Kayıt Ol

En Son İzlediğiniz Film?

Çevrimdışı love*is*dead

• *
  • 23
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Ynt: En Son İzlediğiniz Film?
« Yanıtla #630 : 03 Ağustos 2010, 00:06:13 »
Tutulma ..
Alacakaranlık serisiyle alakası olmayan bir insan olarak sırf arkadaşımı kırmamak için girdim o filme.Önceki filmleriyle bağlantılı olan olayları anlamamamla birlikte , fena bir film değildi diyebilirim.
∂σ¢н αℓℓє ℓυѕт ωιℓℓ єωιgкєιт...
ωιℓℓ тιєƒє , тιєƒє єωιgкєιт ...

Çevrimdışı Berre

• 1340
  • Rom: 34
  • Güle güle fermuar!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #631 : 03 Ağustos 2010, 17:02:49 »
Casanova

Gecenin bir yarısı sırf vakit geçirmek üzere açtığım bir filmden bu kadar etkileneceğimi tahmin etmezdim. Akıcı bir kurgusu, ilginç senaryosu ve David Tennant'ı ile izlenebilecek hoş bir film :)

Spoiler: Göster

Çevrimdışı brisingr

• 655
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #632 : 04 Ağustos 2010, 22:50:46 »
   Percy Jackson - Şimşek Hırsızı

Kitap ile karşılaştırıldığında biraz sönük kalmış. Aynı zamanda kitaba sadık kalınmamış. Kitabı okumadan izlemiş olsam filmi belki beğenebilirdim.

Acaip Bir Film

Uzun uzun yazı yazmak istemiyorum bu film hakkında. İzleyip zamanınızı boşa sarfetmeyin.

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #633 : 05 Ağustos 2010, 16:14:56 »
Shutter Island

Filme başlarken, "Pek tarzım değil ama..." diye bir görüş vardı aklımda. İlk bir saat aynen bu şekilde düşünmeye de devam ettim. Kalan bir saatteyse düşüncelerim hayli hayli değişti. Son kısmıyla da güzel bir cevap verdi film, olumsuz tarafıma...

Leonardo Dicaprio hayranlığım yoktur; ancak iyi kotardığı bir gerçek. Martin Scorsese beklemediğim kadar iyi bir iş çıkartmış.

İzleyiciyle dalga geçen kurgusuyla da tam not aldı. Başarılı bir film demek için bunlar yeterli sanırım. :)

Çevrimdışı LegalMc

• 1215
  • Rom: 33
  • Unimpressed was his default state.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #634 : 06 Ağustos 2010, 18:57:21 »
Başlangıç

Film çok hoşuma gitti. Oldukça hareketli ve heyecanlı bir filmdi. Her türlü konuda müthişti. Herkese öneririm, izlemeyen varsa çabucak izlesin :)
Yaşasın!
Ne kadar da ideolojik yaklaşıyoruz birbirimize.

Çevrimdışı Victoria

• **
  • 316
  • Rom: 3
  • Peynir!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #635 : 13 Ağustos 2010, 12:01:03 »
Zindan adası.

''I do not suffer from insanity, I enjoy every minute of it."
- Edgar Allan Poe

• 1512
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #636 : 13 Ağustos 2010, 21:26:27 »
Marley And Me

Tam bir aile filmiydi ancak sonu çok çok duygusaldı ah ağladım evet..

Çevrimdışı Laughing Madcap

• 960
  • Rom: 51
  • The Oncoming Storm
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #637 : 13 Ağustos 2010, 21:46:10 »
Inception;

Leonardo Di Caprio'yu pek sevmem ancak ona rağmen beğendim filmi. Bilinçaltı, rüya ve gerçeklik konusunda sık sık kafa patlattığım düşünülürse, bu film beni bir garip yaptı. Topaç is a lie.

Filmden çıktım, dışarı çok sıcaktı. Bir filme daha gireyim dedim.

Daha çok failbender olmuş. Olmamış. Diyecek birşey yok. Belki "Gitti 7 TL" , belki "klimalı salonda da nasıl uyumuşum ha." .
Attention all planets of the solar federation
We have assumed control.

« Yanıtla #638 : 14 Ağustos 2010, 13:14:38 »
İnception,gerçekten çekimler ve konu bakımından filme diyecek bir söz bulamıyorum.Çok güzeldi.Anlaması  biraz kafa yorucu olsa da kesinlikle izlenmesi gereken bir film.

Çevrimdışı Amras Ringeril

• 2483
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #639 : 18 Ağustos 2010, 05:01:52 »
Masumiyet.

Bu filmi ve Zeki Demirkubuz'u bunca sene sonra tanımak biraz utanç verici oldu açıkçası. Filmin çekildiği dönem Türk sinemasının genel yapısı benzer boğucu gerçekçi filmler üzerineydi. Sanırım bu konuda bir çeşit zirve noktasıymış. Benim için oldukça gerçekçi (ki bunun anlamı elbette hüzünlüdür) ve temiz bir film gibi görünüyor.

Dilsiz ve sağır kızın sürekli tv başında olması ve hiçbir şeye tepki vermemesi, Haluk Bilginer'in karakteri, sürekli akan bir arkaplana sahip olması esere biraz masalsı yan katmış. Güzelleştirmiş.

Yine de dönemi 5 yaşında olduğum için kaçırmamdan dolayı filmden yeterli tadı alamadım. Çok fazla boğucu ve o kadar gerçekçi ki doruk noktalarda gülme krizine tutulabiliyorsunuz karakterlerin rezillikleri ve şahane oyunculuklar yüzünden.

Her neyse, eski bir başyapıt. Bence 90ların yapımları yeşilçamdan bile eski.
try again fail again fail better

Çevrimdışı LegalMc

• 1215
  • Rom: 33
  • Unimpressed was his default state.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #640 : 18 Ağustos 2010, 09:58:37 »
Cehennem Melekleri.

Film hakkında diyecek çok söz yok zaten. O kadroyla kötü film yaparlarsa gebersinler. Ama kan efektleri dışında oldukça iyi bir filmdi. Sylvester Stallone o kadar yaşlanmasına rağmen -koşması dışında- maşallah gençliğindeki gibi. Ayakta alkışlıyorum, hem yönetmenliği hem de başrol oyunculuğunu yaparak böyle mükemmel bir ortaya çıkardığı için.
Yaşasın!
Ne kadar da ideolojik yaklaşıyoruz birbirimize.

Çevrimdışı Victoria

• **
  • 316
  • Rom: 3
  • Peynir!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #641 : 19 Ağustos 2010, 17:41:29 »
Salt-Angelina Jolie
Filmde Evelyn Salt (Jolie), şerefi ve ülkesi üzerine yemin etmiş bir CIA ajanı canlandırıyor.Güzel bir filmdi. Beğendim.  İzlemenizi tavsiye ediyorum.

''I do not suffer from insanity, I enjoy every minute of it."
- Edgar Allan Poe

Çevrimdışı Bardes

• **
  • 210
  • Rom: 13
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #642 : 21 Ağustos 2010, 19:14:22 »
The Shawshank Redemption

Babam, filmi henüz açmışken gelip "Esaretin Bedeli değil mi bu? Şöyle şöyle oluyo sonra şöyle şöyle..." diyerek keyfimi sömürmese daha iyiydi ama neyse.

Bu zamana kadar izlemediğim için ayıplıyorum kendimi. Kınıyorum hatta.

Çevrimdışı Elijah

• 627
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #643 : 21 Ağustos 2010, 19:43:22 »
Kefaret

Harika filmdi, 3 başrolde çok güzel oynamış. İngilizler iyi iş çıkarmış.
Planemo Syndrome

Çevrimdışı brisingr

• 655
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #644 : 23 Ağustos 2010, 18:19:08 »
   Piyanist

Bundan 5-6 sene önce izlemiştim. Küçük yaşta olduğumdan bir hayli sıkıcı gelmişti. Elime geçince bir daha izleyeyim dedim. 2. Dünya Savaşı atmosferini, yahudilerin yaşadıklarını çok iyi yansıtmış. Adrien Brody'nin mükemmel performansı sayesinde de kesinlikle izlenmesi gereken bir film olmuş. Mutlaka izlemelisiniz.

İhanetin Bedeli

Gerard Butler her zamanki gibi güzel oynamış. Benzer filmler kadar iyi olmasa da zaman geçirmek için izlenebilecek bir film. Yapılan yorumlarda sonunda şaşırdıklarını söylüyorlar. Ama beni sonu o kadar şaşkına çevirmedi.

Korkunç Son - Giallo

Piyanisti izledikten bir gün sonra televizyonda verdiler. Adrien Brody var izleyeyim dedim. Film boyunca gerilmekten çok sıkıldım. Basit bir seri katil filmi. Adamın sarı olmasıyla korkutmaya çalışmışlar. Film sizi hiç merakta bırakmıyor. Her şey beklediğiniz gibi oluyor. İzlemezseniz pek bir şey kaybetmezsiniz.

Ben başta katil dedektif (Adrien Brody ) zannettim ancak filmin başlarında da katili gösteriyorlar. :D

6. His

Kesinlikle çok güzel bir film. Bu zamana kadar izlemediğim için kendimi kınıyorum. Film boyunca sizi geriyor. Sonu ise sizi çok şaşırtıyor. Kesinlikle bir başyapıt. Karanlıkta izlemenizi tavsiye ederim  :aha:

Adamım

Samuel L. Jackson'ın çoğu filmini severim. Daha önce bir çok kez televizyonda verilmesine rağmen sadece sonunu izleyebilmiştim. Güzel bir komedi filmi. Sizi hiç sıkmıyor. Ayrıca film boyunca bol bol Türklerden ve Türkiye'den bahsediliyor. :D