Kayıt Ol

Zaman Çarkı

Çevrimdışı haplo33

• *
  • 1
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Ynt: Zaman Çarkı
« Yanıtla #240 : 08 Ocak 2013, 21:31:10 »
arkadaslar kitabin ingilizcesini nerede bulabiliriz, audiobooku indirdim ama cok zaman kaybi, remzi ve d&r'de de bulamadim, bulabilen var mi acaba..

Çevrimdışı TheSpell

• 826
  • Rom: 16
  • Dovie'andi se tovya sagain.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #241 : 08 Ocak 2013, 21:36:11 »
Audiobook'unu nerede bulduğunuz hakkında, burayı kirletmeden, özel mesaj yoluyla konuşabilir miyiz acaba? Ben de arıyordum uzun süredir, bulamamıştım bir türlü.

Çevrimdışı daifunka_vc

• 618
  • Rom: 20
  • Kronik Öğrenci
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #242 : 08 Ocak 2013, 21:53:25 »
arkadaslar kitabin ingilizcesini nerede bulabiliriz, audiobooku indirdim ama cok zaman kaybi, remzi ve d&r'de de bulamadim, bulabilen var mi acaba..

Amazon'dan ön sipariş vermiştim ben. Şimdi de fiyatı aynı bildiğim kadarıyla. Kargo seçeneklerine göre 1 ay kadar sürebileceği gibi 1 hafta sonra da elinizde olabilir. (Amazon UK'den alırsanız daha kısa sürede elinizde olur. Tabii ben kapağa göre de aldığımdan Amerika'yı tercih ettim. :D)

Türkiye içinden alayım diyorsanız: http://www.rob389.com/the-wheel-of-time-14-a-memory-of-light-robert-jordanbrando/dp/tr/11/9780765325952 (4-5 hafta teslimat süresi olduğunu hatırlatayım.)

D&R, Remzi gibi yerler İngiliz baskılarını getirdiğinden dolayı (hemen irtibata geçtilerse) onlarda da 2-3 hafta sonra raflarda yerini alır diye tahmin ediyorum.
There are two secrets to becoming great. One is never to reveal all that you know. - PS:T

Çevrimdışı Daarlan Gardan

• 722
  • Rom: -1
  • to hell with gatech
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #243 : 11 Ocak 2013, 19:40:22 »
''Civilizations have the morality and ethics they can afford.''

— Larry Niven & Jerry Pournelle, ''Lucifer's Hammer''

''These colonies in nature can reach at least two million individuals at a time, last for decades, and occupy a hundred cubic meters of space. It was a wonderful achievement to see a fragment of this world captured all around you, so that you almost had the experience of being inside the ant colony when you were in that room.''

— Robert Trivers, ''Natural Selection and Social Theory'', p. 162

''... Bu amaç doğrultusunda nükleer santraller hedeflenecekse, yapılması gereken şeyler vardır. Çünkü nükleer elektriğe geçiş bir hobi değil, bir akademik egzersiz hiç değil, temel bilimlerden yaygın endüstriyel alt yapıya açılacak bir uygulamadır.''

Ömer Faruk Ağa Yarman 1993

Çevrimdışı dekadans

• **
  • 261
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #244 : 11 Ocak 2013, 19:53:54 »
Zaman Çarkı döner, Çağlar gelir ve geçer, efsaneleşen anılar bırakır. Efsaneler solarak mit olur ve onları doğuran çağ yeniden geldiğinde mitler bile unutulur. Bir Çağ’da, kimilerine göre Üçüncü Çağ’da, henüz gelmemiş, çoktan geçip gitmiş bir Çağ’da, Puslu Dağlar’da bir rüzgar yükseldi. Rüzgar başlangıç değildi. Zaman Çarkı dönerken ne başlangıçlar, ne de bitişler vardır…

Çevrimdışı mehhhmet

• *
  • 21
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #245 : 12 Ocak 2013, 11:18:25 »
Audiobook'unu nerede bulduğunuz hakkında, burayı kirletmeden, özel mesaj yoluyla konuşabilir miyiz acaba? Ben de arıyordum uzun süredir, bulamamıştım bir türlü.
A Memory of Light'ın ebook halini buldum.Kitap çıkana kadar bir nebze de olsa heyacanını dindirmek isteyenlere mail atarlarsa yardımcı olabilirim:)

Çevrimdışı dekadans

• **
  • 261
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #246 : 13 Ocak 2013, 01:13:39 »
İçten içe sana mail adresimi yollamak istesem de, başından beri Türkçe okuduğum serinin son kitabında böyle bir değişikliğe gidemeyeceğim sanırım :D Ben bir kaç ay beklesem daha iyi =)
Zaman Çarkı döner, Çağlar gelir ve geçer, efsaneleşen anılar bırakır. Efsaneler solarak mit olur ve onları doğuran çağ yeniden geldiğinde mitler bile unutulur. Bir Çağ’da, kimilerine göre Üçüncü Çağ’da, henüz gelmemiş, çoktan geçip gitmiş bir Çağ’da, Puslu Dağlar’da bir rüzgar yükseldi. Rüzgar başlangıç değildi. Zaman Çarkı dönerken ne başlangıçlar, ne de bitişler vardır…

Çevrimdışı Valheru

• **
  • 220
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #247 : 16 Ocak 2013, 05:38:39 »
İnan mail atmamak veya audio book'u dinlememek için zor tutuyorum kendimi.İthaki Bizi çok bekletmeseler bari... :)
Böylece anlaşmamız yazıldı,böylece anlaşma yapıldı
Düşünce zamanın okudur,anılar asla solmaz.
İstenen verildi,bedel ödendi

Çevrimdışı daifunka_vc

• 618
  • Kronik Öğrenci
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #248 : 07 Şubat 2013, 00:30:10 »
Kitap sonunda elime ulaştı. Gözüm hemen içindekiler bölümüne bir gitti tabii: :D
Spoiler: Göster

Daha önce burada da bahsi geçen upuzuuun bölümümüz, nazar değmesin, resmen ayrı bir kitap olmuş. :D
There are two secrets to becoming great. One is never to reveal all that you know. - PS:T

Çevrimdışı TheSpell

• 826
  • Rom: 16
  • Dovie'andi se tovya sagain.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #249 : 07 Şubat 2013, 16:05:38 »
Kitap sonunda elime ulaştı. Gözüm hemen içindekiler bölümüne bir gitti tabii: :D

Daha önce burada da bahsi geçen upuzuuun bölümümüz, nazar değmesin, resmen ayrı bir kitap olmuş. :D

Hmmm. Gel de kıskanma. Ben daha ikinci kitabı okuyamadım, başkaları son kitabı almış. Neyse, hayırlı olsun. Ve son cümlesine bakmayı unutma :D

Çevrimdışı Valheru

• **
  • 220
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #250 : 08 Şubat 2013, 15:40:23 »

190 sayfalık enfes bi bölüm bizi bekliyoda benim ilgimi "Those who fight" bölümü çekti nedense . :D
Böylece anlaşmamız yazıldı,böylece anlaşma yapıldı
Düşünce zamanın okudur,anılar asla solmaz.
İstenen verildi,bedel ödendi

Çevrimdışı daifunka_vc

• 618
  • Kronik Öğrenci
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #251 : 21 Şubat 2013, 18:22:19 »
Son kitabı yarılamaya yaklaştım. Seriden bu kadar kitabı okuduktan sonra, artık az buçuk ne olacağını tahmin edebileceğimi düşündüğüm olayların beklediğimden ve kabul görmüş teorilerden farklı çıkması sevindiriyor. Bazı teorilerin hararetli savunucularına yapılan göndermeler ise pis pis sırıtmama neden oldu. :D
Böyle devam etmesi ve beklemediğim bir sonla bitmesini diliyorum.

9. kitabı okumayanlar bakmasa iyi olur:
Özellikle de mümkünse Fain=Gollum tarzı bir olay örgüsü gerçekleşmesin. En büyük dileklerimden biri bu. :D Saidin'in temizlenmesinde Shador Logoth faktörünün kullanılması, buna benzer bir şeylerin gerçekleşeceğinin sinyallerini verse de çok fazla Yüzüklerin Efendisi esintisinin taşınmaması iyi olur zannımca.

Şu zamana kadar okuduğum sayfalarla ilgili eleştirim ise savaşın haliyle kitapta önemli bir yer tutacağını bilmeme rağmen bunların biraz doldurma bölümler tadında gerçekleşiyor olması. Bunun yerine önceki bir kaç kitapta 'Hoop!' diye çözülüveren düğümlerin bir kısmını bu kitapta görsek iyi olabilirmiş sanki. :)

Bu arada 6. kitabı artık daha çok seviyorum. :P

Çevrimdışı ada sahilleri

• **
  • 53
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #252 : 24 Şubat 2013, 13:35:16 »
Saygılarımı sunmaya geldim.

D&R'da kitaplara göz gezdirirken bu seriyi gördüm ve donup kaldım. Ondan fazla kitap, normal kitap boyutu değil ansiklopedi boyutunda ve hepsinde 800 civarı sayfa... Yazana da okuyana da helal olsun. Şu anda lisedeyim ama sanırım bu seriye bugün başlasam bitirdiğimde çoluğa çocuğa karışmış olurum :)
Çok sözler edildi onlara dair ve onlar için,
"zincirlerinden başka kaybedecek şeyleri yoktur" dendi.

Çevrimdışı SPAWN-TheUndead

• **
  • 52
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #253 : 17 Ekim 2013, 22:54:56 »
Nayırrrr! Olamaz! Bitti! Bitti! Bitti! Zaman Çarkı The Wheel of Time bitti! Son kitabın son sayfasını ahanda demin okudum. Bitti! Bitti! Elvada güzel diyar. Elvada!

Ama çok da b***tan bitti, böyle son kitap olmaz arkadaş. Neredeyse 14000 sayfayı boşuna okumuşuz yav! 12 ve 13. kitap az buçuk tutunuyordu ama bu olmamış.
Padan da yalan oldu zati. Peh..

Çok şey yazardım da sinirliyim, deymez.
O ÇOCUKLARI BAĞIRTTI, BENDE ONU BAĞIRTTIM BAĞIRTTIM BAĞIRTTIM VE GENE BAĞIRTTIM!!!

MEİJİ FANSUB

Çevrimdışı daifunka_vc

• 618
  • Kronik Öğrenci
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #254 : 18 Ekim 2013, 01:38:31 »
Nayırrrr! Olamaz! Bitti! Bitti! Bitti! Zaman Çarkı The Wheel of Time bitti! Son kitabın son sayfasını ahanda demin okudum. Bitti! Bitti! Elvada güzel diyar. Elvada!

Ama çok da b***tan bitti, böyle son kitap olmaz arkadaş. Neredeyse 14000 sayfayı boşuna okumuşuz yav! 12 ve 13. kitap az buçuk tutunuyordu ama bu olmamış. Peh...

Bir yeri spoilera alsan iyi olur. :) Anlamışsındır hangi kısımdan bahsettiğimi. Beklentileri olanlar falan vardır, heyecanlarını törpülememiş olursun.