Kayıt Ol

Steelheart - Brandon Sanderson

Çevrimdışı erato

• **
  • 53
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Ynt: Steelheart - Brandon Sanderson
« Yanıtla #30 : 16 Ocak 2014, 14:07:23 »
Serinin adı Reckoners (Asiler) zaten ama biz seri adı belirtmedik kapakta. ;)

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
  • Rom: 14
    • Profili Görüntüle
    • Büyülü Kale, Hayallerinizin adresi.
« Yanıtla #31 : 16 Ocak 2014, 14:51:01 »
Brandon Sanderson gerçekten müthiş bir yazar.
Şu an Elantris'i okuyorum şu an ve yazarın hayal gücüne hayran kaldım, ki Kralların Yolu'nun ön okumasını okuyorak bile kanım donmuş, nefesim kesilmişti.
Steelheard kitabını Elantris'i bitirir bitirmez alıp okumak niyetindeyim.
Doğrusu Sanderson'ı yeni keşfetmiş sayılırım ve gerçekten Türkçeye kazandırılması gerektiğini düşünüyorum. Katkıda bulunduğunuz için teşekkür ederim kendi adıma. Keşke diğer serileri de başka "arkadaş"lar yerine sizin gibi bu işe hevesli yayın evleri alsaydı, ki doğan egmonttan PJO için nasıl çalıştığınızı biliyorum, o yüzden burada da iyi şeylerin olabileceğini -hatta olacağını- tahmin ediyorum. Umarım Sanderson kitaplarının devamı gelir.
İnsan, hayalleriyle vardır.

Çevrimdışı Lordmuti

• 1123
  • Rom: 35
  • Time is a drug. Too much of it kills you.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #32 : 16 Ocak 2014, 15:51:47 »
Ben de aldım kitabı, yarın başlayacağım kısmetse. Bir Elantris değil dediniz, biraz üzüldüm ama bakalım ne bulacağım. Umutluyum ^^

İmparator olmayı canım kolay mı sandın?
Dünyaya kazık çaktım duyulsun adım.

Çevrimdışı Denaro Forbin

• 2114
  • Rom: 54
    • Profili Görüntüle
    • Bilimkurgu Kulübü
« Yanıtla #33 : 17 Ocak 2014, 16:18:35 »

Yeni neslin en büyük fantastik yazarlarından biri olarak görülen Brandon Sanderson’ın kaleme aldığı ve merakla beklediğimiz "Steelheart" kitabı raflardaki yerini aldı!

Dünyanın üstüne çöken felaketin gökyüzünde belirmesinin üzerinden on yıl geçmişti. Sıradan insanlar değişmeye başlamış, süperkahramanları andıran Epiklere dönüşmüşlerdi. Ama Epikler halkın dostu değildiler. O muhteşem yeteneklerini, güç için kullanıp insanları sömürüyorlardı.

Kimse Epiklerle savaşamazdı… Asiler hariç. Asiler bir grup sıradan insandı ve hayatlarını Epiklerin zayıf noktalarını bulup onları yok etmeye adamışlardı. David Asilere katılmak istiyordu. Çünkü Steelheart’ı istiyordu: yıllar önce babasını öldüren yenilmez Epik’i. Bunu uzun zamandır beklemiş, planlar yapmış, dünya üzerindeki tüm Epiklerle ilgili bilgi toplamıştı.

Şimdi harekete geçme zamanıydı. İntikam zamanı…

David Gemmell Legend Ödülleri’ne dört yılda altı kez aday gösterilen tek yazar olan Sanderson, 2011 ve 2012′de bu ödülün sahibi oldu. Romantic Times Reviewers ödülüne de iki kez sahip olan yazar, John W. Campbell Award for Best New Writer ödülüne aday oldu ve New York Times Hardcover Fiction Best-Seller Listesi’nde altı kez yer aldı.

Alıntı
“Muhteşem bir kitap. Olağanüstü bir üslup. Süperkahramanlara yepyeni bir bakış. Başarılı bir dünya tasviri. Kesinlikle verdiğiniz zamana değecek.”
- Patrick Rothfuss

DEX Kitap’tan çıkan eserin çevirisini Taylan Taffaf, yayına hazırlığını ise Sinem Kale üstleniyor. Tanıtım ve künye bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz.

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #34 : 02 Şubat 2014, 13:19:22 »
Kitabı dün gece bitirdim.
Doğrsunu söylemek gerekirse, eğer yazarının aynı olduğunu bilmesem, ikisinin yazarının aynı olmadığını bas bas bağıracağım. :) Anlatım tarzları ve konular o kadar farklı yani. Ama bir o kadar da güzel işlenmiş, sonlarda yine kitap uçuyordu, sevdim bunu. :D Ve kitabın sonunda ortaya çıkan her şeyi tahmin edemedim. Neyse, umarım devamı da türkçeye çevrilir.

Çevrimdışı yafeshan

• **
  • 310
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #35 : 07 Şubat 2014, 07:46:31 »
Kitabi sonunda bitirdim. Hizimi alamadim kitap sonrasinda gecen kucuk bir hikaye Mitosisi de okudum.
Brandon'un tarzi yine muhtesem sekilde parliyor. Film tadinda aksiyon, gizem, beklenmeyen sonuclar ve cok saglam kurgulanmis bir dunya. Kitabin butununde mistborndan esintiler var bence. Artik bu sefer surprizleri onceden tahmin ederim derken yine ters kose yapan olaylar aciklaniyor. Serinin bu sene sonu cikacak ikinci kitabini  merakla bekler oldum.

Çevrimdışı fantastiksever

• *
  • 10
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #36 : 07 Şubat 2014, 22:11:04 »
Steelheart'ı çıktığı zaman alıp okumuştum ve Brandon Sanderson'dan okuduğum ilk kitaptır kendisi. Yazarın adını duydum duydum ve gidip kitabı aldım. Kitap için yorum yapmak gerekirse ilk defa bir kitap film izliyorum etkisi yarattı, sanki kitap çok izlenen bir filmden sonra ısrar üzerine yazılmış gibi :) . Tabi bu kitabın kötü olduğu anlamına gelmesin çünkü ben çok beğendim bunu Elantris'i okuyanların aksine. Kitapla ilgili olarak resmen filme uyarlanmak için yazılmış, gerektiğinden fazla akıcı, kurguda birkaç kolaya kaçma dışında pek sıkıntısı olmayan ve benim düşüncem genç insanları kitap okumaya başlatmak ya da okumayı sevdirmek için çok ideal bir kitap. Genelde film veya dizi izleyip kitap okumanın saçma olduğunu düşünürler ya hani onlardan bahsediyorum :D . Her neyse iyi ki okumuşum dedim ki sonuna kadar okuyan kimse pişman olmaz bence.

Edit: Elantris'in yayınevine de çok teşekkür ediyorum, 'Ne yapsak etsek de hem insanların kitapları bulamamasını sağlayıp hem de bu işin içinde olsak' adlı çalışmalarından ötürü. Çok başarılı ama beğenmedim.

Edit2: Dex'e de teşekkürlerimizi sunmak gerek, çok güzel iş çıkarmışlar. Mümkünse Brandon Sanderson ile ilgili tüm kitapların haklarını alıp daha çok çalışmaya başlayabilirsiniz, söz hem siz kazanacaksınız hem biz :D .

Çevrimdışı Denaro Forbin

• 2114
  • Rom: 54
    • Profili Görüntüle
    • Bilimkurgu Kulübü
Steelheart’ın Devam Kitabının Kapağı Belli Oldu
« Yanıtla #37 : 05 Mayıs 2014, 23:02:23 »

Usta Brandon Sanderson‘ın gençlik serisi olarak tasarladığı ve Ocak ayında DEX Kitap tarafından dilimize kazandırılan, Asiler Serisinin ilk kitabı Steelheart raflarımıza konuk olmuştu. Şimdiyse devam kitabının kapağı yurt dışında görücüye çıktı.

Serinin ikinci kitabı olan Firefight, ilkini andıran bir tarzda meraklılarının karşısına geliyor. Kitabın yurt dışı çıkış tarihiyse 15 Ocak 2015.

Üçleme olarak tasarlanan serisinin ikinci kitabını da aynı özenli çalışmayla dilimizde görmek istiyoruz. Dex Kitap güzel bir başlangıç yaptığı seriyi umarız ki aynı güzellikte devam ettirir.

Bu arada, Steelheart‘ın yakın zamanda beyaz perdeye uyarlanacağını da bir kez daha hatırlatmış olalım.

Bakalım David ve asiler Epikler ile olan savaşlarını daha ne kadar südürebilecekler?

Kapağın tamamını aşağıda bulabilirsiniz.

Haber: Hazal "Fırtınakıran" Çamur

Çevrimdışı Elendil_XX

• 504
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #38 : 06 Mayıs 2014, 17:41:56 »
Bu adam aynı anda kaç tane seri devam ettiriyor yahu :D tüm zamanların en hızlı yazan yazarı olma yolunda ilerliyor herhalde sevgili Sanderson. Keşke Rohtfuss abimiz de bundan ders alsa biraz. :P Neyse, 2. kitabın yakın(!) zamanda yayınlanacak olması güzel, ama dilimize kazandırılması daha uzun sürecektir. İlk kitap fena değildi, yazarın diğer epik serilerinde ki derinlik yoktu doğal olarak tabi ama çok ilgi çekici ve akıcı bir kitaptı. Devam kitaplarını da en kısa sürede okuma fırsatı buluruz umarım. :hömm:

Çevrimdışı yafeshan

• **
  • 310
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #39 : 07 Mayıs 2014, 11:59:58 »
Su anki planinda yazilmasi yakin tarihte planlanan 3 seri var. steelheart ikincisini bitirdikden sonra (kitabi bitirdi zaten, kontroller kaldi) stormlight 3 u yazmaya baslayacak(biz stormlight 1- krallarin yolunu turkceye bekliyoruz iki bucuk senedir). Arada, dinlenme molasi olarak da Rithmatist 2 yi bitirecek.
Turkce olarak ben aslinda DEX'den Ritmatist kitaini bekliyorum. yakinda yayinlanir umarim. Reckoning serisininden basta turkce yayin hakki DEX elinde olan tek diger seri Ritmatist cunku.

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #40 : 07 Mayıs 2014, 18:56:09 »
En azından elimizde bir Sanderson kitabı olacak. Adam deli gibi yazıyor ama... Neyse burası yeri değil, sitemim başka "arkadaş"lara.
İlki çok hoşuma gitmişti, bakalım bu sefer nasıl olacak çok merak ediyorum, umarım en yakın zamanda Türkçede de çıkar. Gerçi orijinalinin çıkışına bile bir yıl var neredeyse. :)

Çevrimdışı alper213

• *
  • 10
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #41 : 14 Kasım 2014, 13:52:48 »
Ben de Steelheart'dan, yazarın diğer kitaplarından aldığım kadar büyük bir zevk almadım. Ama dediğin gibi aksiyon filmi gibi heyecanı eksik olmayan bir kitaptı. Firefight'ı büyük bir heyecanla beklemesem bile yazara olan hayranlığımdan çıkınca hemen alırım.

Brandon Sanderson benim gözümde şu an en iyi yazardır. Bir okuyucunun yazardan istediği en önemli özelliğe sahip olduğunu düşünüyorum. Kısa sürede mükemmel kitapları yazıp çıkartabiliyor. Hatta geçenlerde burada bir yazısını okumuştum. Sadece Amerika'da da olsa e-kitap olarak bedavaya kitabını yayınlatmıştı. Hatta kendisi yanlış hatırlamıyorsam 'kitaplarının okunmasının, para kazanmaktan çok daha önemli olduğunu' söylemişti. Yani tam hayalimde kurduğum bir yazar tipi.

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #42 : 14 Kasım 2014, 15:54:40 »
Sanderson cidden müthiş yazıyor ve aynanda yazdığı onlarca seri birbirine karışmıyor. :( Ama benim asıl merak ettiğim şey şu, Firefight için herhangi bir ön okuma yok mu, ilk kitap çok güzel bir yerde bitmişti doğrusu. :)

• *
  • 26
  • yine koyu bir sesizlik ve uzun bir bekleyiş...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #43 : 20 Mart 2015, 15:47:16 »
Arkadaşlar 2.kitap(firefight) haziranda çıkacakmış.
''Yaradan’ın karşısına bunca büyük yapıtı okumamış olarak çıkmak düşüncesi, beni çileden çıkartıyor.'' Oliver Wendell Holmes

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #44 : 20 Mart 2015, 16:50:52 »
Haziran mı? Eh, rahatladım aslında ama Dex Kitap'tan Steelheart'ta yaptıkları gibi aynıanda çıkarmalarını beklerdim. Neyse, bekleyelim bakalım... Hem tatilde de olacağız, umarım o zamana kadar vizeler finaller çok başarılı geçer de rahat rahat okurum. :)