Kayıt Ol

Narnia Günlükleri // Prens Caspian

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« : 11 Temmuz 2008, 18:57:03 »
Şimdi niye başlıkta Kaspiyan değilde Caspian yazdın demeyin. Bana sorarsanız hiç yakışmamış Türkçe çevirisi.. :P Neyse, sinema filmi gün itibarı ile çıkmış bulunmakta. Tartışmalarınızı, yorumlarınızı ve paylaşımlarınızı bu başlık altında yapın. Çok yakında içerik olarak da bir şey eklenecektir. Hepimize hayırlı uğurlu olsun.
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı veritaserum

• 1112
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1 : 11 Temmuz 2008, 19:08:56 »
Bana sorarsanız hiç yakışmamış Türkçe çevirisi..

katılıyorum :P ben hep caspin die düz okuyordum hayallerimi yıktılar :P
Önce, büyük büyük düşündüm;
Sonra büyük büyük yaşadım.
Ne varsa, onlar aldı.
Şimdi bana küçük bir ölüm kaldı.

Çevrimdışı Huor Eärfalas

• 620
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 11 Temmuz 2008, 21:59:20 »
caspin

seninkide çok kroca bence :P

en iyisi CASPİANdır :)

gene berbat bir çeviri helal olsun bize :P

Not:Yarın 2 seansına gidiyorum allah kısmet ederse hayırlısı :D

Çevrimdışı Baal Adramelech

• 1837
  • Rom: 59
  • The Hermit
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 11 Temmuz 2008, 22:42:37 »
Arkadaşlar fime henüz girdim ve çok beendim. Caspian gerçekten müthiş olmuş. Hayalgcücümü tetikledi gerçektende.
#rekt

Çevrimdışı PhoenixMan

• 919
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 12 Temmuz 2008, 09:11:02 »
Arkadaşlar fime henüz girdim ve çok beendim. Caspian gerçekten müthiş olmuş. Hayalgcücümü tetikledi gerçektende.
Bu benim için yeterli en geç Pazartesi günü bu filmi izlemiş olacağım... :P

Çevrimdışı SeD

• 877
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 12 Temmuz 2008, 13:59:12 »
Ya valla ne o kepazelik :hemk Kaspiyanmış :şş O zaman Harry Potter ı da Heri Potır diye şeetselerdi.. cık cık Adamların adını niye değiştiriyosun ki ...
Ben de pazartesi gitmeyi düşünüyorum harika bişey ya fragmanlarda ;D :=) Iııı şey MP nin fragmanı veriyo muymuş ? ... :=)

Çevrimdışı Huor Eärfalas

• 620
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 12 Temmuz 2008, 16:19:22 »
Gittim,Gördüm,Yorumluyacağım :P

ilk önce caspian güzel yorumlanmış gerçekten oynayan arkadaşı tebrik ediyorum (Caspianla susan hiç yakışmamışlar kimse kusura bakmasın :P )

narnıalılar birkere daha cesaretlerini gösterdiler helal olsun hele o kıyımın yaşandığı sahnede ağlıcaktım nerdeyse  :-\ :'(

aslanı hiç anlıyamıyorum tam yumurta kapıya geldiğinde geliyo yardıma tamam anlıyorum kimse lucy'e inanmadı aslanı gördüğüne bulmak içinde bi çaba göstermediler ama okadar canada mal olmazdı en azından :(

lucy,edmund,peter,susan gerçekten çok büyümüşler caspian onları ilk gördüğünde yüz hali ve ilk yorumu müthişti :D ;D

beyaz cadıda yani o durumda bile kötülüğü düşünüyor yazık acıyorum ona :P

mirazda süperdi iyi yansıtılmış beyazperdeye oynayan kişiyi tebrik ediyorum ayrıca okadarda güçlü değil ilginç bi durum :P

eee bu işler sırayla cairparavele yaptıklarından sonra mirazın sonuda çok iyi oldu gene ihanete uğradı o kadar kötülüğün bir sonu vardır :)
-------------------------------------------------------------------------------------------------

Ayrıca 200 kişilik sinemada sadece 18 kişi saydım çok büyük bi rezillik hemde filmin 2.gününde ayıptır artık ülkemize film getirmicekler.(!)
Vede gene ne olursa olsun senaristine,yönetmenine,oyuncularına teşekkür ediyorum bana hoş,güzel,eğlenceli ve bi okadarda heycanlı dakikalar geçirttikleri için umarım devam filminide çekerler keyifle izleriz :)

Çevrimdışı Lucilla Clarté

• 935
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 12 Temmuz 2008, 19:08:53 »
ilk önce caspian güzel yorumlanmış gerçekten oynayan arkadaşı tebrik ediyorum (Caspianla susan hiç yakışmamışlar kimse kusura bakmasın :P )

umarım devam filminide çekerler keyifle izleriz :)

Ya kitapta Caspian'la Susan'ın arasında bişe olmuyodu diye hatırlıyorum ben. Ama tabi Narnia'nın Harry Potter, Lotr ve daha bir çok filme göre kitabını en iyi yansıtan film olduğunu düşünüyorum, bu kadarcık da olsun dimi. :P Ha ama kitapta da böyle bi Susan & Caspian olayı geçiyoduysa bilemicem. :P

Ayrıca devam filmi de gelcek, Şafak Yıldızı'nın Yolculuğu. ( : Neyse ben de akşam izlemeyi düşünüyorum, biliyorum ki yine mükemmel bi film oldu zaten yorumlarınız da onu gösteriyor. :P

Çevrimdışı Huor Eärfalas

• 620
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 12 Temmuz 2008, 19:36:19 »
Yani bence hp ye ve lotr'a göre en iyi beyazperdeye yansıtılan film benim görüşüm tabi :)

Çevrimdışı harrypottergirl

• **
  • 169
  • The Rebellion Begins...
    • Profili Görüntüle
    • HPNarnia's LiveJournal
« Yanıtla #9 : 13 Temmuz 2008, 19:38:57 »
Kaspiyan ne yaa özel ad çevrilir mi be :D kısmetse yarın görcem :) Skandar'ı ve Georgie'yi çok merak ediyorum :)

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 14 Temmuz 2008, 09:02:58 »
Yahu paylaşımda yapın dedik dimi.. :P Neyse ben başlıyorum. İşte Yasak Krallık filmine giderken Dolphin Sinemalarından çektiğim resimler...

Aslında Hürriyet Cuma Gazetesindende bir yazı var ama daha sonra koyarım onu. Tarayamadım henüz..

Çevrimdışı Hezarfen

• **
  • 389
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 14 Temmuz 2008, 09:56:56 »
Yalnız o yukardaki "WC" yazısının fantezisini çözebilmiş değilim abi :P
rüya görmek nasıl bir anlıksa hayalde öyle bir anlıktır. rüyadan uyanmak nasıl bir şeyse hayal kurarken rahatsız edilmek öyle birşeydir.. Rüya nasıl gün içindeki düşünce yorgunluğunu zihinden atmanın yoluysa .. hayal de o düşüncelerin çöplüğe dönmesini engelleyen araçtır..  ~hezarfen

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 14 Temmuz 2008, 10:58:37 »
Yalnız o yukardaki "WC" yazısının fantezisini çözebilmiş değilim abi :P
Ehehe özellikle o bölümüde almak istedim fotoya. Action olmuş işte.. :D

Çevrimdışı Huor Eärfalas

• 620
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 14 Temmuz 2008, 11:06:45 »
Yahu paylaşımda yapın dedik dimi.. :P Neyse ben başlıyorum. İşte Yasak Krallık filmine giderken Dolphin Sinemalarından çektiğim resimler...

Aslında Hürriyet Cuma Gazetesindende bir yazı var ama daha sonra koyarım onu. Tarayamadım henüz..

kusura bakma fotoğraf makinem bozuk telefonda cok berbat cekıyo :P

Çevrimdışı Hezarfen

• **
  • 389
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 14 Temmuz 2008, 12:14:46 »
Sözde turistik marmarisimize daha gelmeyen film ... Alt yazılı izlemek zorundayım.. Aslında çevirileri berbatsa iyiki alt yazılı derim :P
rüya görmek nasıl bir anlıksa hayalde öyle bir anlıktır. rüyadan uyanmak nasıl bir şeyse hayal kurarken rahatsız edilmek öyle birşeydir.. Rüya nasıl gün içindeki düşünce yorgunluğunu zihinden atmanın yoluysa .. hayal de o düşüncelerin çöplüğe dönmesini engelleyen araçtır..  ~hezarfen