Kayıt Ol

İtiraflar

• 403
  • Rom: 7
  • ☆★
    • Profili Görüntüle
Ynt: İtiraflar
« Yanıtla #60 : 10 Şubat 2016, 21:25:52 »
Mesajlaşırken, göz kırpma ifadesi yollayan insanlardan acayip gıcık kalıyorum.
İt was one of those March days.
When the sun shines hot,
And the wind blows cold.
When the summer in the light,
And winter in the shade.

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #61 : 10 Şubat 2016, 22:04:51 »

Mesaj alınmıştır ;)
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

• 403
  • Rom: 7
  • ☆★
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #62 : 10 Şubat 2016, 22:10:09 »

Mesaj alınmıştır ;)

Yea abi senin yerin ayrı biliyorsun :mlk.
Spoiler: Göster
Hem sen hiç göz kırpmadınkine :dl.
İt was one of those March days.
When the sun shines hot,
And the wind blows cold.
When the summer in the light,
And winter in the shade.

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #63 : 10 Şubat 2016, 22:21:21 »
Öyle deme. Ben kankam H.G. Wells'e bu işin kitabını yazdırmış adamım. Kıpps ;)

Spoiler: Göster

[spoiler]Bkz: Kendi forumunu trolleyen yönetici... Tamam, sustum --> ;) <--
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı Quid Rides

• **
  • 399
  • Rom: 17
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #64 : 24 Şubat 2016, 10:46:43 »
Hâlâ ortada "Yak beni" diye dolaşıyorum. Millet deli sanıyor. :)
http://turanmemre.wordpress.com/
Bana dönek demiş itin birisi
Açığım ne imiş sor hele hele

• 581
  • Rom: 47
  • Hayvan Yemeyelim!
    • Profili Görüntüle
    • http://bulentozgun.blogspot.com/
« Yanıtla #65 : 24 Şubat 2016, 12:51:00 »
İki John Green kitabı okudum:
"Aynı Yıldızın Altında" ve "Alaska'nın Peşinde"

Uzun süre direndim bu genç-yetişkin kitapları okumamak için ama merakıma yenildim. İyi ki de öyle olmuş, ikisi de harika kitaplar, okuduğuma çok memnunum.

Bağlantılı bir itirafım daha var:
Youtube'da genç-yetişkin kitapları tanıtan, değerlendiren gençlerin videolarını izlemeyi çok seviyorum. Okudukları kitaplar çoğunlukla çöp olsa da onların kitap okumaya duydukları bu heyecan beni de canlandırıyor:
https://www.youtube.com/user/erennadir/videos

Çevrimdışı gzhn54

• *
  • 16
  • Rom: -2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #66 : 25 Şubat 2016, 08:44:47 »
İki John Green kitabı okudum:
"Aynı Yıldızın Altında" ve "Alaska'nın Peşinde"

Uzun süre direndim bu genç-yetişkin kitapları okumamak için ama merakıma yenildim. İyi ki de öyle olmuş, ikisi de harika kitaplar, okuduğuma çok memnunum.

Bağlantılı bir itirafım daha var:
Youtube'da genç-yetişkin kitapları tanıtan, değerlendiren gençlerin videolarını izlemeyi çok seviyorum. Okudukları kitaplar çoğunlukla çöp olsa da onların kitap okumaya duydukları bu heyecan beni de canlandırıyor:
https://www.youtube.com/user/erennadir/videos
Niye çöp olsunki. Hepside hoş kiitaplar okuyor kıskandın bence.

Çevrimdışı TheSpell

• 826
  • Rom: 16
  • Dovie'andi se tovya sagain.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #67 : 25 Şubat 2016, 13:23:04 »

Rıhtım'da gördüğüm en sığ yorum olabilir bu.

Çevrimdışı Oliver_

• **
  • 216
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #68 : 25 Şubat 2016, 17:38:57 »
The Departed'in neredeyse ilk bir saatinde Leonardo DiCaprio ve Matt Damon'ın ayrı kişiler olduğunu fark etmedim, aynı karakter sandım. Hiçbir şeyi yadırgamadan izledim ve sonunda "Yav bu adamın sakalı bir var bir yok" dedim. Acaba bu nasıl oluyor diye merak ettim ve araştırdım. Gerçeği öğrenince şok oldum.  :P

Çevrimdışı Grayswandir

• 815
  • Rom: 14
  • You may have heard of me.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #69 : 25 Şubat 2016, 18:19:40 »

Rıhtım'da gördüğüm en sığ yorum olabilir bu.

Durumu yanlış değerlendirmediysem bu arkadaş önce gerçekten saçmalıyordu, sonra başından beri ciddi değilmiş gibi işi trollüğe vurdu. Maksadı nedir bilmiyorum.
In the beginning the Universe was created.
This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.

#hayır

Çevrimdışı ryuk

• 497
  • Rom: 25
  • ne değiştirebilir bir insanın doğasını?
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #70 : 04 Mart 2016, 23:12:01 »
Hatırladıkça gıcık olduğum bir anı.

Geçenlerde, eskiden canlı performanslarını severek dinlediğimiz bir grubun sahne alacağını öğrendik. Hem eski günleri anmak, hem de güzel bir şeyler dinlemek için dalıverdik mekana.

Ama bu heves bir süre sonra gıcıklığa dönüştü. Çünkü geçmişte rock ve metal çalan, müziğe hakim, kaliteli adamlar, artık hadise-şakira ve benzeri piyasa yıldızlarının şarkılarını elektrogitarla çalıp sahnede maymunluk yaparak popülizmin dibine vurur hale gelmişti. Bir süre "Ya trollüğüne yapıyorlardır belki, durun hele. İyi adamlar bunlar, biraz bekleyelim, güzel şeyler de çalacaklar." dediysek de avcumuzu yaladık.

Arada yakaladım adamları. Diyalog aşağıdaki gibiydi:

-Merhaba.

-Merhaba.

-Yeni haliniz içginç olmuş, eski çaldıklarınızdan da çalacaksınız değil mi? İlk çıktığınız zamanlardan beri takip ederdik biz sizi.

-Nasıl eski çaldıklarımız?

-Eskiden Pentagram falan çalıyordunuz, yorumunuz da güzeldi (cümlemi bitiremeden)

-Hayır. çalmıyoruz artık öyle şeyler. Çok net.

-Neden ki, çok iyiydiniz hem de.

-Artık böyle devam edeceğiz, bu tarz çok güzel ve biz de bundan çok zevk alarak müzik yapıyoruz.

-Ama siz becerikli ve müziğe hakim insanlarsınız, tabi güncel şeyleri takip edeceksiniz ama araya sağlam parçalar da sıkıştırsanız olmaz mı? Bu aynı zamanda sizin misyonunuz bence. Evet şimdiki kitle popüler şeyleri seviyor ama onlara bazı sağlam şarıları ve grupları da tanıtıp sevdirebilirsiniz böylece.

-Hayır, biz böyle olmaktan zevk alıyoruz ve çok da eğleniyoruz.

-Tamam o zaman, iyi akşamlar.

-İyi akşamlar.

O an içimden "Hadi ordan! Pentagram, Mavi Sakal, Judas vb. takılan adam hadise çalmaktan zevk alır mı hiç, tribünlere oynayan popülist şebeklere dönmüşsünüz. Kendinize saygısızlık ediyorsunuz." demek geçtiyse de diyemedim.

Adam bana "Artık sağlam şeyler tutmuyor, dinlemiyor insanlar onları, rağbet etmiyorlar. Eskiden çaldıklarımızı çalınca kimse gelmiyor dinlemeye. Bizim de başka bir işimiz-gücümüz yok. Para kazanabilmek için böyle yapmak zorunda kaldık." deseydi yemin ederim gözlerim dolar, bağrıma basardım ben onları. Metalciliğin kaderine birlikte ağlardık. Ama verdiği karşılık nedeniyle kendisine ve tüm gruba gıcık oldum.

Bayağılaşmanın, değersizleşmenin karşısında bu kadar pısırık kalanlar Crom'un gazabına uğrasın. Metal tanrılarına ihanet ettiğiniz için umarım batarsınız. Alın bunu
Fikirlerim için ölmeyi göze alamam çünkü yanılıyor olabilirim - Bertrand Russel

İyi bir fikir üretmek için, pek çok fikir bilmek gerekir:

* Yeni başlayanlar için FRP

* Fantastik edebiyata yeni başlayanlar ve bu türde ilerlemek isteyenler için

* Kılıçlar ve diğer eskiçağ silahları hakkında

* Dark Sun

* Distopya Korkuları

Daha fazlası için: Index

Çevrimdışı maviadige

• **
  • 161
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #71 : 17 Mart 2016, 21:57:17 »
Küçükken oyuncu Ediz Hun'un adını Edison olarak biliyordum. Demek ki ailesi ünlü Edison'a çok değer vermiş ki onun adını çocuklarına vermiş diyordum. :D
Yakından bakarsan güzelleşecek.
Uzun süre bakarsan sevimli olacak.
Sen de aynısın...

-School 2013-

Çevrimdışı Kitap Adam

• **
  • 141
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #72 : 02 Nisan 2016, 00:13:36 »
Arada bir, sevdiğim yönetmenlerin yeni film projesi var mı diye imdb’ye bakarım. Dün itibariyle o gezintim esnasında, sitenin arama motoruna, yazmak daha kolayıma geldiği için Wachowski yerine Matrix yazdım. Oradan da yönetmen sayfasına geçeceğim hesapta. Sayfada yanlış bir şeyler vardı. Yönetmenlerin adlarından biri aşina gelmedi. Resme de bakınca, kendi kendimi kınadım. O kadar sevdiğim yönetmeni bile tanımıyormuşum diye. Çünkü ben birini erkek biliyordum. Ama yine de bir şeyler tam oturmamıştı kafamda.(brothers? :) )

Bugün ciddi ciddi kafamı kurcaladı resmen, ya ben top sakallı bir Andy’yi çok net hatırlıyorum diye. Ama imdb’ye de güvenim sonsuzmuş demek ki, pek kurcalayamamıştım o anda. Sonra (yaklaşık 2 saat önce) öğrendim ki, kadın olmuş kendisi. Asıl bilmediğim şey ise; kardeşi de aynı şekilde cinsiyet değiştirmiş. Hem de yıllar evvel. Jeton resmen yeni düştü; bir “Larry Wachowski“ kabak gibi yazıyordu filmlerin sonunda. Ve önceki yılların birinde “aaa Wachowski’lerden biri kadınmış, ben iki erkek kardeş sanıyordum” şaşırmasını yaşadığımı, hayal meyal hatırladım.

Sonuç olarak ben bunu bilmiyordum (fark etmemiştim), ha bilince başım göğe ermedi, ama yani elli defa Matrix üçlemesi, ek olarak da diğer filmlerini çıktığı gibi izleyen biri olarak bu cahilliğim için kendime bir yuh çektim.

Bu vesileyle kendilerine de selam olsun, yeni projelerini merakla bekliyoruz :) .(Jupiter Ascending gibi olacaksa beklemiyoruz tabii.)
"Zekâ, zulümle baş ettiği kadar kurnazlıkla baş edemez; kurnazlık vasatın zekâsıdır."

Çevrimdışı Daarlan Gardan

• 722
  • Rom: -1
  • to hell with gatech
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #73 : 15 Ağustos 2016, 19:57:44 »
Forumda MIT'nin ileri fizik çalışmalarının kampüste yapıldığını sanan ve bu engin bilgisiyle yolumuzu aydınlatan bir üye var.[*]Lordmuti[/*]

Ama suç bende, ODTÜ EE öğrencisi bile bulamayacağım bir forumdan çok şey beklemişim.[*]İtiraftır.[/*]
''Civilizations have the morality and ethics they can afford.''

— Larry Niven & Jerry Pournelle, ''Lucifer's Hammer''

''These colonies in nature can reach at least two million individuals at a time, last for decades, and occupy a hundred cubic meters of space. It was a wonderful achievement to see a fragment of this world captured all around you, so that you almost had the experience of being inside the ant colony when you were in that room.''

— Robert Trivers, ''Natural Selection and Social Theory'', p. 162

''... Bu amaç doğrultusunda nükleer santraller hedeflenecekse, yapılması gereken şeyler vardır. Çünkü nükleer elektriğe geçiş bir hobi değil, bir akademik egzersiz hiç değil, temel bilimlerden yaygın endüstriyel alt yapıya açılacak bir uygulamadır.''

Ömer Faruk Ağa Yarman 1993

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #74 : 15 Ağustos 2016, 21:06:39 »
İtirafta bulunmadan önce, azıcık sözünüzün eri olun. Foruma her girdiğinizde kurduğunuz "Ben hepinizden üstünüm," tavırları zaten yapmacık olan hallerinizi daha da komikleştiriyor.

Bir yerden ayrılıyorum demişseniz, o platform sizin için bitmiştir. "Acaba cool çıkışım sonrası ne yazdılar dur hemen kontrol edeyim, kaç kişi beni havalı buldu," nidalarıyla yazılanları kontrol edip adınızın dahi geçmediği ama tabii üstün zekanızla olayı hemen kavradığınız bir mesaja koşarak gelip cevap vermezsiniz.

Ama tabii bazılarının derdi farklı, değil mi? Yoksa bir insan ne diye üç mesajından birinde herkesten farklı ve süper olduğunu anlatır ki? Fıtratta varsa demek.

Neyse, durduk yere feministleşmeyelim şimdi. Evet, konuyla alakası yok ama olabilir gibi. Bilemedim. Sonra yönetim filan destek çıkar neme lazım.

Son olarak, MIT'in ileri fizik çalışmalarını her kim nerede yapıyorsa bu kendi halindeki forumdan bol selamlar.
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "