Kayıt Ol

Müzikleriyle Hatırlanan Oyunlar

Çevrimdışı muaet

• **
  • 215
  • Rom: 12
  • Carai an Ellisande!
    • Profili Görüntüle
Ynt: Müzikleriyle Hatırlanan Oyunlar
« Yanıtla #90 : 23 Nisan 2015, 00:05:50 »
Sanırım oynayıp da unutamadığım şarkı şu olsa gerek. NFSU'dan gelsin efendim.

https://www.youtube.com/watch?v=s7UZ80srLP0
“My father used to say that there are two kinds of people in the world,” Kaladin whispered, voice raspy. “He said there are those who take lives. And there are those who save lives. I used to think he was wrong. I thought there was a third group. People who killed in order to save.” He shook his head. “I was a fool. There is a third group, a big one, but it isn’t what I thought. The people who exist to be saved or to be killed…The victims. That’s all I am.”

Çevrimdışı Evis

• **
  • 307
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #91 : 23 Nisan 2015, 16:11:21 »
Bastion - Pantheon (Ain't Gonna Catch You)

Ayıptır, bu nasıl şarkı? Zaten müthiş bir oyunsun, zaten bütün şarkıların ayrı güzeldi fakat bir de bu?

Alıntı
them gods gonna hurt you son
when you play with a loaded gun
when you play with a loaded gun

Bir de bu sözlerle vur, peki.

Transistor - In Circles

Aynı firmayla devam ediyorum. Supergiant Games hem oyun yapmayı biliyor, hem de adeta her oyunda yepyeni bir "albüm" piyasaya sürüyor. Transistor'ın o boğaz düğümleyen güzelliği şarkılarıyla iyice yükseliyor. Ayrıca bu başlıkta hiçbir şarkısı anılmadı sanırım. Küserim :/.

We All Become ile daha çok anılıyor oyun (ki hakkıdır. Oyunu müthiş özetliyor aslında). Ama bu şarkısı da yabana atılmamalı. Hele bir de oyunun senaryosunu düşünerek dinleyince... eyvah eyvah!

Gerçi bendeki de laf. Bu adamların oyun için yaptığı hangi şarkı senaryoyu özetlemedi ki?

Alıntı
But I won't save you

İşte yapma bunu :(.

Spoiler: Göster

Ama bu oyunları oynamadıysanız ocak dışısınız. Onu demiş olayım.

Şuraya bir yere +1 atıp kaçayım ben, arka sayfada kalmasın güzelim şeyler.

Çevrimdışı Mag Hvel

• *
  • 28
  • Rom: 0
  • Gefangenschaft
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #92 : 08 Mayıs 2015, 14:53:02 »
Saint Row 3'ün radyoları müzik zevkime çağ atlattırdı.

Çevrimdışı ryuk

• 497
  • Rom: 25
  • ne değiştirebilir bir insanın doğasını?
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #93 : 04 Haziran 2015, 22:44:39 »
Eve Online - Akat Mountains

Sanki God is an astronaut yapmış gibi geliyor bir kısmını.
Fikirlerim için ölmeyi göze alamam çünkü yanılıyor olabilirim - Bertrand Russel

İyi bir fikir üretmek için, pek çok fikir bilmek gerekir:

* Yeni başlayanlar için FRP

* Fantastik edebiyata yeni başlayanlar ve bu türde ilerlemek isteyenler için

* Kılıçlar ve diğer eskiçağ silahları hakkında

* Dark Sun

* Distopya Korkuları

Daha fazlası için: Index

Çevrimdışı VeRMiNaaRD

• 461
  • Rom: 1
  • Star-Lord
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #94 : 05 Haziran 2015, 10:32:46 »
Oynayıpta unutamadığım tek şarkı Far Cry 3 oynarken ölüp ölüp dirildiğim, esrar tarlalarını yakarken çalan Skrillex'in Make it bun dem şarkısıdır. Oyunun en manyak bölümü burası olsa gerek :)
http://youtu.be/5SAzg0rfC08

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #95 : 05 Haziran 2015, 10:48:43 »

Eveeeeet... Artık buraya gönül rahatlığıyla, hatta kocaman altın harflerle Witcher 3'ün adını yazabilirim. Önceki iki oyunun müziklerini bugün bile açar açar dinlerim zaten. Bu seferkilerinden onlardan aşağı kalır HİÇbir yanları yok. Hangisinden bahsetsem ki?

Ard Skellig'in yeşil arazilerinde dolaşırken çalan "The Fields of Ard Skellig"den mi?
https://youtu.be/gokhBJWSjeM

Yoksa No Man's Land'de saatlerce hiçbir şey yapmadan, sadece müziği dinlemek için at sürmenizi sağlayan "The Hunter's Path"den mi? (Buna bayılıyorum!)
https://youtu.be/olli46Ixo1Y

Yoksa (Volkan'ın da paylaştığı tüylerinizi diken diken eden "Ladies of the Woods"tan mı?
https://youtu.be/J8J9HXcOxrs

Ya da her çarpışmada sizi "Ben Geralt'ım huleyn!" diye bağırtıp fena gaza getiren savaş müziği "Commanding the Fury"den mi dem vursam acaba?
https://youtu.be/trxSGpAA31Q

Yok yok... hangisine öncelik versem diğerine haksızlık oluyor. O yüzden en iyisi mi ben sizi anılarınızı depreştirecek "Kaer Morhen"le baş başa bırakayım da... kendiliğinizden, koşa koşa oyunu almaya gidin :)
https://youtu.be/UJbIIC6FSPs
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #96 : 05 Haziran 2015, 10:55:20 »
Benim için bir de "... Steel For Humans" ekle tam olsun :). Bu kadar Witcher 3 şarkısı görünce aklımda o çalmaya başladı hemen.

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #97 : 05 Haziran 2015, 11:07:11 »
Spoiler: Göster
As you wish u_u Görsele tıklayınız.

Try to hide if you dare.

Çevrimdışı daifunka_vc

• 618
  • Rom: 20
  • Kronik Öğrenci
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #98 : 05 Haziran 2015, 11:25:18 »
E o zaman benden de "lelelee lele lelelee lele lelelee lelelee lelee lelee lelee lele" ya da diğer ismiyle "Silver for Monsters" önerisi gelsin. ;D (Yalnız, pis dilime dudaklarıma dolandı. Dalıp gitmeyeyazayım, hemen bir ıslık... Sonra tabii, oğlum sen manyadın mı uyarılarıyla araya giren arkadaşlar... :P )

www.youtube.com/watch?v=YQS4o_bYA_M

Ya da siz komple OST'yi dinleyin, rahat edin.  :)
There are two secrets to becoming great. One is never to reveal all that you know. - PS:T

Çevrimdışı VeRMiNaaRD

• 461
  • Star-Lord
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #99 : 05 Haziran 2015, 13:57:22 »
Ben daha witcher alamadım ya ayın 10unda kartıma puan yatacak onu bekliyorum :) Birkaç oynanış videosu izledim harbiden harika müzikleri var. Oyun gelince sosyal hayatıma bir süre ara vermek zorunda kalacam sanırım :)

Çevrimdışı kara

• **
  • 71
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #100 : 08 Haziran 2015, 10:26:58 »
Bir çoğu hatırlamaz ama 8 bit commodore 64 te yapılan Last Ninja Müzikleri benim için tektir hala.
"Her bilge adamın korktuğu üç şey vardır: Fırtınalı bir deniz, aysız bir gece ve yumuşak başlı birinin öfkesi."

-Patrick Rothfuss

Çevrimdışı Laughing Madcap

• 960
  • Rom: 51
  • The Oncoming Storm
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #101 : 04 Ekim 2015, 23:28:54 »
Ön-Not: Dinlemek için resimlere tıklayınız.

Geleneksel "Eskiden ne güzel oyunlar vardı yahu..." duygusallığı ile geldim. Elim boş gelmedim.

Final Fantasy VII - One Winged Angel (Advent Children Version)

Oyunu hiç oynamamış olmama rağmen bu müziği çok duydum. Hatta öyle ki, serinin adı geçince direk aklıma bu geliyor. Şarkının kalabalık bir ortama giriş sırasında kullanılmaya uygun bir başlangıcı var. Düğün olur, sünnet olur, bayram namazı olur...

Suikoden II - The Fugue (Neclord's Castle Theme)

Kötü adam müziklerinden bahsetmişken ve buna örnek olarak da bir j-rpg'den örnek vermişken, şahsi favorim Suikoden II'den örnek vermezsem olmazdı. Oyunun asıl kötü adamı olmasa da bir hayli baş belası olan Neclord'un kalesine girdiğimiz andan itibaren çalan bu müzik, kalenin zirvesine ulaştığımızda sonlanır. Görürüz ki, bu müziği devasa bir piyanonun ardına oturmuş olan Neclord icra etmekteymiş.
(Bonus: Biraz farklı ve daha teknolojik bir versiyonu da bu karakterle savaşırken çalıyor ama yine de favorim orjinal müziği. Orjinal derken tabi, ehm. Müziği yapanlar Bach'ın kemiklerini biraz sızlatmışlar ama olsun.)

Castlevania - Vampire Killer

Yine Konami, yine vampirler... Ancak bu sefer karşımızda Dracula'nın kendisi duruyor. Castlevania'nın bence en çok akılda kalan ve duyduğunuzda heyecanlandıran müziği Vampire Killer. Ayrıca oyunda kullanılan, Belmont sülalesinde nesilden nesile (babadan oğla nesil bunlar!?) aktarılmış efsanevi kamçının adı.
(Bonus: 16 bit'lik versiyonu bile yeterince gaza getirebiliyorken modern versiyonunu siz düşünün artık. Ya da düşünmeyin, buyrun.)

The Legend of Zelda: A Link To The Past - Overworld & The Legend of Zelda: Ocarina of Time - Great Fairy's Fountain
&

Hazır Nintendo dönemlerine gelmişken, The Legend of Zelda'dan bahsetmemek olmaz. Hatta öyle ki, 1+1 kampanyasıyla serinin en güzel iki oyunundan beynime kazınmış müzikleri beğeninize sunuyorum.

Street Fighter - Guile's Theme

Kapanışı epik bir şekilde yapmak istedim. Alekspu'culara ve "İki depdep bir oryu"culara gelsin.
Attention all planets of the solar federation
We have assumed control.

Çevrimdışı Okur

• **
  • 73
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #102 : 14 Aralık 2015, 10:18:59 »
Çok oyun var alında bir kısmına burada yer verilmiş zaten. Adı geçmeyenlerden bir tane de benden olsun. Mass Effect serisi çok sevdiğim bir seridir. Serinin en iyi olduğunu düşündüğüm ikinci oyun aynı zamanda müzikleri ile de en iyisidir ve aklımda fazlasıyla yer etmiştir. Özellikle ikinci oyunun oyunun finaline doğru çalan şu parça eskitemediklerimdendir.

https://www.youtube.com/watch?v=e2z28mutY1E

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #103 : 03 Ağustos 2016, 21:56:41 »
Firewatch'un o kadar haberini yazdım çizdim, ama oynamak bir türlü kısmet olmadı. Steam indirimlerinde de %25'lik iskontosu pek gözümü kesmedi, satın alamadım şimdilik.

Ama oyunun müzikleri bir harika! Özellikle ikinci (3:34), dördüncü (6:25) ve altıncı (9:21) parçasına bayılıyorum. Vazgeçtim, hepsini seviyorum![*]Ehue![/*] Biraz Brütal Legend'ı, biraz da State Of Decay'i anımsatıyorlar bana.

Dinlemek için görsele tıklayabilirsiniz.

Try to hide if you dare.

Çevrimdışı Bay_Karamsar

• 865
  • Rom: 12
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #104 : 04 Ağustos 2016, 22:24:26 »
Atmosferi, öyküsü, melankolisi ve müzikleri ile aynı ekibin elinden çıkma nevi şahsına münhasır iki oyun aklıma geliyor.

Shadow of the Colossus:
Her biri birer bulmaca olan bosslara karşı verdiğimiz mücadele. Terk edilmiş topraklar, unutulmaya yüz tutmuş kadim yıkıntılarla dolu diyarda elimizde olan, geri getrimek için uğraştığımız sevdiğimizin cansız bedeni, sadık atımız agro ve yaşanan ıssızlıkta, sessizliği bozarken, yeri geldi mi melankoli, yeri geldi mi serüvenin heyecanını veren müzikler yoldaştır bize.

The Farthest Land

Ico:
Kurban olarak bırakıldığınız esrarengiz kalede, dilini anlamadığınız, sizin gibi terk edilmiş birini bulmak yalnızlığınızı paylaşabileceğiniz kader ortağı bulmak gibidir. Onu kaybetmek, tekrar terk edilmeye eş değer iken, elinize aldığınız sopa ile, amaçları ve nereden geldikleri bilinmez karanlığa karşı durmaya çabalamak, acizliğin yarattığı yüreklilik serüveni gibi. Issız(!) kalede kuş cıvıltıları ağır basar. Müzik çalmaya başladı mı atmosfer farklılaşır.

You were there, Castle in the mist