Kayıt Ol

Supergirl

Çevrimdışı Elendil_XX

• 504
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
Ynt: Supergirl
« Yanıtla #15 : 15 Mayıs 2015, 15:24:59 »
İhsan abi bak o bayıldığın Supergirl'ün yüzünden takipçi kaybediyor sitemiz akjşapdlfjmldk. Twitter da biri "Kayıp Rıhtım'da "Supergirl'ün ilk fragmanı yayınlandı...Ve harika görünüyor!" başlıklı bir haber gördüm biraz önce, bir daha da siteye girmem." tarzı bir şey söylemiş.  ;D

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 15 Mayıs 2015, 15:39:01 »
Eğer böyle bir şey olduysa:

Kendisi bilir :). Bir konuda hemfikir değiliz diye bizi takibi bırakacaksa zaten buna dar görüşlülük dışında bir şey denemez. Farklı fikirleri kabullenememedir bu. Bence korkunç.

Mesela forumda pek çok farklı görüşte insan var. Yönetimdekilerle ya da sitede herhangi bir görevi olanlarla kitaplar, diziler ya da filmler üzerine hemfikir olamadığınızda çıkıp gidiyor musunuz? Bir daha siteye girmiyor musunuz? Bu da onun kadar anlamsız.

İhsan abinin de burada hiçbir suçu yoktur. Kendi fikrini söylemiş ve haberde adı yazıyor zaten. "Yüzünden" saldırgan bir ifade olmuş :). Dar görüşlü biri için, bunca emek veren birine "yüzünden" demek göründüğünden daha kırıcı bir etki yaratıyor aslında.

Not: Bu sırada çok daha fazla takip kazandık ve kazanmaya devam ediyoruz.

Not 2: Bir başka takipçimiz de dün Twitter'da "İlk fotoğrafları görüldüğünde Kezben dediler, hakir gördüler. Ama bu kız süper olmuş" demişti mesela. Zevkler ve renkler.

Çevrimdışı Elendil_XX

• 504
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 15 Mayıs 2015, 16:01:13 »
Yahu ben eğleniriz, dalga geçeriz diye yazmıştım bu mesajı. Saldırganca niye davranayım şimdi İhsan abi'ye ben Hazal'cım?. Çok da umurumuzda dediğin gibi bu görüşte ki insanlar takip etsin etmesin.  :P

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 15 Mayıs 2015, 16:04:51 »
Yok yok, şaka amaçlı dediğine dair hiçbir şüphem yok :). Onda hemfikiriz. Kişinin yaptığı şeye bir türlü anlam veremedim ben. Bir de İhsan abi gibi tatlı bir insan bu duruma içerler diye korktum :D. Siteye verdiği önemi falan düşününce vicdan yapsın istemedim ^^.

Konuya döneyim: Supergirl'ün bana Ally Mcbeal'ı hatırlatması? Fragmanı izlerken aklımda sürekli o vardı. Peki RDJ'nin o dizide oynuyor oluşunu şu an fark ediyor olmam? Çok karmaşık duygular içindeyim.

Çevrimdışı Auguste Dupin

• **
  • 84
  • Rom: 8
  • geceleri esen terör
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 15 Mayıs 2015, 20:00:13 »
Söyleyen de geyiğine söylemiş belli ki, dolaylı yoldan fragmanın berbatlığını vurgulamak için.

Fragman hakkında da ben susayım, Dumbledore konuşsun:

Alıntı
"Mrs. Bloxam'ın hikâyesi nesillerdir büyücü çocuklarında aynı etkiyi uyandırıyor: önü alınamaz bir öğürme, hemen ardından da kitabın onlardan alınıp unufak edilene kadar ezilmesi talebi."

(Ozan Beedle'ın Hikayeleri kitabındaki, Büyücü ve Zıplayan Kazan hikayesine yazılmış bir uyarlamaya yaptığı yorumun son paragrafı.)

“House”
Sometimes I think it’s like I live in a big giant head on a hilltop
made of papier mache, a big giant head of my own head.
I polish the eyes which would be windows, or
mow the lawn, I mean this is my house we’re talking about here
even if it is a big giant papier mache head that looks just like mine.
And people who go past
in cars or buses or see the house the head on the hill from trains
they think the house is me.
I’ll be sleeping there, or polishing the eyes, or weeding the lawn,
but no-one will see me, no-one would look.
And no-one would ever come. And if I waved no-one even knows it was me waving.
They’d all be looking in the wrong place, at the head on the hill.
I can see your house from here.
-Neil Gaiman

Çevrimdışı Lordmuti

• 1123
  • Rom: 35
  • Time is a drug. Too much of it kills you.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 15 Mayıs 2015, 20:39:32 »
Supergirl fragmanı, Black Widow filmi için yapılan buradaki parodiye çok mu benziyor ben mi yanılıyorum :D

İmparator olmayı canım kolay mı sandın?
Dünyaya kazık çaktım duyulsun adım.

Çevrimdışı KoyuBeyaz

• 2753
  • Rom: 59
  • Rasyonalist dominant.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 15 Mayıs 2015, 20:49:03 »
Supergirl fragmanı, Black Widow filmi için yapılan buradaki parodiye çok mu benziyor ben mi yanılıyorum :D

İzleyince aklıma ilk bu gelmişti benim de. ;D
Uzay elbisemle kavgaya hazırım.

Çevrimdışı TheWalkingIdeas

• **
  • 348
  • Rom: 12
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 15 Mayıs 2015, 20:52:05 »

Ahahha bayağı benzemiş :D Herhalde klasik gençlik dizisi öğeleri kullanılınca ortaya başka bir şey çıkamıyor.
Hani bazı Amerikan filmleri vardır, "Bir grup genç tatile çıkar ve..." diye başlar farklı yüzlerce film. Halbuki izleyince pek bir fark göremeyiz.
"Sahtekârlığın evrensel düzeyde egemen olduğu dönemlerde, gerçeği söylemek devrimci bir eylemdir."

Çevrimdışı Auguste Dupin

• **
  • 84
  • Rom: 8
  • geceleri esen terör
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 15 Mayıs 2015, 21:34:14 »
Evet bayağı konuşuldu bu benzerlik. Bense komik bulmak yerine bayağı irrite oldum.
Ben super kahramandan ziyade bir casusluk filmine yakın, fakat Marvel tarzı, ciddi bir Black Widow filmi görmek istiyorum mutlaka. İyi yazılırsa eğer çok iyi çok güzel de olur. Supergirl de öyle. Peki neden yazılmıyor? "Kadın kahraman" denince illa bu kadar klişe toplumsal kodlarla mı dolu olmak zorunda yani yapımın istisnasız her köşesi? Erkek kahramanın cinsiyetine bu kadar vurgu yapıyor muyuz sürekli? Kadını neden illa bir Barbie bebek gibi yansıtmak zorundayız, başka bir kadın varoluşu mu yok? "Kadın Kahraman" söylemi bile aslında ne kadar arızalı. "Yazar" ve "Kadın Yazar" ayrımı gibi bir şey. Sanki bir eksiklik belirteci olarak kullanılıyormuş gibi baştaki kadın sıfatı. Kadınlar filmlerde erkeklerin yancısı konumundalarken sorun yok, ama kendi yapımlarına sahip olup, kendi varoluşları, kendi dünyaları içinde gösterilecekleri zaman ne kadar klişe varsa kamyonla üzerlerine boşaltılıyor ya da direkt erkeklere yönelik yazılıp bir seks oyuncağına dönüştürülüyor. Bunun bir ortası yok mu, kadınlara yönelik hali böyle, erkeklere yönelik olursa da fetiş objesi gibi mi olmak zorunda illa? Kimse için bir obje haline getirmeden, başrolü kadın olarak bir kahraman senaryosu yazılamaz mı? Bu konuda çok acemi olmaktan mı kaynaklanıyor bu acaba, yoksa art niyetten mi, bilemedim. Sanki kahraman bile olsa bilinçli olarak o Barbie imajından çıkartmak istemiyor gibiler kadın imgesini bir şekilde. Kadın olacaksan Barbie gibi, erkek olacaksan Action Man gibi. Bu imgelerin dışına çıkarsan makbul olmuyorsun. 

“House”
Sometimes I think it’s like I live in a big giant head on a hilltop
made of papier mache, a big giant head of my own head.
I polish the eyes which would be windows, or
mow the lawn, I mean this is my house we’re talking about here
even if it is a big giant papier mache head that looks just like mine.
And people who go past
in cars or buses or see the house the head on the hill from trains
they think the house is me.
I’ll be sleeping there, or polishing the eyes, or weeding the lawn,
but no-one will see me, no-one would look.
And no-one would ever come. And if I waved no-one even knows it was me waving.
They’d all be looking in the wrong place, at the head on the hill.
I can see your house from here.
-Neil Gaiman

Çevrimdışı Eco

• **
  • 143
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 16 Mayıs 2015, 00:18:46 »

Rabbul samae, fecal rajae
Fe aynaha aral hayati
Ati elaica men hazal caouni
Arjouca rabbi, labbi nadae

Çevrimdışı Grayswandir

• 815
  • Rom: 14
  • You may have heard of me.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 16 Mayıs 2015, 08:08:15 »
Uçak sahnesinde az kaldı kapatıyordum, zor dayandım gerçekten. Fikir çok kötü değil, olurmuş olmasına da hiç yapamamışlar yahu. 6 buçuk dakikada klişeden baygınlık geçirecek noktaya geldim.
In the beginning the Universe was created.
This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.

#hayır

Çevrimdışı kargasiz

• 428
  • Rom: 7
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 16 Mayıs 2015, 10:18:57 »
Supergirl'den daha fazla ne bekleniyor merak ettim şimdi :) Ben de karaktere göre fragmanı başarılı bulanlardanım.

Çevrimdışı tetsuo

• *
  • 37
  • true pain true peace
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 16 Mayıs 2015, 15:06:49 »
Yorum, zamanında bizzat serinin kendisinde imzası bulunan Mahmud Asrar'dan gelsin.

''Supergirl için hedefledikleri kitle çok doğru. Nasıl erkeklere hitap edecek kahramanlar bol bol varsa kızların da kendilerine örnek alabilecekleri bir kahraman olması bence bu devirde lazım. Çizgi roman ve televizyonun erkekler klubü olmasından çıkması gerekiyor artık.''
It was me, waiting for me, hoping for something more...

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
Supergirl Olumsuz Yorumlara Cevap Verdi
« Yanıtla #28 : 21 Mayıs 2015, 12:26:27 »

Supergirl Olumsuz Yorumlara Cevap Verdi

CBS’nin yeni dizisi Supergirl’ün başrol oyuncusu Melissa Benoist, internette dolaşan olumsuz eleştirilere cevap verdi.

Superman’in kendine daha az güvenen kuzenini canlandıran Melissa Benoist verdiği bir röportajda bu konuyla ilgili görüşlerini belirtti ve Supergirl’ün neden diğer klasik süper kahraman dizilerden farklı olduğunu açıkladı.

Okumak için kırmızı pelerininizi kuşanıp haberimize uçun.
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.