Kayıt Ol

Beğendiğiniz Alıntılar

Çevrimdışı Marius

• 1109
  • Rom: 31
  • poor misguided fool
    • Profili Görüntüle
Ynt: Beğendiğiniz Alıntılar
« Yanıtla #90 : 18 Nisan 2011, 22:19:53 »
Rorschach'ın Günlüğü.
12 Ekim 1985

Bu sabah sokakta köpek leşi var. Parçalanmış karnında lastik izleri. Bu şehir benden korkuyor. Gerçek yüzünü gördüm. Sokaklar kanla dolu büyük birer oluk. Lağımlar sonunda tıkandığında tüm sıçanlar boğulacak. Bütün seks ve cinayetlerinin birikmiş pisliği bellerine kadar geldiğinde, orospular ve politikacılar yukarı bakip "Kurtar bizi!" diye bağıracaklar. Ben de aşağı bakıp "Hayır!" diyeceğim. Hepsinin seçme şansı vardı. Babam ya da Başkan Truman gibi iyi insanların ayak izlerini takip edebilirlerdi. Alın teriyle kazanmaya inanan dürüst insanların. Onun yerine, şehvet düşkünlerinin ve komünistlerin peşinden gittiler. Yolun uçuruma çıktığını çok geç olana kadar fark etmediler. Bana seçme şansları yoktu demeyin. Şimdi tüm dünya, bütn o liberaller, entellektüeller ve tatlı dilli herifler uçurumun kenarında duruyor ve aşağıya, cehenneme bakıyor ve bir anda, kimsenin aklına söyleyecek bir şey gelmiyor.

Watchmen
After I count down, three rounds, in hell I'll be in good company.

Çevrimdışı ixna

• *
  • 25
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #91 : 10 Mayıs 2011, 22:37:38 »
"ölümün bizi nerede beklediği değil;iyisi mi biz onu her yerde bekleyelim."Montaigne/Denemeler
\"Belki çok güzel bir zekaya sahip olmak hoş bir şeydir ama daha büyük bir hediye, güzel bir kalbi keşfetmektir.\" Akıl Oyunları "A Beatiful mind"

Çevrimdışı daphne_ariana

• *
  • 34
  • I ♥ harry potter!
    • Profili Görüntüle
    • Bazen Kelimeler Yetmez
« Yanıtla #92 : 11 Mayıs 2011, 13:08:05 »
"After all this time?"
"Always." said Snape.
Harry Potter
"After all this time?"
"Always..." said Snape.
"...always..."

Ortak Salonumuz!
http://hogwarts-kutuphane.blogspot.com/

Bazen Kelimeler Yetmez..
http://bazen-kelimeler-yetmez.blogspot.com/

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #93 : 06 Temmuz 2011, 09:29:49 »
Şayet hiçbir şeye cesaret edemezsen gün sona erdiğinde elinde avucunda hiçbir şey olmaz.

- Mezarlık Kitabı,
 Neil Gaiman
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #94 : 06 Temmuz 2011, 15:52:43 »
Dünyada her şeyin bir sebebi olduğuna, insanın bir parçası olduğu bir bütünün var olduğuna ve onun parçası olmakla insanın da bütünlendiğine inan biri ne olursa olsun asla Tanrı rolüne soyunmaya heves etmez.
Yalnız kendi varlıklarını yadsımış olanların oynamaya can attığı bir oyundur Tanrıcılık.

Rüyanın Öte Yakası
Ursula Le Guin

Çevrimdışı ronin47

• **
  • 358
  • Rom: 13
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #95 : 04 Eylül 2011, 03:23:47 »
Dune serisinde bu kıstaslara uygun pek çok paragraf ve cümle var; ama korkuya karşı duayı arada kendi kendime tekrar etmeden duramam...

''I must not fear. Fear is the mind-killer. Fear is the little-death that brings total obliteration. I will face my fear. I will permit it to pass over me and through me. And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path. Where the fear has gone there will be nothing. Only I will remain.''

''Korkmamalıyım. Korku akıl katilidir! Korku, toptan yok oluşu getiren küçük ölümdür. Korkumla yüzleşeceğim. Üzerimden ve içimden geçmesine izin vereceğim. Ve geçip gittiği zaman, geçtiği yolu görmek için iç gözümü ona çevireceğim. Korkunun gittiği yerde hiçbir şey olmayacak. Yalnızca ben kalacağım.''
Kurgu ile gerçek arasındaki tek fark, kurgunun mantıklı olmak zorunda olmasıdır.

Çevrimdışı Demigod

• **
  • 253
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #96 : 18 Eylül 2011, 16:43:51 »
"Ben Cinna'nın kuşuydum: Tutuşmuş, kaçılmaz bir şeyden, bedenimde büyüyen alev tüylerinden kaçmak için çılgın gibi uçan bir kuş."

Alaycı Kuş
“Bu basit ama anlatması pek de kolay olmayan bir hikaye. Tıpkı bir masal gibi. Masallarda ne kadar hüzün varsa o kadar hüzünlü ve en az masallardaki kadar çoşkulu bir hikaye.”
-La vita è bella

Çevrimdışı Gilderoy

• 416
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
    • Kuyutorman
« Yanıtla #97 : 18 Eylül 2011, 16:53:39 »
"Kuantum mekaniği konusunda çok çalışmak gerekir. Ama içimden bir ses bana bunun her şeyin çözümü olmadığını söylüyor. Bu teoriyle birçok şey açıklanıyor; ama hala O'nun sırrını çözebilmiş değiliz. Ben yine de, O'nun zar atıp kumar oynadığını, hiç mi hiç sanmıyorum."
-Albert Einstein, fizikçi, 20. yüzyıl.

"Belli ki Tanrı yalnızca zar atmakla kalmıyor, ayrıca gözleri kapalı oynuyor ve ara sıra da zarları görülemeyecek yerlere atıyor."
-Stephen Hawking, fizikçi, 21. yüzyıl.

Olasılıksız - Adam Fawer

Spoiler: Göster
Kitabın içinde geçen bir diyalog değil, bölümlerden birinin başında yer alıyor. Buna rağmen hala zihnimde dönüp dolaşıyor.
to see world in a grain of sand
and a heaven in a wild flower
hold infinity in the palm of your hand
and eternity in an hour
-William Blake

Çevrimdışı minrand

• **
  • 80
  • Rom: 19
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #98 : 19 Eylül 2011, 21:24:11 »
Sanırım konu özlü söz olunca Dune serisi diğerlerinden çok farklı bir yerdedir.Muad Dib'in hikayesini dinlerken yada onun öğretilerini anlamaya çalışırken bu tarz sözlerle fazlasıyla karşılaşmıştım.Benim en çok hoşuma gidenlerden birkaçı şöyleydi:

"Başarılı bir dinin yüceltmesi gereken popüler tarih yanılsamaları şunlardır:Kötüler asla refaha kavuşmaz;yalnızca cesurlar adaleti hak eder;dürüstlük en iyi politikadır;eylemler sözlerden daha çok şey anlatır;erdem her zaman zafer kazanır;iyi bir işin ödülü kendisidir;her kötü insan ıslah edilebilir;dinsel tılsımlar insanı iblisin istilasından korur;antik gizemleri yalnızca kadınlar anlar;zenginler mutsuzluğa mahkumdur..."

"İyi yönetimler hiçbir zaman kanunlara dayanmaz, yönetenlerin kişisel özelliklerine dayanır. Yönetim mekanizması daima bu mekanizmayı idare edenlerin isteğine bağlıdır.Bu yüzden yönetimin en önemli unsuru, liderleri seçme yöntemidir."

Six feet under dan çok sevdiğim bi alıntıyla bitireyim ben;

"if you think life's a vending machine where you put in virtue and take out happiness than you're going to be disappointed."

"oh lord, if there is a lord,
save my soul, if i have a soul."

Çevrimdışı Turambar

• *
  • 2
  • Eğer unutmak için içiyorsan,önce paramı öde...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #99 : 19 Eylül 2011, 22:21:13 »
"artık daha yukarılara, biraz daha yabana çekilip tasmasız köpeklerim
ve adamımla yaşamayı deneyeceğim..."
güneyden gelen kız'ın söylediklerinden kalanlar
denir ki;
bir yaprağın boşlukta salınarak aşağıya, ana varlık tarafından çekilip boşluğun içinden geniş
titreşimli düşüşünü gördüğünüzde; yaprağa değil de oluşup algılanan hareketin tersine,
yukarıya, göğe doğru baktığınızda, bir adamın bundan yola çıkarak bir şiir yazacağı, yazılan bu
şiirin ve yazılmayan diğer bir şiirin yaşamınızın kıyısından, o da olmazsa okuma koltuğunuzun
kol dayama tümseği üzerinden kendi yaşam biçimini ve algılanan varlığını oluşturarak bir
şekilde zaman içinde ilerleyeceği; yaprağa değil de, algılanan hareketi izleyerek aşağıya,
düştüğü zemine baktığınızda ise dokunmakta olan yazgınızda küçük bir ilmeğin daha atıldığını
bilerek suskunlaşırsınız; elbette duygusal yaklaşımlar gösterilip salon ve balkonlarda, kopuk
yaşamın zemin taşlarından birisi olması için sığ ve element destekli topraklara mahkûm
edilerek var olan doğanın yapısından ve iç sihrinden uzak tutulan, bir tür iğdiş edilmiş güzellik
ve yaşanan kasvetin arasında küçük mutluluklar sergilemesi adına yetiştirilen, genelde plastik
temelli bazen de cam kaplarda taşınan, kimyevi destekle yaşama zarar vermesi önlenen kent
sularıyla beslenen ev bitkileri için bunun geçerli olduğunu söylemek zordur; dahası küçük bir
yaprak hareketinden, bu denli büyük ve soyut kavramlara yelken açabilmek tamamen bilgi
denen zaanatın, doğasında var olan ve genelde kâğıt üzerindeki, sözcükler biçimine dönüşen
sözlerin yarattığı algı genişletmeleriyle desteklenen iğreti kudret sayesindedir.
ç
geçici algı anı

Silmariyon  6:45 Notu

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #100 : 20 Eylül 2011, 13:06:59 »
"'Büyücülerin işine karışma,'" dedi çalımlı bir tavırla. "'Çünkü onlar çabuk öfkelenirler.' Bir büyücü meslektaşım söylemişti bunu. İşinde iyiydi de, mücevherat konusunda çok şey bilirdi. Havai fişekler hakkında da fena değildi. Ama rüküş Merlin değildi o. Dur bakalım, adı neydi? Raist- hayır, o sinir bozucu delikanlıydı, kuru kuru öksürüp kan tükürüyordu devamlı. İğrenç. Diğerinin adı Gand-bir şeydi..."

Zifnab - Ölüm Kapısı Serisi, Elf Yıldızı (2. Kitap)
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı LegalMc

• 1215
  • Rom: 33
  • Unimpressed was his default state.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #101 : 07 Kasım 2011, 21:53:21 »
"Tamam. Durum şu, sanatın acı çekmekten doğduğu fikrini bilir misin?"
"Hayır."
"Tamam. Sanat var olduğundan beri, insanlar bir şeyler ürettiğinden beri, sanat yapmak için, özellikle iyi sanat yapmak için, sanatın, sanatçının tahammül ettiği bir çeşit acıdan gelmesi gerektiği fikri var olmuştur. Bu belki bir çeşit kalp kırıklığı veya sağlıkla ilgili bir problem olabilir. Bunun anlamı, acının ilham vazifesi görmesidir. Sanatçı da bundan beslenir."
"Kurt Cobain gibi mi?"
"Aynen..."

Vincent Spinetti'nin Tuhaf Kariyeri - Joey Goebel

Aynı kitaptan bonus:

"I write because... you wrong."
"I write because... she left."
Yaşasın!
Ne kadar da ideolojik yaklaşıyoruz birbirimize.

Çevrimdışı LegalMc

• 1215
  • Rom: 33
  • Unimpressed was his default state.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #102 : 03 Aralık 2011, 18:47:00 »
Buralar unutulmasın.

* * *
Susan ağzını kıvırarak şeytani, yırtıcı bir gülümseme takındı, şemsiyesini katlayıp içeri girdi ve yanımdan geçti. "Dairen bu mu?"

"Hayır," dedim. "Bu Zürih'teki yazlığım."

* * *

Gerçek hayatta sandalyeler, onları birine vurduğunuzda filmlerdeki gibi kırılmaz. Vurduğunuz kişi kırılır.

Fırtına Büyücüsü - Jim Butcher
Yaşasın!
Ne kadar da ideolojik yaklaşıyoruz birbirimize.

Çevrimdışı daifunka_vc

• 618
  • Rom: 20
  • Kronik Öğrenci
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #103 : 03 Aralık 2011, 20:57:58 »
Aklıma gelmişken yazmamak olmaz. :D

"Master Lucien says I'm living proof the Force has a sense of humor!"

Zayne Carrick - Star Wars Knights of the Old Republic Issue 0: Crossroads

Kabaca çevirirsek: Master Lucien diyor ki Güç'ün de mizahtan anladığının canlı kanıtıymışım!
There are two secrets to becoming great. One is never to reveal all that you know. - PS:T

Çevrimdışı anduril

• *
  • 47
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #104 : 21 Aralık 2011, 16:56:07 »
winter is coming!