Injustice İkinci Yıl’ın İlk Cildi Çıktı!

injustice-ikinci-yil-ust

Çizgi Düşler büyük bir hızla dilimize kazandırdığı Injustice: Tanrılar Aramızda ciltlerinin üçüncüsünü de satışa sundu.

Aynı adlı dövüş oyunundan yola çıkarak, bir yan ürün, bir destekleyici olarak tasarlanmasına rağmen gerek konusunun derinliği gerekse de karakterlerinin özüne bağlılığıyla yediden yetmişe herkesin beğenisini kazanmış bir çizgi roman Injustice.

Bizler de çok kısa bir süre önce Çizgi Düşler’in kaliteli baskısıyla bu güzide serinin ilk iki cildine kavuşmuştuk. Şimdi de sıra Injustice: İkinci Yıl adlı üçüncü ciltte. Gelin arka kapak yazısına hep beraber bir göz atalım (İkinci cildi okumadıysanız feci bir spoiler yiyebilirsiniz, uyarmadı demeyin):

injustice-ikinci-yilSuperman’in Dünya’daki kötülüklere savaş açmasının üstünden bir yıl geçti. Ve savaş henüz başlıyor. Oldukça şiddetli bir yüzleşmenin sonucunda, asi lider Batman’in omurgası kırıldı. Wonder Woman komaya girdi. Green Arrow öldü. Amerika Birleşik Devletleri hükümeti artık Çelik Adam ve onun Justice League’iyle savaş halinde ve bu savaşın şok edici yeni cepheleri olacak. Gotham Şehri’nin gölgeli sokaklarında Komiser Gordon, bir zamanlar Batgirl, şimdi de Oracle olarak bilinen yüksek teknolojili kanun koruyucu kızıyla ve onun suç savaşçısı ekibiyle, Birds of Prey’le bir araya gelecek ve Superman’in hükümdarlığına karşı birleşecekler.

Uzay boşluğundaysa bir istila başlıyor. Koruyucular adıyla bilinen ölümsüz ve çok güçlü varlıklar, Superman’in hırçınlıklarına izin vermeyecekler ve Green Lantern Corps, onu alaşağı etmek için toplanacak. Ama bu yeni yıl başlarken Superman herkese kendisinin gücüne karşı dikkatli olmayı öğretecek… DC Evreni’nin süper kahramanlarını daha önce hiç böyle görmediniz! Keyifli Okumalar…

Çevirisini Tulgan Köksal’ın, editörlüğünüyse İlke Keskin’in üstlendiği Injustice İkinci Yıl – Cilt 1, yayınevinin verdiği söz üzerine şu anda, yani Ankara Kitap Fuarı’nın bitimiyle birlikte tüm kitapçılarda satışta.

Seriyle ilgili daha fazla bilgiye sahip olmak isterseniz Hazal Çamur’un sizler için hazırladığı detaylı incelememize göz atmanızı şiddetle tavsiye ederiz.