Kayıt Ol

Buz ve Ateşin Şarkısı Serisi

Çevrimdışı daifunka_vc

• 618
  • Rom: 20
  • Kronik Öğrenci
    • Profili Görüntüle
Ynt: Buz ve Ateşin Şarkısı Serisi
« Yanıtla #210 : 04 Ağustos 2012, 18:33:48 »
Ben 4. kitaba haksızlık yapıldığını düşünenlerdenim. (Tabii ben de yaklaşık 5'er sene beklesem ne olurdu düşüncem, bilemiyorum.) 3. kitabın gazıyla girerseniz hayal kırıklığına uğrarsınız. Ben milletin 3. kitabı bitirdikten sonra neler beklediklerini hala anlayabilmiş değilim bu arada. Hani gördünüz neler olup bittiğini, bir çok hikaye ara bir sona bağlandı sayılır 3. kitapta. Yeni başlangıçların yapılması gereken bir kitaptan çok fazla şey beklendiği kanısındayım. (Suç GRRM'de aslında. Barı bu kadar yükseltmeyecekti. :D )

Bu arada 4.kitap tam bir teori deposudur, sindire sindire okumak lazım. :D
There are two secrets to becoming great. One is never to reveal all that you know. - PS:T

Çevrimdışı sirdede

• **
  • 111
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #211 : 05 Ağustos 2012, 11:12:11 »
Uzun lafın kısası Buz ve Ateşin Şarkısı serisinin 4. kitabı herhangi bir aksilik olmazsa TÜYAP fuarından önce çıkacak.  
Not: Sibel Alaş bu haberi twitter üzerinden paylaşmıştır.
Efsane seri kaldığı yerden devam ediyor..Hadi hayırlısı bakalım!!!

Çevrimdışı TheSpell

• 826
  • Rom: 16
  • Dovie'andi se tovya sagain.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #212 : 05 Ağustos 2012, 11:41:49 »
Alıntı
3. kitabın gazıyla girerseniz hayal kırıklığına uğrarsınız. Ben milletin 3. kitabı bitirdikten sonra neler beklediklerini hala anlayabilmiş değilim bu arada. Hani gördünüz neler olup bittiğini, bir çok hikaye ara bir sona bağlandı sayılır 3. kitapta. Yeni başlangıçların yapılması gereken bir kitaptan çok fazla şey beklendiği kanısındayım. (Suç GRRM'de aslında. Barı bu kadar yükseltmeyecekti.  )

Burada haklısın daifunka. 4. kitap biraz durağan ve Westeros tarihini daha da genişleten bir kitap, ayrıca değişik olaylar da olmuyor değil.

Çevrimdışı Daarlan Gardan

• 722
  • Rom: -1
  • to hell with gatech
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #213 : 05 Ağustos 2012, 19:08:52 »
4. kitap adını bilmediğiniz fakat diğer üç kitap boyunca çevrelerde dolaşan, gizli kapaklı olarak büyük hanelere yardım eden küçük hanelerin liderinin bolca olduğu bir kitap. Evet gerçekten evreni genişletmek adına yazıldığı çok belli oluyor, zaten seri üç kitap olarak tasarlanmıştı. Çok yoğun ilgi olduğundan serinin uzatılması kararlaştırıldı, bu yüzden 4. kitap çok yavan ve sade gelecektir Kılıçların Fırtınasını okuyanların bildikleri konular yüzünden.

Spoiler: Göster
Brienne bölümlerinde uyuya kalacaksınız.
''Civilizations have the morality and ethics they can afford.''

— Larry Niven & Jerry Pournelle, ''Lucifer's Hammer''

''These colonies in nature can reach at least two million individuals at a time, last for decades, and occupy a hundred cubic meters of space. It was a wonderful achievement to see a fragment of this world captured all around you, so that you almost had the experience of being inside the ant colony when you were in that room.''

— Robert Trivers, ''Natural Selection and Social Theory'', p. 162

''... Bu amaç doğrultusunda nükleer santraller hedeflenecekse, yapılması gereken şeyler vardır. Çünkü nükleer elektriğe geçiş bir hobi değil, bir akademik egzersiz hiç değil, temel bilimlerden yaygın endüstriyel alt yapıya açılacak bir uygulamadır.''

Ömer Faruk Ağa Yarman 1993

Çevrimdışı sirdede

• **
  • 111
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #214 : 10 Ağustos 2012, 19:17:59 »
Yüzüklerin Efendisinde olduğu gibi Buz ve Ateşin Şarkısı serisinin 4. kitabıyla birlikte şu haritayı verseler çok iyi olur. Hem okuyucular da ikide bir kitabın arkasına bakmak zorunda kalmaz.

http://thronesblog.com/2012/05/game-of-thrones-detailed-complete-world-map-season-2/#!prettyPhoto[Gallery]/0/

• 722
  • to hell with gatech
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #215 : 11 Ağustos 2012, 15:17:45 »
Yüzüklerin Efendisinde olduğu gibi Buz ve Ateşin Şarkısı serisinin 4. kitabıyla birlikte şu haritayı verseler çok iyi olur. Hem okuyucular da ikide bir kitabın arkasına bakmak zorunda kalmaz.

http://thronesblog.com/2012/05/game-of-thrones-detailed-complete-world-map-season-2/#!prettyPhoto[Gallery]/0/

Epsilon'un böyle bir girişimde bulanacağını sanmıyorum ben. Bu arada çevirinin Ekim'den önce biteceği söyleniyor.

''These colonies in nature can reach at least two million individuals at a time, last for decades, and occupy a hundred cubic meters of space. It was a wonderful achievement to see a fragment of this world captured all around you, so that you almost had the experience of being inside the ant colony when you were in that room.''

''... Bu amaç doğrultusunda nükleer santraller hedeflenecekse, yapılması gereken şeyler vardır. Çünkü nükleer elektriğe geçiş bir hobi değil, bir akademik egzersiz hiç değil, temel bilimlerden yaygın endüstriyel alt yapıya açılacak bir uygulamadır.''

Çevrimdışı Jill Valentine

• *
  • 36
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #216 : 11 Ağustos 2012, 16:49:38 »
Arkadaşlar çeviri bitmiş sadece edisyonu kalmış. Hadi hayırlı olsun :D

• 722
  • to hell with gatech
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #217 : 15 Ağustos 2012, 19:20:46 »
Sibel Alaş'ın Twitter hesabından;

''[Bekleyenlere] A Feast For Crows'un çevirisi bitti. Laf aramızda ben de bittim. An itibarı ile sorular @epsilonyayinevi'ne :)''

• 722
  • to hell with gatech
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #218 : 17 Ağustos 2012, 12:50:59 »
Dördüncü kitaptan ilk alıntı.

Kitap Kasım ayında yayınlanacakmış.

Çevrimdışı Jill Valentine

• *
  • 36
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #219 : 17 Ağustos 2012, 13:17:44 »
Dördüncü kitaptan ilk alıntı.

Kitap Kasım ayında yayınlanacakmış.
Var ya epsilon yaptı yapacağına kasım ne ya 4 ay ne yapacaklar acaba ?

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #220 : 17 Ağustos 2012, 13:52:11 »
Kasım'da çıkıyorsa fuara yetiştireceklerindendir muhtemelen :). Kötü bir şey değil aslında bu. Hem daha düzeltisi, baskısı var. Genelde yayıneviler fuarı bekliyor, bu da biz okuyucular için negatif bir sonuç olarak yansımıyor aslında.

• 722
  • to hell with gatech
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #221 : 17 Ağustos 2012, 14:39:38 »
17 Kasım'da bizlerle o zaman dördüncü kitap.

Çevrimdışı Catrouble

• **
  • 267
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #222 : 17 Ağustos 2012, 14:47:24 »
Normalde bir kitabı her türlü dizi ya da film uyarlamasına tercih ederim. Ama bu eserle ilk olarak Game of Thrones aracılığıyla tanıştım ve hali hazırda en sevdiğim dizi durumunda..

Ne yapsam bilemiyorum, kitabını okusam mı yoksa sabırla diziyi mi beklesem? Bu çıkmazda kalıp bir karar almış olan varsa bana da yol gösterebilir :)

Çevrimdışı TheSpell

• 826
  • Rom: 16
  • Dovie'andi se tovya sagain.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #223 : 17 Ağustos 2012, 14:50:23 »
Normalde bir kitabı her türlü dizi ya da film uyarlamasına tercih ederim. Ama bu eserle ilk olarak Game of Thrones aracılığıyla tanıştım ve hali hazırda en sevdiğim dizi durumunda..

Ne yapsam bilemiyorum, kitabını okusam mı yoksa sabırla diziyi mi beklesem? Bu çıkmazda kalıp bir karar almış olan varsa bana da yol gösterebilir :)

Kitabı oku. İlk sezon neredeyse ilk kitapla aynı ama diğer kitapları okuyunca çok şey kaçırdığını anlayacaksın.

Çevrimdışı Catrouble

• **
  • 267
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #224 : 17 Ağustos 2012, 14:52:28 »
Hmm teşekkürler =)