Kayıt Ol

İthaki Yayınları Soru Hattı

Çevrimdışı karellen

• *
  • 21
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Ynt: İthaki Yayınları Soru Hattı
« Yanıtla #1080 : 02 Haziran 2017, 17:37:15 »
Çocukluğun sonu tekrar baskıya ne zaman gider belli mi acaba?

Çevrimdışı aktaraydin

• *
  • 10
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1081 : 02 Haziran 2017, 18:35:41 »
İzmir kitap fuarında Zaman Çarkı serisini aldım. Serinin 2. ve 11. kitapları eksik. Satışı yapan arkadaş "Mayıs Ayında 2. Kitap Kesin Baskıda" demişti. Bu gün Haziran 2 kitap yok.

İthaki yayınlarını aradım, telefondaki kişi kesin tarih veremeyeceğini ama yakın olduğunu söyledi. Bir de bir akıl verdi sağ olsun; "Ben de Zaman Çarkı'nı okuyorum. Zaten siz 1. kitabı okuyana kadar ikincisi çıkar, siz okuyun dedi". Yorum yapmıyorum...

Bilgilendirme olsun diye yazdım. Bundan sonra seri tamam değilse almayacağım. Yaklaşık 500 TL'lik ders oldu bana.

Çevrimdışı aktaraydin

• *
  • 10
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1082 : 02 Haziran 2017, 18:40:01 »
@irbis Zaman Çarkı 11. Cilt: Düş Hançeri bu aralar basılacak mı?

Zaman Çarkı'nın baskısı tükenen ciltleri sırasıyla yeni baskıya girecek. O yüzden ilk olarak 2. cilt basılıyor şu an. Devamında kalan ciltler de basılacak, yalnız çok kesin bir tarih vermem şu an mümkün değil. Birkaç ay içerisinde basılacak ama.

Sabırla bekliyorum.

Çevrimdışı irbis

• *
  • 179
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1083 : 02 Haziran 2017, 19:20:14 »
Merhaba. William Hope Hodgson'un başka bir kitabını yayımlama planiniz var mıdır acaba?

Yasin bey, bu sorunuza defalarca cevap verdik. Bence sorunun cevabını biliyorsunuz.
Çocukluğun sonu tekrar baskıya ne zaman gider belli mi acaba?

Matbaadan çıktı, piyasaya dağıtıldı diye biliyorum. Nerede bulamadınız kitabı, ona göre sorabilirim.
İzmir kitap fuarında Zaman Çarkı serisini aldım. Serinin 2. ve 11. kitapları eksik. Satışı yapan arkadaş "Mayıs Ayında 2. Kitap Kesin Baskıda" demişti. Bu gün Haziran 2 kitap yok.

İthaki yayınlarını aradım, telefondaki kişi kesin tarih veremeyeceğini ama yakın olduğunu söyledi. Bir de bir akıl verdi sağ olsun; "Ben de Zaman Çarkı'nı okuyorum. Zaten siz 1. kitabı okuyana kadar ikincisi çıkar, siz okuyun dedi". Yorum yapmıyorum...

Bilgilendirme olsun diye yazdım. Bundan sonra seri tamam değilse almayacağım. Yaklaşık 500 TL'lik ders oldu bana.

Merhaba, Zaman Çarkı maalesef büyük bir bağ ağrısı oldu bizim için. Tekrar baskı için aylar öncesinden gönderdik fakat matbaadan alamadık bir türlü.

Bizim de şu an elimiz kolumuz bağlı maalesef, bekliyoruz kısacası. Bu kadar uzamaması gereken bir durumdu bu. Bir daha yaşanmaması için elimizden geleni yapıyoruz. Kusura bakmayın gerçekten.

Çevrimdışı Númenessë

• *
  • 12
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1084 : 03 Haziran 2017, 12:57:38 »
Yakın zamanda yayımlanan beren and luthien'i yayımlamayı düşünüyor musunuz ?

Çevrimdışı Newarre

• *
  • 13
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1085 : 03 Haziran 2017, 15:00:35 »
Sandman 4. cilt hakkında bir gelişme var mı? Yaklaşık olarak ne zaman satışa sunulur?
“You cannot buy the revolution. You cannot make the revolution. You can only be the revolution. It is in your spirit, or it is nowhere.”
― Ursula K. Le Guin, The Dispossessed

Çevrimdışı irbis

• *
  • 179
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1086 : 03 Haziran 2017, 15:24:38 »
Yakın zamanda yayımlanan beren and luthien'i yayımlamayı düşünüyor musunuz ?

Yayımlayacağız elbette, kaçar mı?

Sandman 4. cilt hakkında bir gelişme var mı? Yaklaşık olarak ne zaman satışa sunulur?

En geç gelecek aya raflarda.

Çevrimdışı maho38

• *
  • 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1087 : 03 Haziran 2017, 15:43:06 »
İyi günler. Gedik Savaşları 3 (gümüşdiken) kitabı tükenmiş durumda.Acaba yeni baskı olacak mı? Olacaksa tahmini ne zaman olur?

Çevrimdışı Moriarty

• *
  • 42
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1088 : 03 Haziran 2017, 19:10:29 »
Vakıf serisi geliyor mu?

Çevrimdışı kasim444

• *
  • 39
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1089 : 04 Haziran 2017, 17:03:15 »
Vakıf serisi geliyor mu?
Sözde aralık ayında sorduğumda vakıf serisi basılacak denmişti,fakat 2017 nin yarısına gelmiş bulunuyoruz ses seda yok.O yüzden fazla beklentiye girmemek gerek .İthaki bilmediğim bir nedende ötürü artık eskisi kadar fantastik - bilimkurgu üzerine yoğunlaşmıyor . E kitap olarak istersen üstadın tüm kitaplarına ulaşabilirsin.

Çevrimdışı karellen

• *
  • 21
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1090 : 04 Haziran 2017, 17:32:48 »
Vakıf serisi geliyor mu?
Sözde aralık ayında sorduğumda vakıf serisi basılacak denmişti,fakat 2017 nin yarısına gelmiş bulunuyoruz ses seda yok.O yüzden fazla beklentiye girmemek gerek .İthaki bilmediğim bir nedende ötürü artık eskisi kadar fantastik - bilimkurgu üzerine yoğunlaşmıyor . E kitap olarak istersen üstadın tüm kitaplarına ulaşabilirsin.

Geçmiş sayfalarda kitabın hazır olduğunu ve kapak görseli beklediklerini söylemişlerdi. Bence bu yaz Vakıf serisini göreceğiz.

Çevrimdışı Moriarty

• *
  • 42
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1091 : 04 Haziran 2017, 19:13:47 »
İthaki'ye destek için bekliyorum, ne kadar olsa yine beklerim ama erken olması daha iyi olur. :)

Çevrimdışı irbis

• *
  • 179
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1092 : 05 Haziran 2017, 09:09:08 »
İyi günler. Gedik Savaşları 3 (gümüşdiken) kitabı tükenmiş durumda.Acaba yeni baskı olacak mı? Olacaksa tahmini ne zaman olur?

Merhaba, yeni baskısı olacağını sanmıyorum.

Vakıf serisi geliyor mu?

Bunun cevabını önceki sayfalarda vermiştim. Arkadaşlar da buraya kopyalamışlar.

Vakıf serisi geliyor mu?

Beş ayda yirmiye yakın fantastik ve bilimkurgu kitabı çıkardık. Sene sonuna kadar da elli kitaba ulaşmasını planlıyoruz bunların. Bilimkurgunun Vakıf serisinden, fantastiğin de Unutulmuş Diyarlar, Tolkien evrenlerinden ibaret olmadığını unutmamak gerek.

İthaki'ye destek için bekliyorum, ne kadar olsa yine beklerim ama erken olması daha iyi olur. :)

Teşekkürler efendim. Yeni Vakıf baskılarının herkesi tatmin edeceğini umuyoruz.

• 581
  • Rom: 47
  • Hayvan Yemeyelim!
    • Profili Görüntüle
    • http://bulentozgun.blogspot.com/
« Yanıtla #1093 : 06 Haziran 2017, 20:52:34 »
Sorularımıza incelikle ve sabırla yanıt verdiğiniz için teşekkürler.

Bazen "şunu niye yayınlamadınız daha, o kitap hayatımın merkezinde, tüm dikkatimi onun yayınlanıp yayınlanmadığına verdiğim için hayattan zevk alamıyorum" ya da "kitaplarınızı satın aldığım için tüm yayınevini satın almış sayılırım, o yüzden ben ne istersem o, ne zaman istersem o zaman" minvalinde ifadeleri okurken ben bile sinirleniyorum ki siz ne haldesiniz bilmiyorum.

Sabır diliyorum size.

Gelelim soruma:
Alfred Bester'ın daha evvel yayınlanmış ama baskısı tükenmiş kitaplarını yayınladınız, ellerinize sağlık. Peki hiç çevrilmemiş eserleri? Var mı böyle bir plan? Çevrilir mi? Ne zaman olursa olsun, beklerim. Keşke olsa (ve bilumum yalvarış/yakarış ifadesi).

Çevrimdışı OZ

• 401
  • Rom: 5
  • Melanj
    • Profili Görüntüle
    • http://bortubocekgaleri.com/
« Yanıtla #1094 : 07 Haziran 2017, 12:06:57 »

Gelelim soruma:
Alfred Bester'ın daha evvel yayınlanmış ama baskısı tükenmiş kitaplarını yayınladınız, ellerinize sağlık. Peki hiç çevrilmemiş eserleri? Var mı böyle bir plan? Çevrilir mi? Ne zaman olursa olsun, beklerim. Keşke olsa (ve bilumum yalvarış/yakarış ifadesi).

+1

Merhaba, Wotc kitaplarında da diğer kitaplarınızda yaptığınız gibi ayraç vermeyi düşünüyor musunuz? Eğer düşünürseniz şimdiye kadar çıkan kitapları alan insanlar için de ayraçları ayrı satmayı ya da önceki kitapların ayraçlarını devam kitaplarına da eklemeyi planlar mısınız?

Elminster kitaplarını ileride basmayı düşünüyor musunuz? Bu kitapların yan kitap olarak görülmesine karşıyım bence bu karakterin kitapları Unutulmuş Diyarlar evreninin özü, okuduğum dünyayı hissedebildiğim en başarılı kitaplardan.
"Rebellions are built on hope"