Kayıt Ol

Gece Evi Serisi

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
Ynt: Gece Evi Serisi
« Yanıtla #15 : 23 Temmuz 2009, 20:54:36 »
"Seçilmiş" çıktı arkadaşlar. :)

VampirellaBuffy

« Yanıtla #16 : 03 Ağustos 2009, 19:27:07 »
kitabın ilk ikisini okudum çok beğendim gerçekten...alırken bende diyodum kesin alacakaranlığa benziyodur diye ama alınca tek ortak yönün vampirler olduğunu anladım :) tavsiye ederim ;)

Çevrimdışı iN Flames *

• *
  • 8
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 03 Ağustos 2009, 19:27:58 »
Ben okudumm, kötü demiyorum ama bir özentilik görüyorumm.
Eğer Vampir Akademisi'ni okuyup, birde bunu okursanız, benzerlikler anlaşılacaktır.
Hangi kitapta özeniLmiş biLemiyorum, çünkü Gece Evi Serisinin yazılış tarihini bulamadımm..
Ama bana o gibi geldii.. Vampir Akademisi'nide kesinlikle tercih ederim.

Yinede kötü değiL, güzeLdii, ben beğendim (:

Ve son olarak 2 yukardaki arkadaşın dediği gibi Seçilmiş çıktı.
Ben D&Rde gördüm, almayı düşünüyorum yakında..

Teşekkürler paylaşım için  (:
Bill: I am not Eric.
Jessica: You are soooo not Eric.

begüm

« Yanıtla #18 : 10 Ağustos 2009, 16:38:30 »
BENCE... gece evi tamamen orjinal üç ktabı bir gecede bitirdim şimdi alacakanlıgı okuyorum ama beni o kadar sarmadı malesef . vampir kitapları....  vampirleri gercekten sewiyorum ama zoey gercekten cok başka insanın gdip aşık olası geliyor kesinlikle 4 cü kitabı büyük bir hevesle bekliyorum ve herkese bu sürükleyici seriyi tavsiye ediyorum . Tamamen bagımlı kalıcaksınız bu arada seri 6 ktaptan oluşuyor 6. kitap yeni ckıyor galiba 2010 bütün serinin elime gecmesi dleklerimle ...

*AtheNa*PoseidoN*

« Yanıtla #19 : 11 Ağustos 2009, 17:29:10 »
Bende okudum sonunda :D Aslında pek sonunda değil okuyalı bayağı oldu ama :D
Ben şahsen esir oldum :D Erik'in konuştuğu bölümleri (Özellikle 18 bölümü :D) Tekrar tekrar okudum ve eminim ki beni alacakaranlıktan daha çok kendine esir etti bu seri :D

Çevrimdışı Sirius Red

• **
  • 66
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 18 Ağustos 2009, 23:10:38 »
serinin birinci kitabının 88. syf sındayım.içinde bulunduu zor ortamdan  çok daha farklı çok daha üstün olacağı bir ortama bir okul aracılığıyla geçmesi ve alnındaki işaret olayıyla bana hp yi anımsatsada okuması zevkli şimdilik.
Benim.
Senin Sam'in.
Sam'ini tanımıyor musun?
Yapamıyorum, Sam.
Biliyorum.
Hepsi yanlış.
Normal olarak,burada olmamalıydık bile.
Ama buradayız.
Büyük hikâyelerdeki gibi, Bay Frodo
Gerçekten önemli olanlarındaki gibi.
Karanlık ve tehlikeyle doluydu onlar.
Ve bazen sonlarını bilmek istemezdin çünkü nasıl mutlu bitebilirlerdi ki?
Dünya nasıl daha önce olduğu gibi olabilirdi ki.
o kadar kötü şey olmuşken?
Ama nihayetinde bu sadece geçici bir şey bu gölge..Karanlık bile ölmeli.
Yeni bir gün gelecek
Ve güneş parladığında,her şeyi temizleyecek.
Bunlar aklında kalan hikâyeler;bir anlamı olan.
Nedenini anlamak için çok ufak bile olsan.Ama galiba, Bay Frodo,ben anlıyorum.
Artık biliyorum.
O hikâyelerdeki kişilerin geri dönmek için bir sürü şansı olurdu,ama dönmezlerdi.
İlerlemeye devam ederlerdi...
çünkü tutundukları bir şey vardı.
Biz neye tutunuyoruz, sam?
Bu dünyada kalmış olan bir gıdım iyiliğe, Bay Frodo

Çevrimdışı Chiyo

• **
  • 154
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 19 Ağustos 2009, 14:39:36 »
Çok merak ediyorum şu seriyi. Bir türlü satın almak nasip olmalı. Pöffff :(

Çevrimdışı ...Allen C.P...

• **
  • 137
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 20 Ağustos 2009, 20:51:06 »
İlk iki kitabı okudum gayet ii..Şimdi de ''Seçilmiş'' yani 3. kitabı okuyacağım..Üç daha ateşli,daha kışkırtıcıymış(en yakın arkadaşım okudu)Zira Zoey'in ilk cinsel deneyimi falan merak ettim doğrusu..Anne kız yazdıkları düşünülürse..:D
...İmza ve avatarlarım bana aittir!(Kesinlikle almayınız!)

ElrohirCalcacil

« Yanıtla #23 : 25 Ağustos 2009, 17:11:54 »
Kitaba Başlayacaklar OKUMADAN GEÇMEYİN!!

Okuyan Birisi Olarak Bence Seri Çok Güzel Yeni Okumaya Başlayan Arkadaşlar İlk Kitabın Başları Beni Çok Sıktı Fakat Devam Edince İnanılmaz Bir Şekilde Sarıyor Ve İçine Çekiyor İnsanı Başlarda Sıkılırsanız Devam Edin Haklı Olduğumu Göreceksiniz.Sadece Bugün 200 Sayfa Okumuşum Bir Anda Zaman Nasıl Geçti Anlamadım.

Ben Serinin 3. Kitabındayım Bence Vampir Romanlarını Seviyorsanız Kaçırmayın.

Alacakaranlık Özentisi vs Katılmıyorum Ayrıca Ben Alacakaranlık Serisinin De 4 Kitabını Okudum Ancak Bu Kitap Daha Çok Çekti Fazla Uzatmayım Kaçırmayın!!!

Appalachia..

« Yanıtla #24 : 25 Ağustos 2009, 19:56:23 »
Şimdiye kadar çıkan 3 kitabı da okudum ve kesinlikle çok güzel olduklarını , Alacakaranlık'la da uzaktan yakından hiçbir alakasının olmadığını söyleyebilirim.
Aslında Harry Pooter'ın vampirlere uyarlanmış hali gibi görüyorum ama yanlış anlaşılmasın Harry Potter benzeri falan değil kitap. Sadece vampir okulu olması ona benziyor. Kitabı vampir hikayelerinden hoşlanan hoşlanmayan herkese öneririm. Çok yaratıcı bi' kurgu, vampirlerle ilgili daha önce yapılan hiçbir esere benzemiyor (:

leman

« Yanıtla #25 : 27 Ağustos 2009, 17:10:36 »
Ben de tam bir alacakaranlık hayranı olarak diğer tüm vampir konulu kitaplara önyargılı davranmıştım.Bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine işareti okudum ve alacakarnlık serisi ile hiç bir alakası olmadığını gördüm.Eğer farklı vampir romanları okumak istiyorsanız tavsiye ederim, ilk üç kitap gayet sürükleyiciydi.

Çevrimdışı scavenger

• *
  • 9
  • Edward Elric .
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 27 Ağustos 2009, 17:40:15 »
Seçilmiş

İLK ÖNCE İŞARET'LENDİ,
ARDINDAN İHANET'E UĞRADI.
ŞİMDİ İSE ZOEY BİR SEÇİLMİŞ...

Dünyada satış rekorları kıran, okuyan herkesi bağımlısı yapan gençlerin yeni gözdesi Gece Evi Serisinin 3'ncü kitabı SEÇİLMİŞ'te heyecan hız kesmeden katlanarak devam ediyor.

DİŞLERİNİZİ BU MUHTEŞEM MACERAYA GEÇİREBİLİRSİNİZ

Büyük bir felaket Zoey Kızılkuşu bekliyor. En iyi arkadaşı artık ölümsüz. Dostları birer düşmana dönüşmekteler. Düşmanları ise birer dosta. Ve o kana susamış üç erkekle aynı anda çıkmaktadır. Genç bir vampir olmak hiç bu kadar cehenneme dönüşmemişti.

3. kitabı oluyor kendisi =P ayrıca hunted ve untamed adlı kitapları da var ..
Tüm bu vampir kitapları, filmleri... Hepsi özenti ki. Vampir olgusu yaratıldığından beri içinde "sonsuz aşk" "umutsuz aşk" "vampir kurtadam kavgası" barındıran öyle çok kitap, film var ki... Twilight sadece bunlardan biri...
Ve en vasatı :P
"Kan"ı sadece görüyormusun ?
Yazık.. Oysa ki ben, "Kan"ı hissediyorum. Kokusunu duyabiliyorum.
Peki ya sen ? "Kan"ını açığa çıkar !

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
Gece Evi Serisi: Sevinç Tezcan Yanar Röportajı
« Yanıtla #27 : 31 Ağustos 2009, 19:43:38 »
Gece Evi Sürprizi!!!

Uzun zaman beklediniz, oldukça merak ettiniz...

Ve artık Gece Evi Sürprizi'ni açıklamanın zamanı geldi....

İşte geliyor...

Bir Pegasus çalışanı ve serinin çevirmeni olan Sevinç Tezcan Yanar, bizleri kırmadı ve bizlere; Gece Evi serisi, seri hakkındaki düşünceleri, son zamanların gündem konusu olan vampir akımı, Pegasus'un ileride çıkarmayı düşündüğü seriler ve çevirmenlikle ilgili bir röportaj verdi.

Röportaja ulaşmak için tıklayınız.

Çevrimdışı ...Allen C.P...

• **
  • 137
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #28 : 31 Ağustos 2009, 22:03:41 »
Şahsen ben seçilmişide bitirdim ve özenti olarak bulmuyorum..Twilight,Truee blood bunlardan konusu çok daha farklı..4. ing. olarak okuorum eylülde türkçesi çıkıo..We 4. de işler dahda da kzııştı..Hele Zoey Erik aşkı için..:D
...İmza ve avatarlarım bana aittir!(Kesinlikle almayınız!)

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
"Vahşi" 14 Eylül'de Geliyor !!
« Yanıtla #29 : 01 Eylül 2009, 10:21:22 »

Oldukça ilgi gören Gece Evi Serisi'nin 4. kitabı olan Vahşi 14 Eylül 2009 tarihinde okurları ile buluşacak !!!

Pegasus Yayınları tarafından çıkacak ve okurları tarafından merakla beklenen 'Gece Evi Serisi'nin 4. kitabı olan Vahşi (Untamed)'ın çıkış tarihi belli oldu. Şu anda idefix online alışveriş sitesinden ön siparişe çıkan kitabın çevirmenliğini, ilk üç kitabın çevirisini de yapmış olan Sevinç Tezcan Yanar yaptı. Kitabın editörlüğünü ise Yusuf Tan üstleniyor.

Kitabın künye bilgisi ve tanıtımına ulaşmak için buraya tıklayın !!!
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "