Kayıt Ol

İşler Güçler

Çevrimdışı Bonthey

• 900
  • Rom: 15
  • Behtül
    • Profili Görüntüle
    • Kavuniçi Mavi
Ynt: İşler Güçler
« Yanıtla #15 : 31 Ağustos 2012, 04:09:15 »
Spoiler: Göster
Bu gece beni en çok güldüren olayı Ahmet'in kollarını hissetmeyip Sadi'nin kafaya geçirmesi, Sadi'nin de bunu o mahmurlukla fark etmemesiydi.

Bazı küçük detayları inanılmaz güzel işliyorlar. O küçük nüanslar diziyi dizi yapan bence. Ayrıca Ahmet Kural'ın da Feride temasındayken eski türk filmleri tarzı koşuşları çok hoş.

Not to mention the pincers...

Çevrimdışı Erymnys

• 496
  • Rom: 8
  • PKBL
    • Profili Görüntüle
    • Erymnys
« Yanıtla #16 : 01 Eylül 2012, 23:21:28 »
Geçen haftaki bölüme rastlamıştım televizyonda, işim gücüm de yoktu, oturdum izledim. İyi ki de izlemişim. O kadar uzun zaman olmuştu ki bu kadar gülmeyeli ve bu kadar kaliteli komedi dizisi izlemeyeli. Merak ettim ilk bölümlerinden itibaren izlemeye başladım, ilk defa benim gibi inanılmaz üşengeç birine internetten Türk dizisi, hem de pek sevmediğim bir tür olmasına rağmen komedi, izletmeyi başarmış bir yapım. Hayatım boyunca Türk televizyonlarında sevdiğim, gerçekten güldüğüm, zekice yazılmış üç dizi oldu benim için; Üsküdar'a Giderken, Leyla ile Mecun ve İşler Güçler. Üçü de birbirleriyle bir şekilde bağlantılı(imiş Leyla ile Mecnun bağlantısını şimdi öğrendim :) ), istiyorum ki bu işlere imza atan insanlar birbirlerinden hiç kopmasın, hep böyle güzel şeyler yapsın. :)

Son söz olarak, jeneriği de yeterince iyi özetliyor bence diziyi. :)
"Ne kadar da pişkin hayata ilişkin,
ne kadar da tatlı bir o kadar farklı"
Elleri kalem tutanlara bu kadar düşman varken biz çok acı çekeriz daha, çok ölürüz kan kaybından!..

Çocuk Yetiştirme Sanatı Üzerine Bir Deneme --->Erymnys

Beklerim efendim...

Çevrimdışı Acmert

• **
  • 268
  • Rom: 24
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 25 Eylül 2012, 22:28:14 »
Diziye başladım, bir kaç bölüm izledim ama nedense bir kaç haftadır izleyemedim. Bana Leyla ile Mecnun'un tadını veriyor biraz bu dizi. En iyi dizilerimizden biri, şüphesiz. :)

Çevrimdışı Elijah

• 627
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 25 Eylül 2012, 23:06:27 »
Türklerin komedi anlayışına yepyeni bir boyut kazandırmıştır bu dizi, Leyla ile Mecnun'la birlikte. Yabancıların komedi dizilerini izledikten sonra, "ulan bizimkiler niye bunları yapamıyor" diyen biz gençlere ilaç gibi gelmiştir, hızır gibi yetişmiştir. Fakat ülkemiz Akasya Durağı gibi dizilere alıştığı için, raytingde 30. sıralarda geziyor güzelim dizi. Hatta güzel bir ayrıntı olsun diye İşler Güçler'den hemen sonra Rambo filmi gösterildi, daha çok rayting aldı. Kahkaha atmadım değil ama bir yandan da bu kadar emeğin yeterince karşılık görememesine üzülüyor insan.

Dizinin içeriğine gelirsek; Bu diziyi yaratırken Selçuk Aydemir'in aklında sadece milleti güldürmek değil, dizi sektöründeki acı gerçekleri de göstermek vardı. Dizide kendi isimlerini kullanan üç başrolün başından geçen olayların çoğu, gerçek olaylardır.[*]sadinin gümrük memurluğu mevzusu, çalgı çengi 2'ye paralarının yetmemesi...[/*] Hem absürd, hem de gerçek anlayacağınız.

Bu dizi hakkında yazılacak çok şey var fakat şimdilik burada bitireyim. Son olarak diziyi izlerken gördüğüm ilk sahneyi paylaşmak istiyorum. O sahnedeki espriyle beni tam kalbimden vurdu bu dizi, gözlerimi kısarak "bu... bu farklı" dedim içimden. O kadar da değil de anladınız işte. Buyrun; vlc player

Fakat yine bir Selçuk Aydemir dizisi olan Üsküdar'a Giderken vardır ki, ne İşler Güçler'i tanır, ne de Leyla ile Mecnun'u. Keşke bitmeseydi. Hayınsın Kanal D.
Planemo Syndrome

Çevrimdışı Eco

• **
  • 143
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 26 Eylül 2012, 13:55:48 »
Buyrun; vlc player

Fakat yine bir Selçuk Aydemir dizisi olan Üsküdar'a Giderken vardır ki, ne İşler Güçler'i tanır, ne de Leyla ile Mecnun'u. Keşke bitmeseydi. Hayınsın Kanal D.
Vlc player çok iyiymiş. ;) İlk bölümleri kaçırdığım için haberim yoktu[*]İlk bölümler dediğim de 10 bölümden fazla herhalde[/*].

Üsküdar'a Giderken konusunda sana katılıyorum. Diziyi bitirdiklerinde, bunu izlemeyip abuk sabuk dizileri izleyen insanlardan ve her şeye para gözüyle bakan kanallardan  nefret ettim. Kaliteli diziler yapılmıyor deniliyor, yapılınca da kimse izlemiyor.

Rabbul samae, fecal rajae
Fe aynaha aral hayati
Ati elaica men hazal caouni
Arjouca rabbi, labbi nadae

Çevrimdışı TheSpell

• 826
  • Rom: 16
  • Dovie'andi se tovya sagain.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 26 Eylül 2012, 14:16:53 »
Bu dizi hakkında yazılacak çok şey var fakat şimdilik burada bitireyim. Son olarak diziyi izlerken gördüğüm ilk sahneyi paylaşmak istiyorum. O sahnedeki espriyle beni tam kalbimden vurdu bu dizi, gözlerimi kısarak "bu... bu farklı" dedim içimden. O kadar da değil de anladınız işte. Buyrun; vlc player

Çok güldüm burada. İyiymiş harbiden yani. Vlc Player hahahaha :)

Çevrimdışı Eco

• **
  • 143
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 27 Eylül 2012, 01:23:23 »
Bölüm sonunda Üsküdar'a Giderken'in jenerik müziğini çaldılar ya la :D. Bölüm ayrı bir güzeldi zaten, böyle bitirmeleriyle daha da güzel oldu.
Spoiler: Göster
Bölümü sevdiren 2 olay
1.Ahmet Feride'sine kavuştu ya la :D.
Tam da artık bunları kavuştursalar, Ahmet'in Feride'nin peşinden koşması sıkmaya başladı diyordum ama bir yandan da klasik dizilerdeki gibi bu durumu sonuna kadar böyle götürürler zannediyordum.
2.Murat'ın intikamı.
Sevgilinin evinde ayrılacaksın muhhabettine girer girmez gol olur dedim, utandırmadı. İzleyenlere şu şekilde sorulabilitesi var: Baba golü gördün mü baba! Baba ne gol attı baba ya! Golün tekrarını da şuradan izleyebilirsiniz.

Fe aynaha aral hayati

Çevrimdışı Mimnennaorpi

• *
  • 39
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 12 Ekim 2012, 20:47:57 »
Çok başarılı bir komedi dizisi. Sıkı takipçisiyim.Sıradışı esprileri bir yana sadece Ahmet Kural için bile izlenebilir :)
Buda sevdiğim sahnelerdendir. Hurraaaaa !  :uhe
http://www.youtube.com/watch?v=Yz-1PpuDBQw
Yâ Rab bela-yı aşk ile kıl âşîna beni
Bir dem bela-yı aşktan kılma cüdâ beni

Çevrimdışı LegalMc

• 1215
  • Rom: 33
  • Unimpressed was his default state.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 24 Ekim 2012, 02:21:23 »
Türk televizyonunda böyle bir şey olması beni mutlu ediyor. Dizinin komik olması bir yana, izlerken bildiğiniz mutlu oluyorum. Umarım çizgilerini bozmadan ve yayından kaldırılmadan[*]asıl temenni bu[/*] sonuna kadar devam edebilirler.
Yaşasın!
Ne kadar da ideolojik yaklaşıyoruz birbirimize.

Çevrimdışı Ryld Argith

• 879
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 07 Kasım 2012, 21:52:41 »
Son bölümdeki Zehranın Yalan söylemek gerek adlı şarkısı süperdi. Dinleyin hem felsefik hem de komik :D
"Ben neysem oyum Regene. Sen nasıl ışığın bir parçasıysan, ben de karanlığın bir parçasıyım. Bence biri diğerinden daha iyi veya daha kötü değil"
Kara Dalamar

Çevrimdışı Eco

• **
  • 143
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 08 Kasım 2012, 22:29:23 »
Son bölümdeki Zehranın Yalan söylemek gerek adlı şarkısı süperdi. Dinleyin hem felsefik hem de komik :D
Evet o çok sağlamdı. Türk dizilerinde görmeye alışık olmadığımız bir şey. Diziyi izlemeyenlere de öneririm şuradan.

Fe aynaha aral hayati

Çevrimdışı Ryld Argith

• 879
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 08 Kasım 2012, 22:33:20 »
Bayıldım resmen şarkıya. Hayat felsefesi olarak edindim diyebilirim :D Hem beste süper hem de sözler çok anlamlı :)
"Ben neysem oyum Regene. Sen nasıl ışığın bir parçasıysan, ben de karanlığın bir parçasıyım. Bence biri diğerinden daha iyi veya daha kötü değil"
Kara Dalamar