Kayıt Ol

Suicide Squad (2016)

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
Suicide Squad (2016)
« : 25 Nisan 2015, 11:56:41 »

Joker yine ortalığı kaosa boğdu. Hem de tek bir fotoğrafla! Suicide Squad’ın yönetmeni David Ayer, Jared Leto’nun canlandıracağı Joker’in ilk resmi fotoğrafını paylaştı ve sanal alem tam anlamıyla ikiye bölündü.

JokerBatman’in en büyük düşmanı ve belki de gelmiş geçmiş en unutulmaz süper kötü. Ve bugün onun 75’nci doğum günü. Suicide Squad’ın yönetmeni David Ayer de Suçun Soytarı Prensi’nin bu anlamlı (!) gününü kutlamak için Joker’in ilk resmi görüntüsünü Twitter hesabı üzerinden paylaştı.

Devamını İhsan Tatari çılgın kahkahalarla sizler için yorumladı!

Haber: M. İhsan Tatari | mit

Çevrimdışı Lordmuti

• 1123
  • Rom: 35
  • Time is a drug. Too much of it kills you.
    • Profili Görüntüle
Ynt: Jared Leto’lu Joker’in Neye Benzeyeceğini Sonunda Gördük!
« Yanıtla #1 : 25 Nisan 2015, 12:55:16 »
Ben beğenmeyen kısımdayım =( Bu tip hiç adam akıllı(!), çılgınlar gibi kahkaha atarak, eğlenerek adam öldüren bizim ailemizin dostu Joker'e benzemiyor. Ben böyle bir Joker istiyorum kardeşim.

Gerçek Joker bu değil.

İmparator olmayı canım kolay mı sandın?
Dünyaya kazık çaktım duyulsun adım.

Çevrimdışı Grayswandir

• 815
  • Rom: 14
  • You may have heard of me.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 25 Nisan 2015, 13:46:57 »
Çok da tutucu olmamak lazım, fena olmamış diye düşünüyorum ben. Aynı Joker'i defalarca görmenin anlamı yok gerçekten de, özellikle de o Joker'i Ledger'dan iyi canlandırmanın imkansız olduğunu düşünürsek. En iyisini gördük işte, değişiklik iyidir.
In the beginning the Universe was created.
This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.

#hayır

Çevrimdışı Lordmuti

• 1123
  • Rom: 35
  • Time is a drug. Too much of it kills you.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 25 Nisan 2015, 13:49:40 »
Ledger'ın Joker'i de Joker değildi, başka bir şeydi. Güzeldi ama Joker değildi bence. Aynısını defalarca görmenin anlamı yoksa neden çizgi roman okuyoruz?

İmparator olmayı canım kolay mı sandın?
Dünyaya kazık çaktım duyulsun adım.

Çevrimdışı Grayswandir

• 815
  • Rom: 14
  • You may have heard of me.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 25 Nisan 2015, 13:59:25 »
E çizgi romanlarda da değişiyor. Zaten aynı şey değil elbette ikisi, bir karakteri birçok oyuncunun çok benzer şekilde canlandırması biraz anlamsız bence, onu demeye çalışıyorum. Söylediğim de daha çok Ledger'ın Joker'ine benzemiyor diye beğenmeyenlerle ilgili zaten, çoğunluğu da böyle maalesef.

Bir de fotoğraftan karakteri beğenip beğenmemek de anlamsız geliyor zaten, filmde görmeden pek bir yorum yapmamak gerek sanırım. Sadece tipine bakarak yorum yapıyoruz, iyi bir performansla süslendiği sürece(ki Jared Leto yani, ya nolacağıdı?) ne kadar aykırı olursa olsun nefis bir Joker çıkabilir ortaya.
In the beginning the Universe was created.
This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.

#hayır

Çevrimdışı LegalMc

• 1215
  • Rom: 33
  • Unimpressed was his default state.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 25 Nisan 2015, 14:04:34 »
Ledger'ın Joker'i de Joker değildi, başka bir şeydi. Güzeldi ama Joker değildi bence. Aynısını defalarca görmenin anlamı yoksa neden çizgi roman okuyoruz?

Bütün çizgi romanlarda aynı Joker'ı ya da aynı olayları görmüyoruz ama, sürekli değişiyorlar. Bence bu değişiklik de yerinde olmuş, Ledger'ın Joker'ından sonra aynı rolle gelselerdi yine bir sürü kıyaslama dönecekti, filmi gölgede bırakacaktı. Bu haliyle çizgi romanlardaki Joker'lara daha fazla benziyor, benim hoşuma gitti.

Bir de Jared Leto faktörü var tabii. Yönetmen olsam her filmimde oynatırım, öyle bir adam. Bu rolün altından da en iyi şekilde kalkacağına eminim, görüntüsü eleştirilse bile performansıyla o açığı kapatacaktır kesinlikle.

Ekleme: Yazarken Grayswandir de yorum atmış, biraz aynı şeylerin tekrarı gibi olmuş ama olsun.
Yaşasın!
Ne kadar da ideolojik yaklaşıyoruz birbirimize.

Çevrimdışı Fiddler

• 565
  • Rom: 32
  • Bazen Herkes Duysun Diye..
    • Profili Görüntüle
    • A. Orçun CAN
« Yanıtla #6 : 25 Nisan 2015, 14:38:31 »
Ben de beğendim. Hem Ledger'ın Jokeri deyip duruyoruz; ama bir de öncesinde Jack Nicholson jokeri diye bir şey var.

Neticede, skalanın farklı yerlerinde duran 2 farklı Joker tiplemesi gördük zaten. Nasıl ikincisi, ilkinden farklıydıysa, üçüncünün de ikinciden farklı olması çok doğru bir hamle bence.

Ledger öldü diye sürekli anıp duruyoruz; ama hatırlarsanız Dark Knight çıkmadan önce de, "bu ne? Nicholson'ın jokerine yanaşamaz bile" falan diye atıp tutuyorduk.
Saatleri Ayarlama Enstitüsü okuyalım..

Çevrimdışı Elendil_XX

• 504
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 25 Nisan 2015, 15:16:31 »
İhsan abi gayet güzel bir değerlendirme yapmışsın, teşekkürler.

Ben beğendim, hatta bayıldım. Zaten geçtiğimiz haftalarda haberini de yapmıştım "köklü" bir değişiklik söz konusu olacak diye. Çok daha çılgın bir Joker ile karşılaşacağımız kesin artık ki bu bence iyi bir şey. İhsan abi'nin de dediği gibi ikinci defa "The Killing Joke" göndermesi var, büyük ihtimalle de en çok bu çizgi romandaki haline benzeyecek. Dövmelere de ayrı bayıldım. Vücut olarak biraz daha kaslı olsaymış daha da iyi olacakmış sankim. :)

Çevrimdışı TheWalkingIdeas

• **
  • 348
  • Rom: 12
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 25 Nisan 2015, 16:43:24 »
Bu Joker'den çok Marilyn Manson olmuş. Ben Jack Nicholson'un jokerini çok sevmiştim. Bunu da izleyip görmek gerek fakat beklentim pek yüksek değil.
"Sahtekârlığın evrensel düzeyde egemen olduğu dönemlerde, gerçeği söylemek devrimci bir eylemdir."

Çevrimdışı Denaro Forbin

• 2114
  • Rom: 54
    • Profili Görüntüle
    • Bilimkurgu Kulübü
« Yanıtla #9 : 25 Nisan 2015, 17:09:53 »
Jared Leto muazzam bi oyuncu ve Joker'i canlandıracağı kesinleştiği günden itibaren içim çok rahat. Adamın kötü oynama gibi bir ihtimali yok bence. Ama buna rağmen, Heath Ledger'ın Joker'inden iyi olamayacağını da kabullendim ben çoktan. O bambaşkaydı ve dünya üzerinde o rolü geçebilecek bir adam yok.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 25 Nisan 2015, 17:12:01 »
Hem Ledger'ın Jokeri deyip duruyoruz; ama bir de öncesinde Jack Nicholson jokeri diye bir şey var.

Ledger öldü diye sürekli anıp duruyoruz; ama hatırlarsanız Dark Knight çıkmadan önce de, "bu ne? Nicholson'ın jokerine yanaşamaz bile" falan diye atıp tutuyorduk.

Bunu biri dedi ya, şimdi daha mutluyum.

Ledger'ın Joker'ine hayranım, ama ondan önce bir de Nicholson vardı dillere destan şekilde. İki efsaneye sahibiz. Üçüncüsü neden olmasın?

Çevrimdışı Auguste Dupin

• **
  • 84
  • Rom: 8
  • geceleri esen terör
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 25 Nisan 2015, 19:42:49 »
Ben de beğendim. Hem Ledger'ın Jokeri deyip duruyoruz; ama bir de öncesinde Jack Nicholson jokeri diye bir şey var.

Bunu söylemek için gelmiştim. Ledger'ın ilk fotoğrafları kaçak göçek sızdığında da çok yadırgamıştık. "Bu ne biçim makyaj, neden öyle dağılmış, neden daha derli toplu bir imaj değil," demiştik. Beklentimiz çok düşmüştü. Ama bir yandan "Çok acayip bir şey de olabilir ha" diyorduk. Nolan'ın filmin gösteriminden önce fragman ve görseller konusunda her zamanki pintiliğinin konuştuğu dönemlerdi yine. Bir türlü göremiyorduk adamı, fragmanlarda bile sesi vardı çoğunlukla. Çünkü perdede bir Joker göreli çok uzun bir süre olmuştu. Sadece yorumu merak ediyorduk. Her şey tamamen sürpriz olacaktı. Elimizde yeni Joker'i tanımak için sadece 2 küsur saat vardı. Bayılmıştık.

Ama kendisini bir daha görme fırsatımızı olamayacaktı. Bu defa ise iki Joker arasında görece fazla bir süre geçmedi. Hem performans müthişti, hem de onu bir daha asla göremeyecek olmanın hüznü var. Herkes Ledger kafasını yaşıyor hala. Onca yıla rağmen o unutulmaz imaj hala çok taze. Ama bir daha onu görme imkanımız ne yazık ki olmayacak. Yeni bir şeyler eninde sonunda illa ki yapılacak. Bu yüzden Joker'in fotoğraflarını yayınlamak konusunda normalden daha cömert davrandıklarını düşünüyorum. İnsanları biraz olsun Ledger imajından uzaklaştırıp, film gelene kadar bu yeni kafaya alıştırmak. Farklı bir dünyaya hazırlamak. Dark Knight'taki gibi adamı sadece filmde doğru düzgün görebilseydik, henüz çok taze olan Ledger imajıyla karşılaştırmak için elimizde sadece 2 saat olacaktı. Bu karşılaştırmayı yapmaya çalışırken filmi izleyemeyecektik. Bu da bizi memnun etmeyecekti. Ama şimdi 2016 Ağustos'una kadar bu yeni Joker'e alışmak ve "dur bakalım n'olacak" diye beklenti içine girmek için elimizde yeterince zaman var. Filmi izlemeye gittiğimizde yeni Joker'e çoktan alışmış olacağız.

Bana da başta fazla ayrıksı gözüktü fakat bahsettiğimiz kişi de sıradan biri değil; Joker.
"Tek kareden film yorumu yapıyorsunuz yeaa" goygoyu yapmak niyetinde değilim, neticede bu tür şeyler de film hakkında bir fikir vermek için sürülür ortaya. Fakat akıldan çıkarmamak gerek ki sinema farklı bir dünya ve çizgi roman gibi çok kısa süreler içinde çok farklı tipler görme ve alışma fırsatımız olamıyor. Kısa bir sürede ard arda filmler yapılıp da birbirine yakın yorumlar ya da aynı karakteri görme fırsatımız teknik imkanlar yüzünden haliyle olamıyor çizgi romandaki gibi. Çok uzun bir sürede anca gelebilen filmlerde doğal olarak yeni bir yorum görmek durumunda kalıyoruz. Bu durumda pek çok şey de filmin kendisine, olayları ve karakterleri nasıl ele aldığına bağlı. Şu an abartılı bulduğum şu imaj, filmdeki olayların içinde kendine inanılmaz bir yer bulup yıllarca unutulamayacak bir performansa da imza atabilir; rezalet bir iş de ortaya çıkartıp hepimizi kendisinden tiksindirebilir. İkinci ihtimaldeki muhtemel film kareleri gözümün önüne geldikçe, "I-ıhh, nıç, yok. Olmamış bu.  :-\ " diyorum, şu tipi sevdirebilecek kareler aklıma geldikçe de "Oo, harika. :ne " oluyorum. Beklemekten başka çare yok.

“House”
Sometimes I think it’s like I live in a big giant head on a hilltop
made of papier mache, a big giant head of my own head.
I polish the eyes which would be windows, or
mow the lawn, I mean this is my house we’re talking about here
even if it is a big giant papier mache head that looks just like mine.
And people who go past
in cars or buses or see the house the head on the hill from trains
they think the house is me.
I’ll be sleeping there, or polishing the eyes, or weeding the lawn,
but no-one will see me, no-one would look.
And no-one would ever come. And if I waved no-one even knows it was me waving.
They’d all be looking in the wrong place, at the head on the hill.
I can see your house from here.
-Neil Gaiman

Çevrimdışı Wanderer

• 1501
  • Rom: 28
  • Uzun günler ve hoş geceler dilerim.
    • Profili Görüntüle
    • Blog Sayfam - Yolsuz Yolcu
« Yanıtla #12 : 25 Nisan 2015, 19:58:08 »
Bence tüm diğer Joker oyuncuları bir yana, Heath Ledger bir yana. Bu popüler bir fikir ama popüler olsa da olmasa da böyle.

Jared Leto'yu duyunca olur demiştim de bilmiyorum çok emo değil mi ya? Saçlar acayip kısa filan. Filmde ne görürüz bilmiyorum umarım yanılırız 'resim boktandı ama filmde harikaymış.' deriz. Mr Nobody'den hayranım Jared abimize, umarım bu rolün üstesinden gelir de bir başka efsane olarak tarihe yazılır.
May the force, be with you.

Çevrimdışı Gudvard

• *
  • 28
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 25 Nisan 2015, 20:37:30 »
Size tek bir şey söylemek istiyorum, Heath Ledger'ın Joker'ı ile kıyaslama yapmamaya çalışın. Evet biliyoruz, efsaneydi, gerçekten dillere destan bir performans sergiledi ama çizgi roman dünyası bu, bir şeyler sürekli değişecek. Heath Ledger'ın Joker'ının muhteşem olmasının nedeni imajı değil, oyunculuğuydu benim gözümde daha çok. E oyunculuk konusunda sıkıntımız olmadığını düşünüyorum, çünkü iki kelimeyle, Jared Leto.

DC sinematik evreniyle ilgili diğer haberleri merakla bekliyoruz :D

Çevrimdışı Auguste Dupin

• **
  • 84
  • Rom: 8
  • geceleri esen terör
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 26 Nisan 2015, 00:35:49 »

Bir de şöyle bir şey var diyorlar lâkin.

“House”
Sometimes I think it’s like I live in a big giant head on a hilltop
made of papier mache, a big giant head of my own head.
I polish the eyes which would be windows, or
mow the lawn, I mean this is my house we’re talking about here
even if it is a big giant papier mache head that looks just like mine.
And people who go past
in cars or buses or see the house the head on the hill from trains
they think the house is me.
I’ll be sleeping there, or polishing the eyes, or weeding the lawn,
but no-one will see me, no-one would look.
And no-one would ever come. And if I waved no-one even knows it was me waving.
They’d all be looking in the wrong place, at the head on the hill.
I can see your house from here.
-Neil Gaiman