Kayıt Ol

En sevdiğiniz Flash Oyunlar

Çevrimdışı KingKiller

• 519
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
Ynt: En sevdiğiniz Flash Oyunlar
« Yanıtla #105 : 08 Mart 2013, 15:05:09 »
Braid. Şu sıralar taktım bu oyuna. Çok eğlenceli.^^
“Ona reddedemeyeceği bir teklif sunacağım” ( Don Vito Carleone)

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #107 : 09 Mart 2013, 20:46:05 »
Ne çok eski oyun karakteri koymuşlar? o.O Spy vs. Spy, Mario'daki Gomba, Donkey Kong... diye gidiyor vallahi.
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı duman

• *
  • 1
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #108 : 29 Kasım 2013, 16:42:13 »
arkadaşlar şu oyuna bayılım tavsiye ederim http://www.xoyun.net/carpisan-arabalar-arena.html

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #109 : 06 Mart 2014, 01:26:13 »

The Trader of Stories

Geçenlerde denk geldiğim çok hoş bir macera oyunu. Hem öyküsü hem de müziğiyle akılda kalıcı bir yer ediyor. Myosotis adlı bir "hikaye tüccarını" yönettiğimiz oyunda amacımız uğradığımız yerlerdeki öyküleri ve efsaneleri toplamak. Bunun içinde insanlarla konuşmalı, işin aslını öğrenmeli ve koleksiyonumuza yeni bir öykü katmalıyız. Şahsen çok başarılı buldum ben. Belki siz de seversiniz.

Toplamda 3 bölümden oluşan oyunun şimdilik ilk iki bölümü çıkmış. Şuradan ulaşabilirsiniz:
1- Bell’s Heart: http://www.pastelgames.com/trader_of_stories/trader_1.swf
2- A Grain of Truth (Witcher?) http://www.zamolski.com/agot/
Try to hide if you dare.

Çevrimdışı Lordmuti

• 1123
  • Rom: 35
  • Time is a drug. Too much of it kills you.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #110 : 06 Mart 2014, 19:48:26 »
İhsan abi, süpermiş bunlar. Çizimleri çok güzel, senaryolar günümüzdeki çoğu oyundan daha iyi işlenmiş. Müziklere ayrı bir aşık oldum zaten. Devamı çıksın, hatta bunu komple tek parça halinde bir oyun yapsınlar, bulur alırım.

İmparator olmayı canım kolay mı sandın?
Dünyaya kazık çaktım duyulsun adım.

Çevrimdışı ryuk

• 497
  • Rom: 25
  • ne değiştirebilir bir insanın doğasını?
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #111 : 19 Eylül 2015, 18:23:24 »
Endless War 7

Nazi görevlerinin müziklerini çok beğendim özellikle. Achtung!

Ek:

Spoiler: Göster
Fikirlerim için ölmeyi göze alamam çünkü yanılıyor olabilirim - Bertrand Russel

İyi bir fikir üretmek için, pek çok fikir bilmek gerekir:

* Yeni başlayanlar için FRP

* Fantastik edebiyata yeni başlayanlar ve bu türde ilerlemek isteyenler için

* Kılıçlar ve diğer eskiçağ silahları hakkında

* Dark Sun

* Distopya Korkuları

Daha fazlası için: Index

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #112 : 28 Ekim 2016, 22:32:33 »
Sizi zehirleyeyim mi? Mehehehe!  ;D

Çok önceleri oynadığım, ama geçenlerde gene karşıma çıkan Knightmare Tower'a bir göz atın derim. Bir roketin üstüne binip 15 katlı bir kulenin tepesine çıkmaya çalışan ve her katta ayrı bir prenses kurtaran şövalyenin maceraları... Tabii böyle anlatınca olmadı ama bir kere şans verin, zaten başında en az 1-2 saatinizi harcarsınız :)))

Canı sıkılanlara...
Try to hide if you dare.

Çevrimdışı Alanna Mosnavi

• **
  • 64
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #113 : 28 Ekim 2016, 23:49:50 »
Woah! Ben bu konuyu daha önce göreydim....

Evet, elime düştünüz sizi binlerce Flash oyuna boğmak zorundayım :(

Şimdiii, öncelikle derin anlamları olan oyunlar hep favorilerim olmuştur onlarla başlayayım sonra sırayı bozaraktan giderim:

The Infinite Ocean - Point and Click tarzı bu oyun görünüşte her ne kadar son derece sıradan olsa (kimileri vasat da diyebilir, kabulümdür.) bu oyunun Yapay Zeka kavramıyla ortaya çıkardığı o mükemmel konu, insanlığımızdan bizi şüphe ettiren o mükemmel oyun içi mesajları (tabi bir de arka plan müziği var!) gönlümü fethetmiştir. Her zaman da gönlümde birinci kalacağına inanıyorum. Tebrikler Jonas Kryatzes...

The Company of Myself: Platform ve bulmaca oyunu olmakla birlikte son derece özgün bir tarzı vardır. Yine çok anlamlı ve derin bir yapıt. Bir de Fixation diye geçmişi anlatan devamı var.

Loved: Bu oyunu oynarken ne yapacağınızı siz belirlemelisiniz, hiç spoiler vermeyeyim. Yine platformer tarzı bir oyun.

YFYIAR(You Find Yourself In A Room): İlginç bir Interactive Fiction. IF oyunlarını sevip de bunu oynamayan varsa sakın ama sakın kaçırmasın.

No One Has To Die: İşte bu oyun mükemmel! Daha çok okuma odaklı bulmaca tarzı bir oyun. Ancak hikayesi o kadar müthiş ve sürükleyici ki! Çokça şaşıracağınıza emin olabilirsiniz oyun esnasında.

Submachine serisi: Başka bir Point and Click. Benim bu kategorideki favori oyunumdur ve Mateusz Skutnik'e bu 10 bölümlük başarılı eseri için şapkamı kaldırırım. Bir yandan birbirinden gizemli bulmacaları çözerken bir yandan sonsuz Submachine evrenini keşfedecek, öbür yandan da Murtaugh ve etrafında dönen sır perdesini yavaş yavaş kaldıracaksınız. Kaçırmayın bu oyunu, aklınızdayken oynayın :D Ayrıca Mateusz Skutnik'in aynı türdeki Covert Front serisi de oldukça güzeldir. Demedi demeyin.

One Step Back: Yine çok anlamlı bir Platformer/Bulmaca tarzı oyun. Geçmişimizle yüzleşmemiz gerektiği mesajını çok güzel bir şekilde vermektedir.

Still: Kısacık ama şahane bir oyun. Kişinin kendisine bile bencilliğinden ötürü zarar verebileceğini gösteriyor.

Air Pressure: Visual Novel sevenler bu oyunu kaçırmasın! Oldukça kısa olmasına rağmen imgeler kullanarak mesaj veren bir oyun.

Freedom Bridge: Kesinlikle oynayın! 1 dakikanızı bile yemeyecek ve emin olun buna değiyor. Bir "not game" diyebiliriz aslında buna.

The Last Door serisi: Point and Click. Aşırı derecede gizemli bir oyun. Burada neler dönüyor yahu!? dedirtecektir. Oynayın, oynatın. Güzel bir hikayesi var çünkü.

Deep Sleep serisi: Yine bir Point and Click. Lucid rüyalar ile ilgili. Bir yandan sizi ürkütürken diğer yandan merakınıza yenik düşüp oyunda ilerlemek isteyeceksiniz. Scriptwelder'den harika bir oyundur.

Cube Escape serisi: Bir Point and Click daha. Hafif ürkütücü öğeler içermekle birlikte yine oldukça gizemli bir atmosfere sahiptir. Samsara Room'un yapımcılarından. Sürrealistik öğeler yine hat safhada ve oyuna farklı bir aroma katıyor.

I can hold my breath forever: Başka bir anlamlı, kısa oyun. Oynamaktan zarar gelmez.

ImmorTall: İnsanların her şeyi "normal" kutusuna koyma çabasını, koyamadıklarını ise yok etmelerini dillendiren güzel bir oyun.

Despair: Bu oyun için diyebileceğim pek bir şey yok. Sonu çok güzeldi, o yüzden bu listeye girme hakkı kazandı.

Get Home: Uyuşturucu bağımlılığına dair güzel bir platform oyunu. Oyun yapımcılarının yaptıkları kendi arka plan şarkıları gerçekten ayrı bir güzellik katıyor.

Loondon: İşte bu oyun anlatılmaz oynanır. Point and Click kategorisine giren bu oyun yine farklılıklar, yozlaşma, çarpık medenileşme anlayışı üzerine kurulu derin bir yapıttır.

Bars of Black and White: Her şeyin bir barkotunun olduğu hayatımızı anlatıyor bu oyun. Point and Click kategorisinde olmakla birlikte yine derin anlamlara gebedir.

This is a Work of Fiction: Kanınızı donduracak dosyalar içeren ve size bazı şeyleri sorgulatacak bir oyun. Bulmaca tarzında olsa da oyunun gövdesini bu dosyalar oluşturur.

Light Cut: Bu konuda hiçbir şey söylemeyeceğim. Bence bir bakın. Mikrofonla oynamanızı öneririm.

Love's Cadence: Özellikle son sahnesiyle bu yeri kazanmış bir oyundur yine. Platformer.

People: Anlamlı bir oyun. Spoiler vermek istemiyorum bu tür şeylerde. Kesinlikle zaman kaybı olmaz kısa bir şey zaten, oynayın.

Covetous: Yukarıdakiyle aynı şeyleri yazabilirim buna da sanırım. Bir de bu oyunun garip bir yanı var... Sanki biraz rahatsız edici...

Grey: Bu oyun da güzel bir mesaj içeriyor. Bakalım siz bundan nasıl bir anlam çıkaracaksınız. Platformer tarzıdır.

Armed With Wings serisi: Özellikle 3. oyunuyla bu yeri kazandı. Platformer/Fighter tarzı bir aksiyon oyunu. Hoş bir hikayesi var ardında. Ve de ilginç bir konsept. İlk oyun biraz can sıkıcı olabilir.

All That Matters: Bu oyunu alma sebebim bir Türk tarafından yapılmış olması. Duygusal bir anlatımı olan bir bulmaca oyunu. Bence bir şans verilmeli.

PRIOR: Platformer tarzı bir oyun. Hikayesini fazla hatırlamamakla birlikte gerçekten de çok güzel bir yapıt olduğunu hatırlıyorum. Zavallı ana karakterin başına gelenleri çözerken ırkı ardındaki gizemleri de çözüyorsunuz.

Aklıma gelen, en sevdiğim oyunlar bunlar. Geneli fena halde hak ettiği değeri görememiştir. Ama sizin o değeri göstereceğinize emin olduğumdan teker teker hepsini paylaşmaya çalıştım. Şu an hatırlayamadıklarımdan da gerçekten özür diliyorum :P Hoşunuza gitmesi dileğiyle. İyi oyunlar.

Çevrimdışı Folk

• *
  • 7
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #114 : 29 Ekim 2016, 00:47:00 »
Çok güzel bir liste olmuş ellerine sağlık :)

Çevrimdışı Alanna Mosnavi

• **
  • 64
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #115 : 29 Ekim 2016, 01:34:15 »
Lafımı olur efenim, bu oyunlarla gurur duyarım ben. Başkalarını da onlarla tanıştırabileceksem mutlu olurum bunu yapmaktan :)

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #116 : 30 Ekim 2016, 22:31:17 »
Google'ın Cadılar Bayramı doodle'ına MUTLAKA göz atın. Çoook tatlı olmuş :D

https://www.google.com/logos/2016/halloween16/halloween16.html?hl=tr
Try to hide if you dare.

Çevrimdışı milenya

• **
  • 260
  • Rom: 6
  • Belki de Tanrı bize inanmıyor!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #117 : 30 Ekim 2016, 22:36:13 »
86200 skor, ilk başta anlamadım ne yapacağımı ondan oldu ama sanırım gördüğüm en iyi doodle olabilir.
Spoiler: Göster

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #118 : 30 Ekim 2016, 23:16:05 »
96.000 küsuru gördüm ben de :) Kombo yaptıkça puan da artıyor sanırım. Yani hiç yanlış çizgi çekmeden arka arkaya hepsini avlarsak... Doodle demeye dilim varmıyor valla, şahane bir şey olmuş :)
Try to hide if you dare.

Çevrimdışı Oliver_

• **
  • 216
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #119 : 30 Ekim 2016, 23:32:23 »
25.430 yapabildim. Laptopun kendi faresiyle yapmak zor oluyor. Hırs yaptım, yarın gidip normal bir fare alacağım.