Kayıt Ol

Kitap Okuyup Ders Çalışamamak !

Çevrimdışı nursah41

• *
  • 17
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Ynt: Kitap Okuyup Ders Çalışamamak !
« Yanıtla #45 : 29 Ocak 2012, 18:10:27 »
Bana da aynı şey oluyor.Mesela elimde çok güzel bir kitap oluyor ama yarın yazılı varsa önce ders çalışırım.

Çevrimdışı zekican5

• **
  • 320
  • .............
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #46 : 29 Şubat 2012, 12:50:34 »
Nedense hiç bir zaman ders kitabın önüne geçememiştir.Ders çalışmak için oturuyorsun sonra aklına lan bu adam naptı acaba,ya krallığın sonu ne olucak,bu savaşı kim kazndı gibi garip düşünceler girince akıllı bir çocuk olup dersi bırakıp kitap okumaya başlarsın.Bu herkez için geçerli değil tabi ki.Ben 12. sınıf öğrencisi olarak bu sene bile kitap okumayı tam anlamı ile bırakmıyorsam artık gerisini siz düşünün...

Çevrimdışı Oghertay

• **
  • 139
    • Profili Görüntüle
    • Issız Kelimeler
« Yanıtla #47 : 22 Nisan 2012, 19:19:42 »
kpss sınavıma (öğretmenlik için) bir hafta kalmıştı ve ben kitap okumaya başladım deliler gibi.3 kitap bitirdim.Bir tanesinin adı GORA
Cahillik lisan bilmemek değil insan bilmemektir..

http://www.oghertay.blogspot.com/

Çevrimdışı Galaxie

• **
  • 375
  • Rom: 17
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #48 : 29 Nisan 2012, 01:39:01 »
En lanet durum.

Yani komite sınavıma (vize) 5 gün kalmışken hala bırakamayıp "2 saat ders çalışayım 1 saat kitap okuyayım arada da nete bakayım" deyip, 1 saat ders çalışıp 1 saat nete bakıp 2 saat kitap okuyorum en iyi ihtimal. Bu arada hep masa başında ya da yatakta... Gözlerim her durumda bir şeyler okuyor.

Boyun fıtığı ya da bel fıtığı kesinlikle beni bekliyor.

Çevrimdışı Oghertay

• **
  • 139
    • Profili Görüntüle
    • Issız Kelimeler
« Yanıtla #49 : 29 Nisan 2012, 01:57:14 »
En lanet durum.

Yani komite sınavıma (vize) 5 gün kalmışken hala bırakamayıp "2 saat ders çalışayım 1 saat kitap okuyayım arada da nete bakayım" deyip, 1 saat ders çalışıp 1 saat nete bakıp 2 saat kitap okuyorum en iyi ihtimal. Bu arada hep masa başında ya da yatakta... Gözlerim her durumda bir şeyler okuyor.

:) Kitap okumanın vereceği haz karşısında ödenecek küçük bir bedel demek isterdim ama ağır bir bedel.Umarım karşılaşmazsın

Çevrimdışı Galaxie

• **
  • 375
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #50 : 29 Nisan 2012, 01:59:58 »
En lanet durum.

:) Kitap okumanın vereceği haz karşısında ödenecek küçük bir bedel demek isterdim ama ağır bir bedel.Umarım karşılaşmazsın

Umarım. Ama olacağı bu :) çok kitap okuyorum çok ders çalışıyorum. E boyun bu yani...

Çevrimdışı Oghertay

• **
  • 139
    • Profili Görüntüle
    • Issız Kelimeler
« Yanıtla #51 : 29 Nisan 2012, 02:04:20 »
En lanet durum.

Umarım. Ama olacağı bu :) çok kitap okuyorum çok ders çalışıyorum. E boyun bu yani...
:) kitaplar ve içinde yaşanılan tek kişilik kahramanlıklar kayboluşlar ve geri dönüşler.Bende kaptırdım yine kendimi bu aralar.Bazen nefes almayı unutuyorum gibi geliyor.Bi bakıyorum akşam olmuş.Galiba bende fıtıktan muzdarip olacağa benziyorum ileride:)

Çevrimdışı Galaxie

• **
  • 375
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #52 : 29 Nisan 2012, 02:07:18 »
:) kitaplar ve içinde yaşanılan tek kişilik kahramanlıklar kayboluşlar ve geri dönüşler.Bende kaptırdım yine kendimi bu aralar.Bazen nefes almayı unutuyorum gibi geliyor.Bi bakıyorum akşam olmuş.Galiba bende fıtıktan muzdarip olacağa benziyorum ileride:)

Neyse bunu fıtık olduğumuz zaman düşünürüz :D

İlle de fıtık olcaksak bari bel fıtığı olalım tedavisi daha kolay :P

Çevrimdışı Oghertay

• **
  • 139
    • Profili Görüntüle
    • Issız Kelimeler
« Yanıtla #53 : 29 Nisan 2012, 02:18:13 »

bütün duvarlarda yazıyo canım fantastik tedavi yöntemi geliştiricilerin numaraları.Onlar fantastik dünyanın karanlıklarından fırlamış ve kendilerini insanların tedavisine adamış büyücü görünümlü bilge insanlar:)

Çevrimdışı zekican5

• **
  • 320
  • .............
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #54 : 29 Nisan 2012, 09:53:08 »

Bence hiç olma daha iyi. İyi süşünelim sonucu da iyi olsun ...

Çevrimdışı ryuk

• 497
  • Rom: 25
  • ne değiştirebilir bir insanın doğasını?
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #55 : 25 Mayıs 2012, 23:25:13 »
Yarın final sınavlarından biri var ve hiç çalışasım yok. Ama keyfi bir çalışası olmama durumu değil bu. Gerçekten gözlerim o yazıları okumayı, beynim o bilgileri tekrarlamayı reddediyor sanki. Onun yerine gereksiz ne var ne yoksa okuyasım, uğraşasım var.

Fikirlerim için ölmeyi göze alamam çünkü yanılıyor olabilirim - Bertrand Russel

İyi bir fikir üretmek için, pek çok fikir bilmek gerekir:

* Yeni başlayanlar için FRP

* Fantastik edebiyata yeni başlayanlar ve bu türde ilerlemek isteyenler için

* Kılıçlar ve diğer eskiçağ silahları hakkında

* Dark Sun

* Distopya Korkuları

Daha fazlası için: Index

Çevrimdışı Galaxie

• **
  • 375
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #56 : 27 Haziran 2012, 22:22:11 »
Bunun bir de Kayıp Rıhtım'a girip ders çalışmamak versiyonu var. F5, F5, Dürbün, Anasayfa, F5... Ortalamamı düşürttü vallahi :P

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #57 : 27 Haziran 2012, 22:25:16 »
Bunun bir de Kayıp Rıhtım'a girip ders çalışmamak versiyonu var. F5, F5, Dürbün, Anasayfa, F5... Ortalamamı düşürttü vallahi :P

DİKKAT! Bağımlılık Tehlikesi!

Şu an bulunduğunuz forum bağımlılık yapma riski taşımaktadır.
Düşen ortalamalardan müessesemiz sorumlu değildir.

Spoiler: Göster
Şaka yapıyorum :). Çok da iyi anlıyorum durumu.

Çevrimdışı ülfet

• **
  • 184
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #58 : 24 Eylül 2012, 11:45:51 »
arkadaşım ve ben de derslerde kitap okuduğumuz için eve gidip bütün gün ders çalışmak zorunda kalanlardanız. :P ama bu site gerçekten bağımlılık yapıcı :)  :blink
Azrail yorulma kanka intihar edicem...

Çevrimdışı mbdincaslan

• **
  • 277
  • Rom: 9
    • Profili Görüntüle
    • Baatırdın Sözü
« Yanıtla #59 : 26 Eylül 2012, 23:17:25 »
genç arkadaşlara bir tavsiye vereyim (gerçi ben de gencim, yaşlı değilim ama, üniversite öncesi basamağında bulunan arkadaşlara iki üniversite tecrübemle tavsiye verebilirim sanırım);

ömrümde hiç ders çalışmadım. ilk üniversitemi sayısaldan 21.000 olarak kazandım. iki yıl okudum, ardından sözelden girdim, 1200. oldum, şu an çok iyi bir bursla özel bir üniversitede okuyorum. hiç ders çalışmamama rağmen nasıl becerdim peki? belki iki binin üzerinde kitap okuyarak... evet dostum, kitap okumak, eğer sağlıklı bir biçimde okuyorsan, "ders çalışmak"tır zaten; pişmektir, öğrenmektir. yapman gereken tek şey, "neyi" okuyacağına karar vermek ve bu doğrultuda bir akademik seçim yapmak. misalen ben sayısal alanda bir dizi popüler bilim kitabının ötesinde bir şey okumamıştım, çok iyi bir derece yapmam da, bu yüzden beklenemezdi. ancak hem insani bilimlerle alakalı (sosyoloji, antropoloji, psikoloji) okuduğum kitaplar, hem edebi kaygıyla okuduğum kitaplar (roman, şiir vs.) bana sözel alanda bir çok şey öğretmişti; ve ders çalışılsa bile yapılması zor olan bir derece yapmamı sağladı. o yüzden, eğer benim gibi, bir mesele "ders" haline gelince ondan sıkılan, ancak "kitap" olduğu zaman üzerine eğilen bir yapıya sahipseniz, ders çalışmayın. o alanla alakalı kitaplar okuyun; popüler bilim kitaplarıyla başlarsınız mesela önce, ardından kendinizi akademik makaleleri karıştırırken dahi bulabilirsiniz. ve böyle sık ve yoğun okumak, sizin okuma kalitenizi ve hızınızı da artırır, bilimsel&öğretici kitapların yanında, zevk için, hoş zaman geçirmek için okuyacağınız kitaplara da vakit bulur, onları da okursunuz. demem o ki, ikiye bölmeyin "ders" ve "kitap" diyerek. "ders"in, kütüphanede bulduğunuz eşsiz dünyadan daha sıkıcı olmasını sağlayan tek şey aptal eğitim sistemi ve bazen aptal/eğitim sistemine uymak zorunda kalan hocalardır.

unutmayın, "bilenle bilmeyen bir olmaz", ve her kitap mutlaka bir şeyler öğretir. öğrendiğiniz ile, olmak istediğiniz arasındaki ilişkiyi sağlıklı ve sağlam kurarsanız, benden daha öteye ve yükseğe de erişebilirsiniz, olmaması için hiç bir neden yok. kitap okuma alışkanlığı (benim tercih ettiğim tabirle, zevki) olmayanlar kaygılansın; siz çok avantajlısınız esasında. böyle bir zevke ve alışkanlığa sahipsiniz, hayata 10-0 önden başlamanız işten bile değil, sadece bilinçli ve kararlı/farkında olmanız yeter.
"Onen i-estel edain, ú-chebin estel anim"