Kayıt Ol

Narnia Günlükleri Kitapları

Çevrimdışı skandy_duygu

• **
  • 293
  • Rom: 4
  • artık Mersine Türkiye şampiyonasına :D
    • Profili Görüntüle
Ynt: Narnia Günlükleri Kitapları
« Yanıtla #30 : 21 Eylül 2009, 20:30:49 »
En çok Son Savaş'ı beğenmiştim(hala beğeniyorum).Nasıl diyeyim fantastik dünyanın gerçekle olan bağı gibi bir şey.Hep Son Savaşı kıyamete benzetmişimdir.Çok gizemli bence.Anlatırken bile ürktüm :)
bindik bir alamate gidioruz kıyamete  heh heh!!!
‘Üzgünüm Beverly ama seni dövmek zorundayım.Bunu senin iyiliğin için.Eğer tuvaletten bir örümcek çıktığını söyleseydin,benden dayak yemek zorunda kalmayacaktın’”

Çevrimdışı Berre

• 1340
  • Rom: 34
  • Güle güle fermuar!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #31 : 22 Eylül 2009, 11:20:29 »
bindik bir alamate gidioruz kıyamete  heh heh!!!
Kesinlikle :)

Çevrimdışı hanne

• **
  • 326
  • maybe one day...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #32 : 01 Ocak 2010, 19:26:53 »
Daha 1. ve 2. kitabı okudum ve bence ikisi de harikaydı...
....Sanki bir erik ağacına çıkmıştım da orada üzüm yiyordum  ama bahçe sahibi gelince cevizleri neden yediğimi sormuştu....

• **
  • 139
  • Rom: 9
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #33 : 17 Ocak 2010, 11:06:45 »
Aslan, Cadı ve Dolap bence yazılan ilk kitap olması nedeniyle ve verdiği alt mesajlarla serinin en iyi kitabıdır. Sona doğru hikayeyi toparlama çabası biraz kendini belli ettiği için yazılan son kitap olan Büyücünün Yeğeni'ni pek sevmiyorum ama tabi hepsi belli bir kalitenin üstünde =)

Çevrimdışı Elendil

• **
  • 325
  • Rom: 8
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #34 : 25 Şubat 2010, 17:31:52 »
Bu kitapların basımı durmuş diye duydum bende eksik olanlar vardı da.

Çevrimdışı skandy_duygu

• **
  • 293
  • artık Mersine Türkiye şampiyonasına :D
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #35 : 26 Şubat 2010, 17:12:31 »
Bu kitapların basımı durmuş diye duydum bende eksik olanlar vardı da.
Belki netten bullabilirsin veya 2. elini blursun.
‘Üzgünüm Beverly ama seni dövmek zorundayım.Bunu senin iyiliğin için.Eğer tuvaletten bir örümcek çıktığını söyleseydin,benden dayak yemek zorunda kalmayacaktın’”

Çevrimdışı Ectoras

• **
  • 167
  • Rom: 1
  • Düşsever...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #36 : 10 Mart 2010, 23:11:12 »
narnia günlükleri çok çocuksu hikaye ya ben 3.de bırakdım bi harry bi lotr bi eragonla hiç kıyaslanamaz bence onları okumak zaman kaybı çarlinin çikolata fabrikası bile o kitaplardan daha güzeldir...
İnanma, ceketim inanma
Kuşların söylediklerine;
Benim mahrem-i esrarım sensin.

İnanma, kuşlar bu yalanı
Her bahar söyler.
İnanma ceketim, inanma!

Çevrimdışı Bonthey

• 900
  • Rom: 15
  • Behtül
    • Profili Görüntüle
    • Kavuniçi Mavi
« Yanıtla #37 : 11 Mart 2010, 13:28:56 »
Zaman kaybı mı?
Harry Potter kitaplarına bile ilham olan bir edebiyat yapıtına zaman kaybı demek de ne kadar ustadlık ister bu alanda tartışılır tabi.. :P

Not to mention the pincers...

Çevrimdışı Elendil

• **
  • 325
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #38 : 11 Mart 2010, 17:07:34 »
narnia günlükleri çok çocuksu hikaye ya ben 3.de bırakdım bi harry bi lotr bi eragonla hiç kıyaslanamaz bence onları okumak zaman kaybı çarlinin çikolata fabrikası bile o kitaplardan daha güzeldir...

Sana katılmıyorum ayrıca Yöneticimiz Amras Ringeril'in yaptığı şu araştırmayı okumanı öneririm. C.S. Lewis gibi birinin eserini Rowling ve bir (Adını şu an hatırlayamadığım) Erkek Çocuğu'nun kitabı ile nasıl karşılaştırıyorsun hayret ediyorum.

Çevrimdışı Ectoras

• **
  • 167
  • Düşsever...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #39 : 11 Mart 2010, 18:51:10 »
Sana katılmıyorum ayrıca Yöneticimiz Amras Ringeril'in yaptığı şu araştırmayı okumanı öneririm. C.S. Lewis gibi birinin eserini Rowling ve bir (Adını şu an hatırlayamadığım) Erkek Çocuğu'nun kitabı ile nasıl karşılaştırıyorsun hayret ediyorum.
rowling gibimi!1 söylesene bana ama cidden söyle sen harry okuduysan onu narniaya tercih edermisn!!ayrıca rowlingi nasıl küçümsersin onu anlamıyorum sadece kopyası 400 milyon satan bir kitabı hiçe saymaktır bu? alacakaranlık saçmalığını insanlar bu kaadr sevdiyse zaten pek birşey diyesim gelmiyor
İnanma, ceketim inanma
Kuşların söylediklerine;

İnanma, kuşlar bu yalanı
Her bahar söyler.
İnanma ceketim, inanma!

Çevrimdışı Elendil

• **
  • 325
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #40 : 11 Mart 2010, 19:01:55 »
Okudum hemde hepsini onlarca kez okudum ve Narnia Günlükleri'nin daha iyi olduğunu söylüyorum. Ve Sen Rowling'i nasıl Fantazya'nın öncülerinden olan Lewis Usta ile nasıl karşılaştırıyorsan ben de öyle küçümsüyorum.

Ayrıca "Alacakaranlık Saçmalığı" dediğin şeyi benim de pek sevdiğim söylenemez.

Ve şunu söylemeliyim burada ve noktayı koymalıyım yazıma;

Nice kitap var ki hak ettiği değeri alamıyor ve yine nice kitap var ki hakettiği değerin kat ve kat üstünde değer alıyor.   

Çevrimdışı Ectoras

• **
  • 167
  • Düşsever...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #41 : 11 Mart 2010, 20:19:28 »
Okudum hemde hepsini onlarca kez okudum ve Narnia Günlükleri'nin daha iyi olduğunu söylüyorum. Ve Sen Rowling'i nasıl Fantazya'nın öncülerinden olan Lewis Usta ile nasıl karşılaştırıyorsan ben de öyle küçümsüyorum.

Nice kitap var ki hak ettiği değeri alamıyor ve yine nice kitap var ki hakettiği değerin kat ve kat üstünde değer alıyor.   

peki narnia neye göre harryden daha iyi onuda açıklarmısın ayrıca lewis hakkında atıp tutmuyorum fantezinin öncülerindende olduğunu tolkien en yakın arkadaşı olduğunuda tolkienin lewise sen 2 ayda 10 tane kitap yazıyorsun diyerek ona kızdığını sonra aralarının açıldığınıda biliyorum... ve şunu söylemek istiyorum harry potterda eksik olan ne?heyecanm, şaşırtıcılıkmı, gizemmi,aşkmı,yolculukmu ,insanlık durumumu,anlatımmı,akıcılıkmı,YARATICILIKMI söyleğin eksiği ney narniadanda bir çok kitap değerini bulmuyor birçok kitapta haksız yere fazla satış yapıyor diyorsunuz SÖYLEĞİN!!!
İnanma, ceketim inanma
Kuşların söylediklerine;

İnanma, kuşlar bu yalanı
Her bahar söyler.
İnanma ceketim, inanma!

Çevrimdışı Elendil

• **
  • 325
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #42 : 11 Mart 2010, 20:38:05 »
Önerdiğim yazıyı okuduysan orada şöyle bir şey yazar
Alıntı
Tolkien, Lewis’in ölümünden sonra Lewis olmasaydı Yüzüklerin Efendisi’nin asla yazılmayacağını ve yayınlanmayacığını kabul etmiştir

Bir de Rowling kimden etkilenmiş merak ediyorum.

Not: Ben Narnia'nın çok sıkı bir Fan'ı değilim sadece düşüncelerimi söylüyorum.

Çevrimdışı Ectoras

• **
  • 167
  • Düşsever...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #43 : 11 Mart 2010, 22:03:14 »

rowling e.nesbit diye bir yazar var ondan etkilenmiş ben pek tanımıyorum o yazarı bide sevdiği yazarlar jane austen,roddy doyle falan herkesin düşüncesinede saygım var elbet ben narniayı harryden çok seviyorum de eyvallah ama narnia harryden daha güzel bir kitap deme bu genelleme olur ve doğru olmaz dünyada 100 kişiye sor 95i harry der eminim ama neyse tartışmayı uzatmanında alemi yok..
İnanma, ceketim inanma
Kuşların söylediklerine;

İnanma, kuşlar bu yalanı
Her bahar söyler.
İnanma ceketim, inanma!

Çevrimdışı Bonthey

• 900
  • Rom: 15
  • Behtül
    • Profili Görüntüle
    • Kavuniçi Mavi
« Yanıtla #44 : 11 Mart 2010, 23:09:24 »

Bu yazıların hepsinin altına imzamı atıyorum, mükemmel bir şekilde açıklamışsın Elendil, bize bir şey kaşmamış tebrik ederim. :D

Herkesin sevdiği eserler, seriler farklıdır. Ben de deli bir Narnia hayranı değilim, bütün kitaplarını okumadım hatta Harry Potter kitaplarının dili, akışı benim daha çok hoşuma gider. Ama bu demek değildir ki Harry Potter kitapları Narnia'dan daha başarılı, daha özgün. Yüzüklerin Efendisi ve Narnia serisi fantastik edebiyatın başlamasını sağlayan iki büyük eserdir. Şu anda yazılan bir çok eserin ilham kaynağıdır. Ben daha Yüzüklerin Efendisini bile okumadım ama bildiğim bütün eserlerin babası olduğunu bilir ve saygı duyarım.

Anladığım kadarıyla ectoras, kitapların içerikleri, yazılış tarihleri ve perde arkaları hakında fazla bir bilgin yok. Olsaydı Rowling'in kendi ağzından "Harry Potter'ı yazarken LOTR ve Narnia'dan esinlendim" itirafını duymuş olurdun. :)

Not to mention the pincers...