Kayıt Ol

E.G. ~ Sezon 2 ~ [Sezon Finali] 12. Bölüm!!

Çevrimdışı veritaserum

• 1112
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
Ynt: E.G. ~ Sezon 2 ~ Bölüm 6!!
« Yanıtla #60 : 21 Temmuz 2008, 20:18:44 »
Bölüm 6 = Müttefik

“Çıkar beni buradan aşağılık! Bu benim zihnim ve beni buraya hapsedemezsin!” diye haykırdı upuzun koridora.

Gerçekten de uçsuz bucaksız bir koridordu bu. Dümdüz, sağlı sollu çapraz kapılarla sonsuz kadar uzanan, simsiyah ve düşüncelerden ibaret bir koridor.

Kendi düşüncelerinden.

“Benim bedenimde beslendin, seni asla çıkarmaya çalışmadım, asla dışlamadım ama sen beni buraya tıkıyorsun!”

Filmlerdeki kötü kız kahkahalarını andıran gür bir kahkaha, -kendi kahkahası- ıssız koridorda yankılandı.

Ve kötü kız belirdi yanında. Sessizce belirmişti, giysisi bile hışırdamadan. Soluk bile almıyordu kötü kız, yalnızca ona bakıyordu.

“Yalnızca bedenin senin Almira. İraden, düşüncen, Geçit’in, prensesliğin, annen, baban, her şeyin bana ait. Hatta aşkın bile. Sense bir hiçsin.”

“YALAN!” diye gürledi Almira ıssız koridora. “Seni ben yaşattım.”

“ASIL SENİ BEN YAŞATTIM NANKÖR! Güçsüz kaldığında, yıkıldığında, o kalın kafan çalışmadığında, sana hep hep hep ben yardım ettim… Sense benim ülkemde, benim yaşamımı sürdün. Buraya kadar. Ben, dışarı çıkıyorum. Sense burada bu sefalete mahkum oluyorsun. Ama ondan önce burada sürünüşünü görmek istiyorum.” Kötü kız kahkahası tekrar duyuldu ve Galeçya, geldiği gibi ansızın ve sessizce yok oldu.

Almira, kendi zihninde kapana kısılmıştı.

xxx

Rasa bu kez ağlamıyordu. Diğer herkes gibi o da, kadere boyun eğercesine çıt çıkarmadan oturuyordu Almira’nın odasında. Kimse konuşmuyordu, kimse ağlamıyordu.

Ölümün hain sessizliği hakimdi odaya.

Şifacılar ve doktorlar çağırılmıştı. Doktorlar Almira’yı bir sürü testten geçiriyordu. Şifacılar da bahçede çeşit çeşit ve çok ağır kokan otlar kaynatıp karıştırarak bir çok karışım elde ediliyordu.

Doktorlar çok şaşkındı. Almira’nın hiçbir şeyi yoktu. Yani uyuması dışında. Baygın falan da değildi, yalnızca uyuyordu. Böyle aralıksız uyuması için de akla uygun hiçbir neden bulamıyorlardı.

Şifacıların durumu da onlardan pek farklı değildi hani. Boyuna ot kaynatıp duruyorlardı ama, fiziksel rahatsızlıklar içindi bu otlar. Almira’nın ise daha ne sorunu olduğunu bile bilmiyorlardı. Ama yine de içirdiler ona.

Bir nebze yararı dokunmadı. Hala ölü gibi yatıyordu yatakta ve belki –belli ki- sonu bu olacaktı.

xxx

Issız koridora sindi ve bekledi. Taş zemin soğuktu ve canını acıtıyordu. Ama bu onu fazla etkilemedi. Bu uğurda canını koymuştu ortaya. Yemin etmişti buna ve dayanabilirdi.

O Galeçya’ya, en azından Galeçya’nın barındığı bedenin sahibine, onun bilmediği sonsuz bir sadakat duyuyordu. Ağabeyleri bu uğurda ölmüşlerdi. Ölümsüzdü onlar da oysaki, zavallı babaları gibi. Ama öldüler, belki de hissetmeden. Acı bile çekemeden öldüler. Galçeya’nınki çok güçlü bir sihirdi. Korumacı ve hırçın bir sihir.

Çaresiz şifacılar ve doktorlar saatlerce uğraştılar. Ama hiçbiri başaramadı. Kız hala uyuyordu. Yapacakları bir şey olmadığından gittiler sonunda. Hizmetkarlar yorulmuştu ve onlar da dinlenmeye yollandı. Babasının – ki o artık bir Kral’dı – yaşlı yüreği evladını bu şekilde görmeye dayanamadı ve o da karanlık odasına, acısını kendi kendine yenmeye gitti. Kraliçe bağırıp duruyordu, doktorların ve şifacıların işlerini iyi yapamadığından medet ummuştu.daha iyi bağırabilmek, bağırabilecek başka doktorlar ve şifacılar bulabilmek için o da çıkıp gitti odadan.

Ve prenses kaderiyle baş başa bırakıldı.

Müttefiki de o anda girdi yanına. Görünmezdi, evet, göremezlerdi ama hissedebilirlerdi. Hiçbir büyü –kara olsun olmasın- var olanı yok edemezdi.

Odanın kapısını açtı ve içeri girdi.

Prenses yatağında mahzun mahzun yatıyordu. Müttefiki onun güçlü günlerini biliyordu. Bu yakışmıyordu ona. Kurtaracaktı onu, kurtarmalıydı.

Bir planı vardı.

<<

aah kendi bölümünü atabilmek varmış ;D yorumları okuyamıcak olsam da siz gene de yazın ;D başkasını kötü emellerime adet edip copy paste yaptıtırım ;D

edit: yorumları da okuycam işte nihahaaaa :hihi
Önce, büyük büyük düşündüm;
Sonra büyük büyük yaşadım.
Ne varsa, onlar aldı.
Şimdi bana küçük bir ölüm kaldı.

Çevrimdışı pleasant^^

• 1642
  • Rom: 12
  • bitch is back to the town.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #61 : 21 Temmuz 2008, 20:31:56 »
Kısa geldi nerde gerisi. :P Of Almira be,naptın kuzum sen kendine. :P Kim çıkartcak şimdi seni ordan.Neyse Ira gelsin,kurtarsın. :D

so you ride yourselves over the fields and you make all your animal deals and your wise men don't know how it feels to be thick as a brick.

Çevrimdışı veritaserum

• 1112
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #62 : 22 Temmuz 2008, 10:39:45 »
ya şimdi şöle bişe var :P ben yedinci bölümden direk dokuza geçmişim :P ondan bir bölümü kesmek durumunda kaldım :P ondan böle olduu :P gelcek gelcek çabuk gelcek :P yoksa yiğit beni gebertcek :P
Ne varsa, onlar aldı.

Çevrimdışı veritaserum

• 1112
    • Profili Görüntüle
Ynt: E.G. ~ Sezon 2 ~ Bölüm 7!!
« Yanıtla #63 : 26 Temmuz 2008, 08:40:23 »
Bmlüm 7 = Karanlık

Bu büyünün prensiplerine göre, üzerindeki tüm silahları arkanda bırakmalıydın. Ira silahı olsa bırakırdı, ama fiziksel bir silah yoktu yanında. Almira’nın derdini o biliyordu ve fiziksel bir şey değildi bu.

Zihnini tüm yabancı düşüncelerden arındırdı, rahatladı ve gevşedi. Oturdu. Almira’nın elini tuttu yavaşça. Buz gibiydi.

Büyülü sözleri mırıldandı. Hiçbir şey olmadı.

Huzursuzca kıpırdandı olduğu yerde. Niye işlemediğini biliyordu. Hiçbir şey hissetmemeliydi zihnine girebilmek için. Sevgiyi bile.

Ama bu düşünceler ona inat edermiş gibi sıralandılar aklına. Lezginka’yı ve onun hükümdarlık günlerini düşündü. Açlıktan ölen insanları. Ellerinde sihirleri bile olmadan Galeçya’yı arayışlarını. Abilerinin ölümlerini. Kendi annesinin ve kardeşlerinin annelerinin ölümlerini. Zavallı insanlardı onlar, ama sevmişti onları. Onlar da onu. Ama teker teker öldüler bu uğurda. Hepsi.

Şimdiyse yalnızdı.

Galeçya’yı bulmayı yıldızlar başarmıştı ve ailesinin onuruna bir kez daha leke sürülmüştü.

Muazzam bir çabayla sıyrılıp kurtuldu bu düşüncelerden ve bir kez daha mırıldandı sözcükleri. Elleri karıncalanmaya başlamıştı.

xxx

Her kapının ardında başka bir anısı vardı, başka bir düşüncesi. Denedikçe anlamıştı bunu ve ister isteme aklına Dünya’dayken okuduğu kitapları getirmişti. Harry Potter’ın Dumbledore’un düşünseline girmesi gibi bir şeydi bu; o anları tekrar yaşıyordu ama kimse onu görmüyordu. O ana da hiçbir müdahalede bulunamıyordu. Yalnızca görüyor ve duyuyordu.

Yeni bir kapı açtı. Tina ilk kez odasına geliyordu, Almira kendi yüzündeki ifadeye baktı ve gülümsedi. Ama aradığı bu değildi. Kapıyı kapattı.

Gidip başka bir tane açtı. Ira’yı ilk kez görüyordu, meyve tezgahının arkasında. Durakladı. Bir an girip girmemek arasında kaldı, ama kalbi feryat etti. Almira onun derdini biliyordu.

Gözünden bir damla yaş aktı ve Ira’nın yanına gitti. Oturdu. Ona dokundu, elini tuttu ama o hiç hissetmedi. Gözyaşları pınar olup akıyordu şimdi. Geçmişteki Almira Ira’yı aldı ve götürdü. Almira ise o tezgahın ardında kalakaldı.

Çok, çok derin bir acı birden kalbini burktu ve çığlık attı. Bir şey, göğsünden çeke çeke dışarı sürüklüyordu onu.

Anı bitmişti.

Bir kez daha ıssız koridorda tek başına kaldı. Ama bu kez ağlıyordu. Ve kendine yakıştıramadığı bir kötü kız kahkahası koridoru inletiyordu. Gürültülü bir hıçkırık koyuverdi.
Ne varsa, onlar aldı.

Çevrimdışı Baal Adramelech

• 1837
  • Rom: 59
  • The Hermit
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #64 : 30 Temmuz 2008, 15:59:34 »
Güzel güzel devamını istiyom :D
#rekt

Çevrimdışı veritaserum

• 1112
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #65 : 30 Temmuz 2008, 19:01:15 »
oh şükür :P biri yorum yaptı :P ehuuu :P  :melk

Bölüm 8 = Karanlıkta

Ira hayret etmekten kendini alamadı. Bu kadar derin bir düş gücü olduğu tahmin edememişti. Koridorun duvarları düz ve pürüzsüzdü. Sanki sonsuzluğa kadar sürüp gidiyordu.

Yıllardır bu anı düşlüyordu. Babası küçük bir çocukken onu karşısına alıp konuştuğundan beri. Ona gerçekte kim olduğunu ve ne yaptığını anlatmıştı. Ve kendisinin ne yapması gerektiğini. Hayır, babası onu bu görev için asla zorlamamıştı. Yalnızca söylemişti, yapıp yapmamak onun elindeydi. Ama yaparsa, hele ki başarırsa, onu çok büyük bir ödül bekliyordu.

Ne var ki Ira bu ödülün ne olduğunu asla öğrenemedi. Daha küçücük bir çocuktu terk edildiğinde. Zaten hepsinin sonu bu olmuştu.

Bu korkunç düşüncelerden sıyrılıp derin bir nefes aldı ve bir kez daha hayretler içinde kalarak karanlığa daldı.

xxx

“HAYIIIIR!!” diye bağırdı Almira. Doğum günündeki dansı izliyordu şimdi. Hiç ihtimal vermiyordu Ira’nın ona zarar verebileceğine, hiç, hem de hiç!

Ama kendi gözleriyle görüyordu işte!

O gözlerdeki pırıldı yalancılıktan başka bir şey değildi! O düşüp bayılınca nasıl da yüzüne yayılmıştı gülümseme!

Nasıl da inanmıştı ona!

xxx

İhtiyatla bir adım attı. Atar atmaz da gür bir kahkaha koridoru çınlattı.

“Vay vay vay! Kimler gelmiş! Sizi burada görmek ne şeref!”

Ira ona baktı. Nefesi ondan geri çekildi, yüz kasları şokla birlikte gerildi, göz bebekleri korkudan koskocaman oldu ve ayakları ağırlığını kaldıramayarak büküldü.

Bu tıpkı babasının ona anlattığı gibiydi.

Yemyeşil gözler. Upuzun, kalçasına kadar inen siyah saçlar. İnce, pembe dudaklar. İncecik bir beden. Asil bir duruş.

Bu kız, insanların onu bulmak uğruna canlarını feda ettiği gerçek Galeçya’ydı.

Dünyalı bir kızın bedenine sıkışmış gerçek prenses.

**bölüm dokuzu da şimdi atsam mı diye düşündüm bir an :P ana okumuyorsunuz siz atmıycam işte  :'( :hemk
Ne varsa, onlar aldı.

Çevrimdışı veritaserum

• 1112
    • Profili Görüntüle
Ynt: E.G. ~ Sezon 2 ~ Bölüm 9!!
« Yanıtla #66 : 08 Ağustos 2008, 15:40:38 »
Evrenler'in Geçiti'nin artık bir blogu var!

http://kayiprihtim.org/evrenleringeciti/ Buradan ulaşabilirsiniz.

Dokuzuncu bölüm eklenmiştir.
Ne varsa, onlar aldı.

Çevrimdışı pleasant^^

• 1642
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #67 : 08 Ağustos 2008, 17:09:28 »
Of,of Galeçya yerim seni ben. :P Almira kalsın orda,banane ki. :P Ira'dan emin değilim bence o Galeçya'ya aşık olsaydı daha mantıklı olurdu,ama kader Galeçya kötü kız rolünü oynuyor. :P
Ayrıca o şey olmamalıydı,Almira dünyalı-ikiz yine de herşeyi alan. :hemk
Neyse canım bölüm süper olmuş,blogun teması da çok hoş.Ee,bekliyoruz. :P

so you ride yourselves over the fields and you make all your animal deals and your wise men don't know how it feels to be thick as a brick.

Çevrimdışı veritaserum

• 1112
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #68 : 08 Ağustos 2008, 17:55:28 »
beklemeye devam kimse yorum yapmayınca olmuyor :P
Ne varsa, onlar aldı.

Çevrimdışı SeD

• 877
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #69 : 09 Ağustos 2008, 20:15:35 »
Aaa ben :P Laa neler olmuş neler :=) Kötü kız kahkahası :D :D süper yauu xD Ya 7. bölümü ben annennengile gittiğim tarihle aynı atmışııııııın  :'( Ya herşeyde aklıma gelmek zorunda mıı?  :( Ovvf neyse... Ahahaa Almira da Harry Potter cı, yevrım yaa :D Noooluyo yaa Almirayla Ira yaa :S Çok karışık bişiik anlamadıım ıra gülmüş mü kü onaa? Alla allaaaa.... Oyy 9. bölüm manyakça bitmiiişş :möhö :D Seni Köfte senii ne güzel yazmışııın seni seniii ;D 10. yu bekliyooğrum ;)

Çevrimdışı Michael Evans

• **
  • 309
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #70 : 16 Ağustos 2008, 11:15:27 »
Oha 4. bölümde okumayı bırakırsam böyle olur işte! :P

Tek şikayetim bölümlerin biraz kısalmış olması. Onun dışında her şey mükemmel gidiyor =) Okumadığım 5 bölümü bir anda okuyuverdim. Hikayen gerçekten de bir yapboz gibi ilerliyor. Zaman geçtikçe farklı yerlerdeki parçalar oturuyor yerlerine. 1. sezondan sonra hikayeyi bu denli genişletip güzelleştirmen de senin başarın tabi. Üstelik bölümler kısa olmasına rağmen çok fazla şey anlatabiliyorsun. Kahretsin ki aynı şeyi yapamıyorum :P

Neyse teşekkür etmemişsin ama blog için, yine de önemli değil :P. 10. bölümü çabuk eklersen çok sevinirim =)

Çevrimdışı veritaserum

• 1112
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #71 : 16 Ağustos 2008, 14:09:26 »
etmiştim lan :P etmemişmiyim :P

çok sağol emre birtanesin sen :D :P

evet 10. böölümü ekledim :P buyrin :P http://kayiprihtim.org/evrenleringeciti/?page_id=75

artık gerçekten cinnet geçiricem nerde benim okurlarım  :inca açlık grevi yapıyorum, betül, gülnur, seda ve hakan abi okuyana kadar yemek yemiycem. çok ciddiyim bak :P
Ne varsa, onlar aldı.

Çevrimdışı pleasant^^

• 1642
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #72 : 16 Ağustos 2008, 18:06:41 »
Ama o zaman gönlün rahat olmalı,aç olmamalısın lan.Çünkü ben bölümleri kaç hafta önceden...öhö neyse. :P Ben direk yoruma geçeyim.
Şimdi bir hatan var.Önceki bölümde Almira ağlıyordu,bu bölümde ağlamıyor.Biraz karışık olmuş o nokta.Artık ağlamıyordu falan deseydin daha az kafası karışacaktı şu zavallı okuyucularının. :P
Galeçya'm merak etme ben seni seviyorum,Almire gitsin Ira'yla sen nasıl olsa bir yolunu bulursun di mi. :P
Ira'nın büyü şeyini de çok anlamadım,ama ellerine sağlık.Gelecek bölümü ailecek bekliyoruz. :P

Çevrimdışı SeD

• 877
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #73 : 16 Ağustos 2008, 19:47:26 »
Nooldu ne bitti anlamadım valla kim büyülendi kim süründe Almira nın ikiz nerde? :P  :S Kafam karıştı... Teşekkür Köfte... SeD... :S xD

Çevrimdışı veritaserum

• 1112
    • Profili Görüntüle
Ynt: E.G. ~ Sezon 2 ~ Bölüm 11!!
« Yanıtla #74 : 24 Ağustos 2008, 14:28:33 »
Bölüm 11'i ekledim. Hala okumak isteyenler varsa okusun, finale çok yaklaştık. Ya ne yaptım anlamıyorum. Hikayenin gidişhatında mı birşey oldu beğenilmeyen bu nedir?
Ne varsa, onlar aldı.