Kayıt Ol

31. İstanbul Kitap Fuarı 2012

Çevrimdışı Erymnys

• 496
  • Rom: 8
  • PKBL
    • Profili Görüntüle
    • Erymnys
Ynt: 31. İstanbul Kitap Fuarı 2012
« Yanıtla #165 : 19 Kasım 2012, 21:36:54 »
Çarşamba günü bir aksilik olmazsa(ekilmezsem :) ) ben de orada olacağım, çok vakit geçirebileceğimi sanmıyorum gerçi.
Elleri kalem tutanlara bu kadar düşman varken biz çok acı çekeriz daha, çok ölürüz kan kaybından!..

Çocuk Yetiştirme Sanatı Üzerine Bir Deneme --->Erymnys

Beklerim efendim...

Çevrimdışı kahlan amnell

• 786
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #166 : 20 Kasım 2012, 09:09:04 »
Pazar günü Anadolu Yakası tayfası olarak kaçta ve nerede buluşuyoruz? Metrobüs'te mi, Bostancı'da mı? Hakan sen Cumartesi'den gelebilecek misin? Panele kimler geliyor?

Çevrimdışı Ryld Argith

• 879
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #167 : 20 Kasım 2012, 17:43:51 »
Panel de ben varım. :)
"Ben neysem oyum Regene. Sen nasıl ışığın bir parçasıysan, ben de karanlığın bir parçasıyım. Bence biri diğerinden daha iyi veya daha kötü değil"
Kara Dalamar

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #168 : 20 Kasım 2012, 18:24:12 »
Pazar günü ben ve peşimdeki birkaç kişi Kadıköy'den hareket etmeyi planlıyoruz. Kadıköy'den de geçen Bakırköy vapuruna bineceğiz. Saat konuşmadık henüz ama tahmini 9.20 vapuruna bineriz.

Geçen defa Bostancı'dan binmiştik ama bu sene Bostancı'ya gelmek bana çok ters kalacak. Şehir dışından gelen bir-iki arkadaşımızı da Kadıköy'den alacağım.

Çevrimdışı Ryld Argith

• 879
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #169 : 20 Kasım 2012, 18:45:28 »
Pazar günü ben ve peşimdeki birkaç kişi Kadıköy'den hareket etmeyi planlıyoruz. Kadıköy'den de geçen Bakırköy vapuruna bineceğiz. Saat konuşmadık henüz ama tahmini 9.20 vapuruna bineriz.

Geçen defa Bostancı'dan binmiştik ama bu sene Bostancı'ya gelmek bana çok ters kalacak. Şehir dışından gelen bir-iki arkadaşımızı da Kadıköy'den alacağım.

Hazal Abla bakırköyden fuar alanına ne ile geçeceksiniz?
"Ben neysem oyum Regene. Sen nasıl ışığın bir parçasıysan, ben de karanlığın bir parçasıyım. Bence biri diğerinden daha iyi veya daha kötü değil"
Kara Dalamar

Çevrimdışı LegalMc

• 1215
  • Rom: 33
  • Unimpressed was his default state.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #170 : 20 Kasım 2012, 18:55:22 »
Servis.
Yaşasın!
Ne kadar da ideolojik yaklaşıyoruz birbirimize.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #171 : 20 Kasım 2012, 19:00:31 »
Servis.

"Servis" cevabının altına imza atıyorum.

Metrobüsü seçeceklerin helvasını hazırlamaya başlarız.

Çevrimdışı Ryld Argith

• 879
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #172 : 20 Kasım 2012, 19:10:27 »
Ya şöyle bir olay da var :

Ben her gün Bahçelievlerde Üsküdar'daki okuluma Metrobüsle gidiyorum. Deneyimli biri olarak şunu söyleyebilirim. Eğer metrobüs konusunda tecrübeliyseniz onu seçin. Çünkü bu sanat işidir. Zincirlikuyu-Avcılar ve Cevizliğibağ duraklarında metrobüsü gördünmü kaldırımdan yola ineceksin. Kapıdan geçerken kapıyı fazla zorlamayacaksın çünkü sen kapıyı ittikçe o daha yavaş hareket ediyor. Sonra arka kapıdan binip (Siyah metrobüslerde) karşınızda gördüğünüz sıralı koltukların en sağınızda kalanına oturmaya çalışın. Yüksek zeminli olduğu için vatandaş size sürtünüp durmaz , üstünüze oturma tehlikeside bırakmaz. Ayrıca anlattığım yere oturunca sağınızda metal bir sepet göreceksiniz. O sepete de taşıyamadığınız kitapları koyabilirsiniz. :)

Umarım anlatımım bilgilendirici olmuştur.
Son olarak ne hayat toz pembe ne de metrobüsler Vatan Şaşmaz'ınki gibidir, o yüzden kılıçlarınızı kuşanın bu muharebe de kibarlar değil sert olanlar kazanır!

:D
Kara Dalamar

Çevrimdışı Ejderfelaketi

• **
  • 359
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #173 : 20 Kasım 2012, 19:33:14 »
Laikanın yaptığı bir dalavereyle ellerim boş döndüm. Ah ah Gauntlgrym ve bir çok yeni kitap bir arızadan dolayı yetişememiş ve cumartesi gününe kadar satılamayacakmış. Beyaz saçlı sakallı tezgahtar bana yeni kitapların cumartesi geleceğini söyledi. UD kitaplarını inceleyip yenilerini bulamayınca sormuştum. Laika'da gördüğüm kadarıyla piyasa da olan kitaplar satılıyor.(tabi sadece unutulmuş diyarlar'a dikkat ettim. Bir de 6:45'în önünde dizi çekimi varmış bu yüzden orada kitaplara bakarken biri çantamdan çekip hiç dee kibar olmayan bir yolla beni oradan uzaklaştırdı. Banane işler güçlerden benim kendi işim gücüm var.   

Bu arada Kıvırcık İthaki görevlisini göremedim.İnşallah hafta sonu görürüm.
Kumarı sadece oynatanlar kazanır sadece oynatanlar

Çevrimdışı E0nwe

• **
  • 92
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #174 : 20 Kasım 2012, 21:22:20 »
Bende cumartesi günü bi' arkadaşım ile orada olacağım. Eğer Takatim kalırsa, pazar günü kayiprihtim ekibi ile bir kez daha gitmek gezmek isterim. Eğer böyle bi' durum olursa ''Fırtınakıran'' tayfasına katılabilirim. K.köyden.

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #175 : 21 Kasım 2012, 17:52:36 »
Cumartesi büyük ihtimalle orada olamayacağım. Bu yüzden giden arkadaşlara şimdiden iyi eğlenceler. Ve bir kez daha hatırlatayım: FABİSAD panelini kaçırmayın!

Pazar günü ise Yosun Abla'ya uyacağım büyük ihtimalle. Diğer bir iki arkadaşla da konuşup öyle karar veririz zaten. Hangisi daha kolaysa o yolu seçelim. Ha ama metrobüs seçeneği "öcü" olarak gözüküyor gözüme, belirtmeden geçmeyeyim. Önyargı kötü bir şey.
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı Ryld Argith

• 879
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #176 : 21 Kasım 2012, 18:35:55 »
Pazar günü buluşma saati ve buluşma yeri belli mi? Cumartesi gazete standlarının önünde buluşuyorduk galiba ama saati hatırlamıyorum. Bilgilendirirseniz sevinirim :)
Kara Dalamar

Çevrimdışı kahlan amnell

• 786
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #177 : 21 Kasım 2012, 21:15:58 »
Ben cumartesi günü metrobüs deneği olacağım. Sabah 10 civarı Söğütlüçeşme'den bineceğim araca. Memnun kalırsam Fırtınakıran ve tayfasına telkinde bulunurum. Şöyle yapalım, Cumartesi gelenlerle saat 14'de girişteki danışmanın önünde buluşalım. Pazar günü de 12.30 gibi olsun.

Çevrimdışı Ejderfelaketi

• **
  • 359
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #178 : 21 Kasım 2012, 21:49:35 »
Metrobüs çok iyi. Topbaş'ın eline sağlık ben soğanlıktan metro+metrobüs+metrobüs+metrobüs ile tüyapa 2 saatte ulaştım.Ücret de indirimli akbil 1.50 TL. :D
Kumarı sadece oynatanlar kazanır sadece oynatanlar

Çevrimdışı Ryld Argith

• 879
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #179 : 21 Kasım 2012, 21:52:56 »
Eğer Öğrenci iseniz 1.00 TL Kadir Topbaş yoğun itiraz üzerine öğrenciye sene başında yaptığı 0.15 TL lik zamı kaldırdı bilginize :)

Kara Dalamar