Kayıt Ol

En Son İzlediğiniz Film?

Çevrimdışı kadri kerem

• **
  • 68
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
    • Zemine Kazılı Notlar
Ynt: En Son İzlediğiniz Film?
« Yanıtla #1110 : 27 Eylül 2012, 03:32:07 »
Tenten'in Maceraları ile My Week with Marilyn'i art arda izledim. Tenten umduğum kadar iyi değildi. Çocukluğumda tv'de izlediğim Tenten çizgi filmleri daha heyecanlı ve güzeldi. Marilyn ise ekrana kilitledi beni. Yalnız film mi etkileyiciydi yoksa ben bir Marilyn hayranı olduğum için mi hoşlandım tartışılır. Bu arada geçtiğimiz günlerde tv'de oynayan Bazıları Sıcak Sever'i de büyük keyif ve hayranlıkla izlediğimi belirtmek isterim.
Zemine Kazılı Notlar
http://kadrikeremkaranfil.blogspot.com/

Çevrimdışı Erymnys

• 496
  • Rom: 8
  • PKBL
    • Profili Görüntüle
    • Erymnys
« Yanıtla #1111 : 30 Eylül 2012, 21:03:01 »
Hyvä Poika...
İlginç bir anne-oğul ilişkisi. Finlandiya'nın sakin topraklarında yaşayan insanlar... Bir de Fince gibi tatlı bir dil olunca işin içinde benim için "dadından yinmeyecek" bir filmdi.

Ayrıca hayatım boyunca böyle bir insan olamaz, diye düşündüğüm bir karakteri birileri daha düşünmüş, hatta düşünmekle kalmamış bir da kalkmış hayata geçirmiş, hatta bir de adını Fince koyup Ilmari demiş... Nasıl sevindim anlatamam. :)
Elleri kalem tutanlara bu kadar düşman varken biz çok acı çekeriz daha, çok ölürüz kan kaybından!..

Çocuk Yetiştirme Sanatı Üzerine Bir Deneme --->Erymnys

Beklerim efendim...

Çevrimdışı Denaro Forbin

• 2114
  • Rom: 54
    • Profili Görüntüle
    • Bilimkurgu Kulübü
« Yanıtla #1112 : 14 Ekim 2012, 03:31:13 »
Yüzüklerin Efendisi İki Kule. TRT 1 sağolsun. TV'de ne zaman LotR olsa kendimi izlemek zorunda hissediyorum nedense.

Çevrimdışı emlcvdv

• *
  • 6
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1113 : 15 Ekim 2012, 16:11:04 »
en son taken 2 yi izledim, fragmanına tavsiyefilmler.net te denk geldim, hemen ilk fırsatta izlemiştim. tavsiye ederim film sardı beni (ayrıca istanbulda çekilmiştir bilgilerinize)

Çevrimdışı sirdede

• **
  • 111
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1114 : 15 Ekim 2012, 16:35:44 »
Cehennem melekleri 2
Yıllanmış şarap gibi bütün hollywood yıldızlarını bu filmde toplamışlar.
Filme gelecek olursak harika bir film aksiyonu inanılmazdı tavsiye değil şiddetle önerebileceğim ender yapımlardan birisi diyebilirim.
Not: İlk filme oranla bazı aktörler(Arnold, Bruce Willis vb.) ikinci filmde daha fazla rol aldıklarını göreceksiniz.

Çevrimdışı Maedhros

• **
  • 200
  • Rom: 2
  • hmm akraba katli mi? bayılırım!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1115 : 15 Ekim 2012, 19:33:19 »
Yüzüklerin Efendisi İki Kule. TRT 1 sağolsun. TV'de ne zaman LotR olsa kendimi izlemek zorunda hissediyorum nedense.

Katılıyorum. Ne kadar, filmi ezberlemiş ve üstüne tekrar ezberlemiş olsam da rastladığım her zaman, ne durumda olursam olayım asla kaçırmamaya çalışırım. Üç filmin de sonunda -ya da sonuna doğru- ağlarım, bitmesin diye.

Hatırladığım kadarıyla en son American Gangster isimli bir film izlemiştim. Film Amerika'da yaşayan siyahi bir vatandaşın, sosyal zincirleri nasıl kırdığını ve rengine rağmen beyaz rakipleri karşısında nasıl dünyanın en ünlü uyuşturucu baronlarından biri olduğunu anlatıyor. Tabi onu yakalamaya çalışan birkaç polis ve yeni çağın her filminde olduğu gibi intikam, ihanet ve entrika var. Ben filmi çok beğendim. Fakat bir karaktere kolay bağlanan ve kötü sonla biten hikayeleri sevmeyen biriyseniz sinirlerinize hakim olarak izlemenizi tavsiye ederim.

Bir de birkaç ay önce köydeki küçük televizyonumuzda bir film izlemiştim. İsmi Kasırga idi. Bir siyahi boksörün sırf rengi yüzünden yaşadığı acıları ve hayatının alt üst olmasını anlatıyor. Gerçekten çok mükemmel bir filmdi. Herkesin, her yaştan kişilerin izlemesini tavsiye ederim. Fakat küçük bir uyarı; bazen mutlu sona ulaşmak için biraz sabır gerekir. Durgunluk sahneleri başlayınca filmi kapatmamanızı öneriyorum.
"O çılgınlık anında Iluvatar üzerine ant içtik kardeşim.
Eğer sözümüzden dönersek Sonsuz Karanlığı çağırmış olacağız.
Ve söyle bana, o zaman bizi kim kurtaracak?"

Çevrimdışı KingKiller

• 519
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1116 : 25 Ekim 2012, 19:29:36 »
Çanakkale 1915. Vakit kaybı.
“Ona reddedemeyeceği bir teklif sunacağım” ( Don Vito Carleone)

Çevrimdışı Kaze

• **
  • 154
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1117 : 25 Ekim 2012, 21:44:26 »
A Good Year

İnsanın içini ısıtan, mutlu eden, sıcak bir film. Sırf Russell Crowe'u alışılmışın dışında bir rolde izlemek için dahi izlenilebilir.
Spoiler: Göster

Çevrimdışı sirdede

• **
  • 111
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1118 : 26 Ekim 2012, 12:10:29 »
Tetikçiler(Looper). Son zamanların aranan aktörlerinden biri haline gelen namı diyar Kara Şövalye Yükseliyor filminde Robin karakterine can veren Joseph Gordon-Levitt'nın mükemmel performansının yanına Bruce Willis'in de eklenmesi Looper filmini izlenir kılmakla kalmamış kısacası kendine hayran bırakmıştır. Ayrıca filmde Cid rolünü üslenen ufaklığı da ayakta alkışlamak gerek o yaşta bu rolü harfiyen yerine getirmek kolay iş olmadığını sadece ben değil tüm dünya biliyor vallahi bravo yani!..

Konusuna gelecek olursak:

Gelecek zamandayız; 2072'de. Zamanlar arasında yolculuk gerçek olmuş, ama yasa dışı olarak karaborsacıların eline düşmüştür. Teknolojiyi elinde tutanlar ne zaman birinden kurtulmak isterlerse onu 30 yıl geriye, 2042'ye göndererek "Looper" adı verilen bir grup suikastçıya öldürmesi için "paketler". Bu grupta yer alan suikastçılardan biri olan Joe için 2042'de zengin hayatı gayet yolunda gitmektedir; ta ki karşısına öldürmesi için 2072'den gelen yaşlı Joe çıkıncaya kadar...

Çevrimdışı angelofiori

• *
  • 20
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1119 : 27 Ekim 2012, 13:41:54 »
Dream House, Türkiye de Hayal Evi adı altında vizyona girmişti.

Çevrimdışı azizhayri

• 581
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1120 : 01 Kasım 2012, 13:32:49 »
Prometeus:
Çok umutlanmıştım bir zamandır ağız tadıyla bilimkurgu izlemedim diye. Beklentilerimi karşılamadı ama BilimKurgu'yu seviyorsanız ve vaktiniz varsa izleyebilirsiniz.
"İnsanlığın en büyük trajedilerinden biri ahlakın din tarafından ele geçirilmesidir." Sir Arthur Charles Clark

Çevrimdışı KingKiller

• 519
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1121 : 02 Kasım 2012, 17:43:35 »
Prometheus: Çok büyük bir beklentiyle izledim ama beklediğim gibi değildi. Yalnız Sonu çok güzeldi.

Patlak Sokaklar: Sakın izlemeyin. Sonra ben 1,5 saatimi niye bu kadar boşa harcadım diye kafanızı duvarlara vurursunuz.
“Ona reddedemeyeceği bir teklif sunacağım” ( Don Vito Carleone)

Çevrimdışı azizhayri

• 581
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1122 : 03 Kasım 2012, 10:44:43 »
Prometheus: Çok büyük bir beklentiyle izledim ama beklediğim gibi değildi. Yalnız Sonu çok güzeldi.

Patlak Sokaklar: Sakın izlemeyin. Sonra ben 1,5 saatimi niye bu kadar boşa harcadım diye kafanızı duvarlara vurursunuz.
İki düşüncenize de katılıyorum. Patlak sokaklar filmine bir ara baktım, dayanamadım... Prometeus için de devamı var sanırım. Hikayeyi ilk film bağlayacak son bir halka var...
"İnsanlığın en büyük trajedilerinden biri ahlakın din tarafından ele geçirilmesidir." Sir Arthur Charles Clark

Çevrimdışı Arthur515

• **
  • 101
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1123 : 03 Kasım 2012, 11:51:34 »
En son izlediğim film Rock of Ages adlı bi filmdi.Hakikaten vakit kaybı izlemeye başladığımda başındaki "Paradise City" girişinden dolayı beklentilerim 2 kat arttı fakat filmin ortalarına doğru sıkılıp kapattım. Müzikal tarzı filmleri seven arkadaşlar izleyebilir. Unutmadan Tom Cruise'da bu filmde oynuyor harikada oynamış ama onun dezavantajıda ana karakter veya ana karaktere yakın bir karakteri oynamamış olmasıydı.

Çevrimdışı eddardstark

• *
  • 7
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1124 : 03 Kasım 2012, 12:21:52 »
Kingkiller çok haklısın 2 film hakkındada sana katılıyorum.