Kayıt Ol

Buz ve Ateşin Şarkısı Serisi

Çevrimdışı Akhorahil

• *
  • 4
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Ynt: Buz ve Ateşin Şarkısı Serisi
« Yanıtla #30 : 31 Mayıs 2011, 16:51:30 »
Bir açıklama yapılır en azından.Bende 13. kitabı bekleyenlerdenim Zaman çarkının ama ithaki kitabın hangi aşamada olduğunu yada ne zaman çıkmasının planlandığını sorunca kibarca cevap veriyorlar.Bu ise ha çıktı çıkacak diye bekliyoruz.

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #31 : 31 Mayıs 2011, 17:51:51 »
Orijinalinde tek kitap olan ama Arka Bahçe'nin ikiye bölüp çevirdiği ve ikinci kitabın çevirmeninin Özberk Uğurer olduğu bilgisi tamamen yanlış bir bilgiymiş. Dolayısıyla bugüne kadar gelen tüm eleştiri ve kınamalar aslında Özberk Bey'e haksız yere yapılıyormuş.

Bununla ilgili somut bir kanıt elde edilebildi mi?

Ne yazık ki herhangi bir geri dönüş olmadı Yosun Abla, o tarihten sonra kendisi farklı bir açıklama da getirmedi. Fakat bir kez daha kendisine mail göndereceğim.
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı kelid

• *
  • 9
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #32 : 12 Haziran 2011, 16:05:03 »
Epsilon neden kitapları hemen çıkarmıyor anlamak mümkün değil. Merak edenler şu an beğenilmeyen çevirili kitabı alıyor ya da orjinal dilinde okuyor, bu da epsilonu zarar sokuyordur. Şahsen ben çıkardıkları ilk iki kitabı almayacağım çünkü ingilizcesini okudum.

Çevrimdışı karalay

• *
  • 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #33 : 16 Haziran 2011, 01:54:23 »
Acele ederseniz ilk dört kitabı virgin megastore'da mevcut.

Çevrimdışı Erymnys

• 496
  • Rom: 8
  • PKBL
    • Profili Görüntüle
    • Erymnys
Taht Oyunları - Kitap Kapağı
« Yanıtla #34 : 25 Haziran 2011, 11:43:56 »
Spoiler: Göster

epsilon'un yayınladığı kapak bu.

kitap da temmuzun ikinci haftası civarı çıkacakmış diye duydum. doğruluğu konusunda kesin diyemem ama.
Elleri kalem tutanlara bu kadar düşman varken biz çok acı çekeriz daha, çok ölürüz kan kaybından!..

Çocuk Yetiştirme Sanatı Üzerine Bir Deneme --->Erymnys

Beklerim efendim...

Çevrimdışı Akhorahil

• *
  • 4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #35 : 26 Haziran 2011, 19:11:59 »
bugünkü haber türk gazetesinin ekinde 10 gün sonra yayınlanacağı yazılıydı.

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #36 : 06 Temmuz 2011, 18:36:15 »
Epsilon Yayınları'ndan Sibel Alaş çevirisiyle çıkacak Taht Oyunları kitabının künyesi sitemiz bünyesine eklendi! Kısa sürede haber yazısı da gelecek. Şimdilik künye sayfası için buraya tıklayabilirsiniz.

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #37 : 06 Temmuz 2011, 18:37:37 »
Nihayet! Kapak güzel olmuş. Bu Sibel Alaş ismine fena takıldım yalnız, bizim bildiğimiz şarkıcı Sibel Alaş değildir herhalde, değil mi?
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #38 : 06 Temmuz 2011, 18:40:11 »
Nihayet! Kapak güzel olmuş. Bu Sibel Alaş ismine fena takıldım yalnız, bizim bildiğimiz şarkıcı Sibel Alaş değildir herhalde, değil mi?

Evet, o :) Hatta biraz nostajli yapalım: http://www.youtube.com/watch?v=SU-OMID26SA

Çevrimdışı kahlan amnell

• 786
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #39 : 06 Temmuz 2011, 20:27:31 »
Kulağımın gözlerimin pasını sildin Hakan :) Sibel Alaş üniversitede üst sınıfımdandı ve benim ve benden önceki sınıftan epey iyi çevirmen çıktığı için kendisinden de umutluyum.

Çevrimdışı Berre

• 1340
  • Rom: 34
  • Güle güle fermuar!
    • Profili Görüntüle
Hazır olun: Taht Oyunları Geliyor!
« Yanıtla #40 : 07 Temmuz 2011, 19:38:10 »

Geçtiğimiz nisan ayında dizisi başlayan ve bununla birlikte tüm dünyada en merak edilen seriler arasına giren Buz ve Ateşin Şarkısı ortalığı kasıp kavurmaya devam ederken beklenen gün nihayet geldi ve Epsilon Yayınları, serinin ilk kitabı olan Taht Oyunları'nı tek cilt olarak 13 Temmuz'da piyasaya süreceğini açıkladı!

Dizinin yayınlanması itibariyle tüm dünyada satış rakamları yükselen seri kitaplarının sezon finaliyle birlikte daha da artış göstermesi, çıkmış olan tüm romanların neredeyse tüm listelerde ilk 10'a girmesini sağladı . Ülkemizde de daha önce ilk kitabı iki parça halinde Arka Bahçe Yayınları tarafından pek de beğenilmeyen bir çeviriyle yayınlanmıştı. Şimdi de yayın haklarını satın alan Epsilon yepyeni çeviri ve sağlam kapağıyla rafları süslemeye hazırlanıyor!

İsterseniz tanıtım yazısından önce gelin hep birlikte saygın yazarların bu kitap hakkında ne dediklerine göz atalım:

Alıntı
    "Kendisinden her zaman en iyi işleri beklediğim George R. R. Martin beni asla şaşırtmıyor."
    Robert Jordan

"Muhteşem bir öykü, muhteşem bir tarihi fantastik yapıt! Göz kamaştırıcı."
    Anne McCaffrey

"Muhtemelen gelmiş geçmiş en iyi epik fantastik eser."
    Marion Zimmer Bradley

"Döneminin başat fantastik kitabı… Okumamak mümkün değil."
    The Denver Post

"George R. R. Martin en iyi bilim kurgu yazarlarımızdan. Taht Oyunları da onun en iyi kitaplarından biri."
    Raymond E. Feist

"Hem romantik hem gerçekçi."
    Chicago Sun-Times

Yazların on yıllar, kışların bir insan ömrü sürebildiği diyarda, dehşetli ve soğuk zamanlar yaklaşmaktadır. Kışyarı'nın kuzeyindeki buzul topraklarda, Yedi Krallık'ı koruyan Sur'un ötesinde tehditkâr doğaüstü güçler toplanmaktadır. Savaşın tam ortasında, doğdukları topraklar kadar sert, boyun eğmez Starklar vardır. Acımasız soğuğun hüküm sürdüğü kuzeyden, uzak güneydeki sıcak zevk yurduna uzanan, leydiler, lordlar, savaşçılar, büyücüler ve katillerle dolu öykü, korkunç kehanetlerin işaret ettiği bir devirde başlamaktadır. Komplo, trajedi, ihanet, zafer ve dehşet dolu olayların ortasında Starklar'ın, dostlarının ve düşmanlarının kaderi bıçak sırtındadır. Hedef, en ölümcül savaş olan taht oyununda muzaffer olmaktır.

George R. R. Martin türünün sınırlarını zorladığı Taht Oyunları ile bir şaheser ortaya koyuyor. Dünyanın dört bir yanındaki fantastik edebiyat okurlarını kesinlikle memnun edecek epik serinin ilk cildi gizem, entrika, aşk ve macera dolu sayfalarıyla büyülüyor.

Son olarak sizlere Epsilon Yayınları tarafından özel olarak hazırlanmış ÖN OKUMAİLK DEFA Kayıp Rıhtım'da sunuyoruz! Böylece 13 Temmuz'a kadar heyecanlı okurları daha da meraka sürükleyecek bir giriş yapmış olacağız. ÖN OKUMAya ulaşmak için BURAYA tıklayın!

Şarkılarıyla tanıdığımız Sibel Alaş'ın çevirisini yaptığı ve Yasin Özdemir'in editörlüğünü üstlendiği kitabın tanıtım ve künye bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz.

Çevrimdışı Black Helen

• 782
  • Rom: 15
    • Profili Görüntüle
A Clash of Kings: Tadımlık Bölümler
« Yanıtla #41 : 20 Temmuz 2011, 12:11:10 »

Game of Thrones (Taht Oyunları) dizisiyle büyük kitlelere ulaşan Buz ve Ateşin Şarkısı Serisi'nin ilk kitabı Epsilon Yayınları tarafından yeni çevirisiyle geçtiğimiz günlerde satışa sunulmuştu.

Kitabın yeniden raflarda yerini alması hayranları heyecanlandırsa bile, kitabı eski basımdan okuyanlar  ister istemez ikinci kitap A Clash of Kings'i (Kralların Çarpışması) merakla beklemeye devam ediyor. Biz de sizler için bu bekleyiş esnasında merakınızı bir nebze giderebileceğiniz tadımlık bölümler çevirdik!

Bölüm seçimleri, çeviri ve düzenlemesini Ozancan "Giskard" Demirışık'ın yaptığı bu projede sizlere, neredeyse bütün karakterleri içeren, spoiler niteliği taşımayan ama hayli vurucu diyaloglar içeren kısa kısa bölümler sunuyoruz. Bu tadımlık sizi doyurmasa bile özlediğiniz Buz ve Ateşin Şarkısı lezzetini uzun bir aradan sonra tadabileceksiniz.

İsterseniz sizleri daha fazla tutmayalım ve özel projemiz için BURAYA alalım.

Herkese iyi okumalar!

Çevrimdışı Cellox

• **
  • 142
  • Rom: -8
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #42 : 14 Ağustos 2011, 14:25:41 »
Cidden 2. kitap hakkındaki yazı güzel olmuş. Bir kitabı yaklaşık 3 günde bitirdiğim için 2. kitabında TR'de satışa sunulmasını bekliyorum. Çok güzel bir seri;

2. sezonda 2012'nin başlarında çıkacakmış. Zaten şuanda Dotrakhi'ler ile ilgili bölümlerin çekilmesi için çalışmalar yapılacaktı.

İnşallah çok beklemeyiz...

Çevrimdışı Demigod

• **
  • 253
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #43 : 14 Ağustos 2011, 15:58:26 »
Çok güzel olmuş, teşekkürler. Kitap için çok sabırsızlanıyorum. İnşallah kısa sürede çıkar.
“Bu basit ama anlatması pek de kolay olmayan bir hikaye. Tıpkı bir masal gibi. Masallarda ne kadar hüzün varsa o kadar hüzünlü ve en az masallardaki kadar çoşkulu bir hikaye.”
-La vita è bella

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #44 : 04 Eylül 2011, 15:28:55 »
Kitabın ilk yarısını yirmi günde, kalan yarısını iki günde okumak benim için farklı bir deneyim oldu. :P Vakitsizlik kötü gerçekten.

Zaman aralığını uzattığımda, zaten devasa olan roman iyice büyüdü gözümde. Hacminden bahsetmiyorum, karakter kadrosu, olayları ve dünyası sözünü ettiğim. Yeniden bu tarzda okuyor olmamı şaşırtıcı buluyorum; çünkü bu türe doyduğumu hissetmiştim. "Taht Oyunları" iştahımı açmak konusuda oldukça ustaydı.

Hayran oldum, bekliyorum. Tekrar hayran olmak için.