Kayıt Ol

Fantastik Edebiyat'a nasıl başladınız?

Çevrimdışı Nefertari

• 1517
  • Rom: 6
  • Bla bla böö
    • Profili Görüntüle
Fantastik Edebiyat'a nasıl başladınız?
« : 23 Mart 2008, 00:55:18 »
Fantastik Kurgu Edebiyat'a nasıl başladınız ve bu kadar bağımlı yapmasının sebebi nedir?

Anlatınız efem? :shrlock

Ben Harry Potter la başladım ve hayatımda ilk bitirdiğim kitaptır Felsefe Taşı (2.sınıfta başlamıştım).Sonra başka kitaplar falan okuyunca başka dünyalar ırklar çıkınca beklediğim şeyler olmayınca (hani bilindik klasik şeyler ) ve ben bir de böyle değişik şeyler orataya koyanları severim.Bu nedenle benle bağımlılık yaptı..

Çevrimdışı Sophié

• 836
  • Rom: 13
    • Profili Görüntüle
    • Sinek Alkışı
Ynt: Fantastik Edebiyat'a nasıl başladınız?
« Yanıtla #1 : 23 Mart 2008, 01:03:38 »
bende HP ile başladım.Büyük bir raslantı sonucu oldu aslında -abim sağ olsun o olmasa başlayamazdım :P-bağımlılık yapmasının bir nedeni var mı bilmiyorum aslında.Sonuç olarak her türlü kitabı okuyan bir insanım ama herhalde en büyük neden bir gün belki bende büyü yaparım inancı sanırım :P-tabi bu ilk başladığımda hissettiğim duygu artık öyle bir ümidim yok :P-[bkz:iyi bir çocuk olursanız belki sizde birgün şirinleri görebilirsiniz :P]bir de sürkleyici olmaları var tabii :=)

too much sugar 
tb

Çevrimdışı brave_prens_1988

• **
  • 380
  • Rom: 2
  • dürüstlük yoksa arkadaslıgında anlamı yoktur
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 23 Mart 2008, 01:22:31 »
ben  kitapla değilde  film ile başladım   felsefe taşı filmi çıkmıştı  ...  sonra sırlar odası  azkaban falan derken  arkadaşımda   2.  3. ve 4. kitapların oldugunu öğrendim  aldım ve  diğer setleri de kendim tamamladım  ve fantastik edebiyat  hayatım  oldu.

hp ın ilk 6 kitabı okudum 7 çıkmadan teoriler üret  yeni kitabı kendin yaz derken  birden  kurt olduk yaw :D
8.kitaba  başladık  bilipte okumayan, okuyupta yorum yapmayan bizden değildirr :D

z anka yoldaşlıgı   FRED WEASLEY
ölüm yiyen    REGULUS  BLACK

Çevrimdışı veritaserum

• 1112
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 23 Mart 2008, 08:37:52 »
ben de ilk HP filmlerini izlemiştim. daha sonra kitaplarını okudum ve tekrar tekrar okudum ;D sonra ilgimi bu tür filmlerin çektiğinin farkına vardım ve fantastiğe yöneldim. patiye girince azmıştım, cinde ise kuduruyorum gördüğünüz üzere :hihi ve kendim de yazabileceğimi farkettim aslında ama herkes beceremezmiş onu anladım :P :'(
Önce, büyük büyük düşündüm;
Sonra büyük büyük yaşadım.
Ne varsa, onlar aldı.
Şimdi bana küçük bir ölüm kaldı.

Çevrimdışı Amras Ringeril

• 2483
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 23 Mart 2008, 10:29:05 »
Eh, herkes gibi ben de HP ile başladım.

Okuldaki Türkçe öğretmenimiz HP'ye hakaret etmişti. Ona inat aldım, okudum, beğendim. Sonra Kimya öğretmenimiz bendeki HP merakını görünce dalga geçti ve beni LOTR'a yönlendirdi. Aldım, okudum, zaten onunla Fantastik Edebiyat'a hayran kaldım. Narnia, Yerdeniz devam etti gitti.

Ama bağımlılık sözkonusu değil  söylemek isterim :D .
try again fail again fail better

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #5 : 24 Mart 2008, 09:03:02 »
Tolkien'in Roverandom adlı kitabıyla başladım. Çok hoşuma gitmişti o zamanlar, sanırım 10-11 yaşlarındaydım.. :)

Çevrimdışı scorpion325

• *
  • 48
  • Rom: 0
  • Ronnie O'Sullivan
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 26 Mart 2008, 22:15:38 »
İlk kez Yüzüklerin Efendisi'ni okudum. Fakat tam başlamış sayılmam. Çünkü Laura'yı okuduktan sonra Fantastik Edebiyat bağımlılık yaptı. :)

Çevrimdışı fake*

• **
  • 354
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 26 Mart 2008, 23:20:49 »
hp nin PC oyunu çıkmıştı o zaman :D

Çevrimdışı vampireLLa

• 1273
  • Rom: 11
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 27 Nisan 2008, 15:31:44 »
e bende hp tabikide sonra lotr vs vs geldi.. ben aslında almıycaktım annem al bak cok güzel bi kitap sanada uygun bayılcaksın dedi bende ııh sevmedim kapağını basit bişiye benziyo dedim sonra gece rüyama girdi bişiler oldu gece vakti annemi uyandırıp aldıttırmıştım :D iikide uyanmışım diyorum...gerçektende tam benlik fant. edebiyat
she's back!!

Çevrimdışı Lucilla Clarté

• 935
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 27 Nisan 2008, 15:32:04 »
HP ile başlamıştım ben de o zamanlar şimdikinden çok daha fazla kitap okurdum, kitapçıdan çıkmazdım diyebilirim.Gezinirken fark etmiştim kitabı,kapağından konusundan etkilenip almıştım.Ee ne de olsa içinde büyü vardı :P Sonra Sırlar Odası'nın çıkmasına kadar nasıl dayandığımı bilmiyorum zaten..(=

Çevrimdışı Baal Adramelech

• 1837
  • Rom: 59
  • The Hermit
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 27 Nisan 2008, 15:44:50 »
ben zaten gerçeküstü okurdum hep, bilim kurgudan başlamıştım, o yüzden fantastiğe biraz garip bakıyordum. Sonra yüzüklerin efendisinin filmi çıktı ama onuda beğenmeyince fantastikten baya bi uzaklaştım. Sonra halamın okuduğu Hobbit'i alıp neymiş bu kadar güzel diye merakıma yenilince Tolkien manyağı oldum çıktım :D  sonra narnia, hp, em derken bu hale geldim  ;D
#rekt

Çevrimdışı Spectre

• 632
  • Rom: 3
  • CatafaLque <3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 27 Nisan 2008, 16:02:14 »
Ben önce HP'nin ilk 3 filmini seyretmiştim ve pek etkilenmemiştim açıkçası tabi bu da filmlerin kitaplar yanında ne kadar sönük kaldıklarının kanıtıdır.Herneyse sonra birgün yolda yürürken bir kitapçının vitrininde Zümrüdüanka Yoldaşlığı kitabını gördüm, aldım ve okudum iyi ki de okumuşum o kitapla fantastik edebiyata başladım HP, Narnia ve KaranLık Cevher serilerini bitirdim.Kitaplarını okuyamadığım serilerin filmlerini izlemeye çalıştım.Tabi o kitapları hâlâ okuyacağım okuma listemdeler (:

Fantastik edebiyatın beni bu kadar kendisine bağlama sebebine gelince sanırım sadece büyüden ibaret (: Ne kadar büyüsem de imkansız gelse de sihire olan inancımdan ibaret (:

Elımde yarına bırakacagım bırkac satır soz
Gozlerımden yuregımın tentesıne damlayan bırkac damla yas
Gıtmek dusundugumden de zormus bılıyorum
Ama elımden bırsey gelmezmıs bîcare gıdıyorum.
Ölecegımı bıle bıle o yola yuruyorum.. ~

Çevrimdışı Berke

• **
  • 124
  • Rom: 1
  • Rock'n Roll ...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 28 Nisan 2008, 14:37:55 »
Harry potter serisiyle başladım ben.Ama dördüncü kitaptan sonra ara verip yüzük efendisi serisini bitirdim.Daha sonra tekrar hp dünyasına geri döndüm.Özellikle beşinci kitap beni fantastik edebiyata bağladı ve daha sonra aslağa kopamıyacağım bi dünyanın içinde buldum kendimi.

Çevrimdışı PhoenixMan

• 919
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 28 Nisan 2008, 16:13:18 »
Bu ne yani herkes tak diye kitabını almış okumuş, tuhaf... :-\ ;D bende zaten HPnin 2. kitabı vardı ama küçükken okuyamamıştım sıkmıştı PC oyunlarının yanında... 8. sınıftayken arkadaşımla HPnin 4. filmine gittik ne olduysa ondan sonra oldu zaten, çok sevdim filmini dedim bir de kitabını alayım arkadaşa sordum sende kitabı var mı dedim o da evet var istersen getiririm dedi ve başladım... Ateş Kadehi ilk okuduğum kitaptı çok beğenmiştim bitirir bitirmez tekrar baştan okdum öyle öyle arkadaşımdan aldıktan sonra 3 kere falan okudum, sonra Sırlar Odasını da bitirdim ve arkadaşa 5. kitabı sordum çünkü ballandıra ballandıra anlatmıştı... onu da okudum... İşte böyle böyle girdim bu dünyaya ve artık çıkamıyorum... ;D

Bağımlı olmamızın sebebi de bence insana çok farklı dünyaları göstermesi ve onlardan biriymişiz gibi hissetmemizi sağlaması olabilir; çünkü her kitapta farklı dünyalar ve farklı olaylarla karşılaşıyoruz... Şunu da unutmayam bu delilik sayesinde çok iyi arkadaşlar da edindim... ;) ;) ;)

Çevrimdışı Herr Mannelig

• 924
  • Rom: 17
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 28 Nisan 2008, 17:11:51 »
Tolkien'in Roverandom adlı kitabıyla başladım. Çok hoşuma gitmişti o zamanlar, sanırım 10-11 yaşlarındaydım.. :)

Fantastik kurgu ile tanışmam çoook ufakken masallarla oldu. Edebiyat ile tanışmam ise darly gibi roverandom ile sonra da ejderha mızrağı destanının ilk kitabını okudum sonra hp çıktı sevmedim onu falan filan gitti öle..
Contraataques muy rabiosos, deberemos resistir; Ay Carmela!