Kayıt Ol

Okumak İstiyorum da Okuyamıyorum Dediğiniz Kitaplar

Çevrimdışı Daarlan Gardan

• 722
  • Rom: -1
  • to hell with gatech
    • Profili Görüntüle
Ynt: Okumak istiyorum da okuyamıyorum dediğiniz kitaplar
« Yanıtla #45 : 05 Ağustos 2012, 18:42:20 »
Ölüm Kapısının son üç kitabı, dört kitabı okuyup diğerlerini yaşadığım şehirde bulamamak çok üzdü beni, en yakın zamanda Kaosun Eli, Labirentte ve son kitap Yedinci Kapıyı okumak istiyorum.
''Civilizations have the morality and ethics they can afford.''

— Larry Niven & Jerry Pournelle, ''Lucifer's Hammer''

''These colonies in nature can reach at least two million individuals at a time, last for decades, and occupy a hundred cubic meters of space. It was a wonderful achievement to see a fragment of this world captured all around you, so that you almost had the experience of being inside the ant colony when you were in that room.''

— Robert Trivers, ''Natural Selection and Social Theory'', p. 162

''... Bu amaç doğrultusunda nükleer santraller hedeflenecekse, yapılması gereken şeyler vardır. Çünkü nükleer elektriğe geçiş bir hobi değil, bir akademik egzersiz hiç değil, temel bilimlerden yaygın endüstriyel alt yapıya açılacak bir uygulamadır.''

Ömer Faruk Ağa Yarman 1993

Çevrimdışı Acemi

• *
  • 2
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #46 : 14 Ağustos 2012, 00:34:49 »
Biraz garip ama fantastik romanları okuyamıyorum ben de ,ilgimi çekmiyor inandırıcı gelmiyor kitap beni içine almıyor :)

Çevrimdışı Spylos

• *
  • 7
  • Sleeping is the best thing in the world ~
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #47 : 14 Ağustos 2012, 17:51:35 »
Olasılıksız, Empati gibi kitapları okuyamıyorum :/ sıkılıyorum hemen hani.  ve okunmayı bekleyen Harry Potter, Yüzüklerin Efendisi gibi bir çok seri + Agatha Christie ve Stephen King kitapları var, para sıkıntısı çekiyorum T.T
"When life gets you down, you know what you gotta do? Just keep swimming, just keep swimming."

What's taters, precious? What's taters, eh?

Çevrimdışı sirdede

• **
  • 111
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #48 : 14 Ağustos 2012, 23:20:31 »
Bartimaeus Üçlemesi(seri) ve Elantris bu iki kitabı okumak istiyorum ama elimde başka seriler olduğundan şu an itibariyle okuyamıyorum. Bu gidişle bir kaç ay daha beklemek zorunda.

Çevrimdışı Thomasward

• **
  • 352
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #49 : 19 Ağustos 2012, 21:35:16 »
Bir yığın var.Ama kısa bir liste yapacak olursak Buz ve Ateşin Şarkısı (Buz ve Ateşin Şarkısı'nı o kdarda istemiyorum) ,Zaman Çarkı,Vakıf Serisi,Ravenloft.

• *
  • 17
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #50 : 19 Ağustos 2012, 23:19:49 »
Olasılıksız, Empati gibi kitapları okuyamıyorum :/ sıkılıyorum hemen hani.  ve okunmayı bekleyen Harry Potter, Yüzüklerin Efendisi gibi bir çok seri + Agatha Christie ve Stephen King kitapları var, para sıkıntısı çekiyorum T.T

Christie ve king in e kitapları internette var hatta bütün kitaplarını bulabilirsin tabi e kitabı seviyorsan :)
 kafamdaki dünya daha güzeldi bende orda yaşamayı tercih ettim. 

Çevrimdışı TheSpell

• 826
  • Rom: 16
  • Dovie'andi se tovya sagain.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #51 : 19 Ağustos 2012, 23:25:59 »
Christie ve king in e kitapları internette var hatta bütün kitaplarını bulabilirsin tabi e kitabı seviyorsan :)

Eğer öylesine okuyayım diyorsan, e kitap makuldür. Ancak aşırı derecede okumak istediğin, çok beğendiğin vs. bir kitapsa e kitabı tercih etmem. Şahsen ben de öyle yapıyorum. Okumasam da olur dediğim türden kitapları e kitap olarak okuyorum :)

• *
  • 17
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #52 : 20 Ağustos 2012, 00:32:37 »
aşırı derecede sevmek ayrı birşey hani para mevzusu oldugu için tavsiyede bulundum :)
 kafamdaki dünya daha güzeldi bende orda yaşamayı tercih ettim. 

• 722
  • to hell with gatech
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #53 : 20 Ağustos 2012, 14:23:37 »
Kang'ın Alayı serisinin kitapları; Ejderan Kuralları ve Kıyamet Tugayı çok iyi yorumlar alıyorum ikileme ile ilgili fakat hiçbir yerde bulamadım, neredeyse bir aydır bu kitapları arıyorum. Pes ettim diyebilirim.

''These colonies in nature can reach at least two million individuals at a time, last for decades, and occupy a hundred cubic meters of space. It was a wonderful achievement to see a fragment of this world captured all around you, so that you almost had the experience of being inside the ant colony when you were in that room.''

''... Bu amaç doğrultusunda nükleer santraller hedeflenecekse, yapılması gereken şeyler vardır. Çünkü nükleer elektriğe geçiş bir hobi değil, bir akademik egzersiz hiç değil, temel bilimlerden yaygın endüstriyel alt yapıya açılacak bir uygulamadır.''

Çevrimdışı kahlan amnell

• 786
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #54 : 20 Ağustos 2012, 15:55:26 »
Kang'ın Alayı serisinin kitapları; Ejderan Kuralları ve Kıyamet Tugayı çok iyi yorumlar alıyorum ikileme ile ilgili fakat hiçbir yerde bulamadım, neredeyse bir aydır bu kitapları arıyorum. Pes ettim diyebilirim.
Okuoku'da ve frpkitap.com'da mevcut görünüyor.

Çevrimdışı Spylos

• *
  • 7
  • Sleeping is the best thing in the world ~
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #55 : 21 Ağustos 2012, 14:11:48 »

Eğer öylesine okuyayım diyorsan, e kitap makuldür. Ancak aşırı derecede okumak istediğin, çok beğendiğin vs. bir kitapsa e kitabı tercih etmem. Şahsen ben de öyle yapıyorum. Okumasam da olur dediğim türden kitapları e kitap olarak okuyorum :)

Tavsiye için çok teşekkür ederim ama hiçbir kitabı internet aracılığıyla okumak istediğimi sanmıyorum :D biraz zaman alsa da elime para geçtiği zamanlar mutlaka olacak, o zamanları bekleyebilirim. ^^ yani umarım ._. e-kitap en son çare :D
"When life gets you down, you know what you gotta do? Just keep swimming, just keep swimming."

What's taters, precious? What's taters, eh?

Çevrimdışı HighLord

• **
  • 244
  • Rom: 5
  • Dragonborn
    • Profili Görüntüle
    • Kotalılar Vakfı
« Yanıtla #56 : 21 Ağustos 2012, 18:18:01 »
Silmarillion. 3 kere hevesle başladım 120.sayfa civarı bırakıyorum. Anlayamıyorum bir türlü eseri. Yanlışlık mı yapıyorum bir yerde acaba ?

Çevrimdışı TheSpell

• 826
  • Rom: 16
  • Dovie'andi se tovya sagain.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #57 : 21 Ağustos 2012, 18:27:34 »
Dresden Dosyaları'na başlamak istiyorum. İzmir'deki Kitap Fuarı'nda garanti alıyorum. Kaç aydır aklımdaydı, Fuar'da almak şimdi aklıma geldi :)

• 722
  • to hell with gatech
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #58 : 21 Ağustos 2012, 18:42:43 »
Dresden Dosyaları'na başlamak istiyorum. İzmir'deki Kitap Fuarı'nda garanti alıyorum. Kaç aydır aklımdaydı, Fuar'da almak şimdi aklıma geldi :)

Aynen ben de ona başlamak istiyorum, Tüyap bunun için çok uygun olacak, sadece onu almak için gideceğim sanırım. Kahlan Amnell ablamızın söylediğine göre gerçekten çok iyiymiş, Urban-Fantasy'de Sandman'in etkisiyle Neil Gaiman'dan başkasını tanımazdım. Jim Butcher ile tanışmış olacağız.

Çevrimdışı Kaze

• **
  • 154
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #59 : 22 Ağustos 2012, 00:54:38 »
Silmarillion. 3 kere hevesle başladım 120.sayfa civarı bırakıyorum. Anlayamıyorum bir türlü eseri. Yanlışlık mı yapıyorum bir yerde acaba ?

Silmarillion Tolkien'in hayatı boyunca yazmayı sürdürdüğü Ortadünya'nın tarihini konu alan notların oluşturduğu bir kitap. Dolayısıyla çok fazla yer ve kişi ismi barındırıyor olup tek bir hikayeye bağlı kalmadan kısa ve hızlı geçişlerle pek çok olaya değinir.

Hal böyle olunca Yüzüklerin Efendisi ya da Hobbit'ten sonra yeni bir maceraya atılma beklentisiyle bu kitaba başlayan okurlar afallıyorlar. Bu kitap haritalarına, soy ağaçlarına sık sık bakmayı, zaman zaman konuyu kavrayabilmek adına 1-2 bölüm geriden okumayı hatta kitabı bitirdikten sonra tekrar tekrar okumayı gerektiren bir kitap. Dolayısıyla daha çok Tolkien'in eserlerini hatmedip daha fazlasını okumak, bilmek isteyen okuyucuya hitap ediyor.
Spoiler: Göster