Kayıt Ol

Zaman Çarkı

Çevrimdışı TheSpell

• 826
  • Rom: 16
  • Dovie'andi se tovya sagain.
    • Profili Görüntüle
Ynt: Zaman Çarkı
« Yanıtla #225 : 25 Ekim 2012, 23:42:55 »
Böyle yeni bir bölümün gönderildiğini haber verince "alın çevirin ulan" demiş gibi hissediyorum kendimi. Neyse efendim, Tor AMoL'un ikinci bölümünü gönderdi. Ama bu sefer farklı bir şey yaptı, bir audioslice paylaştı. Tam Türkçesi var mı bilmiyorum, ancak bölümü bildiğin dinliyorsunuz. Neyse fazla karıştırmadan linki atayım da demek istediğimi daha iyi anlayın :)

http://www.tor.com/blogs/2012/10/audioslice-a-memory-of-light-chapter-2-qthe-choice-of-an-ajahq

Çevrimdışı Daarlan Gardan

• 722
  • Rom: -1
  • to hell with gatech
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #226 : 07 Kasım 2012, 00:22:09 »
Robert Jordan tarafından yazılmış The Strike at Shayol Ghul'u okuyan oldu mu? Lews Therin Telamon ve Yüzyoldaş'ın hikayesini anlattığını biliyorum. Türkçe'ye çevrilmediyse çevrilmesinde yardım edebilirim. ^^
''Civilizations have the morality and ethics they can afford.''

— Larry Niven & Jerry Pournelle, ''Lucifer's Hammer''

''These colonies in nature can reach at least two million individuals at a time, last for decades, and occupy a hundred cubic meters of space. It was a wonderful achievement to see a fragment of this world captured all around you, so that you almost had the experience of being inside the ant colony when you were in that room.''

— Robert Trivers, ''Natural Selection and Social Theory'', p. 162

''... Bu amaç doğrultusunda nükleer santraller hedeflenecekse, yapılması gereken şeyler vardır. Çünkü nükleer elektriğe geçiş bir hobi değil, bir akademik egzersiz hiç değil, temel bilimlerden yaygın endüstriyel alt yapıya açılacak bir uygulamadır.''

Ömer Faruk Ağa Yarman 1993

Çevrimdışı syrio forel

• *
  • 48
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #228 : 17 Kasım 2012, 14:55:16 »
    Sonunda bende artık Zaman Çarkı Serisi okurları arasına katıldım. Daha fazla dayanacak gücüm kalmamıştı ve Dünyanın Gözüyle işe başladım.Bu seri hakkında o kadar çok övgü dolu sözler işittim ve  okudum ki.Seriye daha erken başlamamak için  beni asıl frenleyen 'bu seriyi okuduktan sonra başka fantastik kitaplar size boş ve anlamsız gelecek' sözleriydi. Önümde daha uzun bir yolun olduğunun farkındayım. Bu uzun yol boyunca mümkün olduğunca keyif almaya çalışacağım.
    Daha önce bu seriyi okumuş tecrübeli arkadaşlardan bir ricam olacaktı. Bu seriyi okurken faydalanabileceğimiz derli toplu anlaşılır bir harita mevcut mu? Varsa nasıl ulaşabiliriz?

Çevrimdışı Denaro Forbin

• 2114
  • Rom: 54
    • Profili Görüntüle
    • Bilimkurgu Kulübü
« Yanıtla #229 : 17 Kasım 2012, 15:07:00 »
    Sonunda bende artık Zaman Çarkı Serisi okurları arasına katıldım. Daha fazla dayanacak gücüm kalmamıştı ve Dünyanın Gözüyle işe başladım.Bu seri hakkında o kadar çok övgü dolu sözler işittim ve  okudum ki.Seriye daha erken başlamamak için  beni asıl frenleyen 'bu seriyi okuduktan sonra başka fantastik kitaplar size boş ve anlamsız gelecek' sözleriydi. Önümde daha uzun bir yolun olduğunun farkındayım. Bu uzun yol boyunca mümkün olduğunca keyif almaya çalışacağım.
    Daha önce bu seriyi okumuş tecrübeli arkadaşlardan bir ricam olacaktı. Bu seriyi okurken faydalanabileceğimiz derli toplu anlaşılır bir harita mevcut mu? Varsa nasıl ulaşabiliriz?

Aslında Google'dan detaylı haritalara ulaşmak mümkün. Şimdi burada çeşitli internet sitelerinin linklerini vermem doğru olmaz sanırım. Bir de, 'bu seriyi okuduktan sonra başka fantastik kitaplar size boş ve anlamsız gelecek' bu kısma katılıyorum, bizzat yaşayanlardanım ben de. Ha şunu da söylemek istiyorum, 14 cildi peş peşe okumak seni yorabilir veyahut sıkabilir, arada başka kitaplara da göz atmanda fayda var. Henüz 3 cilt okudum ben ama bu taktiği uyguluyorum, yakın bir tarihte 4.cilde geçeceğim.

Çevrimdışı sirdede

• **
  • 111
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #230 : 17 Kasım 2012, 17:30:27 »
syrio forel ilk önce Zaman Çarkı evreninde kaybolmamak umuduyla hoş geldin demek istiyorum... Aşağıdaki verdiğim adresten Zaman Çarkı serisinin haritalarına ulaşabilirsin. Şimdiden kolay gele!!!

http://www.fantastikedebiyat.com/forum/viewtopic,p,173916.html

Çevrimdışı syrio forel

• *
  • 48
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #231 : 17 Kasım 2012, 19:28:09 »
Harita konusunda yardımcı olanlara teşekkür ederim. Zaman Çarkı serisini okurken araya başka kitaplar serpiştirilmesi konusuna kesinlikle bende katılıyorum.

Çevrimdışı Gilderoy

• 416
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
    • Kuyutorman
« Yanıtla #232 : 17 Kasım 2012, 19:38:45 »
Bir arkadaşım Zaman Çarkı hakkında övgüyle söz ederken laf arasında "dişliler, çarklar, makineler, fizik..." gibi terimleri kullanmıştı. Robert Jordan da nükleer mühendis olunca ihtimal verdim sözlerine. Gerçekten kitaplarıyla mesleğini harmanlamış mı? Eğer öyleyse ve kompleks bir kurgu yaratmışsa büyük saygımı kazanır. Daha önce pek araştırmamıştım bu seriyi fakat okumak aklımda hep vardı.
to see world in a grain of sand
and a heaven in a wild flower
hold infinity in the palm of your hand
and eternity in an hour
-William Blake

Çevrimdışı Denaro Forbin

• 2114
  • Rom: 54
    • Profili Görüntüle
    • Bilimkurgu Kulübü
« Yanıtla #233 : 18 Kasım 2012, 11:23:20 »
Bir arkadaşım Zaman Çarkı hakkında övgüyle söz ederken laf arasında "dişliler, çarklar, makineler, fizik..." gibi terimleri kullanmıştı. Robert Jordan da nükleer mühendis olunca ihtimal verdim sözlerine. Gerçekten kitaplarıyla mesleğini harmanlamış mı? Eğer öyleyse ve kompleks bir kurgu yaratmışsa büyük saygımı kazanır. Daha önce pek araştırmamıştım bu seriyi fakat okumak aklımda hep vardı.

Arkadaşın biraz sallamış sanırım. Bildiğin epik fantezi ve türünün en iyisi diyebiliriz.

Çevrimdışı Valheru

• **
  • 220
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #234 : 19 Kasım 2012, 15:21:45 »
Robert Jordan tarafından yazılmış The Strike at Shayol Ghul'u okuyan oldu mu? Lews Therin Telamon ve Yüzyoldaş'ın hikayesini anlattığını biliyorum. Türkçe'ye çevrilmediyse çevrilmesinde yardım edebilirim. ^^

Arada kaynamış bu mesaj...
Vaktiniz varsa veya vakti olan bir arkadaş çevirebilirse çok mutlu eder bizleri.
Böylece anlaşmamız yazıldı,böylece anlaşma yapıldı
Düşünce zamanın okudur,anılar asla solmaz.
İstenen verildi,bedel ödendi

• **
  • 89
  • Rom: -1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #235 : 19 Kasım 2012, 17:12:03 »

Arada kaynamış bu mesaj...
Vaktiniz varsa veya vakti olan bir arkadaş çevirebilirse çok mutlu eder bizleri.

bende çok merak ediyorum
Görev tüyden hafif, ölüm dağdan ağır.Dur bi karıştı dur dur!

Çevrimdışı SPAWN-TheUndead

• **
  • 52
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #236 : 27 Aralık 2012, 09:15:48 »
Zaman Çarkı'nın yeri bende çok ayrıdır. Kitap anlayışımı değiştirebilmiş tek kitap. Bir o kadar güzel, bir o kadar da acı.
Uzun uzun yazmıyayım tüm görüşleri bende paylaşıyorum. ^^

Brandon Sanderson yanılmıyorsam A Memory of Light'ın yazımını tamamlamıştı. Askerde olduğumdan takip edemiyorum eskisi gibi. Son durum nedir arkadaşlar?
O ÇOCUKLARI BAĞIRTTI, BENDE ONU BAĞIRTTIM BAĞIRTTIM BAĞIRTTIM VE GENE BAĞIRTTIM!!!

MEİJİ FANSUB

Çevrimdışı kahlan amnell

• 786
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #237 : 27 Aralık 2012, 09:18:41 »
Brandon Sanderson yanılmıyorsam A Memory of Light'ın yazımını tamamlamıştı. Askerde olduğumdan takip edemiyorum eskisi gibi. Son durum nedir arkadaşlar?

2 haftaya kadar son kitap yurtdışında piyasaya çıkıyor. Hayırlı tezkereler :)

Çevrimdışı SPAWN-TheUndead

• **
  • 52
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #238 : 27 Aralık 2012, 14:47:55 »
Güzel bir haber. Sağol ^^
O ÇOCUKLARI BAĞIRTTI, BENDE ONU BAĞIRTTIM BAĞIRTTIM BAĞIRTTIM VE GENE BAĞIRTTIM!!!

MEİJİ FANSUB

Çevrimdışı daifunka_vc

• 618
  • Rom: 20
  • Kronik Öğrenci
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #239 : 08 Ocak 2013, 09:33:15 »
Tarmon Gai'don resmi olarak başladı. :P Spoiler kalkanımı bugünlerde çok dikkatli kullanmam gerekiyor. :D
There are two secrets to becoming great. One is never to reveal all that you know. - PS:T