Kayıt Ol

Buz ve Ateşin Şarkısı Serisi

Çevrimdışı Arthur515

• **
  • 101
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Ynt: Buz ve Ateşin Şarkısı Serisi
« Yanıtla #150 : 15 Nisan 2012, 11:13:40 »
bu seriyi biran önce ravenloftun harry potterın yanında ana forumların birinde görmek isterim açıkçası :)

Çevrimdışı daifunka_vc

• 618
  • Rom: 20
  • Kronik Öğrenci
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #151 : 15 Nisan 2012, 23:29:14 »
Crusader Kings 2 için A Song of Ice and Fire modu yapılmaya başlanmış. (Cuk diye de oturmuş, güzel olmuş. :D ) Her ne kadar Westeros Total War adıyla Medieval Total War 2 için de bitmeye çok yakın bir mod olsa da Paradox'un derin stratejilerinden birine böyle bir modun yapılacak olması beni daha mutlu etti.
There are two secrets to becoming great. One is never to reveal all that you know. - PS:T

Çevrimdışı Legend

• 590
  • Rom: 18
  • I write because your wrong
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #152 : 16 Nisan 2012, 00:43:57 »
Crusader Kings II acayip severek oynadığım bir oyun. Paradox yine işini yapmış.

Şu an karşılaştırdım da daifunka'nın söylediği gibi cuk diye oturuyor parçalar. Oyun mekanikleri, Westeros'un yapısına o kadar uygun ki.  Heyecanla bekliyorum bu modu.

Çevrimdışı HermioneWeasley

• *
  • 13
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #153 : 16 Nisan 2012, 17:48:00 »
Uzun zamandır başlamayı düşündüğüm serilerden birisi televizyondaki dizisini pek sevemedim bir türlü ama kitabı güzel deniyor.

Çevrimdışı Oghertay

• **
  • 139
    • Profili Görüntüle
    • Issız Kelimeler
« Yanıtla #154 : 20 Nisan 2012, 16:59:19 »
Dizisinin ilk bölümünü izlemeye başladığım andan itibaren artık geriye dönüş olmadı.1.sezonunu soluksuz ara vermeden izleyivermişim.2 hafta öncede Taht oyunlarını ve Kralların çarpışması isimli kitapları alıp bitirdim.tavsiye ediyorum fakat birde uyarım var.Kendinize sir kahraman seçmeyin tarafsız olun ve bütün sürprizlerede hazırlıklı olun.Karakterlerini bu kadar acımadan harcayan bi yazar daha görmedim doğrusu :)
Cahillik lisan bilmemek değil insan bilmemektir..

http://www.oghertay.blogspot.com/

Çevrimdışı Lowan

• **
  • 65
  • We are the prisoners of our own fantasies.
    • Profili Görüntüle
    • Dragon's Lair
« Yanıtla #155 : 21 Nisan 2012, 08:44:19 »
5. kitaba geçmek istiyorum ama Diablo'dan zaman kalmayacak herhalde .__.

Çevrimdışı zekican5

• **
  • 320
  • .............
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #156 : 21 Nisan 2012, 10:55:18 »
5. kitaba geçmek istiyorum ama Diablo'dan zaman kalmayacak herhalde .__.
Kesinlikle katılıyorum :)

Çevrimdışı daifunka_vc

• 618
  • Rom: 20
  • Kronik Öğrenci
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #157 : 21 Nisan 2012, 11:05:44 »
4. kitapta Martin biraz frene basmış gibi. :D (Eh, o 3. kitaptan sonra ne yapsa aynısını diyecektim herhalde.) Ana hikaye yavaş ilerliyor; ama bölümlerde ufak ufak anlatılan Westeros tarihi hikayeyi derinleştiriyor, güzel de oluyor.
There are two secrets to becoming great. One is never to reveal all that you know. - PS:T

Çevrimdışı Cellox

• **
  • 142
  • Rom: -8
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #158 : 21 Nisan 2012, 19:23:25 »
4. kitapta Martin biraz frene basmış gibi. :D (Eh, o 3. kitaptan sonra ne yapsa aynısını diyecektim herhalde.) Ana hikaye yavaş ilerliyor; ama bölümlerde ufak ufak anlatılan Westeros tarihi hikayeyi derinleştiriyor, güzel de oluyor.

Katılıyorum. Özellikle Tower Joy olayının kahramanları ile ilgili olan kısımlarda kitap ile gözlerim arasındaki uzaklık beş santime iniyor.

Çevrimdışı Fahrettin Levent

• *
  • 140
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #159 : 27 Nisan 2012, 17:08:43 »
 ;D ;D   VEEEEEEEEEEEE en sonunda beklenen haber buz ve ateşin şarkısı 3. kitap kılıçların fırtınası mayısta çıkıyor.... ÇOK YAKINDA. Kapaklar ve tanıtım facebook epsilonyayınevi sayfasında     ;D ;D :D   

Çevrimdışı Arthur515

• **
  • 101
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #160 : 27 Nisan 2012, 17:37:32 »
;D ;D   VEEEEEEEEEEEE en sonunda beklenen haber buz ve ateşin şarkısı 3. kitap kılıçların fırtınası mayısta çıkıyor.... ÇOK YAKINDA. Kapaklar ve tanıtım facebook epsilonyayınevi sayfasında     ;D ;D :D   
teşekkkürler sonunda :)

Çevrimdışı OZ

• 401
  • Rom: 5
  • Melanj
    • Profili Görüntüle
    • http://bortubocekgaleri.com/
« Yanıtla #161 : 27 Nisan 2012, 18:34:41 »
Keşke tek cilt olarak çıksalar zira kitaplar taş gibi kitaplar. İçeriği ve dışı biraz daha örtüşmeli. Neyse buna da şükür!
"Rebellions are built on hope"

Çevrimdışı Lowan

• **
  • 65
  • We are the prisoners of our own fantasies.
    • Profili Görüntüle
    • Dragon's Lair
« Yanıtla #162 : 27 Nisan 2012, 18:50:34 »
British versiyonunda 2. kitap tek kitap olmasına rağmen 3. kitap 2 bölümden oluşuyor. Açıkçası 2. kitap 2 bölümde çıktıktan sonra 3. kitabın 3 veya 4 kitap olarak sürülmesini bekliyordum, hem o açıdan hem de iki kitabın birden çıkması açısından iyi olmuş ama kapaklar ciddi bir sıkıntı.

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
“Kılıçların Fırtınası” Geliyor!
« Yanıtla #163 : 27 Nisan 2012, 19:05:13 »

Yaşayan efsane George R. R. Martin’in muhteşem serisi “Buz ve Ateşin Şarkısı”, üçüncü kitabı Kılıçların Fırtınası ile devam ediyor!

“Game of Thrones” dizisi 2. sezonuyla gümbür gümbür ilerlerken Epsilon da biz Türk okurlarına üçüncü kitabı sunmaya hazırlanarak yüzleri güldürmeyi başardı. Bildiğiniz gibi geçtiğimiz yıl yurt dışında serinin beşinci kitabı “A Dance with Dragons” yayımlanmış ve biz Türk okurları iyice heyecanlandırmıştı.

Üçüncü kitap da tıpkı bir öncekisi gibi 2 cilt halinde yayımlanacak. “Kılıçların Fırtınası I ve II”nin mayıs ayı içerisinde raflardaki yerini alması bekleniyor. Ayrıca önümüzdeki günlerde kitaptan soluk kesici bir ön okumayla sizlerle birlikte olacağımızı buradan duyuralım!

“Zengin bir hayal dünyasının ürünü… boyutuyla çağdaş fantastik edebiyatın ümit verici örneklerinden.”
Publishers Weekly

Romanın çevirisini her zamanki gibi Sibel Alaş, editörlüğünü ise Yasin Özdemir üstleniyor. Tanıtım ve künye bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz.

Çevrimdışı Kaze

• **
  • 154
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #164 : 27 Nisan 2012, 19:24:19 »
kapaklar ciddi bir sıkıntı.

İlk kitabın Eddard Stark'lı buram buram bestseller kokulu kapağından sonra bu sade kapakları sorun edemiyorum. :-\ İlk kitaptan sonra her kitaba diziden bir sahne koyarlar diye korkmuştum. Orijinal kapakları kullansalar daha hoş olabilirdi ama onlar da aynı şekilde çok sade tasarımlar.
Spoiler: Göster