Kayıt Ol

Biz Bunu İstiyoruz: "The Kingkiller Chronicle"

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
Ynt: Biz Bunu İstiyoruz: "The Kingkiller Chronicle"
« Yanıtla #15 : 05 Temmuz 2011, 10:18:49 »
Dolu dolu, içeriği zengin, harika bir çalışma olmuş. Okuyacak ve merakımızı körükleyecek bir sürü şey var, hangisine bakacağımı şaşırmış durumdayım :) İthaki'nin ilk projemizi yayınlayacak olması da büyük sürpriz oldu doğrusu. Demek ki doğru yoldayız. Emeği geçen herkese çok teşekkürler.
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 05 Temmuz 2011, 11:22:03 »
Hepimizin okumak için bu kadar heyecan duyduğu bir kitabı, burdaki herkesle, hatta Türkiye ile paylaşmak mutluluk verici.

Sayfaya şöyle bir baktım da yok yok! Şimdiden söylüyorum, bir dahaki projelerde aynı sayıda şey beklemeyin. Hepimiz için öldürücü oluyor o.O! (şaka şaka)

İthaki'nin süprizinin etkisini atlamadım ben. Aylarca çalış uğraş, sonra bir anda İthaki ile aynı görüşleri paylaştığımızı ve dahası Ağustos gibi çok yakın bir zamanda bizlerle olacağını öğrenmek, çok tuhaf bir his.

Neyse ne diyorduk? Biri bizi durdursun!

Çevrimdışı Cubor

• **
  • 144
  • İthaki Yayınları Fantastik Kurgu Editörü
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 05 Temmuz 2011, 22:17:14 »
Neyse ne diyorduk? Biri bizi durdursun!

Lütfen hayır! Kimse sizleri durdurmasın .

Bu kadar kısa sürede bu topic'in 2 sayfa dolusu yazı alması, bana mutluluktan çok daha fazlasını verdi.

Yaklaşık son altı aydır "Rüzgarın Adı" ile yatıp kalkan biri olarak yalnız olmadığımı görmek. Bu kitabı, hepsine özel bir yer verip çok sevsem de, okuduğum ve yayınlanmasına katkıda bulunduğum diğer pek çok eserden daha çok sevdim ve değer verdim.

Sonra derken bir de baktım ki, daha bir sürü insan varmış, benim isteklerimi ve duygularımı paylaşan.

Arkadaşlar yukarıda pek çok arkadaş, tam da kayiprihtim'in "Rüzgarın Adı" isteği ile İthaki yayınları'nın baskısının aynı zamana gelmesini hoş bir tesadüf olarak değerlendiriyor. Bense, bunu 1 yıldır rafta duran bir proje olarak, sizlerin artık sessizce beklemekten sıkılıp, yeter artık demenizle piyasaya çıkıyor olmasını bizlerin bir ayıbı olarak görüyorum.

Sizleri bağıra çağıra böyle güzel eserleri istemek zorunda bıraktığımız için hepinizden özür dilerim. Bir daha olmaması için elimizden geleni yapacağız :)
(bu arada ikinci kitap wise mans fear'ın da hazırlıklarının başladığını ve en azından onun için çok daha fazla beklemeyeceğinizi de buradan müjdeleyeyim. )

Rüzgarın Adı'nın Türkiye'de basılmış pek çok fantastik kurgu eserinden çok daha fazla ses getireceğine içtenlikle inanıyorum. Kişisel olarak, benim son 10 yılda okuduğum en iyi kitaplardan biri olduğunu söyleyebilirim. (Eğer en iyisi değilse!)

Umarım sizler de benim aldığım keyfi alabilirsiniz.

Sevgilerimle

not: Bu arada bu tanıtım yazılarının hazırlanması sırasında kayıprıhtım ekibine istemeden de olsa yaşattığım, ve onların duyduğu heyecanı birazcık da olsa yokeden olaylar için, bir de buradan özür dilerim.

Üşenmeden bu denli muhteşem bir çalışmayı yapan kişiler olarak bu özrümü fazlasıyla hakediyorlar.
Needs of many outweigh to needs of few.
Spock

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #18 : 06 Temmuz 2011, 12:28:29 »
1 yıldır rafta mı bekledi? Ayıp etmişsiniz gerçekten de :)

Şaka bir yana, her işte bir hayır vardır diye boşuna dememişler. Bu ufak(!) gecikme sayesinde biz de daha fazla dayanamayıp sesimizi duyurabileceğimiz bir projeye girişmiş olduk. Yayınlanmış olsa belki de böyle bir işe hiç kalkışmayacaktık.

Bu proje altında yer alan yazıları, ön okumaları ve röportajları okudukça kitaba duyduğum ilgi tavan yaptı. Heves ve heyecanla bekliyorum.

Teşekkürler İthaki. Siz olmasanız çok şey kaçıracaktık, çok.
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı vangoghspoison

• **
  • 79
  • Rom: 2
  • I'm everything. My spirit talks.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 07 Temmuz 2011, 15:10:09 »
Otuz iki dile çevrilmiş bir seri... Hazırlıklar için emeği geçen herkese çok teşekkürler. Keyifli ön okumalar ve incelemeler için tıklayalım bakalım hemen.

Çevrimdışı HighLord

• **
  • 244
  • Rom: 5
  • Dragonborn
    • Profili Görüntüle
    • Kotalılar Vakfı
« Yanıtla #20 : 10 Temmuz 2011, 09:29:54 »
Gerçekten hislerime tercüman olmuşsunuz. Ben de bu kitabı fazlasıyla istiyordum o kadar methediyorlardı. İthaki'nin çevirmesi çok hoşuma gitti ve beni sevindirdi. Teşekkürler İthaki!

Ve ayrıca bu projede Kayıp Rıhtım'da emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. :)

Çevrimdışı Cubor

• **
  • 144
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 11 Temmuz 2011, 10:32:52 »
Rüzgarın Adı için pek çok olağanüstü yorumun yanında, şöyle bir yorum yapılmış: "Toliken kitaplarınızı biraz yana itin, yanlarına bunu koyacaksınız".

Pek çok güzel eser okumuşsam da Tolkien'in bende daima özel bir yeri vardır. O yüzden ilk başta bu yorumu bir pazarlama çabası olarak görmüştüm. Kitabı okuduktan sonra fikrim değişmekle kalmadı, aynı zamanda alışmış olduğum "iyi roman" kavramımı değiştirmek zorunda kaldım.

Bu eser iyi romandan biraz daha fazlası. Tolkien'i kenara itip yanına bunu koyar mısınız bilmiyorum. Ama okuyan herkesin bu kitabı özel bir köşeye koyacağına eminim.
Spock

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 11 Temmuz 2011, 10:51:53 »
Rüzgarın Adı için pek çok olağanüstü yorumun yanında, şöyle bir yorum yapılmış: "Toliken kitaplarınızı biraz yana itin, yanlarına bunu koyacaksınız".

Pek çok güzel eser okumuşsam da Tolkien'in bende daima özel bir yeri vardır. O yüzden ilk başta bu yorumu bir pazarlama çabası olarak görmüştüm. Kitabı okuduktan sonra fikrim değişmekle kalmadı, aynı zamanda alışmış olduğum "iyi roman" kavramımı değiştirmek zorunda kaldım.

Bu eser iyi romandan biraz daha fazlası. Tolkien'i kenara itip yanına bunu koyar mısınız bilmiyorum. Ama okuyan herkesin bu kitabı özel bir köşeye koyacağına eminim.

Benzer bir yorumu, kitabı yeni keşfettiğim zamanlarda ben de okumuştum. En başta, her okuduğu kitabı Tolkien ile karşılaştıran yapıdaki insanlardan olduğunu düşünmüştüm. Ancak daha sonra neredeyse hiç olumsuz yorum bulunmayan okur yorumlarını görünce bir merak içimde alda başını yürüdü.

Merakım/merakımız doruk noktasına ulaştı. Rüzgarın Adı'nın beklentilerimizi karşılayacağını umuyorum. Ne de olsa Kvothe gördüğüm hiçbir karaktere benzemiyor.

Çevrimdışı Cubor

• **
  • 144
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 11 Temmuz 2011, 11:24:52 »
Taraflı da düşünüyor olabilirim. Zira oynattığım FRP oyunundaki baş karakterlerden biri bir BARD. Oysa genelde oyuncular bard oynamayı istemez. Gücü her zaman küçümsenmiştir. Kvothe "teknik" olarak bakıldığında bir bard! (nasıl bard'sa artık).

Bu yüzden ben özel olarak da gaza geliyor olabilirim. Ama okuyan milyon küsur insan da benimle aynı saplantılara sahip değil ya :)
Spock

Çevrimdışı LegalMc

• 1215
  • Rom: 33
  • Unimpressed was his default state.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 11 Temmuz 2011, 19:27:33 »
Budur. Dolu dolu bir proje olmuş, tüm emeği geçenlere ben de teşekkür ediyorum. Okurken Ağustos'u nasıl bekleyeceğimi düşünmeye başladım.

Konusu ve yorumlar iştah kabartıcı, kahramanın bir ozan olması da çok ilginç. Beklemedeyiz o zaman.

Rıhtım harika işler yapıyordu ama bu en harikası sanırım.
Yaşasın!
Ne kadar da ideolojik yaklaşıyoruz birbirimize.

Çevrimdışı kahlan amnell

• 786
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 13 Temmuz 2011, 15:40:09 »
İthaki Facebook sayfasında tarih verdi: 5 Ağustos :) Heyecanla gün sayıyorum. Dolu dolu bir yaz geçiriyoruz :)

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 13 Temmuz 2011, 15:41:56 »
İthaki Facebook sayfasında tarih verdi: 5 Ağustos :) Heyecanla gün sayıyorum. Dolu dolu bir yaz geçiriyoruz :)

Bu çok güzel bir haber, teşekkürler.
Şurada 5 Ağustos'a ne kalmış! Off İthaki yine maddi açıdan beni batıracak :).

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #27 : 13 Temmuz 2011, 17:54:52 »
Öncelikle bu enfes çalışmada görev alan bütün arkadaşlarımı kutluyorum. Rıhtım ekibi olarak yine benzersiz bir işe imza attığımız kesin.

Böylesine özendikten, resmen salya akıttıktan sonra, bu kadar yakın bir tarihte 'O'na kavuşmak mutluluk verici. Hevesle bekliyorum ben de herkes gibi. :)

Çevrimdışı elroy

• **
  • 91
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #28 : 13 Temmuz 2011, 18:24:03 »
Öncelikle harika bir proje olduğunu söylemem gerekir.Bu işte emeği geçen herkesi kutluyorum ve teşekkür ediyorum.Bu serinin çevrilmesi kesinlikle harika bir olay ama bunun bu eserle kalmayıp devam edeceği bence daha da harika.Bu birçok alanda da gelişmeye yol açacak buna inanıyorum ve sizi tekrardan tebrik ediyorum.
He's there in the dark
 He's there in my heart
 He waits in the wings
 He's gotta play a part
 Trouble is a friend yeah trouble is a friend of mine...

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : 13 Temmuz 2011, 20:02:28 »
Bu serinin çevrilmesi kesinlikle harika bir olay ama bunun bu eserle kalmayıp devam edeceği bence daha da harika.

Ufak bir kopya, projemizin ikinci ayağının çalışmalarına hız kesmeden devam ediyorz. Daha şimdiden elimizde epey şey birikti bile :).

Destek veren herkese teşekkürler. Sonuçta sizlerin desteği olmadan bu projenin ayakta kalması imkansız.