Kayıt Ol

Hangi Kitabı Okuyorsunuz ve Eleştiriniz

Çevrimdışı Erymnys

• 496
  • Rom: 8
  • PKBL
    • Profili Görüntüle
    • Erymnys
Ynt: Hangi kitabı okuyorsunuz ve Eleştiri
« Yanıtla #990 : 01 Ağustos 2012, 23:00:46 »
Hoffman'ın Açlığı - Leon de Winter

Yeni başladım daha, şimdilik sadece deli gibi acıkma hissi uyandırıyor. :)
Elleri kalem tutanlara bu kadar düşman varken biz çok acı çekeriz daha, çok ölürüz kan kaybından!..

Çocuk Yetiştirme Sanatı Üzerine Bir Deneme --->Erymnys

Beklerim efendim...

Çevrimdışı LegalMc

• 1215
  • Rom: 33
  • Unimpressed was his default state.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #991 : 02 Ağustos 2012, 00:31:56 »
Gedik Savaşları Efsanesi'nin ilk kitabı Büyücü Çırak'ı okumaktayım. Her ne kadar kitaptaki yer tasvirleri vs. çok güzel olsa da, karakterlerin anlatımı da harika, ancak bir şey söylemek istiyorum. Nedense bana Gedik Savaşları serisindeki karakterler hep soğuk geliyor. Yani bu seri uzun süre bağlanıp, sevgi besleyeceğin bir seri değil. Okuyup, takdir edeceğin bir seri sadece. Karakterlere bir şekilde ısınamıyorsun. En azından benim kanaatime göre böyle.

Henüz Jimmy ile tanışmadın :)
Yaşasın!
Ne kadar da ideolojik yaklaşıyoruz birbirimize.

Çevrimdışı TheSpell

• 826
  • Rom: 16
  • Dovie'andi se tovya sagain.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #992 : 02 Ağustos 2012, 01:47:36 »
Gedik Savaşları Efsanesi'nin ilk kitabı Büyücü Çırak'ı okumaktayım. Her ne kadar kitaptaki yer tasvirleri vs. çok güzel olsa da, karakterlerin anlatımı da harika, ancak bir şey söylemek istiyorum. Nedense bana Gedik Savaşları serisindeki karakterler hep soğuk geliyor. Yani bu seri uzun süre bağlanıp, sevgi besleyeceğin bir seri değil. Okuyup, takdir edeceğin bir seri sadece. Karakterlere bir şekilde ısınamıyorsun. En azından benim kanaatime göre böyle.

Henüz Jimmy ile tanışmadın :)

Evet, o karakter de çok övülüyor. Belki ilerideki kitaplarda düşüncem değişir. Bilemeyeceğim.

Spoiler: Göster
Ayrıca şu anda Pug'ın Tsurani dünyasına geçiş yaptığı bölümdeyim. Cidden çok heyecanlı. Kısa bir süre sonra Zaman Çarkı'nın ilk kitabını alacağım için içimde oluşan heyecanı da ekleyince, bu kitabı bitirmek için çok çalışıyorum :)

Çevrimdışı emuk

• **
  • 226
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #993 : 02 Ağustos 2012, 03:46:49 »
Sana tavsiyem; eger zaman çarkından maksimum zevk almak istiyorsan, okumak için acele etme. Cunku kendisi gerek anlatım bakımından gerekse olay örgüsü bakımından fantastik edebiyattaki en ağır eserlerden biridir. Diğer eserleri okuyarak biraz piş bence.
"A.Ö. 352 yılında, Mishamont ayının yirmi altıncı günü, Neraka şehrindeki Takhisis tapınağı yıkıldı. Ejderha kraliçe dünyadan sürüldü, orduları yenilgiye uğratıldı.

Bu zaferin onurunun büyük bir kısmı, ışığın güçleri için cesurca savaşmış olan mızrak kahramanlarına verildi. Ancak tarih kaydetmelidir ki; karanlıkta yürümeyi seçmiş bir adam olmasaydı, ışık kaybetmeye mahkum olurdu."

Çevrimdışı kadri kerem

• **
  • 68
    • Profili Görüntüle
    • Zemine Kazılı Notlar
« Yanıtla #994 : 05 Ağustos 2012, 17:46:19 »
Gölge Hırsızı - Marc Levy

Tahmin ettiğim kadar beğenmedim ama keyifle okuyorum. Can Yayınları kampanyasından yararlanın derim. Bu kitap da dahil Onlar, Sistem ve Son Perde kitaplarını 5'er liradan aldım.
Zemine Kazılı Notlar
http://kadrikeremkaranfil.blogspot.com/

Çevrimdışı TheSpell

• 826
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #995 : 05 Ağustos 2012, 17:50:56 »
Sana tavsiyem; eger zaman çarkından maksimum zevk almak istiyorsan, okumak için acele etme. Cunku kendisi gerek anlatım bakımından gerekse olay örgüsü bakımından fantastik edebiyattaki en ağır eserlerden biridir. Diğer eserleri okuyarak biraz piş bence.

Öneriniz için teşekkürler. Ancak her ihtimale karşı Zaman Çarkı'nın ilk iki kitabını alıyorum. Diğer kitapları daha sonra okurum belki.

Okuduğum kitaba gelecek olursak; İlkbahar Şafağı Ejderhaları. İkinci kitapta yaşadığım hayal kırıklığı sebebiyle biraz ön yargılı yaklaşmıştım. Ancak kitap oldukça akıcı devam ediyor.

Çevrimdışı HighLord

• **
  • 244
  • Rom: 5
  • Dragonborn
    • Profili Görüntüle
    • Kotalılar Vakfı
« Yanıtla #996 : 05 Ağustos 2012, 17:58:00 »

Öneriniz için teşekkürler. Ancak her ihtimale karşı Zaman Çarkı'nın ilk iki kitabını alıyorum. Diğer kitapları daha sonra okurum belki.

Okuduğum kitaba gelecek olursak; İlkbahar Şafağı Ejderhaları. İkinci kitapta yaşadığım hayal kırıklığı sebebiyle biraz ön yargılı yaklaşmıştım. Ancak kitap oldukça akıcı devam ediyor.

Devamındaki Efsaneler üçlemesi adı gibi efsanedir. İlkbahar Şafağı'ndan sonra okumayı bırakma Ejderha Mızrağı'nı :)

Okuduğum kitap : Percy Jackson - Labirent Savaşı. Kaos yaklaşırken heyecanımız tavana vuruyor ! Serinin en iyi kitaplarından bence. Ama hepsi de ayrı bir güzel.

Çevrimdışı TheSpell

• 826
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #997 : 05 Ağustos 2012, 18:07:47 »

Devamındaki Efsaneler üçlemesi adı gibi efsanedir. İlkbahar Şafağı'ndan sonra okumayı bırakma Ejderha Mızrağı'nı :)

Okuduğum kitap : Percy Jackson - Labirent Savaşı. Kaos yaklaşırken heyecanımız tavana vuruyor ! Serinin en iyi kitaplarından bence. Ama hepsi de ayrı bir güzel.

Evet, serinin en iyisidir Labirent Savaşı. Beğeneceğini umuyorum :)

Bu arada asla bırakmam. İlk olarak Kayıp Tarihçeler'i okumayı düşünüyordum ancak, ara kitapları okumamam gerektiğine karar verdim. Arada olan birkaç olayın nasıl olduğunu anlamam gerekmiyor. Direk Efsaneler Üçlemesi'ne geçeceğim :)

Çevrimdışı HighLord

• **
  • 244
  • Rom: 5
  • Dragonborn
    • Profili Görüntüle
    • Kotalılar Vakfı
« Yanıtla #998 : 05 Ağustos 2012, 18:17:01 »

Bu arada asla bırakmam. İlk olarak Kayıp Tarihçeler'i okumayı düşünüyordum ancak, ara kitapları okumamam gerektiğine karar verdim. Arada olan birkaç olayın nasıl olduğunu anlamam gerekmiyor. Direk Efsaneler Üçlemesi'ne geçeceğim :)

Pek ara kitap denemez aslında. Kahramanların yolları ayrışıyor diğerlerinin ne yaptığı anlatılıyor.

Keşke okumada şöyle bir sıralama yapsaydın daha hoş olurdu :
Güz Alacakaranlığının Ejderhaları
Cüce Derinlikleri Ejderhaları
Kış Gecesi Ejderhaları
Yüceefendi Gökleri Ejderhaları
İlkbahar Şafağı Ejderhaları
Kum Saati Büyücü Ejderhaları

Böyle daha fazla zevkini alabilirdin Ejderha Mızrağı'nın.

Çevrimdışı TheSpell

• 826
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #999 : 05 Ağustos 2012, 18:19:37 »

Pek ara kitap denemez aslında. Kahramanların yolları ayrışıyor diğerlerinin ne yaptığı anlatılıyor.

Keşke okumada şöyle bir sıralama yapsaydın daha hoş olurdu :
Güz Alacakaranlığının Ejderhaları
Cüce Derinlikleri Ejderhaları
Kış Gecesi Ejderhaları
Yüceefendi Gökleri Ejderhaları
İlkbahar Şafağı Ejderhaları
Kum Saati Büyücü Ejderhaları

Böyle daha fazla zevkini alabilirdin Ejderha Mızrağı'nın.

Sormaz olur muyum. Ancak bir sürü okur benim şu an yaptığım şekilde okumanın, göndermeler açısından daha iyi olduğunu söylediler. Söylediğiniz sıralamanın okuma zevkimi baltalayabileceğini de.

Neyse, fazla laklak yapmayalım burada. Konunun amacını yanlış yere kullanıyoruz. İsterseniz özel mesaj yoluyla bu konuyu tartışabiliriz ancak burada kapatalım :)

Çevrimdışı Daarlan Gardan

• 722
  • Rom: -1
  • to hell with gatech
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1000 : 07 Ağustos 2012, 00:03:41 »
Kara Kule / Kule

Sonuna gelmekteyim, sonu beklediğim gibi bitmiyor aslında fakat Stephen King'in tarzı beni çok etkiledi, sadece Kara Kule serisini okuyabildim King'ten, devamı gelecek gibi görünüyor. İnanılmaz bir şekilde bağladı beni.
''Civilizations have the morality and ethics they can afford.''

— Larry Niven & Jerry Pournelle, ''Lucifer's Hammer''

''These colonies in nature can reach at least two million individuals at a time, last for decades, and occupy a hundred cubic meters of space. It was a wonderful achievement to see a fragment of this world captured all around you, so that you almost had the experience of being inside the ant colony when you were in that room.''

— Robert Trivers, ''Natural Selection and Social Theory'', p. 162

''... Bu amaç doğrultusunda nükleer santraller hedeflenecekse, yapılması gereken şeyler vardır. Çünkü nükleer elektriğe geçiş bir hobi değil, bir akademik egzersiz hiç değil, temel bilimlerden yaygın endüstriyel alt yapıya açılacak bir uygulamadır.''

Ömer Faruk Ağa Yarman 1993

Çevrimdışı kadri kerem

• **
  • 68
    • Profili Görüntüle
    • Zemine Kazılı Notlar
« Yanıtla #1001 : 07 Ağustos 2012, 03:53:48 »
Kara Kule / Kule

Sonuna gelmekteyim, sonu beklediğim gibi bitmiyor aslında fakat Stephen King'in tarzı beni çok etkiledi, sadece Kara Kule serisini okuyabildim King'ten, devamı gelecek gibi görünüyor. İnanılmaz bir şekilde bağladı beni.

Bir kez King okumaya başladıysanız zaten gerisi gelir. Sonu beni tatmin etmişti Kule serisinin. Size Hayvan Mezarlığı, O, Medyum, Sadist romanlarını öneririm.
Zemine Kazılı Notlar
http://kadrikeremkaranfil.blogspot.com/

Çevrimdışı emuk

• **
  • 226
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1002 : 07 Ağustos 2012, 05:15:46 »
Hançer Yolu - Zaman Çarkı 8. kitap

Yok arkadaş yok. Bundan sonraki Zaman Çarkı kitaplarını kitap listemin sonuna koyacağım. Şimdi bu kitaptan sonra diğer romanlardan nasıl zevk alacağım diye düşünüyorum. Saat 12 de biraz okuyayım diye başına geçtim, saat kaç olmuş hala devam.

Robert usta büyüksün.
"A.Ö. 352 yılında, Mishamont ayının yirmi altıncı günü, Neraka şehrindeki Takhisis tapınağı yıkıldı. Ejderha kraliçe dünyadan sürüldü, orduları yenilgiye uğratıldı.

Bu zaferin onurunun büyük bir kısmı, ışığın güçleri için cesurca savaşmış olan mızrak kahramanlarına verildi. Ancak tarih kaydetmelidir ki; karanlıkta yürümeyi seçmiş bir adam olmasaydı, ışık kaybetmeye mahkum olurdu."

Çevrimdışı Daarlan Gardan

• 722
  • Rom: -1
  • to hell with gatech
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1003 : 07 Ağustos 2012, 12:40:05 »
Bir kez King okumaya başladıysanız zaten gerisi gelir. Sonu beni tatmin etmişti Kule serisinin. Size Hayvan Mezarlığı, O, Medyum, Sadist romanlarını öneririm.

Ben Mahşer/Sansürsüz olarak okumayı düşünüyordum, ağır bir giriş olabilir mi? Çok merak ettim fakat yanlış bir kitaptan devam edersem Stephen King üzerinden ilerlemem tıkanabilir.
''Civilizations have the morality and ethics they can afford.''

— Larry Niven & Jerry Pournelle, ''Lucifer's Hammer''

''These colonies in nature can reach at least two million individuals at a time, last for decades, and occupy a hundred cubic meters of space. It was a wonderful achievement to see a fragment of this world captured all around you, so that you almost had the experience of being inside the ant colony when you were in that room.''

— Robert Trivers, ''Natural Selection and Social Theory'', p. 162

''... Bu amaç doğrultusunda nükleer santraller hedeflenecekse, yapılması gereken şeyler vardır. Çünkü nükleer elektriğe geçiş bir hobi değil, bir akademik egzersiz hiç değil, temel bilimlerden yaygın endüstriyel alt yapıya açılacak bir uygulamadır.''

Ömer Faruk Ağa Yarman 1993

Çevrimdışı Optik

• **
  • 53
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1004 : 09 Ağustos 2012, 19:11:14 »
DEX yayınlarından çıkma Yemin kitabını okuyorum. Süper bir kitap son sayfalarındayım...