Kayıt Ol

Beğendiğiniz Film Sahneleri

Çevrimdışı Bay_Karamsar

• 865
  • Rom: 12
    • Profili Görüntüle
Ynt: Beğendiğiniz Film Sahneleri
« Yanıtla #30 : 01 Ocak 2017, 19:34:47 »
Flash Tv'nin Yeni Yıl programıyla zihnim tazelendi. O efsane sahnesiyle Jackie Chan'dan gelsin:

City Hunter Street Fighter Sahnesi

Jackie Chan ve Chun Lee aynı anda :D

Çevrimdışı Bay_Karamsar

• 865
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #31 : 07 Ocak 2017, 21:24:11 »
Truly Lovely Deeply, Die Hard'tan sonra Alan Rickman'ı izlediğim ikinci filmdi. Onu kötü adam rolüyle tanıdıktan sonra, ölümden dönen sevgili rolü anlamsız yere şaşırtmıştı. Alan Rickman ile Juliet Stevenson'un kısa ama enfes The Sun Ain't Gonna Shine Anymore yorumu gelsin:

Truly Lovely Deeply The Sun Ain't Gonna Shine Anymore

Çevrimdışı ryuk

• 497
  • Rom: 25
  • ne değiştirebilir bir insanın doğasını?
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #32 : 07 Ocak 2017, 22:28:08 »
İstanbul Kanatlarımın Altında, Hezarfen Ahmet Çelebi'nin Galata Kulesi'nden atlayarak uçtuğu sahne!

https://m.youtube.com/watch?v=Wm3WuGWGap4

Aslında sadece bir tek sahne yetmez, İstanbul Kanatlarımın Altında her sahnesiyle harika bir filmdir. İzleyin!

Fikirlerim için ölmeyi göze alamam çünkü yanılıyor olabilirim - Bertrand Russel

İyi bir fikir üretmek için, pek çok fikir bilmek gerekir:

* Yeni başlayanlar için FRP

* Fantastik edebiyata yeni başlayanlar ve bu türde ilerlemek isteyenler için

* Kılıçlar ve diğer eskiçağ silahları hakkında

* Dark Sun

* Distopya Korkuları

Daha fazlası için: Index

Çevrimdışı Bay_Karamsar

• 865
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #33 : 16 Ocak 2017, 19:56:30 »
Greta Garbo'nun "Garbo Gülüyor" reklamıyla pazarlanan Ninotchka. İzleyeli çok oldu. İki sahnesi çok hoşuma gitmiştir:

Sarhoş haldeki Garbo, mutlu olduğu için cezalandırılması gerektiğine karar verip idam mangasının karşısına geçer!
Ninotchka Mutlu Olmak Haram Bana

Sevdiği kadının peşinden Sovyetlere gitmek isteyen bir aşığın önünde kim engel olabilir? Tabii ki, "Bizim memlekete coşkuyla gelmek isteyene pek rastlanmaz! Amacın ne arkadaş?" şüpheciliğindeki konsolosluk görevlisi.
Ninotchka Yok Sana Vize

Çevrimdışı Ozymandias

• **
  • 200
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #34 : 25 Ocak 2017, 00:35:17 »
Flash Tv'nin Yeni Yıl programıyla zihnim tazelendi. O efsane sahnesiyle Jackie Chan'dan gelsin:

City Hunter Street Fighter Sahnesi

Jackie Chan ve Chun Lee aynı anda :D

Gece gece iyi güldüm ha :D

Edit: Ekleme

Bu sahne'de kesinlikle ön sıralarda yer alır.

X-Men Apocalypse Quicksilver Explosion

https://www.youtube.com/watch?v=io9L_EyzmO8

Çevrimdışı Bay_Karamsar

• 865
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #35 : 27 Ocak 2017, 18:54:57 »
@ryuk: Niyeyse o filmi izlemek kısmet olamadı gitti :-\
@Ozymandias: O sahne bir efsane :D

Geleyim Limonata filmine:

Limonata Telefon Sahnesi

Çevrimdışı Ozymandias

• **
  • 200
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #36 : 27 Ocak 2017, 22:40:06 »
@Bay_Karamsar

Abi hiçbir şey anlamadım. Sağdaki adamda annesini nasıl bir koruyorsa -karşıdaki adam ölüyor hatırlanmamış birazcık sitem etti- telefondakine bir bağırdı burdan ayar oldum  :dl :dl

Çevrimdışı Bay_Karamsar

• 865
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #37 : 27 Ocak 2017, 23:26:46 »
@Ozymandias: Olay orada "-Kimsin? -Asıl sen kimsin?" inatlaşması. Zaten doğrudan komedi denemez. Daha çok bu gibi durumlarla tecrübe edenlerin "Doğru ya. Öyle durumlar yaşandığı olur. Ne yapacağını bilemiyor insan." hissiyatına oynayan bir sahne. Nadir ama yine hayatın içinden bir anın sinemaya yansıması; ne tam komik ne tam trajik. Karşına çıkınca ne yapacağınızı kestiremeyeceğiniz anlardan biri canlandırılmış.

Çevrimdışı Ozymandias

• **
  • 200
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #38 : 27 Ocak 2017, 23:35:42 »
@Bay_Karamsar

Farklı bir konu incelik aradım. Filmi izleseydim -kara mizahın şiddetsizini severim- anlardım.

Çevrimdışı Bay_Karamsar

• 865
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #39 : 27 Ocak 2017, 23:50:32 »
@Ozymandias: Filmin tamamını izlemekle, sahneyi değerlendirmenin değişeceğini pek sanmıyorum. Ha tabii, baştan filmi biraz özetlesem daha iyi olacaktı belki de. Bu sahnenin verdiği etki de değişikliğe sebep olur muydu peki? Ondan da emin olamıyorum işte. Yine kararsız kaldım.

Çevrimdışı Ozymandias

• **
  • 200
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #40 : 28 Ocak 2017, 00:52:42 »
@Bay_Karamsar

Mükemmeliyetçi misin ? Öyleysen gerek yok zaten çok iyisin  :hug

Çevrimdışı Bay_Karamsar

• 865
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #41 : 08 Şubat 2017, 22:17:14 »
Alkatraz Kuşçusu (Birdman of Alcatraz 1962):

Esinlendiği gerçek hikayeden fersah fersah uzak olsa da, bunun etkileyiciliğine engel olmadığı filmlerden.
Cinayetten hapse düşen Stroud, annesi hariç tüm insanlardan nefret eden biridir. En ufak tahrikte cinayete varacak kadar ileri gidebilmektedir.

Filmin iki sahnesi beni çok etkilemiştir:

1. Sahne: Stroud'un başında vazife gereği ömür çürüten Gardiyan Ransom'un Stroud'a karşı ne düşündüğünü itiraf ettiği bölüm.

2. Sahne: Stroud'un yan hücresideki arkadaşı Gomez'in, şimdiki durumunu değerlendirmek için eski kız arkadaşıyla alakalı anısını paylaştığı bölüm.

2. Sahnenin videosu Youtube'ta bulunuyor. Ama 1. Sahnenin videosunu bulamadım. Ben de yukarıdaki gibi kısaca bölümlerden bahsedip geçerim dedim. Yine de 1. Sahneyi diyaloglarıyla da olsa paylaşmadan edemedim. Sahnelerin gücü de diyaloglara dayanıyor zaten. Paylaşmak için en doğrusu da bu olurdu. Spoiler uyarımı yaparak sahneyi aktarıyorum:

Spoiler: Göster
Stroud'a bakması için verilen kanaryalara yem vermesi kolaydır. Ama su içmeleri için hücrede uygun kap yoktur . Bu sıralarda, gözüne Gardiyan Ransom'un elindeki cam gazoz şişesi takılır. Susadım bahanesiyle gardiyanın elinden şişeyi almayı becerir. Ransom şişeyi geri isteyince (Mahkum olduğu için Stroud'un elinde durması sakıncalıdır), Stroud şişeye ihtiyacı olduğunu söyler. Ama ne için olduğunu söylemez. Ransom, şişenin depozitosunu bahane ederek Stroud'tan şişeyi almaya çalışır. Stroud ise depozitosunu Ransom'a ödeyeceğini söyler. Gardiyan yıllardır başında durduğu mahkumu tanıdığı için istemeyerekte olsa şişeyi ona bırakır. Stroud biraz uğraşla şişeyi kuşlar için su kabına dönüştürür.

Bir süre sonra, kanaryalar için kafes ihtiyacı doğar. Stroud'un zekası ve becerisi olsa da, yine malzemesi yoktur. Ama kimin ona gerekli malzemeyi sağlayacağı bellidir.

(Gardiyan Ransom, mahkum Stroud'un hücresinin karşısında elma sandığı ve tabureden bozma sofrasını kurmuş, sandiviçlerini atıştırmaktadır.)

Ransom: Ee, şimdi ne istiyorsun?
Stroud   : Şu oturduğun elma kasasını istiyorum.
Ransom: Boşversene sen.
Stroud   : Elma kasası işte, ne olacak ki? Başka bir tane bulursun.
Ransom: Haklısın, bulabilirim.
Stroud   : Ee, yani?
Ransom: Yine de vermiyorum.
Stroud   : Neden?
Ransom: Canım istemiyor da ondan.
Stroud   : Pekala, karşılığını öderim. Bir paket sigaraya ne dersin? İki paket olsun hadi.
Ransom: 100 dolar da versen bu sandığı benden alamazsın.
Stroud   : Derdin ne senin?
Ransom: 12 yıldır senin başında nöbet tutuyorum Stroud... 12 yıl! Günün doğmasından batmasına kadar, senin o soğuk suratsızlığını seyrettim... Bunca zaman, bir kez bile, bana "Nasılsın?" diye sormadın... Sana kibar davranmaya çalışıyorum. Halini anlıyorum çünkü. Sırf o yüzden kuş hakkında çenemi tuttum. Rapor etmedim. Riske girdim... Peki teşekkür ettin mi?... Bir kez olsun "Sağol." dedin mi ha?... Belki fısıltıyla ettin de ben duymadım... Gazoz şişesini istiyorsun! Benden, gazoz şişesini istiyorsun! Arada bir rica, bir lütfen kelimesi geçti mi hiç? O sıra kulağım sağırdı da, ben mi duymadım acaba?... Şimdi "Kasayı istiyorum!" diyorsun! "Kasayı istiyorum!"... Rus Çarıymış gibi... Şunu anla... Senin için sıradan bir üniformalı olabilirim... ama duyguları olan bir tek sen değilsin... Bende insanım... tıpkı senin gibi... ve insan gibi davranılmasını istiyorum. Bu yüzden, bana bir dahakine terbiyeli davransan iyi olur. Yoksa, bir an için bile benden sana saygı göstermemi bekleme.

(Dedikten sonra, Gardiyan Ransom yerine dönüp yemeğine devam eder. Stroud başınj öne eğer ve hücresinin içine çekilir. Hücrenin içerisinden Ransom'a seslenir.)

Stroud   : Bay Ransom?

(Ransom öfkeyle elindeki sandiviçi uyduruk sehpasına fırlatır. Yine de Stroud'un hücresinden tarafa bakmaz. Yüzü önüne dönük, Stroud'u dinlemeye koyulur.)

Stroud   : Ne düşündüğümü biliyor musun Bull (Ransom'un ilk adı)?
Ransom: Ne düşündüğün umurumda değil.
Stroud   :Haklı olduğunu düşünüyorum... Düşüncelerini belirttiğin için sana saygı duyuyorum... Bunu hakettim... Bana hep nazik davrandın... Bu yüzden yapmak istediğim bir şey var... Senden özür dilemek istiyorum... 20 yıldır kimseden özür dilemedim.

(Hücrenin kapısı aralanır ve Gardiyan Ransom elme sandığını usulca içeri bırakır.)

Çevrimdışı Rosemary

• **
  • 282
  • With tired eyes, tired minds, tired souls we slept
    • Profili Görüntüle
    • last.fm
« Yanıtla #42 : 09 Şubat 2017, 01:19:11 »
Bay_Karamsar, eski filmleri sevmeme rağmen nedense Alkatraz Kuşçusu'nu izlemeye hiç yanaşmadım. Spoiler duvarını tek yumruğumla yıkıp sahneyi okudum ve bayağı etkilendim. Zaten ben bu tarz eski usül, samimi şeyleri oldukça severim. İlk fırsatta da izleyeceğim filmi, teşekkür ederim.

Çevrimdışı Bay_Karamsar

• 865
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #43 : 11 Şubat 2017, 21:15:00 »
@Rosemary: Sahneyi aktarıp aktarmamakta kararsız kalmıştım. Sanırım, sahneyi paylaşmam isabetli bir karar olmuş.

Çevrimdışı Abaris

• *
  • 43
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #44 : 12 Şubat 2017, 01:14:45 »
Favorim Şeytan'ın Avukatı filminin bitiş sahnesidir.

https://www.youtube.com/watch?v=G3jaPBFXFTU