Kayıt Ol

Suicide Squad (2016)

Çevrimdışı VeRMiNaaRD

• 461
  • Rom: 1
  • Star-Lord
    • Profili Görüntüle
Ynt: Suicide Squad (2016)
« Yanıtla #45 : 14 Temmuz 2015, 02:34:10 »
Gençler bak sonkez söylüyorum beni kızdırmayın, tersim pistir. Harley benim!

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #46 : 14 Temmuz 2015, 08:22:46 »
Ben beğenmedim trailer'ı >.>. Buradaki karakterleri gördükçe aklım hep Animated Batman'e gidiyor tabii. Suicide Squad çizgi romanlarını okumadım. Ama özellikle Harley'i o kadar da çılgın göremedim. Oyunlarındaki Harley'i çok başarılı buluyorum mesela, fakat gördüğüm bu görüntülerde bence bir eksiklik var.

O değil de, Batman'i gördüklerinde Joker ona "Batsy", Harley de "B-Man" demezse filmin ruhunda bir şeyler eksik kalır (benim için).

Trailer şimdilik bir Hollywood aksiyon filmi izlenimi verdi bana. Gerçi bu filmden pek beklentim de yok. Umarım yalancı çıkarım.

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #47 : 14 Temmuz 2015, 11:04:44 »
Meh... Hayatımda izlediğim en sıkıcı fragmandı. Süper kötü filmi mi, yoksa yanlış anlaşılan acıların çocukları konulu drama mı belli değil. Umarım o göz yaşları vs filmin tamamına yansımaz.

Bir de Grayswandir... Kusura bakma da oha yani. Istırırımı anlarım da yalarım nedir? Hiç yakıştıramadım. Ergen forumumu burası?  :hemk
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı Laughing Madcap

• 960
  • Rom: 51
  • The Oncoming Storm
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #48 : 14 Temmuz 2015, 15:04:18 »
Harley Quinn hayalleri için;

Spoiler: Göster

Fragman için;

Bence DC çok büyük hata yapıyor. Marvel'ın para saymaktan yorgun düşmesini görüp gaza gelmesini anlıyorum ama plansız programsız hareket ediyor gibi geldi bana. Hurraa alın size Suicide Squad! Hurraaa alın size Justice League! Para yapacak, bomba etkisi yapacak şeyleri ekrana fırlatıp köşeyi dönmeyi düşünüyor olabilirler ama o bombalar ellerinde patlayabilir pekala.

Fragmana bakarak film hakkında bir yorum yapmak zor. Senaryosu aşağı yukarı tahmin ediliyor, Batman Assault on Arkham devşirmesi bir senaryo olacak karşımızda muhtemelen. Oyuncular tamam ama oyunculuklar hakkında da bir şey söylemek için erken. 3 saniyelik görüntüden Joker olmuş demek bana biraz fazla iyimser geliyor açıkcası. Bekleyip göreceğiz.

Marvel'ın taktiğini uygulasalar bu kadar göze batmazdı aslında. Yani ana filmlerin aralarına serpiştirilecek bir film Suicide Squad. Fakat böyle "alın buna konuşun!" havasıyla ortaya atılınca, ı-ıh, pek umudum yok. Büyük bir ihtimal bu filmin yapımcıları da Joker'in yarattığı/yaratacağı sükseye güvenip böyle bir işe kalkışmışlar. Ama umuyorum bu kötü düşüncelerimi ortadan kaldıran bir film olur, Deadshot'ından Harley Quinn'ine ve elbette yeni Jokerimize hayran kalırız ve DC'nin bir sonraki planınında (eğer varsa) tekrar karşılaşırız.

Şimdilik beklemedeyiz efem. Şarkı güzeldi ama, Bee Gees'in I Started A Joke'unun biraz oynanmışı, hoş olmuş.

I started a joke, which started the whole world crying,
but I didn't see that the joke was on me, oh no.

I started to cry, which started the whole world laughing,
oh, if I'd only seen that the joke was on me.
Attention all planets of the solar federation
We have assumed control.

Çevrimdışı Denaro Forbin

• 2114
  • Rom: 54
    • Profili Görüntüle
    • Bilimkurgu Kulübü
« Yanıtla #49 : 14 Temmuz 2015, 15:45:21 »
Bence DC çok büyük hata yapıyor. Marvel'ın para saymaktan yorgun düşmesini görüp gaza gelmesini anlıyorum ama plansız programsız hareket ediyor gibi geldi bana. Hurraa alın size Suicide Squad! Hurraaa alın size Justice League! Para yapacak, bomba etkisi yapacak şeyleri ekrana fırlatıp köşeyi dönmeyi düşünüyor olabilirler ama o bombalar ellerinde patlayabilir pekala.

Birkaç aylık projeler değil ki bunlar, yıllardır gündemde olan ve gittikçe yaklaşmakta olan projeler. Ki şu an bile Batman v Superman'e 8, Suicide Squad'a 13 ay var. Ellerinde patlama gibi bir durum olacağını zannetmiyorum şahsen.

Fragman da enfes görünüyor. Jared Leto'nun oyunculuğunu çok beğenen biri olarak söylüyorum: Joker ruhunu şu kısacık anda ortaya koymuş, filmin genelinde daha iyi olduğuna da eminim.

Çevrimdışı Laughing Madcap

• 960
  • Rom: 51
  • The Oncoming Storm
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #50 : 14 Temmuz 2015, 15:59:34 »

Birkaç aylık projeler değil ki bunlar, yıllardır gündemde olan ve gittikçe yaklaşmakta olan projeler. Ki şu an bile Batman v Superman'e 8, Suicide Squad'a 13 ay var. Ellerinde patlama gibi bir durum olacağını zannetmiyorum şahsen.

Fragman da enfes görünüyor. Jared Leto'nun oyunculuğunu çok beğenen biri olarak söylüyorum: Joker ruhunu şu kısacık anda ortaya koymuş, filmin genelinde daha iyi olduğuna da eminim.

Anlık bir fırlamadan bahsetmiyorum zaten, tek seferlik olmalarından korkuyorum sadece.

Marvel'ı hiç sevmiyorum, filmlerine de ayılıp bayıldığım söylenemez. Ama güzel bir sistemleri var. İçerik açısından DC çok daha hoşuma gitse de bu sistematiği oturtamadı bir türlü. Ben isterdim ki Nolan ve Bale ile yollar ayrıldıktan sonra Ben Affleck'li bir Batman izleyelim, içinde Harley Quinn'dir Joker'dir olsun. Bir taraftan Men of Steel'i zaten gördük. Wonder Woman'dır, Aquaman'dir, Flash'tır görelim. Sonra Justice League'in kuruluşunu görelim. Bir ara araya Suicide Squad'ı serpiştirelim.

Jared Leto'ya da, bunu söylediğime inanamıyorum ama Ben Affleck'e de, hatta filmlere de gayet iyimser yaklaşıyorum. Endişem de bu yüzden, başlangıç için karakter çorbası filmler doğru gelmiyor.

Umuyorum haksız çıkarım.
Attention all planets of the solar federation
We have assumed control.

Çevrimdışı Fiddler

• 565
  • Rom: 32
  • Bazen Herkes Duysun Diye..
    • Profili Görüntüle
    • A. Orçun CAN
« Yanıtla #51 : 14 Temmuz 2015, 16:41:45 »
Umuyorum haksız çıkarım.

Valla sanmıyorum haksız çıkacağını. Açıkçası DC'nin Nolan Batman'leriyle coşarken, Marvel'ın bir türlü belini doğrultamadı yıllar oldu. Ama Marvel Studios açıldıktan sonra (2008, Iron Man), cinematic universe olayına girişip ona göre hareket etmeleri çok akıllıca oldu (senin aksine ben ayılıp bayılıyorum Marvel filmlerine. Orama burama süresim geliyor).

Kendi, ilginç bir şekilde "indie" süperkahraman alt genre'larını oluşturdular neredeyse.

Karşılığındaysa, Nolan'ın zoraki çektiği bir 3. Batman filminden sonra, yapımcılığının onlara avantaj sağlayacağını düşündükleri, ama beklediklerini vermeyen bir Man of Steel vardı. O yüzden sonrası hakikaten yokuş aşağı oldu.

Hem televizyonda, hem de sinemada paldır küldür yeni projeler saçmaya başladılar; ama açıkçası bir planları olduğuna kimseyi inandırabilmiş değiller.

Benim şu an heyecanla beklediğim sadece iki şey var DC'den. Onlar da eğer olursa;

Ben Affleck'in hem oynayıp hem yönettiği bir Batman...

ve Jason Momoa'lı bir Aquaman teklisi...

Jared Leto'dan da, Affleck'ten de beklentim büyük (ve boşa çıkaracaklarını sanmıyorum), Margot Robbie'yi sevmezdim; ama hiç düşünmediğim bir şekilde hoşuma gitti performansı, ve bunlar güzel şeyler, ama ne Batman v Superman, ne de Suicide Squad'dan büyük beklentilerim yok.
Saatleri Ayarlama Enstitüsü okuyalım..

Çevrimdışı KoyuBeyaz

• 2753
  • Rom: 59
  • Rasyonalist dominant.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #52 : 14 Temmuz 2015, 16:54:39 »
Fragmanın havasını hiç sevmeyenlerdenim ben de. Çok bayat görünen bir senaryonun hişç de tatmin edici olmayan anlatımı ile başlayıp "Harley Quinn mi istiyorsunuz? İşte en seksi sahneleri!" "Bakın Will Smith'i oynatıyoruz filmde, hem de adam ekibin lideri!" "Joker'in performansını merak ediyosunuz di mi? En vurucu sahnesini sona koyduk!" diye bas bas bağıran çok boş bir fragmandı. Ne aralarda gösterdikleri sahnelerde film ile ilgili heyecanlandıracak bir şey var ne de filmin asıl içeriğini çıtlatıp gaza getirecek bir şey. Sadece oyunculukları göstermek ve karakterleri oynaması için seçilen oyuncuların performanslarıyla seyirci çekmeye çalışan bir anlayış bu. Harley sayesinde işe de yaramış görünüyor gerçi ama gene de meh. Oyunculukların güzel olacağını düşünüyorum ama oyunculuk bir filmi sadece bir yere kadar taşıyabilir.

Haksız çıkmayı isterim ben de tabi ama hiç umudum yok ne yalan söyleyeyim.
Uzay elbisemle kavgaya hazırım.

Çevrimdışı Amras Ringeril

• 2483
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #53 : 14 Temmuz 2015, 21:45:04 »
Konunun bayat olacağını dşünmüyorum. Doğru bir dramatik altyapı kurulmuş gibi duruyor. Sanıyorum ki bizi şaşırt(may)an şey fragmanda hikayeye dair çok fazla şey olması. Ama açıkçası Batman v Superman'e göre daha çok hoşuma gitti benim. Zack Snyder'in Allah'ın filmini yapıyorum havası yok en azından.
try again fail again fail better

Çevrimdışı VeRMiNaaRD

• 461
  • Star-Lord
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #54 : 14 Temmuz 2015, 22:13:32 »
Fragman müziği biraz dramatik diye tüm film dramatik olacak değil bence en çok güleceğimiz iki süper kahraman filminden biri bu olacak. Diğeri hiç şüphesiz Deadpool :)

Heath Ledger evet harika bir oyunculuk çıkardı ve şöhretini göremeden dünyadan göçtü. Biz halk olarak birinin kıymetini kaybedince anlıyoruz. Eh böyle olunca bazı kesime göre sanki Jokeri başkası oynayamazmış gibi geliyor. Ben değişimi severim, özellikle yeni bir seri geliyorsa... Jared Leto çok kısa göründü ama bende bıraktığı izlenim çok olumlu oldu. Aha çizgiromanlardaki alışık olduğumuz Joker olmuş bu dedim. Deadshot maskeyi takmayacak herhalde. Gerçi Arrow'da da maske takmasına fırsat olmamıştı.
Harley Quinn hakkında düşündüklerimi zaten biliyorsunuz. Margot Robie'den daha iyi uyacak birileri yokmuydu elbette vardı. Ama gerek resimler olsun gerek fragman olsun gördüğüm kadarıyla harika bir şekilde oynayacak. Diğer karakterleri de zaten pek ön plana çıkaracaklarını sanmıyorum. Amanda Waller'ı pek gözüm tutmadı onu söylemeden edemeyecem.

Çevrimdışı Amras Ringeril

• 2483
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #55 : 14 Temmuz 2015, 22:19:21 »
Fragman müziği biraz dramatik diye tüm film dramatik olacak değil bence en çok güleceğimiz iki süper kahraman filminden biri bu olacak. Diğeri hiç şüphesiz Deadpool :)

Komedi filmleri de güzel dramatik oluyor.
https://tr.wikipedia.org/wiki/Dramatik_yap%C4%B1
try again fail again fail better

Çevrimdışı VeRMiNaaRD

• 461
  • Star-Lord
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #56 : 14 Temmuz 2015, 22:24:06 »

Komedi filmleri de güzel dramatik oluyor.
https://tr.wikipedia.org/wiki/Dramatik_yap%C4%B1
Dramatik deyince bende oluşan düşünce sevip kavuşamama, töre cinayetleri vs. klasik Türk dizi filmleri işte :)

Çevrimdışı Malkavian

• 2152
  • Rom: 57
  • I was lost in the pages of a book full of death..
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #57 : 15 Temmuz 2015, 11:22:52 »
Heath Ledger'ın Joker performansının hayranıyım. Ayrıca aynı aktörü A Knight's Tale filmi ile tanıyıp benimsediğim için gözüm kapalı en iyi joker tiplemesi derdim (Ölmeseydi bile.) Ama gel gelelim olay orada bitmiyor. İyi tipleme yapıp oynayabilmek için senaryonun ve yönetmenin de size izin vermesi gerekiyor. Biraz serbest alan bırakmalı. Hepimiz biliyoruz bazı yönetmenler oyuncularını rahat bırakırken bazıları mota mot scriptten oynamalarını istiyor. Bu bağlamda Heath Ledger kadar senariste ve yönetmene de pay çıkarmak gerek.

Jared Leto'nun şimdiye kadar oynadığı filmlere şöyle bir bakınca bazı kült filmlerin içinde oynadığını biliyoruz ve hepimiz bir şekilde ona aşinayız. Ama ben bu aktörü genelde melodram türü ile özdeşleştiririm. Joker gibi renkli bir karakteri nasıl oynayacak, bize yeni ne sunacak bunlar hep kafamda soru işareti oluşturmuyor da değil, hepimiz bekleyip göreceğiz sanırım.

Çevrimdışı Gudvard

• *
  • 28
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #58 : 30 Temmuz 2015, 17:07:04 »
Şunda ortak bir kanıya varabilir miyiz? Nolan Üçlemesi gerçekçiliğe yakın ancak çizgi romanlardan olabildiğince uzak bir üçleme. Yeni kurulan DC evreninin ise çizgi roman evrenine yakınlaştırılması planlanıyor. Filmleri çıkarma stratejileri ne kadar doğru bilemem ama ben BvS'den çok büyük şeyler beklerken fragman beni hayal kırıklığına uğrattı biraz. Suicide Squad'ı izlediğimde ise tüylerim diken diken oldu. Bilmiyorum belki de Jared Leto, Margot Robbie, Cara Delevingne'ye olan hayranlığımdan da olabilir. Ama Suicide Squad'dan beklentilerim büyük benim.

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #59 : 30 Temmuz 2015, 17:30:30 »
Ben de tam tersine Batman v Superman'den daha umutluyum, çünkü (onuncu kez söylüyorum, affedin) Dark Knight Returns ve Injustice çizgi-romanlarının havasını yansıtıyor buram buram. Suicide Squad ise çizgi-romanla gayet alakasız olduğu için tüm ilgimi kaybetti.

Aslında şimdiye dek çekilmiş tüm Batman filmleri için çizgi-romanlarla aralarında çok az bağlantı olduğunu söyleyebiliriz. Tim Burton'un filmleri ve sonrasındaki Batmanler de karakterler dışında çok paralel değildi (diye hatırlıyorum, izleyeli çok oldu).
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.