Kayıt Ol

Kitabı Nasıl Okursunuz?

Çevrimdışı Deniz sedai

• *
  • 2
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Ynt: Nasıl kitap okursunuz?
« Yanıtla #150 : 24 Temmuz 2011, 01:37:07 »
sakızlı türk kahvemi alır masama oturur kulaklığı takar başlarım okumaya kitap bitmedende dünyaya dönmem

Çevrimdışı kahlan amnell

• 786
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #151 : 24 Temmuz 2011, 07:58:18 »
Ben de her yerde ve her koşulda okurum. Favorim, kanepeye uzanıp bir elimde kitap, diğer kolumda kedimin başı şeklinde okumak.

Çevrimdışı Valheru

• **
  • 220
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #152 : 04 Ağustos 2011, 15:12:53 »
Aslında iş o kitaba uygun müziği bulmakta.Müziği bulduğumda tekrar tekrar çalmasını sağladıktan kitabı her türlü okurum, kanepede,masada,yatakta vs..
Mesela koca Zaman Çarkı serisini Badem'in Kalpsiz şarkısını dinleyerek okuduğumu bilirim.
Böylece anlaşmamız yazıldı,böylece anlaşma yapıldı
Düşünce zamanın okudur,anılar asla solmaz.
İstenen verildi,bedel ödendi

Çevrimdışı OzanBerke

• *
  • 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #153 : 04 Ağustos 2011, 16:22:04 »
Arkadaşlar ben hiç arkasını okumam kitapçıda ilk 15 sayfayı okurum.İlgimi çekerse okurum.Ayrıca yatakta yatarak okurum.Hatta bazı sevdiğim kitaplar olursa bunu 2 kitaba yaptım(percy jackson ve olimposlular Şimşek Hırsızı,Ateş Hırsızının Savaşı)kitağçıda gidip gelip bitirdim. Bir gün deneyin çok güzel oluyor ama okuduktan sonra kitap alın yoksa kızıyorlar:)))

Çevrimdışı Moonstone

• *
  • 34
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #154 : 04 Eylül 2011, 23:28:45 »
Zaman, mekan vs. farketmez benim için. Hatta değerli arkadaşlarım sınıfta tepinirken bile kitap okuyabilirim :) Kitabı elime alır almaz başlarım. Zaten ön kapağını ve arka kapağını incelemiş olurum önceden. Kitabın yarısında da kitabın en son iki sayfasını okurum. Sonra yine kitabın yarısından devam ederim.

Çevrimdışı pusathan01

• *
  • 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #155 : 27 Ekim 2011, 13:51:10 »
İlk başta kapağın arkasına bakarım.Aldıkdan sonra nasıl yerde okuduğumun önemi yoktur.Eğerki sevmişsem kitabı her şekilde okurum.

Çevrimdışı *imaginer~pandora*

• *
  • 23
  • Uçuk kaçık,kendi dünyasında yaşayan bir kızım ben!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #156 : 29 Ekim 2011, 17:16:41 »
İlk önce bir kitapçıya giderim.Ardından direk olarak fantastik ve bilim kurgu bölümüne yol alırım.Raflara en yukarıdan başlayarak göz atarım.İlgimi çeken(ki hepsi çeker :D)bir kitaba elimi atar ve onu alırım.Uzun süre ayakta dikilmenin,boynumu geriye atarak raflara bakmamın verdiği yorgunluk,bel ve boyun ağrısı ile yere oturup bağdaş kurarım.Etraftaki insanların bana deliymişim gibi bakmalarını umursamaz ve kitabı elimde çevirerek biraz bakarım.Ardından arka kapağını okurum.Her zaman ki huyumla son sayfasını açarım.Bir göz attıktan sonra beni kendisine bağladıysa direk alırım.Eve gelirim ve yatağıma otururum.Yorganı açar içine girerim ardından yastığımı duvara dayar sırtımı yaslarım.Kitabı açarım ama açısı hiç bir zaman 90 dereceyi geçmez.Kitaplarımın daima yeni alınmış gibi olmasını isterim.Kitabı okurken kılıktan kılığa girerim.Başımı yataktan aşağıya sallandırım,ayaklarımı duvara dayarım.Yatağın içinde fır dönerim.Eğer okuldaysam tenefüslerim hep sınıfta geçer kitap yüzünden.Eğer çevremdeki konuşmadan sıkılmışsam kitabımı açıp okuyarak caddede öyle yürürüm.Kitap bittiğinde eğer seri ise internette araştırırım.O kitabı araştırırken karşıma daha farklıları çıkar ve bu kısır döngü böyle devam edip gider :)Asla kütüphaneden kitap alıp okumam.Alsam,çok beğensem bile gidip o kitabı kendim satın almalı ve öyle okumalıyımdır.Okuduğum bütün kitaplar kendi kitaplığımda bulunmalıdır.Öylede bir takıntım vardır :)

Çevrimdışı Nate

• *
  • 28
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #157 : 30 Kasım 2011, 20:33:47 »
İlk önce giderim gitapçıya en az 30 dakika kitapçıda en üst raftan başlayarak göz gezdiririm. İlgimi çekenleri-genelde yarıdan fazlası çekiyor  :)- diğerlerini devirmemeye dikkat ederek-bir kere başıma gelmişti de  :-[ - alırım. Arka ve ön kapakları incelerim. Bazıları ilgimi çekmez yerine bırakırım. Sonunda bulduğumda alıp eve gelirim ve yatağıma -ya da koltuğa- giderek şekilden şekile girer okurum. (Bazen otururum, bazen ayaklarımı uzatırım, bazen uzanıp sağa sola dönerek, bazen de tersten okurum :D )

Çevrimdışı okurgezer

• **
  • 50
  • yola düşmeli...
    • Profili Görüntüle
    • Mavi Defter
« Yanıtla #158 : 01 Aralık 2011, 11:55:59 »
Bazen kitapçıya giderken aklımda tek konu vardır. Psikoloji, rus edebiyatı, çizgi roman ya da astroloji olabilir. (Gülmeyin karakter çıkarırken astroloji bayağı işe yarıyor :) )Bazen araştırma yaparım önceden, bazen de sadece o dakika içeri dalar aklımdaki konuyla ilgili gözüme ne takılırsa kapaklarını okurum.  Kitabı aldıktan sonrası biraz çileli. Eğer yazdığım konu için araştırma yapıyorsam ve konu bana tamamen yabancıysa, elimdeki kitap kurgu değil de kuramsalsa, o kitap uzuuuun uzun sürünür elimde.  ben de onunla beraber sürünürüm tabiri caizse :) yok kurguysa, hele bir de kendimi kaptırmışsam... ahey hey hey :):) sabahlar olmasın der, serviste, otobüste, evde her fırsatta okurum.
"It's a dangerous business, Frodo, going out of your door," he used to say. "You step into the Road, and if you don't keep your feet, there is no knowing where you might be swept off to..."

Çevrimdışı zekican5

• **
  • 320
  • .............
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #159 : 29 Şubat 2012, 14:59:54 »
Her türlü.Yeterki elimde kitap olsun.Okumak sorun değil.Ama favorim yazın yatta serin deniz havasını içime çekerken dalgaların müziği eşliğinde kitap okumak. Bu tutkumdan vazgeçebilmiş değilim :)

Çevrimdışı PhoenixMan

• 919
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #160 : 03 Mart 2012, 04:38:21 »
Her türlü.Yeterki elimde kitap olsun.Okumak sorun değil.Ama favorim yazın yatta serin deniz havasını içime çekerken dalgaların müziği eşliğinde kitap okumak. Bu tutkumdan vazgeçebilmiş değilim :)
Adam yatta okuyor yahu. :P Biz de yatakta amuda kalkmaktan falan bahsediyoruz burda. :( :P

Çevrimdışı zekican5

• **
  • 320
  • .............
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #161 : 05 Mart 2012, 21:14:13 »
Bende yatakta az amuda kalkmıyorum sonuçta.Yeter ki elimde kitap olsun okumayacağım yer yoktur :)

Çevrimdışı Crawley

• **
  • 52
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #162 : 06 Mart 2012, 08:37:59 »
En sevdiğim 3lü koltukta uzanarak okumak ama yurtta olduğum için anca yatağa uzanabiliyorum (o da kimsenin uyumadığı zamanlarda)
Bir de kütüphane olayı rahat bir şey ya :D

Çevrimdışı zekican5

• **
  • 320
  • .............
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #163 : 06 Mart 2012, 23:15:11 »
Kütüphanelere bayılırım... :)

Çevrimdışı TheSpell

• 826
  • Rom: 16
  • Dovie'andi se tovya sagain.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #164 : 13 Mayıs 2012, 19:06:51 »
Genellikle yatağıma uzanırım, ya bacaklarımı öne çekerek ya da uzatarak okurum. Eskiden okurken bir şeyler yerdim fakat artık dökülür korkusuyla yemiyorum :D