Kayıt Ol

Game of Thrones

Çevrimdışı Gilderoy

• 416
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
    • Kuyutorman
Ynt: Game of Thrones
« Yanıtla #15 : 08 Nisan 2011, 18:26:53 »
Gerçekten inanılmaz görünüyor. Yüzüklerin Efendisi'nin dizi hâlini izleyeceğiz sanırım. Fırsat buldukça çörekleneceğim bilgisayarın ya da TV'nin başına. :)

Spoiler: Göster
Camelot'u da merakla bekliyorum. 10 Nisan'da cnbc-e'de başlayacakmış o da.
to see world in a grain of sand
and a heaven in a wild flower
hold infinity in the palm of your hand
and eternity in an hour
-William Blake

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
ÖZEL: Game of Thrones Röportajı #1
« Yanıtla #16 : 08 Nisan 2011, 18:28:44 »

Devasa korkunç kurtlar, buz tutmuş tundralar, yozlaşmış krallıklar, merhametsiz tecavüzler, genişçe yarılmış gırtlaklar – zampara cüceyi de unutmamak gerek elbette. Neyden mi bahsediyoruz? 2011’in en çok beklenen dizisi Taht Oyunları'ndan elbette…

Geçtiğimiz haftalarda dizinin senaristleri David Benioff (Troy, X-Men Origins: Wolverine) ve Dan Weiss (Lucky Wander Boy) ile yapılan bir röportaja göre Taht Oyunları projesi aslında 2006 yılından beri geliştirilmekte olan bir fikir. Çünkü ikili ta o zamandan beri Martin’in kanlı güç mücadeleler, karanlık mistik güçler ve atalarının günahları ile boğuşan çocuklarla dolu bu romanını hayata geçirmeyi planlamaktaymış.

Benioff ve Weiss birbirlerini yıllardır tanıyorlar. İkilinin hikâyesi Hollywood'un iki gözde senaristi göz önüne alındığında hayli alışılmadık aslında. Çünkü Dublin’deki Trinity Koleji’nde İrlanda edebiyatı alanında mastır yaparken tanışmışlar.

"Dan, eğitimini Joyce bense Beckett üzerine yapıyordum."(James Joyce ve Samuel Beckett, iki ünlü İrlandalı yazar) diye başlıyor Benioff röportaja. "İkimizde 20nci yüzyılın iki büyük dehası üzerine eğitim aldığımız için Tolkien-vari bir eser üzerinde çalışmamız başta size garip gelebilir."

"Aslına bakarsanız ikimizde Dungeons & Dragons hastasıyız." diyerek açıklıyor Weiss. "Kolejdeyken ikimizde DM’lik yapardık."

Çevirmenliğini mit'in yaptığı röportajın tamamını okumak için buraya tıklayın.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
ÖZEL: ‘Game of Thrones’ Röportajı #2
« Yanıtla #17 : 14 Nisan 2011, 19:49:25 »

17 Nisan'a sayılı günler kalmış, beklentiler devasa boyutlara ulaşmış ve sabırsızlık artık zapt edilemez olmuşken, tüm bu hislerinizi daha da körükleyecek bir röportaj ile karşınızdayız!

Daha önce Taht Oyunları‘nı, HBO kanalı için senaristlik yapan David Benioff ve Dan Weis ile yapılan eğlenceli ve bir o kadar merak uyandırıcı röportajı sizlere ulaştırmıştık. Şimdi ise, bu özel dosyada ikinci adımdayız… Acaba “Buz ve Ateşin Şarkısı” serisinin yazarı George R. R. Martin dizi için ne düşünüyor? Dahası, onun bir senarist olarak televizyonda geçirdiği kariyerine dayanarak, projeye nasıl bakıyor?

İşte bu ve bunun gibi pek çok sorunun cevabını bu röportajda bulacaksınız! Ulaşmak için yapmanız gereken tek şey BURAYA tıklamak!

Röportajın aslı New York Times tarafından yapıldı ve Kayıp Rıhtım sizler için çevirdi. Keyifli okumalar…

Çevrimdışı kahlan amnell

• 786
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 14 Nisan 2011, 20:11:28 »
Ellerinize gözlerinize sağlık :)

Çevrimdışı OZ

• 401
  • Rom: 5
  • Melanj
    • Profili Görüntüle
    • http://bortubocekgaleri.com/
« Yanıtla #19 : 14 Nisan 2011, 20:38:25 »
Kitabın devamını okumadan diziyi izlemeye düşünmüyorum :(
"Rebellions are built on hope"

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 14 Nisan 2011, 20:54:46 »
Kitabın devamını okumadan diziyi izlemeye düşünmüyorum :(

Siz Arkabahçe yayınlarından çıkan Taht Oyunları'nın 2'ye bölünmüş halini okuyorsanız, size Epsilon Yayınları'ndan çıkacak çok daha düzgün çevirili olanı beklemenizi tavsiye ederim.

Elbette karar sizin :).

Çevrimdışı OZ

• 401
  • Rom: 5
  • Melanj
    • Profili Görüntüle
    • http://bortubocekgaleri.com/
« Yanıtla #21 : 14 Nisan 2011, 21:36:55 »
Evet onları okuyalı asırlar oldu... asırlardır devamını bekliyoruz  :hömm:
"Rebellions are built on hope"

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #22 : 15 Nisan 2011, 10:26:38 »
“Kitap okuman güzel ama gerçek bir kitap okumalısın. Bu -şeyi- değil.” derlerdi.”

Sanırım o zamandan bu zamana pek bir şey değişmemiş, siz ne dersiniz. Ah, bir farkla… O zaman “çöp” olarak addedilen şeyler şimdi klasik diye anılıyor. Demek ki bizim okuduklarımızın gerçek değerine ulaşabilmesi için yarım yüzyılcık beklemeleri gerekecek. Eh, geç olsun da güç olmasın, değil mi?

En çok hoşuma giden ne biliyor musunuz? Kitapların filmleştirilirken uğradığı saçma sapan değişimden şikayetçi olması. Bu mukemmel bir haber! Umarım kitaplara kalabildikleri kadar sadık kalabilirler.

Bu güzel ve doyurucu röportaj için emeği geçen herkese teşekkürler. Evet David Itzkoff, sana da :)
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı Marius

• 1109
  • Rom: 31
  • poor misguided fool
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 18 Nisan 2011, 17:25:44 »
İlk bölümünü yeni izledim, tadı damağımda kaldı. 1 saatlik bir bölüm olmasına rağmen yetmedi. İlk bölümde kitaba göre olaylar çok hızlı gelişiyor ama bunu bile bir eksi olarak göremedim. Tek takıldığım yer baştaki gözcü sahnesinde ağaca saplanmış kız. Previewde de ona takılmıştım, yine gözüme çarptı tabi. Oyuncak bebek gibi duruyordu yahu.  Akıcı bir şekilde anlatılıyor konu. Çok iyi bir uyarlama olmuş. Bu ne güzel iştir yahu? Merlin felan çocuk filmi kalıyor yanında resmen. Eğer bu şekilde devam ettirirlerse her pazar gecesini iple çektirecek bana. Aslında saat farkı yüzünden Pazartesi sabahı gibi izleyebiliyoruz biz ama...  :)
After I count down, three rounds, in hell I'll be in good company.

Çevrimdışı Alkol

• **
  • 51
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 18 Nisan 2011, 19:49:11 »
Dizi çok iyi olmuş...

Targaryen'e biraz kıl olmadım değil.

Jason Momoa rolüne çok iyi gitmiş, Atlantis'ten beri sıcağım o adama.
There is no worse death than the end of hope.

Çevrimdışı Baal Adramelech

• 1837
  • Rom: 59
  • The Hermit
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 18 Nisan 2011, 21:34:47 »
Güzel.
#rekt

Çevrimdışı Marius

• 1109
  • Rom: 31
  • poor misguided fool
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 18 Nisan 2011, 22:09:46 »
İkinci bölümün fragmanını buradan izleyebilirsiniz bu arada. Ya da izlemeyin, haftayı nasıl geçireceğimi şaşırdım şu anda. Doctor Who'dan iki bölüm ve Game of Thrones... Ne güzel bir hafta sonu yahu.

Bazı diyaloglar çok etkileyici dizide.

+Jorah, Dothraki dilinde nasıl teşekkür edilir bilmiyorum...
-Dothraki'lerde öyle bir kelime yok.

After I count down, three rounds, in hell I'll be in good company.

Çevrimdışı Alkol

• **
  • 51
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 18 Nisan 2011, 22:36:35 »
İkinci bölümün fragmanını buradan izleyebilirsiniz bu arada. Ya da izlemeyin, haftayı nasıl geçireceğimi şaşırdım şu anda. Doctor Who'dan iki bölüm ve Game of Thrones... Ne güzel bir hafta sonu yahu.

Bazı diyaloglar çok etkileyici dizide.

+Jorah, Dothraki dilinde nasıl teşekkür edilir bilmiyorum...
-Dothraki'lerde öyle bir kelime yok.

Khal Drogo'nun üç kez "hayır" diyişi de bayağı hoştu aslında.
There is no worse death than the end of hope.

Çevrimdışı Amras Ringeril

• 2483
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #28 : 19 Nisan 2011, 04:59:05 »
Kitapta nasıl anlatıldığını bilmiyorum ama dizide yine bir ucuz popülizm dalgası var. Seks, kan, vahşet. Bu moda bittiğinde tekrar dizileri severek izlemeye başlayabilirim sanırım.

Yarattıkları atmosferi epey beğendim gerçi. Hikaye'ye bakıldığında kitabı okuma hevesimi kamçıladı epey. Çıksa da artık okusak.

Bir de şu sarışın kızın pislik abisi ne güzel karakter öyle yahu. Çok sevdim.
try again fail again fail better

Çevrimdışı kahlan amnell

• 786
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : 19 Nisan 2011, 09:46:53 »
Kitapta nasıl anlatıldığını bilmiyorum ama dizide yine bir ucuz popülizm dalgası var. Seks, kan, vahşet. Bu moda bittiğinde tekrar dizileri severek izlemeye başlayabilirim sanırım.

Amras ve onun gibi düşünen bütün arkadaşlar. Bu seri fantezi bir eserden ziyade politik bir kurgudur. Ara ara büyüler vs. falan var ama ağırlık politikada. Politika deyince de işin içine elbette kan ve seks falan da giriyor.
Yapımcılar kitabı ekrana çok güzel uyarlamışlar. İzlediğiniz hiçbir şey popülizm düşüncesiyle oraya koyulmamış. Kitap kesinlikle 18+ etiketiyle çıkması gereken bir kitap. Epsilon umarım en kısa zamanda yayınlar diyorum.