede bu şekilde desteklemesinden ötürü kendisine özel olarak teşekkür etmek istiyorum. Bu bizim planlı bir projemiz değildi, kendisi destek olmak için böyle bir girişimde bulundu. Bu da sanırım Kayıp Rıhtım'ın ne kadar büüyk bir aile olduğuna çok güzel bir örnek.

Fatma Işık'a da düzeltisinden ötürü ayrıca teşekkür ederim. 8 bölüm boyunca Geralt ile olmak harika bir his olacak.

Çevrimdışı burak

• *
  • 11
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 04 Eylül 2012, 07:53:32 »
Bu özveri ve emeği geçen herkese çok teşekkür ederim, bende gerçekten şaşırdım yani. Foruma ilk mesajım da buradan olsun istedim.

Çevrimdışı Buzmavisi

• **
  • 136
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 04 Eylül 2012, 11:12:47 »
Asıl ben teşekkür ederim.
Umarım bir nebze olsun katkımız olmuştur.
Yepyeni bir fantastik serüvene hazır mısınız?
Anatolya Efsaneleri İlk iki bölüm pdf:http://www.mediafire.com/?uadhvz1vcgmqkct

Yeni Töre'nin ikinci yasası:
Umutlar, inançlar ve dilekler içlerinde bir parça mantık barındırmıyorlarsa hayatları kolayca mahveden boş yalanlara dönüşürler.

Çevrimdışı Berre

• 1340
  • Güle güle fermuar!
    • Profili Görüntüle
Mümkün Olanın Sınırları: 2. Bölüm Yayında!
« Yanıtla #6 : 12 Eylül 2012, 14:40:18 »

The Witcher öyküsü Mümkün Olanın Sınırları’nın ikinci bölümüyle karşınızdayız!

Geçtiğimiz hafta başlattığımız ve haber olarak duyurduğumuz gibi öykümüzün yeni bölümüyle sizlerleyiz.

The Witcher serisinin ikinci kitabı “Kader’in Kılıcı” (The Sword of Destiny) adlı kitabın içinde bulunan bu öyküyle yayınevlerinin bu seriyi dilimize kazandırması manasında destek olmaya devam ediyoruz.

Projemizden yeni haberdar olan arkadaşlarımız detaylı bilgi için buraya tıklayabilirler. Serhan Vural’ın çevirisini ve Fatma Işık Tuğcu’nun düzeltisini üstlendiği öykünün ikinci bölümü için BURAYA, projenin giriş sayfası için de BURAYA tıklayabilirsiniz.

Keyifli okumalar.

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #7 : 12 Eylül 2012, 19:01:53 »
Geralt yine "iş" üzerinde :) Çeviri başlarda hafif aksasa da hemen kendini toparlıyor, hikaye de gayet hoş bir şekilde devam ediyor. Bu kadar az konuşturup bu kadar etkileyici bir karakter yaratmak nasıl bir başarıdır anlayamadım gitti. Bakalım neler olacak.
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 12 Eylül 2012, 19:05:30 »
Bu kadar az konuşturup bu kadar etkileyici bir karakter yaratmak nasıl bir başarıdır anlayamadım gitti.

Peki abi benim Geralt'ı her görüşümde bir 'ah' çekiyor olmam? Neden...

Çevrimdışı beerold

• **
  • 173
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 12 Eylül 2012, 19:40:13 »
 İki bölümü de okuyup bitirdim sonunda. Emeği geçen arkadaşlara, özellikle Serhan Bey'e ve Fatma Hanım'a, teşekkür ederim. Umarım en yakın zamanda dilimize kazandırılır. Bize şimdilik üçüncü bölümü beklemek kalıyor.

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #10 : 12 Eylül 2012, 20:55:10 »
Bu kadar az konuşturup bu kadar etkileyici bir karakter yaratmak nasıl bir başarıdır anlayamadım gitti.

Peki abi benim Geralt'ı her görüşümde bir 'ah' çekiyor olmam? Neden...

'Ovvvv' çekiyor olmaktan iyidir. :D
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı Berre

• 1340
  • Güle güle fermuar!
    • Profili Görüntüle
Mümkün Olanın Sınırları: 3. Bölüm Yayında!
« Yanıtla #11 : 17 Eylül 2012, 18:22:24 »

The Witcher öyküsü Mümkün Olanın Sınırları’nın üçüncü bölümüyle karşınızdayız!

The Witcher serisinin ikinci kitabı “Kader’in Kılıcı(The Sword of Destiny) adlı kitabın içinde bulunan bu öyküyle yayınevlerinin bu seriyi dilimize kazandırması manasında destek olmaya devam ediyoruz.

Projemizden yeni haberdar olan arkadaşlarımız detaylı bilgi için buraya tıklayabilirler. Serhan Vural’ın çevirisini ve Fatma Işık Tuğcu’nun düzeltisini üstlendiği öykünün üçüncü bölümü için BURAYA, projenin giriş sayfası için de BURAYA tıklayabilirsiniz.

Keyifli okumalar.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 17 Eylül 2012, 20:02:49 »
Tek bölüm tek bölüm olmuyor ya -_-. Heyecanla okuyorum ve hemen bitiyor. Ayrıca daha en heyecanlı yerlere de gelemedik. Hakan sana sesleniyorum, ikişer ikişer yayınlayalım şunu *-*!

Çevrimdışı TheSpell

• 826
  • Rom: 16
  • Dovie'andi se tovya sagain.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 17 Eylül 2012, 20:17:53 »
Bir ay sonra falan "kimse bu telif melif almıyor kardeşim, biz çeviriyoruz!" derseniz şaşmam vallahi. Bu ne azim, bu ne kararlılıktır. Teşekkür ve takdir ediyorum cidden.

Çevrimdışı ülfet

• **
  • 184
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 17 Eylül 2012, 20:45:26 »
sitede yeni bir üye olmama rağmen o kadar hoşuma gittiki her şeyiyle gerek forum gerek  kitap bilgileri, adminleri, üyeleri, projeleriyle şu ana kadar girdiğim ve hem keyif alıp hem bilgilendiğim ya buda böyleymiş dediğim nadide sitelerden biri şurda internet var mı olsada bir girsem diye sürekli tarayıcımı çalıştırıyorum teşekkürler... :)
Azrail yorulma kanka intihar edicem...