Kayıt Ol

Neo Paganizm tehlikesi imiş. Harry Potter ve Yüzüklerin Efendisi kafir işi imiş.

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
Alıntı
her türlü nihilizm biçimlerini kışkırtan izafiliğin kolgezdiği Yüzüklerin Efendisi`nden Harry Potter`lara

Devamını okuyarak vakit kaybetmek istemedim.  :)

Bu dogmatik köpekleri muhatab almayın, arkadaşlarım. Siz işinize bakın. Şu yazı üzerine verilecek tek tepki kahkahayla gülmek olmalı. Rahatınıza bakın. Celallenmeyin.  :)

konu başlığındaki yazının sahibi ile aynı fikirde olmamama rağmen bazen neden diye düşünüyorum. mesela senin bu yazı sahibi yada onunla aynı fikirde olan kişilere hitap etme biçimin... uygun bir davranış biçimi mi?
ph'nglui mglw'nafh cthulhu r'lyeh wagh'nagl fhtagn

Çevrimdışı Dúrgonath

• 680
  • Rom: 13
    • Profili Görüntüle
Biraz düşünüce, aslında böylelerine de ihtiyaç var dünyada. Dengeyi sağlamak için. Ama YETERLİ sayıda olmaları lazım.

Bu aralar mantar gibi yayılıyorlar sanki.

Yok, kesinlikle fazlalar.

Çevrimdışı Herr Mannelig

• 924
  • Rom: 17
    • Profili Görüntüle
konu başlığındaki yazının sahibi ile aynı fikirde olmamama rağmen bazen neden diye düşünüyorum. mesela senin bu yazı sahibi yada onunla aynı fikirde olan kişilere hitap etme biçimin... uygun bir davranış biçimi mi?

O yazarın köşe yazılarındaki diğer yazılarını oku lütfen. Hitap şekline bir bak daha sonra eleştirdiğin üyemizin hitabının yazarın hitabından daha da yumuşak olduğunu anlayacaksın.
Contraataques muy rabiosos, deberemos resistir; Ay Carmela!

O yazarın köşe yazılarındaki diğer yazılarını oku lütfen. Hitap şekline bir bak daha sonra eleştirdiğin üyemizin hitabının yazarın hitabından daha da yumuşak olduğunu anlayacaksın.

sen aradaki farkı çok iyi anladığın için hala bana bu forumun üyesinin hitap şekilinin daha yumuşak olduğunu savunuyorsun. eğer o yazının sahibi ile arandaki ince farkı göstermek istiyorsan düşüncelerini savunurken kimseye harakaret etmeyeceksin. o zaman okuyucular sen ile diğer insanlar arasındaki farkı anlayabilirler.
ph'nglui mglw'nafh cthulhu r'lyeh wagh'nagl fhtagn

Çevrimdışı Amras Ringeril

• 2483
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Şimdi başlığı gördüm de yazayım dedim. Ekşi Sözlükten bu yazarın büyük düşmanı Avasas, yazara(Yusuf Kaplan) dava açtı. Önce kişinin kendisi olduğunu kanıtladı(avukatmış) sonra da davayı açtı. Yusuf Kaplan ceza alırsa, bir ilk yaşanacak :D Haydi bakalım. Sanırım Avasas davayı yazarın "Avasas Nicknameini kullanan yüzsüz" başlıklı yazısı için açtı.
try again fail again fail better

Falas

İyice Düşünüp Anlamak
« Yanıtla #21 : 18 Ağustos 2009, 17:41:58 »
Adamın her dediğine doğru demediğimiz gibi her dediğine yanlış da dememek lazım. Dedikleri üzerine düşünürsek belki de bir haklılık payı çıkarabiliriz. Fantastik eserlerle ilgili dediklerini pek anlamlı bulmadım ama mesela üst sınıf ve o sınıfa imrenen yoksul alt sınır hakkında dedikleri doğruya çok yakın. İnsanların duyarsızlaşması hakkında söyledikleri falan, küçümsenemeyecek fikirler. Düşünmeden önyargıda bulunmayalım. Bi anlayalım bu adamı, ne diyor, ne demiyor. Biz başkasını anlamak için uğraşmazsak başkası da bizi anlama için uğraşmaz. Bu adamın fantastik edebiyatı ayaklar altına almasını tuhaf bulmamak lazım; aldığı bu önyargılı ve sert yorumlardan sonra. Lütfen sağ duyu ve anlayış gösterelim. Bu adamı savunmuyorum,, belki çok yanlış konuşmuştur. Ama iyice düşünmeden yargılamak da doğru değil.

Çevrimdışı Amras Ringeril

• 2483
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Şimdi şöyle açıklayabiliriz aslında. Tespitlerde büyük ölçüde doğruluk payı var, ama adamın yorumlarında acayip bir korku ve önyargı yüklü. Bunu da elit kesimin takındığı lüzumsuz üslubu artık son aşamasına getirerek yapıyor. Yani ortada bu. Tespitleri daha tarafsız ve daha düzgün ifadelerle açıklayabilirdi. Korku, kaygı, önyargı ve kendi içine sıkışmış değerleri girince saygısızlık, küfürler kendini bir üstün görme, elit olduğunu sanma almış başını yürümüş. Bizimkilerden bile beter bence :P
try again fail again fail better