Kayıt Ol

İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Mesajlar - Lowan

Sayfa: [1] 2 3 ... 5
1
Oyunlar / Ynt: Resim Hangi Oyundan?
« : 10 Haziran 2012, 02:29:50 »

2
Çizgi / Ynt: Galaxie çizimleri
« : 07 Haziran 2012, 15:58:52 »
Önceki resmin çizgileri en sondakinden çok daha iyi olmuş.

3
Oyunlar / Ynt: En sevdiğiniz Flash Oyunlar
« : 29 Mayıs 2012, 05:20:17 »
Sugar Suger +1, bir de Burrito Bison

4
FRP Genel / Ynt: Frp ye başlamak
« : 26 Mayıs 2012, 01:38:44 »
Dediklerimde tek bir yanlış yok. Belki cantrip olayını pathfinderdan almamış olabilirler. Onun dışında yazdıklarım doğru şeyler.

5
Oyunlar / Ynt: Diablo III
« : 26 Mayıs 2012, 01:35:41 »
Verilen linkte aranan bilgi bulunamadı. Yeni ve resmi bir kaynak bakıyoruz;
http://en.wikipedia.org/wiki/Diablo_III
Kaynaktan alınan bilgiye göre;
"Development on Diablo III began in 2001 when Blizzard North was still in operation, and the game was first announced on June 28, 2008, at the Blizzard Worldwide Invitational in Paris, France.[19]"
Resmi bilgi tartışılmaz arkadaşlar.

Verdiğim linkteki ilk cümlede "aranan bilgi"yi ifade ediyor. Yanlış olabilir, ama ben bu linkten okumuş olduğum için bunu doğru olarak biliyordum.

6
Oyunlar / Ynt: Diablo III
« : 26 Mayıs 2012, 01:11:14 »
Uyarı: Bilgisi olmadan laf sokma çabasında olan insan içerir.

Spoiler: Göster
"In development for 11 years"? Hangi aynştayn hazırlamış bu postu merak ettim.Uyarı: Yüksek dozda facepalm içerir.

Spoiler: GösterUyarı: Büyük punto içerir.

Spoiler: Göster
"Development on Diablo III began in 2001 when Blizzard North was still in operation..."

He gülüm, he canım...

Edit: Kaynağı belli olmayan yazı kopyalamak yerine link vereyim de kendin oku: http://diablo.wikia.com/wiki/Diablo_III#Development

7
FRP Genel / Ynt: Frp ye başlamak
« : 26 Mayıs 2012, 01:05:55 »
WoI'deki durumu şöyle açıklayabilirim. Durumun anlamsızlığının farkına varamayanlar gülüp eğleniyor orada. Diğerleriyse campaign oynatabilecek DM arayışına giriyorlar. Zaten one-shot oynanacak bir oyunla FRP öğrenilmez. En fazla eğlenceli birgün geçirilmiş olur. WoI'den çıkma DM'ler de gördüm yani, kural falan bilmeden random olarak oynatmaya çalışıyorlardı, ki kuralsız oyun olmaz. Piştinin bile kuralı var :D

Hiç alakası olmayan adamla bile oynamaktan zevk alıyor olabilirsin, ben almıyorum. Öğretmek işin ayrı kısmı. Niyeti olana öğretilir, oyun seviyesi ona göre ayarlanır. Niyeti olmayanaysa en fazla FRP olayını kaba taslak bir şekilde anlatmaya çalışırım. Bu arada, yeni başlayacak adamın mükemmel roleplay yapmasını da beklemiyorum zaten. Ama açsın kitabı bakınsın, kural sorsun, işleme mekaniği sorsun, karakterini daha güzel tasvir edebilecek ve oyuna renk katacak şeyler düşünsün. Uğraşsın kısaca. Karakteri ve oyunla uğraşan adamdan iyi oyuncu olur.

Elflerin yükseği düşüğü olmaz diyorum, çünkü D&D bir setting değil, sistem. Test kitapçığında gördüğüm kadarıyla settingsel özellikleri sistemin içine eklemişler ve beğenmedim bu durumu. DMlere değiştirecek daha az şey bırakmaları gerekirken arttırmışlar gibi duruyor. Backgrounda göre feat almayı kurallaştırmaları güzel olmuş ama herşeyi "belirli" kalıplar içinde sunacaklarsa hiç yapmasınlar daha iyi. Büyü seviyelerinin de 9'dan 7'ye düştüğünü gördüm. O da hoşuma gitmedi. Cantrip olayını da direkt Pathfinder'dan eklemişler, sanırım Monte Cook'un parmak izi bu :D Zaten onun dışında fazla bir fark görmedim ama anladığım kadarıyla büyülerin verdiği hasarlara da bir el atmışlar. Tam sürümü çıksa da iyicene incelesem diyebiliyorum şimdilik. Malum, test dökümanları olduğu için fazla kısıtlı. 30 yaratıktan oluşan beastiary eklemelerini de takdir ettim.

8
Oyunlar / Ynt: Diablo III
« : 26 Mayıs 2012, 00:40:27 »
"In development for 11 years"? Hangi aynştayn hazırlamış bu postu merak ettim.

9
Sinema / Ynt: Spiderman 4 | Örümcek Adam 4
« : 25 Mayıs 2012, 08:45:01 »
Yalnız bu "Spider-man 4" değil. MARVEL paralel evren dalgasını sinema sektörüne de yansıtmaya başlamış.

10
FRP Genel / Ynt: Frp ye başlamak
« : 25 Mayıs 2012, 07:50:30 »
Bence kural kitapları, yada oynama yönergelerine hiç takılmadan bir gün bir FRP etkinliğine git. Oyun yöneticisi olmadığın sürece kurallarla kafanı karıştırmana gerek yok, oynaya oynaya aşina oluyorsun zaten büyülere ve genel kurallara. Sadece biraz rol yapma oyunları kültürün olması yeterli.
Birşey bilmeden gidince çekilen sıkıntıları çok duydum. DM'ler tarafından da, oyuncular tarafından da. "Oyuncunun El Kitabı" ise çeviri hatalarıyla dolu, ayrıca üçüncü sürümün kitabı olduğu için hatalı kurallar mevcut. Ayrıca çevrilmiş tek kitap olması da ayrı bir dezavantaj.

İlk oyundan önce en iyisi kitapları kurcalamak ve ne neymiş, ne değilmiş diye dikkatlice bakmaktır. En azından kendi karakterini yaratabilecek kadar kuralları öğrenmeye çalışmakta ve zaman ayırıp bakınmakta fayda var. Şahsen karakteri üzerinde uğraşmayan oyuncuları (gerek karakter geçmişi yazmak olsun, gerek düzgün build yapmaya çalışmak olsun) hiç sevmiyorum.

Edit: Playtest için verilen karakterler de çok tırt olmuş yalnız. Kurgu da klasik düz D&D kurgusu. Gerçi playtest için zaten yeterli. Setting değil, sistem denemesi tabi ama Pelor veya Moradin cleric'i yerine Hextor da verselermiş güzel olurmuş. Bir de, "high elf" diye ırk eklemişler. Elf işte, yükseği alçağı olmaz bunun...

11
FRP Genel / Ynt: Frp ye başlamak
« : 22 Mayıs 2012, 00:09:31 »
Her zaman belirttiğim bir hususu burada da belirteyim, iyi bir İngilizce'ye sahip olmak şart.

12
Oyunlar / Ynt: Resim Hangi Oyundan?
« : 21 Mayıs 2012, 17:33:37 »

Soru:
Spoiler: Göster


Bilinmezse kedimi keserim.

SEGA Super Hang on?

13
Oyunlar / Ynt: Diablo III
« : 21 Mayıs 2012, 08:03:22 »
Hell'e kadarki bossfightlar oldukça kötü, çünkü aşırı kolay. Elit moblar bile daha çok zorluyor. Waller özelliği olan moblar tamamen sinir bozucu. Bitirmek için harcanan zamana değiyor yine de. 2006'dan beri battlenette Diablo 2 oynayan biri olarak (en son D3 çıkmadan önceki cumartesi UT yaptıydım) bu oyundan son derece keyif aldım ve CE için verdiğim paranın ve 20 saatlik kuyruk bekleyişinin her kuruşunu ve saniyesini hakettiğini düşünüyorum.

14
Oyunlar / Ynt: Diablo III
« : 15 Mayıs 2012, 22:22:17 »
Boş, eksik ve basit gördüğün yerleri söyle, tartışalım.

15
Müzik / Ynt: Günün şarkısı
« : 14 Mayıs 2012, 04:09:46 »

Sayfa: [1] 2 3 ... 5