Kayıt Ol

Beğendiğiniz Alıntılar

Çevrimdışı ryuk

• 497
  • Rom: 25
  • ne değiştirebilir bir insanın doğasını?
    • Profili Görüntüle
Ynt: Beğendiğiniz Alıntılar
« Yanıtla #105 : 23 Aralık 2011, 21:24:30 »
"Güçlülerin kılıçları kırıldı
Ve zayıflar gücü kuşandılar

Bir zamanlar tok olan sahtekarlar
Bir dilim ekmek için kendini karalıyor

Bir zamanlar aç olan onurlu insanlar
Artık rahata eriyor."

Tevrat
Fikirlerim için ölmeyi göze alamam çünkü yanılıyor olabilirim - Bertrand Russel

İyi bir fikir üretmek için, pek çok fikir bilmek gerekir:

* Yeni başlayanlar için FRP

* Fantastik edebiyata yeni başlayanlar ve bu türde ilerlemek isteyenler için

* Kılıçlar ve diğer eskiçağ silahları hakkında

* Dark Sun

* Distopya Korkuları

Daha fazlası için: Index

Çevrimdışı LegalMc

• 1215
  • Rom: 33
  • Unimpressed was his default state.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #106 : 23 Aralık 2011, 21:56:39 »
"Kimseyi götüremeyeceksiniz," dedi Yoren kararlı bir tavırla. "Bu işler için kanunlar var."

Altın pelerinli kılıcını çekti. "İşte sana kanun."

Yoren çeliğe baktı. "Bu kanun değil, sadece kılıç. Bende de bir tane var."

Kralların Çarpışması: Kısım I
Yaşasın!
Ne kadar da ideolojik yaklaşıyoruz birbirimize.

Çevrimdışı Valheru

• **
  • 220
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #107 : 23 Aralık 2011, 22:28:23 »
"Oldu" diye fısıldadı Rand.
"Ne?" diye sordu Min yine öksürerek.
"Bana yapılabilecek son şey" dedi Rand kendi sakinliğine şaşırarak. "Artık benden her şeyi aldılar."
"Sen ne diyorsun Rand?" diye sordu Min. Boynunu yine ovaladı. Morluklar belirmeye başlamıştı.
Rand başını iki yana salladı. Dışarıdaki koridordan sonunda sesler gelmeye başlamıştı. Belki Asha'manlar Min'e işkence ederken yönlendirmesini sezmişti.
"Seçimimi yaptım Min," dedi Rand kapıya dönerek "Benden esneklik ve kahkaha istedin, ama bu tür şeyler artık benim değil, veremem. Üzgünüm"
Eskiden haftalar önce güçlü olmaya karar vermişti, demirken çelik olmaya karar vermişti. Çelik fazla zayıftı anlaşılan.
Artık daha sert olacaktı. Nasıl yapacağını anlıyordu. Eskiden çelikti ve başka bir şey olacaktı. Bundan sonra cuendillar olacaktı. Uzun zaman önce, Tam'in ona aramasını öğrettiği boşluk gibi bir yere girmişti. Ama bu boşluğun içinde duygu yoktu. Hem de hiç.
Onu kıramayacak, bükemeyeceklerdi.
Olmuştu.

Fırtına Toplanıyor (Zaman Çarkı 12. Kitap)
Böylece anlaşmamız yazıldı,böylece anlaşma yapıldı
Düşünce zamanın okudur,anılar asla solmaz.
İstenen verildi,bedel ödendi

Çevrimdışı daifunka_vc

• 618
  • Rom: 20
  • Kronik Öğrenci
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #108 : 08 Ocak 2012, 21:42:19 »
Unutulmaz olur mu olmaz mı bilemeyeceğim; fakat buradaki kelime oyununu çok beğendim.

Stannis Baratheon: "I give you fair warning. If you force me to take my castle by storm, you may expect no mercy. I will hang you for traitors, every one of you."

Ser Cortnay Penrose: "As the gods will it. Bring on your storm, my lord--and recall, if you do, the name of this castle."

Ser Cortnay, Storm's End'i Stannis'in ellerine kolayca teslim etmeyeceğini anlatırken. - A Clash of Kings, George R. R. Martin

Bu tür yerleri çevirirken çevirmenlerin işi daha da zor olsa gerek.
There are two secrets to becoming great. One is never to reveal all that you know. - PS:T

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #109 : 16 Ocak 2012, 17:17:06 »
Bu bir replik değil, yazarın kendi düşüncesidir. Belki buraya yazmam uygun olmayacak, ancak sırf bunun için ayrı bir başlık açmak istemedim. (Müsait olunca belki üzerine bir tartışma başlatabilirim.)

"Kehanetler peygamberlerin, falcıların ve fütürologların işidir. Romancının işi değildir. Bir romancının işi yalan söylemektir." -Ursula K. Le Guin // Karanlığın Sol Eli - Önsöz

"Sanatçı sözcüklerle söylenemeyecek olanlarla uğraşır. Sanat yaptığı araç kurmaca olan sanatçı ise bunu sözcüklerle yapar." - Ursula K. Le Guin // Karanlığın Sol Eli - Önsöz

Katılıp katılmamak değil, mantığı benim hoşuma giden.

Çevrimdışı LegalMc

• 1215
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #110 : 23 Ocak 2012, 13:04:15 »
...Benim gibi biri için hayat, başkalarının göz yuvarlarının çaldığı şeyleri geri almaya çalışmaktır. Hepimizin ümit edebileceği en büyük ideal ise, dünyayı, kör bir adamın rüyasında gördüğü gibi görebilmektir.

"Bunu kim söylemiş?"

Ben söyledim.

"Evet, ama ilk kim söylemiş? Yani, hep şu eski yazarlardan alıntılar yapıyorsun da."

Bu, sadece, insanlara göründüğüm kadar aptal olmadığımı göstermek için yaptığım bir şey. O söz tamamen bana ait. Değişiklik olsun diye yepyeni bir şey söylüyordum.

"Niye bir anlam ifade etmediği anlaşıldı şimdi. Sessiz ol, tamam mı?"

İyi. Biraz rock dinleyeceğim.

"Her neyse." Gardiyan yanımdan ayrılıyor.

Tek başıma, sadece benim duyabileceğim müzikle, muhtemelen saçma görünen bir şekilde dans ediyorum.

Anormaller - Joey Goebel
Yaşasın!

Çevrimdışı Demigod

• **
  • 253
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #111 : 23 Ocak 2012, 15:07:20 »
 “Winter will never come for the likes of us. Should we die in battle, they will surely sing of us, and it’s always summer in the songs. In the songs all knights are gallant, all maids are beautiful, and the sun is always shining.”  
Winter comes for all of us, Catelyn thought.
-A Clash of Kings

“Bizim gibiler için kış asla gelmez. Savaşta ölürsek adımız şarkılarda geçecek. Şarkılarda mevsim hep yazdır. Şarkılarda bütün şövalyeler kahramandır. Bütün kızlar güzeldir ve güneş hep parlar.”
Kış hepimiz için gelecek, diye düşündü Catelyn.
-Kralların Çarpışması
“Bu basit ama anlatması pek de kolay olmayan bir hikaye. Tıpkı bir masal gibi. Masallarda ne kadar hüzün varsa o kadar hüzünlü ve en az masallardaki kadar çoşkulu bir hikaye.”
-La vita è bella

Çevrimdışı Kvothe

• **
  • 52
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #112 : 26 Şubat 2012, 12:59:45 »
İki kadın tarafından ihanete uğramış vampir William'ın sözleri;

"Öfkem içimde bir okyanus dalgası kadar güçlü bir şekilde yükseliyordu.Bu kadınları takip ederken, bir kurdun tavşan kokusunu aldığı gibi ben de onların kan kokusunu alabiliyorum. Onları bulduğumda, vampir olarak içtikleri kan bir yana, insan olarak asla nefes almamış olmayı dileyecekler.
İhanete uğramış olan vampirlerden korkun...çünkü öpücüğü ölümdür!"

Savannah'ın Gölgeleri-Öpücük
“Birinin ailesi hiç olmayacak bir şarkı söylemiş.”

Çevrimdışı Kvothe

• **
  • 52
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #113 : 26 Şubat 2012, 13:05:23 »
Ricamı nasıl dile getireceğimden emin olamayarak tereddüt ettim. "Auri, diyordum ki acaba bana Şeyaltı'nı gösterir misin?"
Auri ansızın utangaç bir tavır takınarak gözlerini kaçırdı. "Kvothe, senin bir beyefendi olduğunu sanıyordum," diyerek yırtık pırtık eteğini aşağı doğru çekiştirdi. "Bir kızdan şeyinin altını göstermesi hiç istenir mi?" Saçlarıyla yüzünü gizleyerek boynunu büktü.
Bir an için nefesimi tuttum ve onu tekrar yer altına kaçırmamak için ne söylemem gerektiğini dikkatle düşündüm. Ben düşünürken Auri saç perdesinin arkasından bana bir göz attı.
"Auri," dedim yavaşça, "benimle kafa mı buluyorsun?"
Başını kaldırıp sırıttı. "Evet," dedi gururla. "Ne harika, öyle değil mi?"
                                                                                                                  Rüzgarın Adı
“Birinin ailesi hiç olmayacak bir şarkı söylemiş.”

Çevrimdışı Eco

• **
  • 143
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #114 : 26 Şubat 2012, 14:14:44 »
Flint'i deniz tutmakta ve öleceği konusunda söylenip durmakta. Tasslehoff'a miğferini miras bırakacağını söyledikten sonra Tasslehoff'un cevabı:
"Çok teşekkür ederim ama ben senin miğferini giyersem sen ne giyeseksin?"
Ejderha Mızrağı serisinden

Rabbul samae, fecal rajae
Fe aynaha aral hayati
Ati elaica men hazal caouni
Arjouca rabbi, labbi nadae

Çevrimdışı rose-marie

• *
  • 4
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #115 : 10 Mart 2012, 18:25:35 »
Molly'nin lanetleri etrafında dans ederken sıçrayıp hoplayan, efendisi kadar deli Bellatx, "Ben seni öldürünce çocuklarına ne olacak?" diye sataştı. "Annecik, Freddie'nin gittiği yere gidince ne olacak?"
"Sen- bir- daha -çocuklarımıza -asla -dokunamayacaksın!" diye haykırdı Mrs Weasley.
Bellatrix, kuzeni Sirius'un tülden geriye yuvarlanırken attığı kahkahanın eşi olan coşkulu bir kahkahayla güldü ve Harry birden neler olacağını, daha olmadan anladı.
Molly'nin laneti Bellatrix'in uzanmış kolunun altından süzüldü ve dosdoğru göğsünden, kalbinin tam üstünden vurdu.

Harry Potter Ve Ölüm Yadigarları/
J.K. Rowling
Altın olan her şey parlamaz, her gezgin yitirmemiştir yolunu.

Çevrimdışı Entreri

• *
  • 8
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #116 : 10 Mart 2012, 23:59:34 »
Entreri kaptanın adamını göz açıp kapayana kadar biçtikten sonra aralarında geçen konuşma
Fıçı göğüslü adam dizlerinin üzerine çöküverdi ve yüzükoyun güverteye yığıldı. Zira o göz açıp kapama süresinde, kiralık katilin çizme ökçesi adamın dizkapağını parçalamış, daha da beteri, mücevherli bir hançer, kınından dışarı çıkıp adamın kalbine saplanmış ve sonra katilin belindeki yerine geri dönmüştü.
"Şöhretin senden önde gidiyor," dedi kaptan, hiç ürkmeden.
"Umarım şöhretimin gerektirdiği gibi davranıyorumdur," diye yanıtladı Entreri, iğneleyici bir reverans yaparak.
"Harbiden de öyle," dedi kaptan. Yere yığılmış olan adamı işaret etti, "Dostları onun yaralarıyla ilgilenebilir mi?"
"O çoktan öldü," diye kaptanı temin etti Entreri. "Eğer dostlarından herhangi biri gerçekten de onun yanına gitmek istiyorsa, o zaman bir adım öne çıksın bakalım."

Çevrimdışı Galaxie

• **
  • 375
  • Rom: 17
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #117 : 12 Nisan 2012, 00:40:55 »
O halde git... Bundan başka dünyalar da var.

Jake Chambers- Kara Kule

Çevrimdışı LegalMc

• 1215
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #118 : 17 Nisan 2012, 18:49:38 »
Eski not defterlerime bakınırken Amerikan Tanrıları'ndan şöyle bir şey buldum, Neil Gaiman aşkım yine depreşti.

"‎Ben salak kutusuyum. Ben tv’yim. Ben her şeyi gören göz ve katot ışının dünyasıyım. Ben gaf tüpüyüm. Ben ailelerin tapınmak için önünde toplandıkları küçük sunağım."
Yaşasın!

Çevrimdışı Oghertay

• **
  • 139
    • Profili Görüntüle
    • Issız Kelimeler
« Yanıtla #119 : 23 Nisan 2012, 00:53:42 »
winter is coming!
Starklar ve hanedanlarının sözü.Winter is coming...
Aynen katılıyorum
Cahillik lisan bilmemek değil insan bilmemektir..

http://www.oghertay.blogspot.com/