Kayıt Ol

Beğendiğiniz Alıntılar

Çevrimdışı stupefypatronus

• *
  • 18
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Ynt: Beğendiğiniz Alıntılar
« Yanıtla #285 : 01 Ağustos 2016, 23:59:14 »
''Sana hiçbir zaman gül bahçesi vadetmedim ben. Hiçbir zaman kusursuz bir adalet vadetmedim. Ve hiçbir zaman huzur ya da mutluluk da vadetmedim.''
''sana hiçbir zaman gül bahçesi vadetmedim ben, hiç bir zaman kusursuz bir adalet vadetmedim''

Çevrimdışı stupefypatronus

• *
  • 18
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #286 : 02 Ağustos 2016, 17:18:02 »
“Yara izi on dokuz yıldır Harry’e acı vermemişti. Her şey yolundaydı.”
''sana hiçbir zaman gül bahçesi vadetmedim ben, hiç bir zaman kusursuz bir adalet vadetmedim''

Çevrimdışı azizhayri

• 581
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #287 : 03 Ağustos 2016, 07:58:40 »
"Yanlış anladığın yer tam da burası. İyi bir roman yazarı başkarakterini yönlendirmez, onun peşinden gider. İyi bir roman yazarı olayları yaratmaz, onların yaşanmasını izler ve sonra gördüklerini kağıda döker. İyi bir roman yazarı kendisinin Tanrı değil, bir katip olduğunu bilir."Stephen King; Kim Bulduysa Onundur. S:142
"İnsanlığın en büyük trajedilerinden biri ahlakın din tarafından ele geçirilmesidir." Sir Arthur Charles Clark

Çevrimdışı Bay_Karamsar

• 865
  • Rom: 12
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #288 : 22 Ekim 2016, 20:12:26 »
"Yoksul olmak berbat bir şey. Yoksulluğu hak ettiğini düşünmek daha berbat bir şey. Aptal ve çirkin olduğun için yoksulluğu hak ettiğine inanmaya başlıyorsun. Ve sonra Kızılderili olduğun için aptal ve çirkin olduğuna inanmaya başlıyorsun. Ve Kızılderili olduğun için yoksulluğun kaderinde olduğuna inanmaya başlıyorsun. Çirkin bir kısır döngü. Bu konuda yapabileceğim hiçbir şey yok."

Duruma Göre Bazen Kızılderiliyim - Sherman Alexie

Çevrimdışı KingKiller

• 519
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #289 : 22 Ekim 2016, 22:28:24 »
ein volk ein reich ein fuhrer
tek halk, tek ülke, tek lider

mein kampf - adolf hitler
“Ona reddedemeyeceği bir teklif sunacağım” ( Don Vito Carleone)

Çevrimdışı Bay_Karamsar

• 865
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #290 : 27 Ekim 2016, 18:33:18 »
"Alışkanlıklar ilk tekrarlardan sonra oluşmaya başlar O andan sonra alışkanlıklara yönelim gelir, çünkü aslında savunmalardır, zamana ve umutsuzluğa karşı alınan siperler..."

2312 - Kim Stanley Robinson

"İnsanlar iki şekilde zamana açtılar. Bazı şeylerin çabuk olmasını isteriz: sevdiğimiz bir gezegenin dünyalaştırılması, insan ilişkilerine evrensel adaletin gelişi, iyi bir proje. Bazı şeylerinde yavaş gitmesini isteriz: hayatlarımız, sevdiğimiz kişilerin hayatları. Her halükârda zamana karşı bir açlık duyarız; bir şeyler yapabilmek, tecrübe edebilmek için daha çok vakit arzularız."

2312 - Kim Stanley Robinson

Çevrimdışı Guy Fawkes

• **
  • 266
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #291 : 01 Kasım 2016, 17:48:33 »
"Tanıştırıldıkları zaman, kendini beğendirme umuduyla, bir espri yaptı. Kız, kendini beğendirme umuduyla, bol bol güldü. Sonra ikisi de eve arabalarıyla yalnız döndüler, dosdoğru ileri bakarak, suratlarında aynı çarpıklıkla.
Onları tanıştıran adam ikisini de pek sevmezdi ama sever gibi davranır, her zaman iyi ilişkiler kurması gerektiğine inanırdı. Kimse bilemez sonuçta, şimdi biri biliyordu, biri daha, biri daha..."

Çevrimdışı Bay_Karamsar

• 865
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #292 : 04 Kasım 2016, 20:01:47 »
"Kaza ve aptalca davranışlara karşı bir sistem tasarlayabilir, ancak kısıtlı bir kötülüğe karşı sistem tasarlayamayız..."

2001: Bir Uzay Destanı - Arthur C. Clarke

Çevrimdışı JCDenton

• **
  • 133
  • Gökyüzüne bakıp o ışığı görememek de var.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #293 : 04 Kasım 2016, 20:59:10 »
"Hiç olmazsa yollar mükemmeldi. Bu topluma yöneltilebilecek eleştiriler ne olursa olsun, yol yapmayı iyi bildikleri su götürmezdi. Sekiz, on, on iki şeritlik otoyollar tüm ülkeyi ağ gibi sarıyor, yaya üstgeçitlerinden şehrin merkezindeki dev otoparklara giriyor ya da geniş banliyö yollarına ayrılıp alışveriş merkezlerinin çevresindeki park yerlerine ulaşıyordu."

Korkunun Bütün Sesleri

Çevrimdışı melerc

• *
  • 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #294 : 04 Kasım 2016, 22:46:04 »

''Nereye...
Kalın giysiler atmaz sonbaharı içinden, avucunun içindeki sıcaklık yetmez anıların soğukluğuna. Saklasan da güzel şeylerle kendini, hep oradadır o en acıtan. Adı her neyse adı her neyse hiç ayrılmaz insandan. Bir şarkı çalar, birisi güler, bir kitap ya da filme gözün saatlerce takılır, bir kahkaha atarlar eskiye gider aklın. Bir anda her şey çekilmez olur. Aklındaki binlerce ses kafanı karıştırırken; başına, karnına ağrılar girmesine neden olurken, bir de çevrendeki insanların seslerine katlanmak zorunda kalırsın. Adı her neyse, ayrılmaz insandan, gidemez. Gitmek istese de sen izin vermezsin, sen gitmek istesen o izin vermez, ikiniz gitmek isteseniz anılar izin vermez.
Acının fiyakalı gösterişlerine ömrünce izin ver, anılarına kırmızı halıyı aç, düşünme kaçmayı. Hem nereye? ''

Özgür Bacaksız / Mutsuz Çocuklar Ülkesi
'Hayat kısa. Kuşlar uçuyor.'  (^.^)

Çevrimdışı azizhayri

• 581
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #295 : 05 Kasım 2016, 18:05:53 »
"Adliye binasının saati dokuzu vurdu,artık geç oluyordu ve uzay çukurunda hiç bir yere veya her hangi bir yere doğru hızla düşen dünya gezegeninin büyük bir kıtasının üzerindeki büyük bir eyaletin küçük bir şehrindeki bu küçük sokakta gerçekten akşam olmuştu ve Tom bu uzun düşüşün her milini hissediyordu."
Ray Bradburry; Karahindiba Şarabı, sayfa:59
"İnsanlığın en büyük trajedilerinden biri ahlakın din tarafından ele geçirilmesidir." Sir Arthur Charles Clark

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #296 : 18 Kasım 2016, 20:58:15 »
Bir yerli yazara yer verelim hadi :)

"Tanrım! Neden? Neden? Anlamıyorum. Hiç anlamıyorum. Buna ne gerek vardı? Buna gerek vardıysa, bana ne gerek vardı?" - Şeytan, Ateş Canına Yapışsın (Sezgin Kaymaz)

Çevrimdışı t.tevfik

• *
  • 14
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #297 : 14 Aralık 2016, 13:28:00 »
Bir uzay aracından ya da gezegenden mavi dünyamızı seyreden bir göz, tüm dünya ve içindekileri içine alabilir ve bir an olsun hiçbir varlık bu göz hapsinden kurtulmaya güç yetiremez.

Flannery O'connor'dan esin.

"... insan dışında bütün yaratıklar ölümsüzdürler; çünkü ölümden habersizdirler ... tanrısal, korkunç, anlaşılmaz olansa, kendi ölümsüzlüğünü bilmektir."

Jorge Luis BORGES, Ölümsüz

Çevrimdışı Bay_Karamsar

• 865
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #298 : 19 Ocak 2017, 23:03:22 »
"Buradan çıktığımda, bir biçimde, bunu kaydedebilme olanağına sahip olursam, hatta birinden diğerine iletilen ses biçiminde olsa bile, bu yine bir tekrar canlandırma olacaktır, fazladan bir başka düzlemde. Bir şeyi tastamam gerçekleştiği biçimiyle anlamak olanaksızdır, çünkü anlattığınız şey asla tam olamaz, daima bir şeyleri atlamak zorunda kalırsınız, bir alay ayrıntı, taraf, karşıt akım ve farklar vardır, şu ya da bu anlama gelebilecek bir alay tavır, asla tam olarak betimlenemeyecek bir alay biçim, havada ya da dilin üzerinde bir alay tat, yarı-renkler, bir alay."

"Ola ki bir erkeksiniz, gelecekte bir zaman ve buraya kadar geldiyseniz, lütfen şunu unutmayın: Bir kadın olarak bir erkeği affetmeniz gerektiği duygusunun  baştan çıkarıcılığına asla maruz kalmayacaksınız. İnanın bana, karşı koyması zordur. Ancak affetmenin bir de güç olduğunu unutmayın. Onun için dilenmek bir güçtür, onu elinde tutmak ya da devretmek bir güçtür, belki de en büyüğü.
     Belki de bunun denetimle hiç ilgisi yoktur. Belki de bunun kimin kime sahip olabileceği, kimin kime ne yapabileceği, hatta ölüme varıncaya dek bununla nereye gidebileceğiyle de bir ilgisi yoktur aslında. Belki kimin oturabileceği ve kimin diz çökeceği, ayakta duracağı ya da bacakları açık yatmak zorunda olduğu ile de ilgisi yoktur. Belki de kimin kime ne yapabileceği ve bunun için affedilebileceği ile ilgilidir. Sakın bunun aynı kapıya çıktığını söylemeyin"

Damızlık Kızın Öyküsü - Margaret Atwood

Çevrimdışı Reducto

• *
  • 10
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #299 : 20 Ocak 2017, 02:30:27 »
Geri dönüp baktığımızda en net gördüğümüz şeylerden biri aptallığımız değil midir? Bir diğeriyse kaçırılan fırsatlardır...

-22/11/63