Kayıt Ol

Fırtınaışığı Arşivi - Brandon Sanderson

Çevrimdışı Denaro Forbin

• 2114
  • Rom: 54
    • Profili Görüntüle
    • Bilimkurgu Kulübü
Fırtınaışığı Arşivi - Brandon Sanderson
« : 31 Ağustos 2013, 01:28:28 »

Brandon Sanderson, Zaman Çarkı’na son noktayı da koyduktan sonra, 10 kitap olarak tasarladığı The Stormlight Archive serisinin ikinci kitabını yayına hazırlamaya başladı.

Biz hala serinin ilk kitabı olan “Kralların Yolu”nu bekleyeduralım, yazar hızına hız katarak yoluna devam ediyor. İkinci kitabın adının “Words of Radiance” olacağı duyuruldu. Çıkış tarihi de 4 Mart 2014 olarak belirlendi.

İlk kitabın 1000 sayfa civarı olduğu düşünülürse Sanderson ikinci kitapta da anlatacak ne kadar çok şeyi olduğunu vurgularcasına kitabı 800 sayfa civarında tutmuş. Ama kendisinin de dediği gibi, fantastikçilerin uzun yazmakla ilgili ciddi problemleri vardır. Bu da ona bir kanıt. Hem de tadından yenmeyecek bir kanıt!

Sanderson’un yazarlık kariyerinin ilk kitabı "Elantris" daha önce Arkadaş Yayınları’ndan çıkmış, az ama öz okuru tarafından bağırlara basılmış ve ülkemizde kıymeti bilinmemiş inciler arasındaki yerini almıştı. Bununla birlikte Robert Jordan’ın ölümünden sonra Zaman Çarkı’nı tamamlayacak kişi olarak ilan edilmesiyle adını ülkemizde sık sık duyar olmuştuk.

ÖN OKUMAya ulaşmak isteyenler BURAYA tıklayabilirler.

Kralların Yolu’nun telifi Arkadaş Yayınları’nda olduğu biliniyorken bakalım yayınevi nasıl bir atak yapacak. Aylar öncesinden çevirisine başlanmış ve -o zamanlar için- kısa sürede raflardaki yerini alacağı bildirilmişti. Fakat gün itibariyle herhangi bir ses seda yok.

Merakla bekliyoruz.

Çevrimdışı yafeshan

• **
  • 310
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
Ynt: Biz Hala Kralların Yolu’nu Beklerken…
« Yanıtla #1 : 06 Eylül 2013, 16:14:34 »
Bu kitabi merakla bekliyorum. Ciktigi an ebook cikarirlarsa hemen edinecegim. Ilki cok surukleyiciydi. Ne kadar kalin oldugunu hissemiyorsunuz bile. Stormligh Archive oldukca uzun bir seri olacak ve daha 2. kitabi cikiyor. Brandonun kendi sozu ile 18 ayda bir yenisini cikarmayi planliyorlar. Cok caliskan bu adam yahu.

Çevrimdışı Darkone

• **
  • 76
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 06 Eylül 2013, 19:43:19 »
hiç acele etmim o zaman. biraz biriksin öyle başlarım :)

Yazım kurallarına dikkat edelim. -Editör.

Çevrimdışı necrophobic

• *
  • 3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 21 Aralık 2013, 21:47:30 »
Kitabın ön okuması şahaneydi. Kitabın türkçe çevirsinin ne zaman tamamlanacağını bilen var mı?

Çevrimdışı Denaro Forbin

• 2114
  • Rom: 54
    • Profili Görüntüle
    • Bilimkurgu Kulübü
« Yanıtla #4 : 22 Aralık 2013, 00:28:39 »
Kitabın ön okuması şahaneydi. Kitabın türkçe çevirsinin ne zaman tamamlanacağını bilen var mı?

Çeviri tamamlandı. Dört gözle yayınevinin ergen kız tribinden çıkmasını bekliyoruz. Umarım çabuk atlatırlar bu dönemi zira yalanlarını yemiyoruz artık.

Çevrimdışı Gãlãdhrim

• *
  • 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 22 Aralık 2013, 13:01:26 »
Harika olmuş, ön okuma bölümü de cabası! :)

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
  • Rom: 14
    • Profili Görüntüle
    • Büyülü Kale, Hayallerinizin adresi.
« Yanıtla #6 : 23 Aralık 2013, 00:29:24 »
Brandon Sandersen'le ve Elantris'le ilgili güzel şeyler duyuyorum, finallerim biter bitmez alıp okuyacağım, niyetim bu.
Ön okumaya da bakacağım ama konusu ne bu serinin?

Ben bunu daha önce de okumuştum ama daha uzun gelmişti, şimdiyse heyecanla okudum. Umarım Arkadaş Yayınları bizi çok bekletmez. :)
İnsan, hayalleriyle vardır.

Çevrimdışı Evis

• **
  • 307
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 24 Aralık 2013, 10:43:08 »
Arkadaş Yayınları'na gönderdiğim mesaja bugün itibariyle cevap geldi.

''Kralların Yolu’nun tercümesi tamamlandı ve kısa bir süre sonra raflarda yerini almış olacak. Öneriniz ve ilginiz için teşekkürler.''

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 24 Aralık 2013, 10:52:31 »
Çıkmaz ayın son çarşambası diyor yayınevi burada. 2 yıldır "kısa sürede" geliyor :). Ben artık basacaklarını bile düşünmüyorum, zamanı geçtim. İnşallah yalancı çıkarım :D!

Çevrimdışı Evis

• **
  • 307
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 24 Aralık 2013, 11:03:19 »
Sen en iyisi yurt dışından ver siparişini diyorsunuz yani. =)

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 24 Aralık 2013, 13:05:17 »
Şu "Kısa Süre" olarak belirtilen tarihi ciddi anlamda merak ediyorum. Çünkü genellikle yayınevlerinin izlemiş oldukları belli bir yayın planı vardır, 6 aylık ya da 1 yıllık diye devam eder. Özellikle yayınevlerine dosya gönderen (yani elindeki roman taslağının basılı olarak yayınlanması için başvuruda bulunan) arkadaşlar iyi bilir. Çoğunlukla "Önümüzdeki ... ay/ ... yıl boyunca yayın planımız dolu," şeklinde cevaplar gelir. Dolayısıyla size gönderilmiş olan bu "Kısa Süre" 6 ayı mı kapsıyor, 4 ayı mı? Keşke onu da belirtselermiş. Ama belli ki diğer kitapların satış oranına göre karar alacaklar.

Ne diyelim. Hayırlısı olur ve en kısa sürede basılır umarız.
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
  • Rom: 14
    • Profili Görüntüle
    • Büyülü Kale, Hayallerinizin adresi.
« Yanıtla #11 : 24 Aralık 2013, 17:07:29 »
Bu adamların amacı para kazanmak. Ve Elantris çok satmadı diye bu kitap da ellerinde patlayacak diye müthiş derecede tırsıyorlarmış gibi geliyor bana. Şahsi düşüncem neredeyse iki yıllık bu bekletmeden sonra atıyorum yüz bin adet bassalar o yüz bin adetin büyük kısmı gidecektir, Brandon Sanderson'ın meraklıları artıyor.
İnsan, hayalleriyle vardır.

Çevrimdışı lublub

• *
  • 3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 24 Aralık 2013, 20:15:16 »
Hep kısa zamanda zaten. Bi kezde sorulduğu gibi konmaz ki.
lublub..

Çevrimdışı daifunka_vc

• 618
  • Rom: 20
  • Kronik Öğrenci
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 24 Aralık 2013, 23:36:35 »
... Dolayısıyla size gönderilmiş olan bu "Kısa Süre" 6 ayı mı kapsıyor, 4 ayı mı? Keşke onu da belirtselermiş. Ama belli ki diğer kitapların satış oranına göre karar alacaklar.

Ne diyelim. Hayırlısı olur ve en kısa sürede basılır umarız.

3 vakte kadar gelir bence. :P

Korsan çeviri işine mi girişsek ne yapsak anlamadım ki? :D
There are two secrets to becoming great. One is never to reveal all that you know. - PS:T

Çevrimdışı necrophobic

• *
  • 3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 29 Aralık 2013, 12:56:03 »

Çeviri tamamlandı. Dört gözle yayınevinin ergen kız tribinden çıkmasını bekliyoruz. Umarım çabuk atlatırlar bu dönemi zira yalanlarını yemiyoruz artık.

Teşekkürler bilgi için. Umarım en kısa sürede çıkar.