Kayıt Ol

Favori Tanrınız?

Çevrimdışı FaLLeN

• **
  • 119
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
Ynt: Favori Tanrınız?
« Yanıtla #15 : 18 Eylül 2008, 10:22:33 »
Yahu Myrkul'u acayip severdim, Bhaal'ı da severdim, Bane'i sevmezdim, ama üçü de öldü bi arasında sevmediğim dirildi, bu ne iş?!! Lord AO'a şikayetlerimi bildiriciğim.  :P

Bu arada UD konusunda bayağı bilgili bir arkadaşımdan aldığım habere göre Midnight da ölmüş, Cyric ile Shar (ulan favori tanrıçalarımdan biri en favorimi öldürdü, iki arada bir derede kaldım) işini bitirmişler. Bu yüzden büyü yokmuş şu an ve yine bu yüzden büyü ile ayakta duran Halruaa harabeye dönmüş. Yahu bu haberi duyunca resmen üzüntümden saçlarım dökülecekti neredeyse, gitti koskoca büyü şehri, gitti favori şehrim, herşey gitti bitti, ağlamak istiyorum.  :'(

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #16 : 18 Eylül 2008, 19:24:33 »
Bu tanrılar eski :D Avatar üçlemesinden sonra çoğu değişti ve bugün version 3.5 Faiths And Pantheons kitabında farklı gösterilir. Örneğin Myrkul yoktur, Bhaal yoktur. Bane de seride ölmesine rağmen sonra tekrar canlandırıldığı için kitapta geçer. En yakın zamanda da bunla ilgili bir çeviri yapıcam zaten...

İyi olur valla. :D

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 21 Ocak 2009, 18:43:13 »
Toril üzerinde o kadar çok tanrı var ki bir anket düzenlemem söz konusu değil. Bu greater'ıydı demi'siydi tanrılarla dolu diyarlardaki en sevdiğiniz tanrınız yada tanrılarınız kimdir nedir nedendir peki?

Sadakat ve Görev tanrısı Torm favorilerimdendir sebebi de Paladin sevdamdır :D

Adaletin kör tanrısı Tyr sevdamın nedeni de yine paladin sevdam ve Torm'un efendisi olmasıdır :D

Bu paladin aşkı beni de yedi bitirdi :D!Ben de Torm ve Tyr diyorum ;D.

Çevrimdışı Lunacy

• 435
  • Rom: 8
  • ₪₪
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 21 Ocak 2009, 21:11:12 »
Marduk..
₪ Hail to the Thief ₪

Çevrimdışı Herr Mannelig

• 924
  • Rom: 17
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 21 Ocak 2009, 22:21:14 »
Marduk? Öyle bi tanrıyı bilmiyorum nerede geçiyor acaba?
Contraataques muy rabiosos, deberemos resistir; Ay Carmela!

Çevrimdışı Lunacy

• 435
  • ₪₪
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 22 Ocak 2009, 12:10:50 »
o pardon unutulmuş diyarlar başlığı altında oldğuğnu farketmemiştim konunun genel sandım
₪ Hail to the Thief ₪

Çevrimdışı Rectain

• **
  • 90
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 22 Mayıs 2009, 04:09:32 »
Gün gelecek Cyric dönecek... Sloganıyla atıldım başlığa. Her ne kadar Tanrılığını kaybetsede kapasitesiyle tekrar dönme sözü verdi bekliyoruz. Tanrı olduğu kısa dönemde adam Bhaal, Myrkul, Bane vs. hiçbirinin yapamadığı icraatlar yapmıştır. Helal olsun valla destekcisiyim :D

Çevrimdışı uzman

• *
  • 26
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 17 Ağustos 2011, 13:44:28 »
TEMPUS büyü de neymiş asıl şey kas gücüdür haaa :D neden mısır yunan roma bilmem ne bela mitolojileri gibi yapmışlar ki tanrıları her kabilenin kendine göre has tanrısı olsa ve çoğu da tek tanrı olduğunu idaa etse daha güzel olurdu şimdi bu toplumda iki kardeş bile olsa bir edebiyat tanrısı diğeri ise cinayet tanrısına tapsa dinden dolayı savaş çıkmaz yani derinsulular x tanrısına ve luskanlılarda y tanrıçasına tapsa ve bunlar kendi tanrıları tek tanrı olarak görse bir de din savaşları konular güzelleşirdi diye düşünüyorum

Çevrimdışı Entreri

• *
  • 8
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 10 Mart 2012, 22:03:22 »
tempus wulfgarında tanrısı daha çok hoşuma gidiyor

Çevrimdışı zekican5

• **
  • 320
  • .............
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 06 Nisan 2012, 13:18:32 »
Tempus iyidir ama sonuçta barbarlarıda biliyoruz.Gözleri kapalı kavgaya giriyorlar. Bune kardeşim ya insan biraz daha dikkatli olur. Ama tanrıların hepsini severim sonuçta bana hiç bir yanlışları olmadı :)

Çevrimdışı Rectain

• **
  • 90
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 03 Haziran 2012, 16:20:45 »
Tempus iyidir ama sonuçta barbarlarıda biliyoruz.Gözleri kapalı kavgaya giriyorlar. Bune kardeşim ya insan biraz daha dikkatli olur. Ama tanrıların hepsini severim sonuçta bana hiç bir yanlışları olmadı :)

İnançları gereği savaşta ölmenin en yüce mertebe olduğu düşünülürse pata küte girmeleri hile gibi geliyor bazen bana :D

Çevrimdışı ryuk

• 497
  • Rom: 25
  • ne değiştirebilir bir insanın doğasını?
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 16 Haziran 2012, 20:18:57 »
By moradin's hammer!  Demekle yetiniyorum ben ;D
Fikirlerim için ölmeyi göze alamam çünkü yanılıyor olabilirim - Bertrand Russel

İyi bir fikir üretmek için, pek çok fikir bilmek gerekir:

* Yeni başlayanlar için FRP

* Fantastik edebiyata yeni başlayanlar ve bu türde ilerlemek isteyenler için

* Kılıçlar ve diğer eskiçağ silahları hakkında

* Dark Sun

* Distopya Korkuları

Daha fazlası için: Index

Çevrimdışı Ryld Argith

• 879
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 05 Temmuz 2012, 12:08:43 »
Eilistraee Dansın ve Kılıcın Hanımı'nın üstüne tanrıça tanımam.
"Ben neysem oyum Regene. Sen nasıl ışığın bir parçasıysan, ben de karanlığın bir parçasıyım. Bence biri diğerinden daha iyi veya daha kötü değil"
Kara Dalamar

Çevrimdışı Daarlan Gardan

• 722
  • Rom: -1
  • to hell with gatech
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #28 : 03 Ağustos 2012, 13:02:59 »
İsimlerinden dolayı Maglubiyet ve Kurtarmak.
''Civilizations have the morality and ethics they can afford.''

— Larry Niven & Jerry Pournelle, ''Lucifer's Hammer''

''These colonies in nature can reach at least two million individuals at a time, last for decades, and occupy a hundred cubic meters of space. It was a wonderful achievement to see a fragment of this world captured all around you, so that you almost had the experience of being inside the ant colony when you were in that room.''

— Robert Trivers, ''Natural Selection and Social Theory'', p. 162

''... Bu amaç doğrultusunda nükleer santraller hedeflenecekse, yapılması gereken şeyler vardır. Çünkü nükleer elektriğe geçiş bir hobi değil, bir akademik egzersiz hiç değil, temel bilimlerden yaygın endüstriyel alt yapıya açılacak bir uygulamadır.''

Ömer Faruk Ağa Yarman 1993

Çevrimdışı Ejderfelaketi

• **
  • 359
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : 22 Ağustos 2012, 18:45:25 »
Kara Güneş Cyric(tanrılık makamına yükselme hikayesini seviyorum), Tek Gözlü Gruumsh(orkların  meşhur tanrısı olduğundan seviyorum) ve -isminden dolayı- Büyük Şef Maglubiyet en sevdiğim tanrılardır.
Kumarı sadece oynatanlar kazanır sadece oynatanlar