Kayıt Ol

İtiraflar

Çevrimdışı Lordmuti

• 1123
  • Rom: 35
  • Time is a drug. Too much of it kills you.
    • Profili Görüntüle
Ynt: İtiraflar
« Yanıtla #75 : 16 Ağustos 2016, 00:23:12 »
Geçen gün yine mit tırlarını durduru... yok ya bu başkaydı pardon.

Geçen gün yine mit'le İzmir'de buluşt... yok yok bu da değildi özür dilerim.

Geçen gün yine mit'de ileri fizik çalışmaları yapıyoruz teleskoplar felan. Zil çaldı teneffüse çıktık, bir çocuk geldi kara kuru bir şey. Abi dedi bu okula YGS'den 500 puan alsam girebilir miyim, hepimiz haykırdık hahahayt ne cahiller var ya diye güldük hep. Çocuk da madem öyle ben de ODTÜ'ye girerim dedi ağlayarak uzaklaştı. Sonra teneffüsün bitiş zili çaldı, okula girdik ileri fizik çalışmalarına devam ettik.

İmparator olmayı canım kolay mı sandın?
Dünyaya kazık çaktım duyulsun adım.

Çevrimdışı Light

• **
  • 359
  • Rom: 7
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #76 : 16 Ağustos 2016, 03:12:12 »
Alıntı yapılan: Horatius
Denize açılan kişi, karakterini değil,
Yalnızca iklimini değiştirmiş olur.

İtirafım,
Gün geçmiyor ki gerçek üstatları okumanın yararını unutabileyim.
Alıntı yapılan: W.S.
Yet do thy worst, old Time; despite thy wrong
My love shall in my verse ever live young.

Çevrimdışı milenya

• **
  • 260
  • Rom: 6
  • Belki de Tanrı bize inanmıyor!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #77 : 17 Ağustos 2016, 01:33:24 »
 Son beş gündür çokça boş zamanım oldu ve tüm bu zamanı neredeyse kitap okuyup, bir şeyler yazarak en çok da kayıp rıhtımdaki eski üyeleri stalklayarak geçirdim. Özellikle radyo yayını yapmış ya da ogre seviyesindekileri. Sürekli dürbünde olmaktan ya da birinin profilinde attığı son mesajlara baka baka bilinçaltım şekillenmiş olacak ki dün rüyamda iki kişi ile karşılaştım. Birinin adı Malkavian, diğeri ise Fiddler tabi ben kısaca birine Malkav, diğerine Fid diyorum. Başlıyorlar bir hikayeden, yazından, güncel olaylardan bahsetmeye. Uyandığımda aklımda ilk kalan isim Malkavian'ı arattım internette ve karşıma deli vampirler, klan bilgileri falan çıktı.

Uyku sersemliği geçince bir şok dalgası, soluğu rıhtımda aldım.  :ohmy Evet, rüyama girmişler.
Spoiler: Göster

Çevrimdışı Quid Rides

• **
  • 399
  • Rom: 17
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #78 : 23 Ağustos 2016, 23:08:21 »
Son beş gündür çokça boş zamanım oldu ve tüm bu zamanı neredeyse kitap okuyup, bir şeyler yazarak en çok da kayıp rıhtımdaki eski üyeleri stalklayarak geçirdim. Özellikle radyo yayını yapmış ya da ogre seviyesindekileri. Sürekli dürbünde olmaktan ya da birinin profilinde attığı son mesajlara baka baka bilinçaltım şekillenmiş olacak ki dün rüyamda iki kişi ile karşılaştım. Birinin adı Malkavian, diğeri ise Fiddler tabi ben kısaca birine Malkav, diğerine Fid diyorum. Başlıyorlar bir hikayeden, yazından, güncel olaylardan bahsetmeye. Uyandığımda aklımda ilk kalan isim Malkavian'ı arattım internette ve karşıma deli vampirler, klan bilgileri falan çıktı.

Uyku sersemliği geçince bir şok dalgası, soluğu rıhtımda aldım.  :ohmy Evet, rüyama girmişler.

Rüyana giren Malkavian forumun eski gediklilerindendi. Onun hikayesiyle Rıhtımdan haberdar olmuştum. Şimdi ise maalesef pek uğramıyor Buğra abi. (İhsan abi isim doğru değil mi :) )

Gelelim benim itirafıma: Son üç dört gün içinde -bugün 1, perşembe günü 3 sınavım olmasına rağmen- 70 e yakın pokemon bölümü seyrettim. Pişman değilim. :)
http://turanmemre.wordpress.com/
Bana dönek demiş itin birisi
Açığım ne imiş sor hele hele

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #79 : 24 Ağustos 2016, 08:34:12 »
İsim doğru. İhsan abiniz meşgul :), onun yerine ben cevap vereyim dedim.

Buğra çoluk çocuğa karıştı valla. Buraya bekar gelip de evli ve çocuklu yoluna devam eden nadir üyelerimizden :) Kendisini arada bir yaptığı Twitch yayınlarından takip edebilirsiniz. LoL yayını yapıyor arada.

İtiraf: ekim ayında 27 yaşına giriyorum, kağıt üzerinde yaşlanmaya devam ediyor ancak fizikten hiç değişmiyorum. Bu artık ciddi anlamda canımı sıkıyor. Her geçen sene aslında 17-18 değil de 20lerini bitirmek üzere olan bir yaşta olduğumu, tekrar tekrar, sayısız insana anlatmak beni hayattan bezdirdi.

27'ye az kaldı. Ama yüz hatlarım bu sene de bunun farkında değil. İnsanlara laf anlatmaktan gına geldi.

Çevrimdışı ryuk

• 497
  • Rom: 25
  • ne değiştirebilir bir insanın doğasını?
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #80 : 25 Ağustos 2016, 01:16:54 »
Sevdiğim şarkıların sözlerini mümkünse dinlememeyi tercih ediyorum. Neden mi?

Örneğin bu şarkının sözlerini uzun süre hiç araştırmadım. Bana hep western filmlerindeki meksikalı haydutları hatırlatırdı dinlediğimde. Hani bir eyalette banka soyup sonra başka bir eyalete dörtnala kaçan haydutları. Farkında olmadan ona göre bir çağrışım oluşturmuş sanki bilinç altım. Mesela şöyle:

"Altınlar kesemde

Dıt dıt, dıt dıt dıt (bunlar trompet sesleri)

Süvariler peşimde

Dıt dıt, dıt dıt dıt

Hızlı koş kara atım

Dııı dıt dıt dıdııı dııt

Sınırı geçmemiz lazım"

Yıllarca böyle dinledim şarkıyı. Sonra bir bakayım ne diyormuş adamlar dememle, sözlerin düşündüğümden çok farklı olduğunu idrak ettim ve "öyle şarkıya bu lyric mi yazılır be" demekten kendimi alamadım. Sonra bilinç altımın neden böyle şeylerle uğraştığını, şarkılara kendince lyric uydurduğunu düşünüp kendimi garipsedim. Aynı zamanda şarkıyı yapan Rammstein idi ve bu onların her zamanki haliydi.  :P ama şarkı hala güzel mi? Bence evet ;D

Fikirlerim için ölmeyi göze alamam çünkü yanılıyor olabilirim - Bertrand Russel

İyi bir fikir üretmek için, pek çok fikir bilmek gerekir:

* Yeni başlayanlar için FRP

* Fantastik edebiyata yeni başlayanlar ve bu türde ilerlemek isteyenler için

* Kılıçlar ve diğer eskiçağ silahları hakkında

* Dark Sun

* Distopya Korkuları

Daha fazlası için: Index

Çevrimdışı Bay_Karamsar

• 865
  • Rom: 12
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #81 : 27 Ağustos 2016, 03:19:26 »
@Fırtınakıran: Şu anki itirafımı, sizi tenzih ederek yazıyorum :-[.

İtiraf: Winona Ryder'ın gerektiği gibi yaşlanmaması, bana yaşlandığımı daha ağır hissettiriyor.

En son Stranger Things'te karşılaştık. İnsan bu kadar göz önünde olmaktan dolayı utanır. Azıcıkta olsa insan biraz yaşlanır be :D!

Ha, durun be! Bizde de bi' Tolga Gariboğlu vardı, yaşlanamayan :D.

Ey Tolga Abi'miz! Hugo'nun torunun torunu oldu. Sen hala o ilk zamanlarda tanıştığımız Abi'miz Tolga! :D

Çevrimdışı Daarlan Gardan

• 722
  • Rom: -1
  • to hell with gatech
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #82 : 31 Ağustos 2016, 19:51:00 »
Süper lafmış, ağlayarak cevap yazıyorum. Allah'tan sizden farklıyım, sizin gibi olsaydım utançtan intihara sürüklenirdim.

Telefonuna bile beş günde bir bakan biri, üyelerinin yüzde doksanının kitap ve bilgisayar oyunu konuşmaktan başka bir şey yapmadığı bir foruma bakmayarak çok şey kaybedecektir.

Sen de üniversite sınavına köpek gibi çalışıp iyi bir dereceyle iyi bölüm kazansaydın, bütün dünyanın bu forumdan ibaret olmadığını kavrayacak kadar başarı tatmış olurdun. Hadi C1 seviyesinde bile olmayan İngilizcen'le reddit'ten haber aparmaya devam et.
''Civilizations have the morality and ethics they can afford.''

— Larry Niven & Jerry Pournelle, ''Lucifer's Hammer''

''These colonies in nature can reach at least two million individuals at a time, last for decades, and occupy a hundred cubic meters of space. It was a wonderful achievement to see a fragment of this world captured all around you, so that you almost had the experience of being inside the ant colony when you were in that room.''

— Robert Trivers, ''Natural Selection and Social Theory'', p. 162

''... Bu amaç doğrultusunda nükleer santraller hedeflenecekse, yapılması gereken şeyler vardır. Çünkü nükleer elektriğe geçiş bir hobi değil, bir akademik egzersiz hiç değil, temel bilimlerden yaygın endüstriyel alt yapıya açılacak bir uygulamadır.''

Ömer Faruk Ağa Yarman 1993

Çevrimdışı Cellophane

• **
  • 144
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #83 : 31 Ağustos 2016, 20:07:19 »
İtiraf ediyorum efendim, bu sözü çok çok seviyorum: 'Tahsil cehaleti alır, eşeklik baki kalır.' Niye peki? E, doğru da ondan.
I tumbled down on my knees
Fill the mouth with snow

The way it melts
I wish to melt into you

Çevrimdışı Nightmare

• 627
  • Rom: 8
    • Profili Görüntüle
    • Saklı Günlükler
« Yanıtla #84 : 31 Ağustos 2016, 20:35:31 »
Sevgili Daarlan Gardan, şu arkadaşla bir akrabalık falan var mı?

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #85 : 31 Ağustos 2016, 20:40:08 »
Bir insanın hiç tanımadığı birine peşin hükümle yaklaştığında ya da kitabı kapağına göre yargıladığında ne kadar gülünç duruma düşebileceğini bir kez daha öğrendim.
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı Daarlan Gardan

• 722
  • Rom: -1
  • to hell with gatech
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #86 : 31 Ağustos 2016, 21:04:27 »
Süper laflar. LYS'de ilk 1500'e girin sonra tekrar hesaplaşırız.
''Civilizations have the morality and ethics they can afford.''

— Larry Niven & Jerry Pournelle, ''Lucifer's Hammer''

''These colonies in nature can reach at least two million individuals at a time, last for decades, and occupy a hundred cubic meters of space. It was a wonderful achievement to see a fragment of this world captured all around you, so that you almost had the experience of being inside the ant colony when you were in that room.''

— Robert Trivers, ''Natural Selection and Social Theory'', p. 162

''... Bu amaç doğrultusunda nükleer santraller hedeflenecekse, yapılması gereken şeyler vardır. Çünkü nükleer elektriğe geçiş bir hobi değil, bir akademik egzersiz hiç değil, temel bilimlerden yaygın endüstriyel alt yapıya açılacak bir uygulamadır.''

Ömer Faruk Ağa Yarman 1993

Çevrimdışı Quid Rides

• **
  • 399
  • Rom: 17
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #87 : 31 Ağustos 2016, 21:19:52 »
Ama suç bende, ODTÜ EE öğrencisi bile bulamayacağım bir forumdan çok şey beklemişim.[*]İtiraftır.[/*]

Sen de üniversite sınavına köpek gibi çalışıp iyi bir dereceyle iyi bölüm kazansaydın, bütün dünyanın bu forumdan ibaret olmadığını kavrayacak kadar başarı tatmış olurdun. Hadi C1 seviyesinde bile olmayan İngilizcen'le reddit'ten haber aparmaya devam et.

Arkadaş kusura bakma ama izansız ve mizansızsın. İnsanları kategorize etme şeklin fazla yanlış. Aşağıya bir makale yazmıştım ama sildim. Onun yerine sana katılmadığımı belirtip kendimi tanıtayım: Eşşek gibi çalıştım. Üniversitem Türkiye'de ilk üçte beşte. İngilizce seviyem koyduğun sınırın üstünde. Bütün derslerimi ingilizce alıyorum.

İtiraf: Bir çok şeyden ziyade "nasıl sınava çalışılır" onu biliyorum.  

Ayrıca çok merak ettim. Sloganı " -Fantastik- Edebiyatta Kaybolanlara" olan bir sitede ne konuşulmasını bekliyordun? "Polyethlene Terephtlate Hydrolysis and Aminolysis in Tire Cords*"u anlamaya çalışmamızı mı veya yazmamızı/tartışmamızı bekliyordun. Gözün sevem az tutuarlı olun.

*Yeap. Sırf artistik olsun diye yazdım. Amma, ne yazık ki, tez benim değil.

Not: LYS/YGS yada siz üniversiteye girerken ismi her ne olursa artık, mühim değildir. O sınavlardan aldığınız puan cidden mühim değil. Bulunduğum üniversitede herkes yüksek puan almış amma yarısını adamdan** saymam. (Neyse lafı burada kesiyorum. Uzayacak yoksa.)

** Alınmayın hemen insan diyelim. :)

Eklenti: Ben mesajı yazarken şöyle birşey yazmışsın.
Süper laflar. LYS'de ilk 1500'e girin sonra tekrar hesaplaşırız.

Ayıptır. Kimse sana demedi mi? Demediyse ben diyeyim: Ben sana ilk 1500e giremezsin demedim. Adam olmazsın dedim.

Bu arada: Vallahi ilk 1500deyim. Şahitlerim var. Bring it on brov!
http://turanmemre.wordpress.com/
Bana dönek demiş itin birisi
Açığım ne imiş sor hele hele

Çevrimdışı Lordmuti

• 1123
  • Rom: 35
  • Time is a drug. Too much of it kills you.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #88 : 31 Ağustos 2016, 21:31:15 »
Geçen gün yine Star Trek izliyorum kel kafalı suratı tövbe estağfirullah cüzzamlı gibi mi desem parşömen gibi mi desem bir eleman gelmiş "İnsanlık gelişsin diye hır çıkaracam olay çıkaracam, federasyon sizin kafanızı bulandırmış barış diye diye bayındır olamıyorsunuz, kalkınamıyorsunuz, üçüncü havalimanını yapamıyorsunuz." diye geziyor. Neyse sonra yendiler bunu patlamalar çatlamalar oldu arada, film bitti çıktım salondan.

Başka bir uğraşım olmadığı için yine foruma girip kitap ve oyun konuşmaktan başka bir şey yapmamak üzere kendime vakit ayırdım. Forumda da anlamsız yere hır çıkarmaya çalışan insanlar olduğunu görünce işte bu filmdeki abiye benzettim, çok pişmanım allah affetsin.

Kahretsin dostum çok boş bir insanım.

İmparator olmayı canım kolay mı sandın?
Dünyaya kazık çaktım duyulsun adım.

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #89 : 31 Ağustos 2016, 21:33:37 »
İtiraf ediyorum. Dokuz yıllık süreçte foruma gelen birçok tip gördüm, iyisinden kötüsüne farklı çok kişi geldi ve geçti. Yalnız böyle asılsız argümanlarla sidik yarışı yapmaya çalışan bebe görmem ilk oldu herhalde.

Güle güle.
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "