Kayıt Ol

Hobbit Haberleri!

Çevrimdışı simkalaba

• **
  • 146
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
Ynt: Sonunda; Hobbit’in yönetmeni Peter Jackson!
« Yanıtla #15 : 18 Aralık 2010, 19:31:21 »
Filmle ilgili gelişmeleri merak ederken forumda/portalda yeni haberini görmek pek bir güzel oldu :).

Peter Jackson ve ekibi, sağolsunlar, bizlere süprizler yapıyor ama kitapta geçmeyen karakterleri eklemek ne kadar sağlıklı olur onu bilemiyorum. Yönetmene saygım ve inancım sonsuz aslında. Ama sorun şu ki, filmin adı Hobbit olunca kitaba sadık kalmayı istiyor insan. O zaman çekilen film Hobbit izleri taşıyan bir başka hikaye olacak gibi. Elbette ağırlık Hobbit'te ama kitapta yer almayan karakterleri koymaları konusunda kesin bir yorum yapamıyorum. Bekleyip görmek kalıyor.

Tek isteği şu: Daha fazla cüce, daha fazla (Gimli gibi) tripleri :D!
Diğer cüceleri de yakın zamanda tamamlayacaklar sanırım.

Keşke filmde Gimli'de olsa. Yüzüklerin Efendisi'nden tanıdık yüzler görmek beni çok mutlu eder.

Ceddry Edain

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 31 Aralık 2010, 17:18:54 »
Buyrun bir yıl boyunca yılan hikayesine dönmüş olan Hobbit'in özeti. Ekşi Sözlük'teki arkadaşa teşekkürler.

"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
Ian McKellen: Hobbit ile Anlaşmam Neden Bu Kadar Uzun Sürdü?
« Yanıtla #17 : 10 Mart 2011, 18:10:46 »

Aylar boyunca süren spekülasyonlardan sonra Ian McKellen‘ın Hobbit filminde geçen haftalarda Gandalf rolüne resmi olarak imzasını attı. Ve geçtiğimiz aylarda, Ian McKellen kendi blogunda hayranlarına neden anlaşmanın bu kadar uzun sürdüğünü anlattı.

“Anlaşmaya varmak paraya değil günlere bağlıdır.” diyen ünlü aktör şöyle devam etti:  “Ben başka projelerde çalışabiliyorken Gandalf’ın harekete geçmesine daha 18 ay, ama uzunca aralarla ihtiyaç, vardı. Asıl endişem, tutmuşken Orta Dünya’dan kolayca kaçamayacağım yönünde.”

Aynı zamanda 71 yaşında olduğuna dikkat çeken McKellen, hala yapabiliyorken kariyerinde yeni projelere imza atmak istdiğini belirtti. Ayrıca, Yeni Zelanda’daki ‘kargaşa’ durumu, geciken prodüksiyon, yerin değişmesi durumları usta oyuncuyu endişeye sürüklemiş.

Alıntı
“Ajansım Warner Bros. ile konuşmaya devam ettiğim süre içerisinde benim için de Gandlaf, en çok oynamak istediğim karakter konumunda kalmaya devam etti, ediyor da. Yeni bir rol ya da yeni bir bölümden ziyade bunun için çok daha fazla merak içerisindeyim. Oyunculuk açısından devam filmleri orijinalleri kadar tatmin edici değil.”

McKellen, Gandalf rolünün farklı oyunculara gitmesine izin veremeyeceğine kesin olarak karar vermişken, filmde bulunmaktan dolayı mutlu olduğunu da kaydetti.

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #18 : 10 Mart 2011, 18:39:24 »
Nihayet! Bu rolde başkasını görmeye dayanamazdım herhalde. Darısı Elrond'un başına artık (O anlaşmış mıydı yoksa?)
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 11 Mart 2011, 15:30:37 »
Nihayet! Bu rolde başkasını görmeye dayanamazdım herhalde. Darısı Elrond'un başına artık (O anlamış mıydı yoksa?)

Evet evet, o var herhangi bir aksilik olmazsa. O konuda da Hugo Weaving üzerine tanımam zaten!

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
Hobbit Filmlerine Farklı İsimler Verilebilir!
« Yanıtla #20 : 18 Mart 2011, 00:47:26 »

Bildiğiniz gibi Peter Jackson’ın çektiği Yüzüklerin Efendisi filmleri tıpkı kitapları gibi kendi özel isimlerine sahipti. Görünüşe bakılırsa bu durum Hobbit içinde geçerli olacak.

Çünkü J.R.R. Tolkien’in hayranları tarafından kurulan theonering.net sitesinde yer alan habere göre New Line stüdyoları, iki bölümden oluşacak yeni film için “There and Back Again / Oradaydık ve şimdi buradayız.” ile “An/The Unexpected Journey / Beklenmedik (bir) Yolculuk” isimlerini tescil ettirdi. Bu isimlerin filmler piyasaya sürüldüğünde kullanılıp kullanılmayacağı hakkında ise henüz bir açıklama yapılmadı.

İlk bakışta isimler farklı bir yapıma aitmiş gibi görünmüyor olabilir. Sonuçta “Oradaydık ve şimdi buradayız.” adı Tolkien’in Hobbit için kullandığı alternatif başlık iken “Beklenmedik Yolculuğum” ise Bilbo’nun “Batı’nın Kırmızı Kitabı” (Hobbit ve Yüzüklerin Efendisi’nde geçen olayları kendi gözünden kaleme aldığı eser) için kullanmayı düşündüğü adlardan biri. Fakat filmin yapımcı tarafından ikiye bölüneceği de bilinen bir gerçek.

Jackson bu ayın sonlarına doğru Yeni Zellanda’da filmin çekimlerine başlayacak. Ian McKellen ve Andy Serkis’in de yeniden Gandalf ve Gollum rollerinde izleyeceğimiz doğrulandı. Evcimen bir hobbit olmasına rağmen Gandalf ve bir grup cüce tarafından bir hazine avına dâhil edilen Bilbo’yu ise Martin Freeman oynayacak.

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
    • Profili Görüntüle
İlk Fotoğraflar
« Yanıtla #21 : 22 Mart 2011, 12:10:28 »
Peter Jackson'un facebook sayfasında nihayet filmin resmen başlandığına dair ilk fotoğraflar yayınlandı. Hadi bakalım hayırlı olsun hepiciğimize!

Spoiler: Göster

Spoiler: Göster

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 22 Mart 2011, 12:17:11 »
Home, sweet home... Çıkınçıkmazı her zamanki kadar davetkar, her zamanki gibi güzel görünüyor. Orada olasım, o kapıdan geçesim geldi fotoğraflara bakarken. Muhtemelen kapıya sıkışır, tüm hobbitlerin alay konusu olurdum, orası ayrı :)
Try to hide if you dare.

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 22 Mart 2011, 12:27:25 »
Yalnız Peter Jackson'a ne olmuş öyle yahu? Adam koca göbekli, Noel Baba'nın kahveri saçlı türünden tontiş bir amcaya benzemiyor muydu Oscar ödül töreninde? Bildiğin fit olmuş, almış eline piposunu tüttürüyor cilve yaparcasına, offf... :-[

Bu arada Sir Christopher Lee'nin de kadroya resmen dahil olduğu geçen ay içerisinde duyurulmuş. Şu anda 88 yaşında olan deneyimli aktörün keyfinin yerinde olduğu ve bu projede eski dostlarla birlikte tekrar bir arada olmaktan mutluluk duyacağını söylemiş.

Ayrıca Doctor Who olarak tanıdığımız David Tennant'da Legolas'ın babası ve Kuyutorman Elflerinin kralı olan Thranduil olarak kadroya dahil olmuş. Barty Crouch rolünü gayet başarıyla rolüne getirmiş bu arkadaşı ikinci doktor olarak pek sevmesem de bizim Elrond'un yanında nasıl duracağını merak ediyorum!

Çevrimdışı Amras Ringeril

• 2483
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 22 Mart 2011, 15:41:18 »
Aslında kilo almış. King Kong döneminde daha da zayıftı. Ama biz onun dombili halini sevmiştik. Filmde beğenmediğimiz bir şey olursa artık "peter jackson dombilisi" diyemeyeceğiz. .(

Yine uğraşıp ortamı yaratacağa benziyor ama. Her ne kadar fazla piyasacı da olsa bu aşık adamı sevmek lazım.
try again fail again fail better

Çevrimdışı Wanderer

• 1501
  • Rom: 28
  • Uzun günler ve hoş geceler dilerim.
    • Profili Görüntüle
    • Blog Sayfam - Yolsuz Yolcu
« Yanıtla #25 : 22 Mart 2011, 17:24:56 »
David Tennant harika olmuş! O adamın oyunculuğu tavrı filan çok iyi...
May the force, be with you.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
Hobbit Setinden İlk Video!
« Yanıtla #26 : 15 Nisan 2011, 14:10:38 »
Peter Jackson'ın bizzat anlattığı set görüntülerinde çalışmanın pek çok anına tanık olacaksınız! Dövülen mızraklar, bilenen kılıçlari dikilen kostümler ve inşaa edilen devasa salonlar... Ve çok daha fazlası!

Şimdi gelin, Peter Jackson size seti gezdirsin ve Hobbit açlığınız katlanarak artsın! Ah, unutmadan, video tam tamına 10 dakika uzunluğunda :).

Videoyu görmek için buraya tıklayın.

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
Ynt: Hobbit Haberleri!
« Yanıtla #27 : 15 Nisan 2011, 15:17:23 »
Ori, Dori, Nori, Bifur, Bofur, Bombur... Oh my God, this is a nightmare! :)

Uzun zamandır izlediğim en güzel ve doyurucu videolardan biriydi bu. Çıkınçıkmazı için hala aynı seti kullanıyor olsalar da kovuk yine muhteşem görünüyor. Sting'in parıltısını yeniden yakalamak, Elrond'un bahçelerini tekrar görmek, o melodiyi yeniden duymak kesinlikle harika bir duygu.

İzledikçe aynen şöyle dedim; "İyi ki koltuğa Peter Jackson geçmiş!" Tek şikayetim 3D olacak olması. Isınamadım gitti şu özelliğe. Gözlük kullanan biri için de çok kullanışsız ayrıca.

Alttaki şu yoruma da bayıldım; "Ian McKellen never lates. He arrives precisely when he means to."
Try to hide if you dare.

Çevrimdışı Nihbrin

• 1243
  • Rom: 43
  • [Infornography]
    • Profili Görüntüle
    • nihbr.in
Ynt: Hobbit Setinden İlk Video!
« Yanıtla #28 : 15 Nisan 2011, 15:30:33 »
Şimdi gelin, Peter Jackson size seti gezdirsin ve Hobbit açlığınız katlanarak artsın! Ah, unutmadan, video tam tamına 10 dakika uzunluğunda :).

Videoyu görmek için buraya tıklayın.

Bu film setinde en ufak bir rolüm olması için pek çok şeyden ödün verebilirdim. Aynı duyguyu üçleme için beslemedim ama Hobbit için, videonun altındaki yorumlardan birinde sergilenen coşkuya birebir katılıyorum  ;D

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
    • Profili Görüntüle
Ynt: Hobbit Haberleri!
« Yanıtla #29 : 15 Nisan 2011, 16:51:11 »
Gel de şimdi heyecandan yerinde dur bakalım! 10 dakikalık video ile adam seriyi bekleyenlere nasıl meraklandıracağını çok iyi biliyor. Eski ekipten birilerini görmek, o müzikler ve o ortam eşliğinde "yeni" bir yapımın geldiğini artık ciddi ciddi görmek ile ister istemez heyecanlanıyor insan.

Bekliyoruz, böyle arada bir videolar yapsın sevgili Peter Jackson!