“Günaha Son Çağrı”, Çok Yakında Raflarda

Neil Gaiman ve Alice Cooper’ın birlikte yarattıkları Günaha Son Çağrı, çok yakında Marmara Çizgi’den çıkıyor.

Sandman gibi çok başarılı bir çizgi roman serisine imza atmış olan ve Batman evreni başta olmak üzere daha onlarca alanda kalem oynatmış Neil Gaiman’ın imzasının bulunduğu bir çizgi romanı daha dilimizde görmek üzereyiz.

Rock ve metal müzikte önemli çalışmalara imza atmış solist Alice Cooper’ın  1984 yılında çıkardığı The Last Temptation albümünden yola çıkılarak yazılan öykünün çizerliğini ise Sandman’den tanıdığımız Michael Zulli üstleniyor.

Eserin tanıtım yazısı ise şöyle:

gunaha-son-cagri-neil-gaiman-alice-cooperSTEVEN KORKUYOR.

Hayalet hikayelerinden korkuyor, büyümekten korkuyor…çok korkuyor. Ta ki gizemli Şovmen’le tanışıp sahibi olduğu Gerçeğin Tiyatrosu’ndaki bir gösteriye bilet alana kadar.

Ona korkak diyenlere meydan okumak amacıyla girdiği oyundan çıkmak, tahmin ettiğinden çok daha zor olacak ve Steven gerçek korkunun ne olduğunu orada öğrenecek.

GÜNAHA SON ÇAĞRI genç bir çocuğun zalim Şovmen tarafından baştan çıkarılmasını, ayartılmasını ve günahlarından arındırılma vaadiyle kandırılmasını anlatan üç perdelik bir öyküdür.

Amerikan Tanrıları ve Yokyer romanları ile Sandman ve Batman – Pelerinli Süvari’ye Ne Oldu? çizgi romanlarının dünyaca ünlü yazarı Neil Gaiman tarafından yazılıp Sandman çizgi romanlarının en yetenekli çizlerlerinden Michael Zulli tarafından çizilen ve insanı düşüncelere sevk eden bu ahlak masalı, Alice Cooper’la birlikte yaratılıp sanatçının 1994 yılında çıkardığı The Last Temptation albümü temel alınarak kurgulanmıştır.

Editörlüğünü Egemen Görçek’in üstlendiği çizgi romanın çevirisi ise N. Aslı Can’a ait. Marmara Çizgi Yayınları’ndan çıkan eserin künye bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz.