Kayıt Ol

Zaman Çarkı - Sohbet

Çevrimdışı Darkone

• **
  • 76
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Ynt: Zaman Çarkı - Sohbet
« Yanıtla #90 : 14 Ekim 2014, 09:42:50 »
Pazar günü Kadıköy / Akmar pasajında tüm seriyi ( ciltli) 500 tl e satıyorlardı ( 2.el fakat yeniden farkı yok).

ilgilenenlere duyurulur

Çevrimdışı dekadans

• **
  • 261
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #91 : 09 Şubat 2015, 10:55:55 »
FX kanalının Zaman Çarkı'nın pilot bölümü için çalışmalara başladığına dair söylentiler var. Bu haberi yapan 2 web sitesi aşırı yüklenme sonucu çökmüş :D

Winter Dragon isimli bir ilk bölüm çekileceği, bölüm için ayrılmış bütçe bilgileri vs... açıklanmış diyorlar ama kendi gözümle kaynağından görmeden inanmayacağım sanırım. Hem imdb'de de bilgi göremedim. Yine de ihtimali bile çok heyecanlandırdı beni.
Zaman Çarkı döner, Çağlar gelir ve geçer, efsaneleşen anılar bırakır. Efsaneler solarak mit olur ve onları doğuran çağ yeniden geldiğinde mitler bile unutulur. Bir Çağ’da, kimilerine göre Üçüncü Çağ’da, henüz gelmemiş, çoktan geçip gitmiş bir Çağ’da, Puslu Dağlar’da bir rüzgar yükseldi. Rüzgar başlangıç değildi. Zaman Çarkı dönerken ne başlangıçlar, ne de bitişler vardır…

Çevrimdışı yafeshan

• **
  • 310
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #92 : 09 Şubat 2015, 11:17:09 »
Ilgili haberlerin bulunabilecegi yerler kitlenmis yada bir sebepden acilmiyor. Sonunda bir yerden buldum (reddit)
Kitabin tv yayin haklarinin bitmek uzere oldugundan alel acele yapilmis bir pilot bolumu oldugu teorisi atildi ortaya. Bolum olursa yayinhaklarini ellerinde tutacaklar sanirim.
Su an itibariyle bolum yayinlanmis, seyretmedim ama yorumlara bakarak, kalite berbat otesi ve ortalama arasinda degisiyor deniyor.
Yayinlanan pilot bolumun adi "winter dragon"

Çevrimdışı Ugur

• 459
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #93 : 09 Şubat 2015, 13:40:57 »
şu 2-3 karede çoooookta kötü durmuyor emek var yani kostümler makyajlar . İlk kitabın başındaki Lews Therin  ve Elan Morin konuşmasıyla başlangıcı yapıyorlarsa kitaplara yeteri kadar bağlı bir yapım gelebilir .

2-3 karenin linkini vermeyi unutmuşum :D http://joannalannister.tumblr.com/post/110512421636/behind-the-scenes-of-winter-dragon-a-wheel-of

ayrıca bölümün 9 şubatta yayınlanacağı yazıyor yani bu gecenin geç saatlerinde muhtemelen yayınlanır yayın sabah nete düşmüş olur

Çevrimdışı Grayswandir

• 815
  • Rom: 14
  • You may have heard of me.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #94 : 09 Şubat 2015, 14:32:49 »
Bölüme ulaşabilen biri varsa özel mesaj yoluyla iletirse çok iyi olur, çok da güzel olur. Hiç ümidim yok ama, hani belki... :/
In the beginning the Universe was created.
This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.

#hayır

Çevrimdışı Light

• **
  • 359
  • Rom: 7
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #96 : 10 Şubat 2015, 00:17:03 »
http://geekyapar.com/konular/dizi/ne-demek-dun-aksam-zaman-carkinin-dizisi-basladi/

Heybetli Lews Therin Telamon oldu orta boy bir adam. Elindeki kılıç Callandor mu tam hatırlamıyorum kitaptan ama oyuncak kılıçtı resmen. Saçmalık yahu. Fakat kötü oynamamışlar haklarını yemeyeyim.

Yönetmen bütçe olsaymış bir şeyler başarabilirmiş bence. Oyuncuları düzgün seçebilir, karakterleri yansıtabilirmiş ki bu en küçük sorunlardan. Mekanı görünce şok oldum, bu mekan takır tukur dökülmüyor muydu sarsıntılardan; kan, toz hakim değil miydi çoğu yere?

Fazla söze gerek yok, herkes aynı şeyi düşünüyor. :)
Alıntı yapılan: W.S.
Yet do thy worst, old Time; despite thy wrong
My love shall in my verse ever live young.

Çevrimdışı Ugur

• 459
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #97 : 10 Şubat 2015, 00:35:38 »
http://geekyapar.com/konular/dizi/ne-demek-dun-aksam-zaman-carkinin-dizisi-basladi/

Fan yapımı bir bölümden başka birşey değil . Belki fan yapımı daha güzel efektli şeylerde vardır ama bu bölüm o yönden sınıfta kalıyor :D Oyunculuklar fena değil ama karakterlere benziyorlar mı ? Ben pek benzetemedim açıkçası aklımda oluşanla dizide gördüğüm pek tutmadı biraz daha uğraşabilirlermiş. Ayrıca karakterler biraz fazla "gevşek" sanki  ve  Elan Morin Tedronai derken bile sanki ilk kez söylediği birşeymiş gibi tonlamayı veremeden söylüyor . Kendi ismini söylüyorsun be adam biraz özen gösterseydin bari .

Çevrimdışı Grayswandir

• 815
  • Rom: 14
  • You may have heard of me.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #98 : 10 Şubat 2015, 14:42:57 »
Zaten yayın haklarını ellerinde tutabilmek için çekilmiş bir bölüm anladığım kadarıyla. Ne bölümle, ne de devamıyla ilgili fazla bir şey beklememek lazım. Az sonra izleyeceğim bölümü, ama dediğim gibi, öylesine yapılmış bir şey. Çok ciddi değerlendirmeye gerek yok.

İzledikten sonra editi: Oyunculuklar hiç fena değildi. Özellikle Lews Therin benzerlik olarak olmamış pek ama performansı iyiydi yine de. Mekan, efektler gibi şeyler ise çok mühim değil, zira bütçesi muhtemelen sıfıra yakın bu çekilen bölümün. Ki mekan buna rağmen çok uygunsuz değildi. Kitaptakine tam uymuyor tabii ama yine de absürd kaçmamış. Genel olarak ciddi bir yapım için iyi denemez tabii, ama rezalet denecek seviyede değildi kesinlikle. 10 üzerinden 5-6 diyebilirim, ki 10 üzerinden en fazla 3'lük bir şey bekleyerek izlemiştim ben.

Not: İşbu yorum dizinin devamının gelmeyeceği, gelirse de bu kadar düşük bütçeli ve özensiz bir yapım olmayacağı varsayımıyla yazılmıştır.
In the beginning the Universe was created.
This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.

#hayır

Çevrimdışı Darkone

• **
  • 76
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #99 : 10 Şubat 2015, 17:48:26 »
kahrolsun bağzı şeyler işte :(

Çevrimdışı demiray68

• *
  • 22
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #100 : 09 Mart 2015, 14:46:33 »
Arkadaşlar ilknokta kitabevinde seri ciltli olarak %50 indirimli 422 tl ye satışa çıkmış. İlgilenenlere duyurulur.

http://www.ilknokta.com/brandon-sanderson/zaman-carki-14-cilt-takim.htm

Çevrimdışı Gunslingers

• **
  • 83
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #101 : 19 Haziran 2015, 16:29:29 »
Uzun zamandır listemde olan ama bir türlü okumaya başlayamadığım seriye sonunda başladım ama bu nedir arkadaşlar, resmen dünyadan koptum, hayatla bağım kalmadı :)
İlk 3 kitap elimde vardı, her ay kitaplardan birini alırım arada bir de çift alım yaparım ufak ufak seriyi bitiririm diyordum ama hikaye öyle bir çekti ki içine :) 4. kitap bitmek üzere, ilk nokta da olsa 5.yi alacaktım ama haftalardır tükendi konumunda :( mail bile attım kitabı temin edemezmisiniz diye ama dönüş olmadı, bende o sırada 6. kitabı aldım siteden...
Her neyse...rahmetlinin önünde saygıyla eğiliyorum... her kitap kendi başına bir kitap, her karakterin öyküsü kendi başına bir seri olurmuş...Jordan abi, zaman çarkı gibi dokumuş desenlerini...
KA bir tekerlektir, daima döner...

Çevrimdışı küfrettin

• *
  • 4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #102 : 22 Ağustos 2015, 11:41:16 »
selamlar. bende seriye başlıycam. harry potter ve lotr ayrıca bi çok güzel eseri okudum. izmire taşınma işlemleri başladı. artık gönül rahatlığı ile kitaplarıma kavuşmayı bekliyorum.

böyle siteleri severim ama galiba forum kısmı galiba nefes almıyor.

Çevrimdışı Darkone

• **
  • 76
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #103 : 25 Ağustos 2015, 15:51:37 »
selamlar. bende seriye başlıycam. harry potter ve lotr ayrıca bi çok güzel eseri okudum. izmire taşınma işlemleri başladı. artık gönül rahatlığı ile kitaplarıma kavuşmayı bekliyorum.

böyle siteleri severim ama galiba forum kısmı galiba nefes almıyor.

Merhabalar,

Forumda aktif olan konularda mevcut aslında fakat Zaman Çarkı'nı bizler bitirdik, konuştuk sonra yeni yazar ve serilere geçtik. ben mesela Zaman çarkının ilk 7 cildini 3 kere, sonrasını ise 2 kere okudum ( basılmasını beklerken bilgi tazelemek için. malum çok karakter ve olay var kitapta)

Çevrimdışı Quid Rides

• **
  • 399
  • Rom: 17
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #104 : 25 Ağustos 2015, 21:51:38 »

ben mesela Zaman çarkının ilk 7 cildini 3 kere, sonrasını ise 2 kere okudum.

Kardeş ne yaptın sen? :) Ya akıl tutulması yaşayacağım. Bir kitap ortalama 700 sayfa desek. İlk 7 cilt 4900 sayfa. 3 kere okumuşsun 15.000 diyelim buna. Kalan 7 de 4900x2den (düz hesap) 10.000 diyelim buna da. Toplam 25.000 sayfa. o.O o.O Fazladan 15.000 sayfa kadar. Herhangi bir kitap ortalama 500 sayfa desek 30 kitap demek bu. Ammman yarabbim. :-)

Çok çok çok önemli not: Vallahi yadirgamiyorum. Sadece mesajını okuyunca aklıma gelen denklem bu. Tebrik ettim. Cidden. Ben ilk cildi okudum aradan 1 sene geçti kalan kitapları yeni elde ettim. O okuduğum ilk 1 cildi bile tekrar okumaya useniyorum. :)
http://turanmemre.wordpress.com/
Bana dönek demiş itin birisi
Açığım ne imiş sor hele hele