Kayıt Ol

Rıhtım Times

Çevrimdışı Wanderer

• 1501
  • Rom: 28
  • Uzun günler ve hoş geceler dilerim.
    • Profili Görüntüle
    • Blog Sayfam - Yolsuz Yolcu
Rıhtım Times
« : 23 Ocak 2011, 01:45:43 »

Rıhtım Times Yeniden Sizlerle!

Bir süre önce açılan bu başlıkta, bazı sorunlar nedeniyle kilide ihtiyaç duymuştuk. Fakat şimdi aynı başlıkta, çok daha güzel bir proje ile karşınızdayız!

Hurin ile aldığımız karara göre, Rıhtım Times, artık forumla ilgili uydurma haberler yazmak yerine, herkesin bildiği fantastik kitaplar, diziler, filmler üzerine haberler çevirecek! Üstelik, sadece çeviri haberlerle kalmayıp, özgün haberler de yazacağız!

Üstelik, geçen seferki denememden gördüm ki, üyelerimiz kendileri de eğlenceye katılmak için yazılar yazmak istiyor, bunu engellemeye çalışmak çok saçma olur, bu yüzden yazıları yayınlansın isteyenler PM olarak bana yazılarını göndererek katılabilirler!

Son olarak, yorumlar konuyu dağıtmasın istediğimiz için, yorumlar için ayrı bir başlık açılacak. Yorumlarınızı bu başlığa değil de, oraya yapmanız gerekmektedir...

Rıhtım Times pek yakında SİZLERLE!

Spoiler: Göster
Alıntı
[spoiler]Eski başlıkta yazanlar aşağıda.

Rıhtım Times

- Banladığı üyelerin, forumdan uzaklaştırıldıkları süre boyunca öykü seçkisine daha fazla ilgi göstermeye başladığını gören Magicalbronze’dan mantıklı açıklama. “Ulan sizi ayda bir banlamak lazımmış meğer…”

-  “Bir ay sonra bitmiş olur… “ açıklamasının üzerinden bir yıl geçmesine rağmen hala Kayıp Evren’i bitiremeyen Baal Adramelech’den kışkırtıcı savunma “Kolaysa siz yazın…”

-  Beş aktif üyenin aynı anda forumdan uzaklaştırılmasından sonra Rıhtım yetkililerinden Amras Ringeril’in haklı serzenişi. “Bu megicıl yüzünden işler kesat!”

-  Gedik Savaşları bölümü yetkilileri Clorus ve Hurin’in  feryatları dinlemeye değer. “Yönetim yeni bölüm açıyor, bizi başına getiriyor, girmiyorsunuz, ayıp oluyor…”

-  Öyküsünün uzun olduğu için okunulmadığını düşünen SoulSucker’dan üyelere haklı serzeniş. “Uzun yazdık diye suçlu mu olduk?”

--------------------

Uzun zamandır fazla ilgi görmediğinden şikayetçi olduğu Öykü Seçkisi bölümünün, banlanma sayısıyla orantılı olarak gösterilen ilginin de arttığını fark eden Magicalbronze bu gün açıklama yaptı.  “Lan sizi ayda bir uzaklaştırmak lazım, yoksa bakacağınız yok forumdan başka yere…”

Bu konuda kafasının çok bozulduğunu belirten Hakan Tunç, ayrıca seçkiye öykü göndermeyenler için ne yapacağı konusunda girdiği çıkmazdan da kurtulduğnu söyledi. “Gerekli açıklamayı daha sonra bildireceğim…” derken, yüzündeki ifade güzel bir ödül ile üyeleri teşvik edecekmiş gibiydi…

Geçen yıl verilen sözlerin, büyük vaadlerin ardından bir türlü bitirilemeyen Kayıp Evren ile ilgili Baal Adramelech isimli yetkili sert konuştu. “Kolaysa siz yazın.”

Yeni bir evren yazmanın hiç kolay bir şey olmadığını söyleyen Baal, bu konuda kendisine inanmayanların deneyebileceğini, kendisinden önce bitiren olursa “Eyvallah…” diyeceğini belirtti. Ayrıca yurt dışından örnekler veren Baal, “Bir D&D sistemi kaç yılda yazılıyor haberiniz var mı? Bir yıla şükredin…” açıklamalarında bulundu.

Uzun süredir sürekli bazı mesajları  editleyip, küfürleri sansürleyip, mesaj silip konu kilitlemeye alışan Amras Ringeril nickli yönetici, sorun çıkartan üyelerin forumdan uzaklaştırılmasından şikayetçi. “Bize yapacak iş kalmıyor! Bu ne biçim yönetim! Boş boş oturup sakin sakin konuları incelemekten bıktım, megicıl yüzünden işler kesat, sorun çıkartan üyelere bir şans daha verilmesini talep ediyorum!” açıklamalarında bulunurken, kısa süreli uzaklaştırma alan üyelerden bazılarının foruma dönmesini ise mutlulukla karşıladı. “Sayılı gün çabuk geçer, geçti bitti Allah’a şükür…”

3. Yıl Şenlikleri ile birlikte önceden söz verilmiş olan bölümlerden Gedik Savaşları bölümünün yetkilileri ilgisizlikten şikayetçi.  Harry Potter ve Ejderha Mızrağı bölümlerinin  gördüğü ilginin yarısını bile görseler mutlu olacaklarını belirten yetkililer Clorus ve Hurin, “Onların moderatörleri bile yok,  sanırım halkımız eskiye alışmış ve yeniye uyum sağlamakta güçlük çekiyor, gereken ilginin gösterilmesi için elimizden geleni yapacağız, maksat milletin ayağı alışsın.” Şeklinde konuşurlarken, “Forum halkının bir suçu yok, bu bölüm baştan açılsaydı kitaplar daha iyi tanıtılırdı ve ilgi daha fazla olurdu, neden 3 yıl beklenildi ki?” diyerekten de yönetime seslerini duyurmaya çalıştılar.

Düşler Limanı bölümünde paylaştığı öyküyü kimsenin okumamasından şikayetçi olan SoulSucker’dan haklı serzeniş. “Bazı üyeler kısacık, abzürt yazıları koyuyor, elli kişi okuyup yorum atıyor. Biz, uzun ama dopdolu mesajlar yazmamıza rağmen okuyan kişi sayısı pek az, halkımız cahil, zannediliyor ki uzun öykü insanı sıkar, oysa uzun öyküler kalpte daha fazla yer tutar bilmiyorlar, halkımız yanlış yönlendiriliyor ve fatura bize kesiliyor. Uzun yazdık diye suçlu ilan ediliyoruz!”

Ayrıca radyo kanalında da bir programında müziği yarım kestiği ile ilgili iddialara da yanıt veren Soul, “Program benim, dinletmiyorum?” açıklamalarıyla bazı kesimlere lafı kodu.

Genel olarak forumdakilerle muhabbetlerimden yola çıkarak yaptım, beğenilirse haftada bir, kaliteyi arttırarak :P yapmayı düşünüyorum. :)

[*]Görsel için teşekkürler Malkavian.[/*]

[/quote][/spoiler]
May the force, be with you.

Çevrimdışı Vega

• 1023
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
Ynt: Rıhtım Times
« Yanıtla #1 : 23 Ocak 2011, 02:23:45 »
 O-oo bu başlık bayağı büyür. Bulmaca sayfasından tut, ....... karakterine nasıl benseyebilirisinz?[*]örneğin, Bellatrix Lestrange'a benzemek için sçalarınızı kabartın kıvırcıklaşrırın vs.[/*]fantastik dünyadan haberler, hayali karakterlerle röportajlar. İş ciddileşirse dadundan yinmez.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 23 Ocak 2011, 11:34:16 »
Bu başlıkta kavga çıkar arkadaş.

Times'dan çok Kelebek falan gibi bir magazin sayfası olmuş yanlız :P.

Bakalım neler kopacak.

Çevrimdışı Madam Vio

• **
  • 376
  • Rom: 16
  • "Each thing I show you is a piece of my death."
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 23 Ocak 2011, 11:42:19 »
Ve kavgayı başlatıyorum... Bunlar benim sözlerim değil ki, ne yaptın sen aNTiSePTİk! Sırf bu haberler için benden bir açıklama yazısı ister insanlar. Ben "Sen de hikayelerin yorum almıyor diye üzülme, mutlaka okuyanı vardır. Bak ben de X hikayemi ne heveslerle koymuştum Düşlar Limanı'na silah zoruyla iki kişiye yorum yaptırabildim. Zaten mübarek kısa bir roman niteliği taşıdığından, okuyucuların sayfaya girmesiyle çıkması bir oluyor." dedim. Yok halk cahilmiş, yok biz mi suçluymuşuz... Karanlıkçağda geçen bir hikayeyi okuyupta 'Çok depresif bu' diyen tek kişi de sen olsan gerek sevgili yazar.

Ayrıca dün sevgili Laughing Madcap'ın yaptığı radyo programında istek parçalarımla yayını istila etmeme kızanlara hitaben bulunduğum "İyi be! Ben de kendi yayınımda çalarım, kimseyi de almam. Kendim çalıp kendim oynarım!" serzenişim nasıl da spekülasyona uğradı şaşırdım doğrusu.

Ha şu noktada, gazetecilik anlayışının gerçek yüzünü okuyucuya yansıtmakta ne kadar başarılı olduğunu belirtmeliyim! Tebrikler!

Çevrimdışı Wanderer

• 1501
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 23 Ocak 2011, 13:37:33 »
Soul, soul, soul... Dünkü programla ilgili konuşmadım ki?

http://www.kayiprihtim.org/forum/gokce-ile-bes-cayi-t8277.0.html;msg89023#msg89023

Burada yazanlarla ilgili konuştum. Polemiğe girmeyeceğim :P

Nickim de aNTiSePTİk değil aNTiSePTiK, ünsüz harfler büyük, ünlüler küçük. Bu konuda hassas davranalım lütfen.
[*]Özelden, haşat edecek beni...[/*]

Hazal abla, seninle ilgili haberlerimi sonraki sayıya saklıyorum haberin olsun :P

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 23 Ocak 2011, 13:40:25 »
Bu başlıkta kavga çıkar arkadaş.

Times'dan çok Kelebek falan gibi bir magazin sayfası olmuş yanlız :P.

Bakalım neler kopacak.

Dedim zaten, kavga çıkacak.

Çevrimdışı Laughing Madcap

• 960
  • Rom: 51
  • The Oncoming Storm
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 23 Ocak 2011, 14:03:30 »
Gül gül öldüm. Aah, ah.

- Kayıp Rıhtım Buluşması'na kendisi adına bir arkadaşını yolladığı açığa çıkan Baal'dan sonra, Magicalbronze'dan şok açıklama; "Ne buluşması? Benim haberim yok!"

- Antiseptik, Rıhtım Times'ın açılış balosunda verdi veriştirdi.

"Yazılarıma yeterli sayıda yorum alamıyorum. İnanabiliyor musunuz, son yazıma sadece yazıyla iki, rakamla 2 yorum yapıldı. Bu benim canımı sıkıyor açıkcası. Katıldığım bir radyo programında yazılarımın reklamını yapmama rağmen, bir işe yaramadığını gördüm. Bu yüzden ben de gazetecilik işine girdim."

Antiseptik, baloya katılanlardan birisinin "Aslında iyi yazıyordunuz..." demesi üzerine "Aslında bir bölüm daha yazmıştım, hemen yayınlayayım onu. Bu arada şu yazımı okumuş muydunuz?" diyerek uzaklaştı.

- Laughing Madcap'i, Rıhtım'da sinirli sinirli dolaşırken yakaladık. Basına saldırı, fotoğraf makinelerimizi kırdı!
Attention all planets of the solar federation
We have assumed control.

Çevrimdışı Wanderer

• 1501
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 23 Ocak 2011, 14:10:19 »
Zuhahahah :D Madcap süpersin :D

(Burdan da reklam etmiş olduk, reklamın kötüsü olmaz, okuyun arkadaş!) :P

• 960
  • The Oncoming Storm
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 23 Ocak 2011, 14:19:13 »
Gül gül öldüm. Aah, ah.

- Kayıp Rıhtım Buluşması'na kendisi adına bir arkadaşını yolladığı açığa çıkan Baal'dan sonra, Magicalbronze'dan şok açıklama; "Ne buluşması? Benim haberim yok!"

"Yazılarıma yeterli sayıda yorum alamıyorum. İnanabiliyor musunuz, son yazıma sadece yazıyla iki, rakamla 2 yorum yapıldı. Bu benim canımı sıkıyor açıkcası. Katıldığım bir radyo programında yazılarımın reklamını yapmama rağmen, bir işe yaramadığını gördüm. Bu yüzden ben de gazetecilik işine girdim."

Antiseptik, baloya katılanlardan birisinin "Aslında iyi yazıyordunuz..." demesi üzerine "Aslında bir bölüm daha yazmıştım, hemen yayınlayayım onu. Bu arada şu yazımı okumuş muydunuz?" diyerek uzaklaştı.

- Laughing Madcap'i, Rıhtım'da sinirli sinirli dolaşırken yakaladık. Basına saldırı, fotoğraf makinelerimizi kırdı!

Rıhtım'da ironi yaptığımda belirtmem gerektiğini hep unutuyorum.

Not: An itibariyle, resimdeki adam benim.
We have assumed control.

Çevrimdışı Arlinon

• 456
  • Rom: 14
  • Savaş ve Ateş
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 23 Ocak 2011, 14:23:20 »
Gül gül öldüm. Aah, ah.

Rıhtım'da ironi yaptığımda belirtmem gerektiğini hep unutuyorum.

Not: An itibariyle, resimdeki adam benim.

Adam Sokrat.

Çevrimdışı Wanderer

• 1501
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 23 Ocak 2011, 14:25:08 »
Fark ettik canım. İroni mironi komikti işte.

• 960
  • The Oncoming Storm
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 23 Ocak 2011, 14:28:04 »
Fark ettik canım. İroni mironi komikti işte.

Alınma yahu hemen. Daha önce de başıma gelmişti, bir üye yaptığım ironiyi anlamamıştı Twilight başlığında. Ondan belirtiyorum artık.

We have assumed control.

Çevrimdışı grikunduz

• **
  • 368
  • Rom: 6
  • Est solarus oth mithas
    • Profili Görüntüle
    • HayalGezer
« Yanıtla #12 : 23 Ocak 2011, 14:32:30 »
Gül gül öldüm. Aah, ah.

Bir dakika burda işin ucu bana dokundu ya. :D

Çevrimdışı Marius

• 1109
  • Rom: 31
  • poor misguided fool
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 23 Ocak 2011, 14:33:26 »
Gül gül öldüm. Aah, ah.

Korkmazları tanıyorum ben oğlum!
After I count down, three rounds, in hell I'll be in good company.

Çevrimdışı Hurin

• 1478
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 23 Ocak 2011, 14:35:21 »
Clorus ve Hurin yaptıkları basın açıklamasında Antiseptik adlı yazarın Rıhtım Times adlı yayın grubunda yazdığı haberin gerçeği yansıtmadığını, halkın beklenilen ilgiyi gösterdiği ancak seriyi okuyan kişi sayısının az olmasından dolayı şimdilik sadece saygıyla izlediklerini açıklamışlardır. Hurin toplantı çıkışı soruları kabul etmemiş ve durumdan hoşnut olmadığı gözler önüne serilmiştir. Hurin toplantıyı terk ettikten sonra Clorus'un ağzından kaçırdığı bir bilgi ise haberlere yeni bir boyut kattı. Çıkış esnasında kendi kendine söylenen Clorus "Magical'a boşuna söylemedim şu adamı yetkili yapmayalım üyeler korkup yorum yapmayacak" sözleri mikrofonlarımıza takılmadan edemedi.

Acaba Clorus ve Hurin ikilisi arasında bir anlaşmazlık mı var? Az Sonra!
Lacho Calad!, Drego Morn!
Flame Light! Flee Night!