Kayıt Ol

En Son İzlediğiniz Film?

Çevrimdışı Khazidhea

• 515
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
Ynt: En Son İzlediğiniz Film?
« Yanıtla #150 : 04 Eylül 2008, 22:08:50 »
jumper filmini seyretmiştim çok güzel bi yapım tek kelimeyle ;D
You can win thousand fights, but you can only lose one!

Çevrimdışı Rüya

• **
  • 226
  • Rom: 0
  • ~ röya. *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #151 : 07 Eylül 2008, 15:55:15 »
Dün;

Jeux d'enfants ~ Julien .. Sophie .. Oufh! Harikaydıı :üü

Yan Odadan Melodiler ~ Danny .. Jude Law :klp harika.. tadı damağımda kalmış bişi.

Requiem For A Dream ~ Öldüm. Öldüm. Öldüm. :üü

Çevrimdışı NightfaLL_NeMeSiS

• **
  • 236
  • Rom: 1
  • Fear Itself!i
    • Profili Görüntüle
    • Claymore-tr
« Yanıtla #152 : 07 Eylül 2008, 17:09:08 »
Temmuzda.Hoş bi filmdi.

Çevrimdışı Elizabeth~

• **
  • 272
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #153 : 07 Eylül 2008, 18:08:33 »
Bilgi içerebilir kanımca;

Sonunda izledim Eragon'u. Kitabını okumamış olmama rağmen ben bile daha iyi bişey bekliyodum. (moree :D)  Film nerde başladı nerde bitti belli değil izlenimi yarattı bende. 'Better ask forgiveness than ask for ' lafı ve 'That's the spirit - one part brave, three parts fool. ' lafı çok hoşuma gitti. Ve filmde izlediğim bazı sahneler bana Harry Potter'ı ve Yüzüklerin Efendisi'ni hatırlattı. Eragon'un ejderha üstünde uçtuğu sahne mesela,Harry'nin 3.filmde Şahgaga üstünde uçtuğu ana çok benziyodu ya da o askerlerin geliş anı Yüzükleri'n Efendisi'ndeki savaş anına ama üçüde fantastik film,benzeyebilir diyip geçtim. Eragon ve Roran'ın sahneleri çok hoşuma gitti.  Murtagh'ın neden babasına karşı savaştığını,karnındaki  izin ne olduğunu ya da Eragon'un annesinin neden onu terkettiğini ikinci filmde öğrenicez sanırım,eğer kitapta geçiyorsa tabi.Filmlerde devam edicek gibi geldi bana son görüntüden dolayı.

Ve filmden beni en etkileyen konuşma;

Eragon: I need to know, saphira. Why me?
Saphira: You choose a leader for his heart.
Eragon: But I'm not without fear.
Saphira: Without fear there cannot be courage.

Çevrimdışı Herr Mannelig

• 924
  • Rom: 17
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #154 : 08 Eylül 2008, 20:57:02 »
Running Scared.

Aksiyon filmi izlicek havadaysanız izleyin zira bolca aksiyon içerdiği gibi kamera açıları SÜPER! Diyaloglar hoş, kurgusu güzel. Aksiyona ait olan o basitliği bu sanatsal ögelerle yıkıp hoş bir film olarak sunuyor bizim karşımıza...
Contraataques muy rabiosos, deberemos resistir; Ay Carmela!

Çevrimdışı why so serious

• *
  • 19
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #155 : 17 Eylül 2008, 19:06:14 »
The Dark Knight. Umarım 2009'a kadar izlediğim son film olmaya devam eder, çünkü ne Warner Bros'un bir Oscar heykelciği almadan Kodak Theatre'ı terketmeye niyeti var, ne de o film oldukça benim İstinye Park IMAX'e gitmeyi kesme niyetim var.

En son 3. kez İstinye'de gittim. Eğer IMAX deneyimlerini "karanlık, diğer sinemalardan farkı olmayan, anlamsız" olarak nitelendirenleri dikkate alıyorsanız; eh diyeyim, Joker rolünde Nicholson'ın üstüne kimseyi tanımadıklarını söyleyip tükürdüklerini yalayan Divxplanet'ta bile bir sürü insan olduğunu da belirteyim. Onlara daha söylecek çok sözüm var, başka yazıda.

Devasa bir perde. Salona girerken insanlar ürperiyor, fısıldayarak konuşuyorlar. Anfi düzeninde koltuklar**. Altyazıyı (eğer önünüzde oturan çok uzun boylu biri değilse :D ) uçurumun dibine bakar gibi okuyorsunuz. Capitol'ü sollayan ses sistemi, öyle ki her şiddetli darbede (ne yazık ki hangi sahne yazamıyorum, spoiler saklama fonksiyonumuz yok, tüh :D ) Joker'e acıdım çünkü koltuğum bile titriyordu bırakın zemini. Klimanın 10 derece ayarında açık olması da bazı sahnelerde kanınızın donmasına yardım ediyor açıkçası  ;D

Tavsiye ediyorum demek hafif kalacak. Geçende arkadaşın dediği gibi; masraf edip koskoca IMAX sistemli İst.daki tek salonu kurmuşlar, hemencecik vizyondan kaldırmazlar herhalde. Bayramdan sonraya sarkarsa, hatta söylenenlere göre Oscar'a yakın tekrar film vizyona girerse hasılatta Titanic'e gelmiş geçmiş en çok yaklaşan film ünvanını uzun yıllar korur gibime geliyor.

** Anfi derken tabii ki her cinemada anfi düzeni var, ne alaka diyebilirsiniz. Koltukların seviyeleri arasında büyük fark vardı, tıpkı bizim okuldaki Atıf Şengül anfisindeki gibi. Perde dibiyle en son koltuk dizisi arasındaki yükseklik farkı müthişti.

edit: spoiler fonksiyonumuz varmış bea, sahneyi yazayım bari hep bu fonksiyonu kullanmak istemişimdir :D

Spoiler: Göster
 Batman'in sorgu odasında Joker'in ağzını burnunu dağıttığı sahnede, özellikle kafasını resmen masaya gömdükten sonra ahanda dedim yandın olum sen... :D

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #156 : 18 Eylül 2008, 10:25:54 »
Yarın bir gün "Dudaklarına ne oldu senin öyle!!! :o " diye sormaktan korkuyorum. Evet izledim hoştu, güzeldi, jokere hayran olmamak elde dediğildi vs. vs. Ama 2008 yılında izleyeceğim son film demek büyük bir iddia. :P Gün gelir bu sözünüde hatırlatırım ama... :P

Son izlediğim filmde King Kong (biraz hatta bayağı bir geç oldu ama...)
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı Nefertari

• 1517
  • Rom: 6
  • Bla bla böö
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #157 : 04 Ekim 2008, 12:33:07 »
Dark Knight :P