Kayıt Ol

En Son İzlediğiniz Film?

Çevrimdışı lenore

• *
  • 21
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Ynt: En Son İzlediğiniz Film?
« Yanıtla #975 : 30 Eylül 2011, 14:01:39 »
Fright Night
Hakikaten işiniz yoksa ve David Tennant ın ya da Colin Farrell ın büyük hayranıysanız izlenebilecek bir film..
Yet each man kills the thing he loves
By each let this be heard,
Some do it with a bitter look,
Some with a flattering word,
The coward does it with a kiss,
The brave man with a sword!

Çevrimdışı Demigod

• **
  • 253
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #976 : 29 Ekim 2011, 17:12:23 »
Üç Silahşörler
Orlando Bloom ve Logan Lerman için gitmiştim. Çok güzeldi. Aksiyon sahneleri çok iyiydi. Yani eski dönemlerde geçtiği için kılıç sahneleri vardı ki en çok kılıç dövüşlerine ilgi duyarım. Ara ara filme espri falan da katmışlardı. Eğlenceliydi yani. Tavsiye ederim.
“Bu basit ama anlatması pek de kolay olmayan bir hikaye. Tıpkı bir masal gibi. Masallarda ne kadar hüzün varsa o kadar hüzünlü ve en az masallardaki kadar çoşkulu bir hikaye.”
-La vita è bella

Çevrimdışı *imaginer~pandora*

• *
  • 23
  • Rom: 0
  • Uçuk kaçık,kendi dünyasında yaşayan bir kızım ben!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #977 : 29 Ekim 2011, 18:53:09 »
Benim enson izlediğim film:
Matrix'ti.Kesinlikle sevdiğimi söylemeliyim.Filmin başlangıcında yapılan varlık felsefesi beni filme bağladı.Tabi birde Neo rolünün teklifi ilk olarak benim biricik aşkım Johnny Depp'e gitmiş ve oynasaydı nasıl oldurdu diye merak etmiştim ama Keanu kesinlikle iyi bir iş çıkarmış.Serinin devam filmlerini de izleyeceğim :)

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #978 : 04 Kasım 2011, 01:09:41 »
Ağır Roman

Okan Bayülgen'den dehşet verici bir oyunculuk. Bu kadar yetenekliyken kendisini iğrenç televizyon şovlarında harcaması ne yazık.

Film hakkındaysa, "Ağır Roman" beni "Gemide" ve "Beş Şehir" filmlerinden sonra dağıtmayı başarabilen ender Türk yapımlardan birisi oldu. Büyük iş, üzerine fazla söz söylememeli.

Çevrimdışı Cellox

• **
  • 142
  • Rom: -8
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #979 : 04 Kasım 2011, 22:26:25 »
Şehrin Azizleri 1

Norman Reedus - Sean Patrick Flanery'in başrollerde oynadıkları filmde, iki dindar İrlandalının topluma karşı suç işleyenlere kendi yöntemleriyle ceza vermelerini anlatıyor. Filmi gerçekden başarılı buldum. Özellikle çatışma sahneleri çok gerçekciydi. Tek sevmediğim yanı peşlerindeki polislerden birinin özel hayatından kesitler verilmesiydi. Ama onun dışında güzeldi.

Çevrimdışı Legend

• 590
  • Rom: 18
  • I write because your wrong
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #980 : 09 Kasım 2011, 23:17:08 »
Anadolu Kartalları

Film,Ahmet Onur ve arkadaşlarının Harbiyeyi bitirip teker teker nasıl pilot olduklarını (olamadıklarını da) anlatıyor.

Güzel bir filmdi.Oyuncu kadrosu iyiydi.Oyunculuklar çok iyiydi.Karakterleri oturmuş,emek olduğu belli bir filmdi.Ama çok dramdı.Ben daha fazla aksiyon bekliyordum aradığımı bulamadım.Filmin başıda biraz karmaşık hiçbir şey anlamıyorsunuz.Filmin en sonunda başında olanları anlıyorsunuz ama saçma olmuş.İlk baştan da okutturabilirlerdi mektubu bence.

Boşbir zamanda izlenebilecek güzel bir yapım.İyi seyirşer

Çevrimdışı Demigod

• **
  • 253
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #981 : 25 Kasım 2011, 19:32:25 »
Prestij
Herkes bilir zaten bu filmi. Küçükken izlemiştim ama o zamanlar pek bir şey anlayamamıştım tabi. Bir kere daha izledim.Muhteşemdi diyim başka ne diyebilirim ki? İzlediğim en iyi filmlerden. Hugh Jackman zaten başlı başına yeter. :)
“Bu basit ama anlatması pek de kolay olmayan bir hikaye. Tıpkı bir masal gibi. Masallarda ne kadar hüzün varsa o kadar hüzünlü ve en az masallardaki kadar çoşkulu bir hikaye.”
-La vita è bella

Çevrimdışı Elijah

• 627
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #982 : 04 Aralık 2011, 03:08:40 »
Başlığa pek uyamayacağım galiba,

Rise of the Planet of the Apes[*]of the[/*]: Efektleri bol olduğu halde güzel olan nadir filmlerden. Serilerin önceki filmlerine hiç göz gezdirmediğim için, izlemek daha bir keyifliydi.

Spoiler yok gibi, o yüzden gizlemedim. Yine de bilgi var, haberiniz olsun.

Filmin başı, masum fikirlerle hazırlanmış bir ilacın gelişim sürecini konu alıyor ve daha sonradan ilaç kelimesinden çok virüs kelimesi kullanılıyor. İnsanları zehirleyen, maymunları zekileştiren. Buradan olay Ceaser'a bağlanıyor ve filmin yarısına kadar biyografisi şeklinde geçiyor. İzlerken de içinden düşünüyorsun "Ulan bu küçük şirin şey, insanlığın kökünün kurumasına sebep olacak". Ama aynı zamanda hak veriyorsunuz. Büyük devrimciler gibi yaşamı baskı altında ve düzenin ezikliğiyle yaşıyor. Acı çekiyor. Ve Ceaser'ın insanlığa baş kaldırışın ardından Başlangıç başlıyor.
İyi filmdi, izleyin.

Spoiler: Göster
Sezarın hakkı Sezara.

Limitless: Beklentilerimin altında olsa da, sıkmadı. Sürükleyiciydi.

Burda da azcık bilgi var, zararsız ama haberiniz olsun.

Filmin ana fikri güzeldi. Ağzınıza minik bir hap atarak beyninizin %100'ünü çalıştırıyorsunuz. Biraz uçuk kaçık. Ama yapılmadan önce hangi icat uçuk kaçık değildi ki.

Fakat her hap kusursuz değildir. Zaten filmin olay örgüsü de, malum hapın kusurlarından ötürü ilerliyor. Kahramanımızın da hapı kullandıktan sonra, "bu hapla iyi ve insanlığa yararlı şeyler yapılır" kafası oluşuyor. Fakat o minik şeyin, minik bir şeytan olduğundan haberi yok.

Filmin kendisine gelince, fikir daha iyi aktarılabilirdi, bilemiyorum. Ama şu renkle oynama olayı güzeldi, iyi düşünülmüş. Film başlarken de, olayların sonundan biraz önce başlıyor. Bu aralar çok sık rastlar oldum bu tür filmlere.

Hangover I: Imdb'deki puanını görünce şaşırdım, bu tür komedi filmlerinde böyle puanları görmediğim için, bir bakayım dedim.

Filmi izlerken, gülmekten çok eğlendim. Film boyunca tebessüm ediyordum, kahkaha pek yoktu. İşin sırrı da burada sanrım. Komediyi bir ana değil, filmin bütününe yaymış yönetmen. İyi de yapmış.

Bu film de sonundan biraz önce başlayan filmlerden. Başında "We fucked up!" diyen Phil, konuyu özetlemiş oluyor. Vegas'ta geçirdikleri süre zarfı boyunca bu cümle ağızlarından düşmüyor. Ben bile izlerken bazı olaylardan önce söyledim, zevkli oluyor deneyin. Ayrıca filmde biraz da olsa dedektifçilik vardı, yapboz parçalarını birleştirip, hatırlamadıkları geceyi aydınlatmaya çalışıyorlardı.

Film hoştu, güzeldi, eğlenceliydi.

Ayrıca Zach Galifianakis öylece dikilsin yeter. Ben yine gülerim.

Filmin sonundaki kayıp fotoğraf makinesindeki fotoğraflarda anlıyorsunuz ki, gerçekte de Vegas gecesi yaşamış gibiydiler. Ed Helms gerçekten dişini çekti sanmıştım, o kadar yani. İşini yapmak diye buna derim ben.

Into the Wild: Yorumumu buraya yapmıştım. Müthiş bir filmdi. Yaşam tarzını tekrar düşünmenize sebep oluyor. Ve doğru olanı anlıyorsunuz.

Biraz sıktım galiba.

Planemo Syndrome

Çevrimdışı Cellox

• **
  • 142
  • Rom: -8
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #983 : 04 Aralık 2011, 15:55:42 »
Black Death

Filmin konusu veba salgınına yakalanmış Karanlık Çağ Avrupası'nda ki kiliselerin; Tanrı'nın varlığına inanmayan cadılar ve ateistlere karşı verdiği doğru-yanlış mücadeleyi anlatıyor. Ben filmin sadeliğini beğendim, efektlerle bozulmamış bir filmdi.

Çevrimdışı LegalMc

• 1215
  • Rom: 33
  • Unimpressed was his default state.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #984 : 04 Aralık 2011, 16:48:55 »
Hangover

Uzun zamandır bir komedi filminde bu kadar gülmemiştim. Çok eğlenceli, oldukça komikti. Galifianakis çok acayip bir adam. Bakışı, konuşması, hareketleri zaten sizi kırıp geçiriyor. Kadroda olması film için çok büyük bir artıydı. Mike Tyson'ı görmek de güzeldi.

Bundan sonra Hangover II'yi izlemek şart oldu.
Yaşasın!
Ne kadar da ideolojik yaklaşıyoruz birbirimize.

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #985 : 05 Aralık 2011, 11:01:37 »
My Super Ex-Girlfriend...

Eğlenceli ve güldüren bir yapımdı. Uma Thurman aksiyon filmleri kadar komedi yapımlarında da başarılı olduğunu gayet güzel bir oyunculukla göstermiş. Ayrıca kıskanç bir sevgilinin nelere kadir olabileceğini çok feci derecede öğrenmiş oldum bu filmle. Artık ikili ilişkilerden daha çok korkuyorum! o.O
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı Elijah

• 627
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #986 : 18 Aralık 2011, 20:55:11 »
Bu hafta Christopher Nolan haftası oldu benim için.

The Prestige: Son zamanlarda beni en çok etkileyen filmlerdendi. Filmi anlatırken bodozlama dalasım geliyor ama yapmayacağım.

Filmi izlememin sebebi aslında Christian Bale'di fakat, filmin ilk 10 dakikasından sonra gözüm Bale'den filmin tamamına kaydı ve karadelik gibi içine çekti beni. Filmin ilk cümlesi "Are you watching closely?", filmde söylenmiş bir kesitten çok Nolan'ın Bale aracılığıyla verdiği bir ipucuydu. Sihirbazlığı anlatan filmden de bu beklenirdi. Film aslında başlı başına bir illüzyondu fakat sırrı bulamıyoruz, çünkü kandırılmak istiyoruz.

Film genelini, iki tane -yakın olmasa da- arkadaşın, birbirlerinden bir neden uğruna intikam alma çabaları diyebiliriz. Başlarda bu çatışmaya öfke ve nefret hakim olsa da, sonraları saplantı çatışmayı ele geçiriyor ve geri dönüşü olmayan bir felakete dönüştürüyor.

Ayrıca açıklama gereği duydum, çoğu izleyen filmin sonunu yanlış anlamıştır ya da tam anlayamamıştır:

[spoiler]Angier'ın yaptığı şey şuydu: Tesla'nın makinesiyla klon yaratıyordu ve prestijde görünen Angier da makineden yaratılan klondu. Asıl Angier her gösteri sonrası gizli kapaktan düşüp su tankında boğuluyor ve bunu kendi isteğiyle yapıyordu. Bunun nedeni ise trajik bir şekilde ölen sevgilisinin aynı şekilde su tankında boğulmasıydı, Angier sevgilisinin yaşadığı şeyleri yaşamak istiyordu, biraz da buna neden olan kişi mühendisiydi çünkü onun suda boğulmanın "eve gitmek" gibi olduğunu söylemişti.

Sonlara doğru Borden'ın Angier'ı vurduğu sahnede Angier'ın bahsettiği fedakarlık buydu. Biraz anlamlı ve biraz delice bir fedakarlık...

Borden'ın numarası ise açıktı. Bir ikizi vardı ve Transported Man gösterisini yapabilmek için tek yaşam sürmeleri gerekiyordu. Borden'ın da fedakarlığı buydu. Acımasız ve cesur bir fedakarlık...
   [/spoiler]

Ayrıca filmde, yaşadığı zamanlarda yanlış anlaşılmış ve deli gözüyle bakılmış, ancak uzun bir süre sonra yarattığı icatların ne kadar dahiyane olduğu anlaşılmış bir bilim adamı vardı: Nicola Tesla. Bu durum da benim filmi daha da ilgiyle izlememe sebep oldu. Tesla'nın yaptığı makinenin Philadelphia Deneyi'yle oldukça yakından bir ilgisi vardı. Filmden sonra mutlaka o deneye de bakmak isteyeceksiniz.

Nolan'ın Tesla'yı filmde kullanma sebebi ise kurnazca hazırlanmış paralel çarpışmalardı; Tesla-Edison ve Borden-Angier. Filmi dikkatle izlediğinizde bunu farkediyorsunuz. Filmde Edison kötü adamdı, kıskandığı Teslanın yaptığı işleri kötülemeye ve bozmaya çalışıyordu. Aynı Angier'ın Borden'a yaptığı gibi.

Sonuç olarak, bu film bence Nolan'ın başyapıtıydı. Gerek cast üstünlüğü olsun, gerek kurgu üstünlüğü, gerek senaryo, gerek replikler. Her şeyiyle etkileyici ve büyüleyiciydi. 2. kez izlenmesi gereken, üzerinde düşünülmesi gereken ve düşündükçe dersler çıkarılması gereken bir filmdi. Tabi film izlendikten sonra Nolan kardeşlerin zekasına hayran olunması gerektiğini unutmamak gerek.

Bir de Memento'dan bahsedecektim ama bir dahaki entrye artık.
Planemo Syndrome

Çevrimdışı daifunka_vc

• 618
  • Rom: 20
  • Kronik Öğrenci
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #987 : 19 Aralık 2011, 01:54:18 »
Son günlerde Summer Wars ve The Girl Who Leapt Through Time'ı izledim.
Kısaca filmlerden bahsedecek olursam:
Öncelikle iki anime de görsel açıdan kanaatimce çok başarılılar. Summer Wars'un hikayesini öyle ahım şahım bulmasam da karakterlerini çok sevdiğimi söylemeliyim. Kesinlikle izlenmeli.

The Girl Who Leapt Through Time ise beni tamamen dumura uğratan bir yapım oldu. Bir arkadaşın tavsiyesini dinledikten sonra (söylediğinde takvimler 2008'i gösteriyordu :D ) "Aaa, böyle bir şey vardı, dur aklıma gemişken izleyeyim." diyerekten hafif bir araştırma yaptım. İşte, posterine baktım, ismi üzerine düşündüm; kafamda filme dair bir iki klasik yargı oluşturdum anlayacağınız. Ancak izlerken öyle bir ters köşeye yattım ki bir süre kendime gelemedim. Bitirdikten sonra bana tavsiye eden arkadaşı çok sağlam bir yemeğe falan götürmek geldi içimden. :D Neyse son olarak "Time waits for no one." deyip kaçayım.
There are two secrets to becoming great. One is never to reveal all that you know. - PS:T

Çevrimdışı Demigod

• **
  • 253
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #988 : 19 Aralık 2011, 19:26:29 »
Yeşil Yol
Ne yalan söyleyeyim ağlamaktan gözlerim şişti. Stephen King'in "The Green Mile" isimli romanından uyarlama bir film. Etkisinden çıkamıyorum. Kesinlikle tavsiye ederim.
-La vita è bella

Çevrimdışı Legend

• 590
  • Rom: 18
  • I write because your wrong
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #989 : 19 Aralık 2011, 19:37:38 »
İmmortals
Eh.Kötü diyemesemde aradığımı bulamadım.Bayağı bir şey vaad ediyor gibiydi.Ama türevlerine göre sönük kalmış.Bazı oyunculuklar fena değil ama pek beğenemedim.İzleme sıranızın altlarına bir yere koyun derim ben.