Kayıt Ol

En Son İzlediğiniz Film?

Ynt: En Son İzlediğiniz Film?
« Yanıtla #1005 : 11 Ocak 2012, 22:47:35 »
dr.jekyll & mr.hyde 'in modern zamana uyarlamasini izledim, keske izlemez olsaydim dedim.
ph'nglui mglw'nafh cthulhu r'lyeh wagh'nagl fhtagn

Çevrimdışı Legend

• 590
  • Rom: 18
  • I write because your wrong
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1006 : 11 Ocak 2012, 23:02:41 »
Spoiler: Göster
Aramızda para toplayıp Conan'ın üstüne bir kürk falan mı alsak? Adam film boyunca çıplak...

Aslında o Khal Drogo etkisi yaratmak için bence.Filmin çıktığı zaman GoT'un tam revaçta olduğu zamandı.Khal Drogo da aynı oyuncunun (Jason Momoa) oynadığı sevilen bir karakter.Resmen özenilmiş.Aslında Conan ondan çok çok daha özlü bir karakter olmasına rağmen hiç gerek olamayacak şekilde bu yeni Conan'da bir dothraki havası var.Daha ziyade Drogo havası.

Çevrimdışı Demigod

• **
  • 253
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1007 : 16 Ocak 2012, 23:49:23 »
War Horse
Savaş zamanı bir genç ve atının hikayesi anlatılıyor. İki saatten uzun ama sıkmadan izlettiriyor kendini. Görsel efekt olarak göz dolduruyor diyebilirim. Savaş zamanı ama aksiyon anlaşılmasın. Dram-duygusal gibi. Ben beğendim. Tavsiye ederim.
“Bu basit ama anlatması pek de kolay olmayan bir hikaye. Tıpkı bir masal gibi. Masallarda ne kadar hüzün varsa o kadar hüzünlü ve en az masallardaki kadar çoşkulu bir hikaye.”
-La vita è bella

Çevrimdışı Cellox

• **
  • 142
  • Rom: -8
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1008 : 17 Ocak 2012, 09:31:38 »
Puss in Boots.
Shrek'in filmlerinde favori karakterim her zaman şu kızıl kedi olurdu. Sanırım yanlız değilmişim. Mükemmele yakın bir animasyon filmdi. Tek sorum hikayeydi. Çoğu filmdeki sorun gibi bunun hikayeside çok olağandı.
Filmi biraz düşük yaş kitlelerine göre yapmışlar ama Shrek 1'den beri takip eden, izleyen kitle şuan 16-17 yaşlarında falan. Biraz daha konuya dikkat edilseydi iyiydi. Ama yinede; ihanet, entrika ve macera... İzlenmesi gereken bir film.

War Horse

Güzel filmdi, teşekkürler.

Çevrimdışı Cellox

• **
  • 142
  • Rom: -8
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1009 : 18 Ocak 2012, 20:19:13 »
Er Ryan’ı Kurtarmak. Gerçekten mükemmel bir filmdi. Fakat şu olaya çok sinir oldum (izlemeyen bakmasın);

Şu çevirmeni neden kimse vurmadı ya. Böyle haysiyetsiz bir insan olabilir mi? Resmen adam tüm takımın ölümüne neden oldu. Adamlar dağa taşa sıkıyor, gidiyor en sevdiğim adamı indiriyor; bir türlü şu pisliği vuramadılar. Embesil herif ya. Nazileri severim. Yaptığı işlerden çok fazla haz etmesemde görevlerine bağlılıkları iyi birşey.

Sniper 4ever! :)

Çevrimdışı Malkavian

• 2152
  • Rom: 57
  • I was lost in the pages of a book full of death..
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1010 : 23 Ocak 2012, 00:59:51 »
In Time isimli bir film izledim. Konusu felaket özgündü. Hatta son yıllarda izldiğim en yaratıcı filmlerden diyebilirim. İşlenişi filan sıradandı ama konu yeterdi açıkçası. Oyuncular da Justin Timberlake hariç iyiydi. Film sırf ana fikri için bile izlenir ama daha fazlası da vardı tabi. Film hakkında konusuna dair en ufak birşey bile söylesem spoiler olacağı için pek bir yorum yapamıyorum. Mutlaka izleyin.

Çevrimdışı Erymnys

• 496
  • Rom: 8
  • PKBL
    • Profili Görüntüle
    • Erymnys
« Yanıtla #1011 : 23 Ocak 2012, 21:23:29 »
Midnight in Paris...

Sanat, özellikle de edebiyat aşığı olan kişiler için biçilmiş kaftan. Öyle ahım şahım bir senaryosu yok bence ama sıkıcı demek değil bu. İyi işlenmiş bir anlatımı var. (Ps. Hemingway'e hayran oldum. Hayalimdeki Hemingway ile yarı yarıya örtüştü ama ben filmdeki (belki) biraz abartılmış versiyonu daha çok sevdim.)

Oyunculuk adına diyecek birşeyim yok. Her oyuncu karakterine tam olarak oturuyor bence.

Son olarak filmin renklerine bayıldım. Tonlama konuyla çok iyi örtüşüyor.

İzlenmeli mi, evvet, kesinlikle. :)
Elleri kalem tutanlara bu kadar düşman varken biz çok acı çekeriz daha, çok ölürüz kan kaybından!..

Çocuk Yetiştirme Sanatı Üzerine Bir Deneme --->Erymnys

Beklerim efendim...

Çevrimdışı Eldarion

• *
  • 17
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1012 : 23 Ocak 2012, 23:52:09 »
Aleksandr Sokurov'un "Chitaem blokadnuyu knigu" (İşgal Kitabı'nı Okuyoruz) adlı belgesel/filmini izlemiştim. Enteresan bir teknik kullanılmış. Fikri oldukça beğendim.

Çevrimdışı Astoria

• *
  • 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1013 : 24 Ocak 2012, 00:09:45 »
Dün televizyonda "27 Dresses" diye bir romantik komedi vardı onu izledim. Daha fiyakalı bir film söylemek isterdim ama...

Çevrimdışı Kanashii Uchiha

• **
  • 99
  • Rom: 9
  • Melek sesli iblis ve kan damlaları...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1014 : 24 Ocak 2012, 06:37:59 »
Hafta sonu eskilerden iki film izleme imkanım oldu.
Önce Geri Sayım'ı izledim.Aman aman, mükemmel bir film değildi ama sonuna dek götürdüm.Tahmin edilemez bir kurgu değildi.Zaman doldurmalık. Yemek esnasında günün yorgunluğunu atacağınız türdendi.

Pazar akşamı Arena ya da  bakma imkanım oldu şöyle bir. Zaman geçirilesiydi sadece, derin izler yaratmıyordu. Kafa dağıtmak için açılıp sesi kısılacak türden.

Bu gece de Maundy'e  başladıysam da henüz bitiremedim. Sadece başlangıç jeneriğine yetişebildim. Hakkında bolca duyumum vardı. (olumlu yönde )
Güzel olduğunu ve uzak doğu filmlerini sevenleri tatmin edebildiğini duymuştum.Fakat yinede, aldığı bu övgüler dahi,  uykuya yenik düşmeme engel olamadı (=
Merak Edenlere ;
 Afişi de Şöyle bir şeydi.

Tutunabilecek her şeyin yok olduğunda var olursun...Gerisi sadece suretlerin karmaşası!

Çevrimdışı Finarfin

• **
  • 102
  • Rom: 8
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1015 : 24 Ocak 2012, 10:09:19 »
50/50.İzlemeyen çok şey kaçırır.Yer yer kahkahaya yer yer hüzüne boğan bir film.Oyunculuk ve senaryoda almış başını gitmiş.Kesinlikle izleyin.Bir çok kişinin hayata bakış açısını değiştirebilecek bir film.

Çevrimdışı Kanashii Uchiha

• **
  • 99
  • Rom: 9
  • Melek sesli iblis ve kan damlaları...
    • Profili Görüntüle
Ynt: En Son İzlediğiniz Film
« Yanıtla #1016 : 27 Ocak 2012, 23:10:12 »
Yemek Esnasındaki Filmler Dizini :
Bu haftanın katoloğu şöyle ilerledi;

Demir Adam 1-2 = Sanatsal yaklaşım ya da herhangi bir sinema sever kaygısı düşünülmeden çekilmiş, (bence) olağan bir film. Bir kaç efekt birkaç da gülümseten diyalogdan ibaretti desem yeri var.

Salgın: Diğer berbatların arasında kendine daha yüksek sırada bir yer edinebilen bir film oldu bu. Mükemmel değildi. Kurgusundaki bir takım boşluklar ve kopukluklar olmasa balki de daha sürükleyici ve çekici olabilirdi kimbilir...

Gunless: Gülümseyerek izleyip stress attık. Çekirdek ve kola ikilisiyle beraber zaman öldürdük. Nefesimizi tutturamadı.

Azap yolu: Gerçekten güzeldi.Eski olması, üzerinden geçen yıllar, ilerleyen teknoloji güzelliğinden hiç birşey götürmemişti.Kimi duygusal yerlerde izleyeni derinden etkileyen müziği ve karakterleriyle görsel bir şölendi.İzleyin izlettirin derim. U.U

Tutunabilecek her şeyin yok olduğunda var olursun...Gerisi sadece suretlerin karmaşası!

Çevrimdışı Demigod

• **
  • 253
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1017 : 27 Ocak 2012, 23:45:53 »
Hugo
11 adet Oscar adaylığı alınca bir bakayım dedim. Gerçekten güzeldi. Fantastik-macera-dram-komedi... Görsel olarak da göz dolduran bir film. İzleyin derim.
“Bu basit ama anlatması pek de kolay olmayan bir hikaye. Tıpkı bir masal gibi. Masallarda ne kadar hüzün varsa o kadar hüzünlü ve en az masallardaki kadar çoşkulu bir hikaye.”
-La vita è bella

Çevrimdışı Demigod

• **
  • 253
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1018 : 03 Şubat 2012, 13:18:55 »
Source Kode
Sıradışı bir konusu var ki sadece bu bile yereliydi bence filmde. İlk andan itibaren o kadar ilgi çekiyor ki ne olup bittiğini anlayamadan film bitiveriyor. Sanırım şu izlemek için yeterli bir sebep.
-La vita è bella

Çevrimdışı nursah41

• *
  • 17
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1019 : 03 Şubat 2012, 17:39:58 »
Sherlock Holmes:Game of Shadows