Kayıt Ol

Hobbit Haberleri!

Çevrimdışı Malkavian

• 2152
  • Rom: 57
  • I was lost in the pages of a book full of death..
    • Profili Görüntüle
Hobbit Haberleri!
« : 16 Ekim 2010, 13:11:48 »
Sonunda; Hobbit’in yönetmeni Peter Jackson!

Ve beklenen haber geldi!

Uzun süredir merakla beklediğimiz ve hâlâ daha beklemeye devam ettiğimiz Hobbit filminin yönetmeni, Yüzüklerin Efendisi üçlemesini de yönetmiş olan oscarlı yönetmen Peter Jackson oldu! Hayranlarının Del Toro‘nun ayrılışıyla birlikte istedikleri asıl adam Peter Jackson, yönetmenlik koltuğuna oturacağı açıklandı!

2011’de çekimlerine başlanacak The Hobbit filminin yönetmen koltuğuna Peter Jackson’ın oturmasına karar verildi! New Line Cinema’da üst düzey yönetici Toby Emmerich, Warner Bros’da operasyon şefi olarak görev yapan Alan Horn ve Goldwyn-Mayer Inc.’de üst düzey yönetici olan Seteve Cooper tarafından haber doğrulandı.

Tolkien’in Orta Dünya’sını keşfetme duygusunun, normal film yapmanın çok ötenside bir tecrübe olduğunu söyleyen Jackson, “Güzellikler ve drama ile dolu, inanılmaz bir hayal gücünün bu çok özel köşesine gitmek gerçekten inanılmazdı. Gandalf ve Bilbo’nun da içinde bulunduğu bu dünyaya tekrar girmek için New Line Cinema, Warner Bros ve MGM olarak can atıyorduk.” dedi.

Konuyla ilgili başta belirtmiş olduğumuz yetkili isimler, duygularını şu şekilde ifade ediyorlar:

Peter tartışmasız Orta Dünya’yı gerçeğe dönüştürmede usta bir yönetmen. Yetenekli bir hikâye anlatıcısı, öngörüsü yüksek olan bir yönetmen ve film teknolojisinin öncüsü…” diyor Emmerich ve devam ediyor. “Peter, Fran ve Philippa ile tekrardan birlikte çalışabilme imkanı bizde ‘There and back again’ (Gittim ve döndüm!) hissi yaratıyor.

Bu filmleri yönetmek için dünya üzerinde Peter Jackson’dan daha yetenekli bir kişi yok.” diyen Horn, sözlerine şu şekilde devam ediyor. “Peter inanılmaz yetenekli ve yaratıcı bir insan. Öngörüsü ile daha önce hiçbir yönetmenin sinemaya taşıyamadığı bir hikâyeyi bizlerle buluşturdu. Fran Walsh ve Philippa Boyens’de işlerini ne kadar iyi yaptıklarını Yüzüklerin Efendisi üçlemesinde bizlere kanıtladılar. Tolkien’in sözlerini canlı ve hayat dolu karakterlere dönüştürüp onların dillerini bize en iyi şekilde yansıtan bu ekibi izleyiciler neredeyse Orta Dünya’da yaşayan birer karakterler olarak gördüler. Bu yüzden The Hobbit, Jackson ve ekibi tarafından çekilecek.”

MGM, Yüzüklerin Efendisi Serisi’ne yeni ve başarılı bir yapım daha eklemek için sabırsızlanıyor!” diyor Copper. “Peter’ın yönetimi altında The Hobbit filminin Yüzüklerin Efendisi fanlarına ve yeni bir izleyici kitlesine sesleneceğini düşünüyorum.

Yüzüklerin Efendisi Serisi’nin üç filmini birden yöneten Peter Jackson, The Hobbit hikâyesini bizlere iki bölümde anlatmak için geri dönüyor.

Jackson yeni görsel efektler ve olağanüstü hikâye anlatımını J.R.R Tokien’in kitaplarını beyaz perdeye taşımak için kullanacak. İki hobbit filmi de en son kamera ve ses sistemlerini kullanarak 3D teknolojisi ile izleyicilerinin karşısına çıkacak.

Şu anda senaryonun ve gerekli ekipmanların hazır olduğu da belirtilen haberde her şey kesinleşmiş durumda. Şimdi gözler, ilk filmin çıkacağı 2012 tarihine çevrilmiş durumda…

Jackson aynı zamanda senaryonun bir kısmını Fran Walsh, Philipa Boyens ve Guillermo del Toro ile birlikte yazmıştı.

Böyle mutlu bir haberin ardından bizler de keyifle, film çekimlerinin bir an önce başlamasını umut ediyor ve heyecanla son gelişmeleri sizlere aktarmak için pürdikkat bekliiyoruz!

Çevrimdışı May Day

• *
  • 34
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Ynt: Sonunda; Hobbit’in yönetmeni Peter Jackson!
« Yanıtla #1 : 16 Ekim 2010, 22:58:02 »
çok iyi haber. PJye güvenim tam.
harry potter
talihsiz serüvenler dizisi
orta dünya
star wars (film)

Çevrimdışı Mordrad

• *
  • 13
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 17 Ekim 2010, 18:25:12 »
iyi haber.Teşekkürler.

Çevrimdışı Laughing Madcap

• 960
  • Rom: 51
  • The Oncoming Storm
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 17 Ekim 2010, 18:32:02 »
Bir başka "katılıyorum." vakası yaşanmadan uyarayım; evet çoğumuz aynı şeyi düşünüyor, "iyi haber". Fakat neden iyi haber, neden kötü haber? Şu yapılanın kurallar başlığının altına "hepsini okudum" yazmaktan bir farkı yok gözümde. Hep söylüyorum bakın, bir başlığa illa birşeyler yazmak zorunda değilsiniz. Ama yazıyorsanız da "yazın".

Ha hemen köpürmeden siz uyarayım, şu söylediklerim bir nevi kızım sana diyorum gelinim sen anla durumudur. Kimse üstüne alınmasın. Ya da aslında herkes üstüne alınsın ki site titreyip kendine gelsin, evet.

Haber hakkında da; gerçekten sevindirici bir haber bu. Fakat Peter Jackson kısmından çok filmin artık çekileceği kısmına seviniyorum ben. Evet, öyle ya da böyle çekilecekti Hobbit, Yüzüklerin Efendisi böylesine paralar ve ödüller kazandırdıktan sonra devamı elbette gelecekti fakat daha yönetmeni bile belli değildi.

Bir de korkum var. Star Wars'un katledilmesi gibi Yüzüklerin Efendisi'ne de bu yapılacak diye korkuyorum biraz.
Attention all planets of the solar federation
We have assumed control.

Çevrimdışı May Day

• *
  • 34
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 17 Ekim 2010, 20:21:16 »
Bir başka "katılıyorum." vakası yaşanmadan uyarayım; evet çoğumuz aynı şeyi düşünüyor, "iyi haber". Fakat neden iyi haber, neden kötü haber? Şu yapılanın kurallar başlığının altına "hepsini okudum" yazmaktan bir farkı yok gözümde. Hep söylüyorum bakın, bir başlığa illa birşeyler yazmak zorunda değilsiniz. Ama yazıyorsanız da "yazın".

gereksiz bir tartışma. bence insanların biraz özgür olması, mutlu olduklarında bunu belirtmesinde zarar yok. insan sosyaldir. hem bu tam tersine forumu canlı tutar. açıkçası ben ilk yorumu düşerken üzüldüm. bu forumun bu kadar sakin ölü olmaması lazım dedim.

bir de ben buraya sadece şunu yazsam tamam yanlış:

"msjım bulunsun"

ikisi arasındaki farkı anlayabilmeli.

şunu da söyliyim üzerime alındım.

5. Atılan bir iki kelimelik mesajlar (çok güzel, vaay, teşekkürler vs.) spam olarak değerlendirilip silinecektir. Israrla devam edenlere ceza yaptırımı uygulanacaktır.
harry potter
orta dünya
star wars (film)

Çevrimdışı Laughing Madcap

• 960
  • Rom: 51
  • The Oncoming Storm
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 17 Ekim 2010, 20:53:20 »

gereksiz bir tartışma.

Yanlış. Yazdıklarım tartışmaya açık değildi.

Özgürlüklere bir lafım yok tam tersine rahat olun diyorum. Yazmayın demiyorum, yazmak zorunda değilsiniz diyorum.

Forumun canlı kalması için tek kelimelik cevaplara pek gerek yok aslında.Ama mutluluğunuzu dile getirin lütfen, forum bunu bekliyor, forum sizden bunu istiyor.
Attention all planets of the solar federation
We have assumed control.

Çevrimdışı May Day

• *
  • 34
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 17 Ekim 2010, 21:29:34 »

gereksiz bir tartışma.

Özgürlüklere bir lafım yok tam tersine rahat olun diyorum.
teşekkür ederim.

------------------------------------

ayrıca pj'in bu işi elinden geldiğince iyi yapacağı fikrindeyim. yanlış hatırlamıyosam kendisi yeni zelandalı ve bu yapım ülkesi için önemli. ayrı bir özen gösterecektir.
harry potter
orta dünya
star wars (film)

Çevrimdışı PhoenixMan

• 919
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 18 Ekim 2010, 09:03:16 »
Hım hım hım... Aslında Tolkien kitaplarıyla Peter Jackson arasında güçlü bir bağ mevcut desek yeridir. Başka kitabını da filmleştirmeyi düşünürlerse eğer yine Peter Jackson'a dönerlermiş gibi geliyor bana. Aslına bakılırsa gerçekten güzel bir haber, ancak neden iki film olarak düşünüldüğünü merak ettim ben. Yani tek kitap sonuçta ki o kadar uzun da sayılmaz... O işini biliyordur deyip çekilelim bakalım, 2 sene sonra konuşur yorumlaşırız elbet.

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 18 Ekim 2010, 13:37:30 »
Çekimlerin kısa sürede başlanacağına dair haberler de geliyor. Umuyoruz, yine bir fiyasko ile sonuçlanıp daha da ileri bir tarihe atılmaz.

Beklemek güzeldir ama dozajında olmadığı sürece, her şeyin fazlası zarar olduğu gibi bununki de aynı şekilde sonuçlanacaktır. Bir süre sonra, o ilk günkü haberler çıktığı gibi lanse edilmeyecek, "Çıkıyormuş işte, neyse..." kıvamına gelecek. Umuyorum yavaş yavaş bizlere daha da heyecanlanacağımız haberler sunarlar.
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
    • Profili Görüntüle
Hobbit Yeni Zelanda'da çekiliyor!
« Yanıtla #9 : 27 Ekim 2010, 13:32:34 »

Bir süredir, Hobbit filminin Yeni Zelanda yerine İngiltere'de çekileceği söylenmiş ve buna tepki olarak da fanlar tarafından yürüyüş düzenlenmişti.

Yeni Zelanda Başkanı John Key ve Warner Bros yetkilileri arasında kapalı kapılar ardında yapılan görüşmelerin sonrasında karar bugün duyuruldu: Hobbit Yeni Zelanda'da çekilecek!

Başkan; gazetecilere verdiği demeçte yapılacak olan iki Hobbit filminin Yeni Zelanda eserlerine karşı olumsuz sorun teşkil edeceğini fakat düzgün bir çalışma ile bunun film çalışanları tarafından düzenli şekilde yürütülebileceğini kaydetti. Aynı zamanda, Yüzüklerin Efendisi üçlemesi ile oldukça reklamı yapılan Yeni Zelanda'nın, bu iki Hobbit filmi ile daha da fazla duyulacağından mutlu olduğunu dile getirdi.

Konuyla ilgili olarak CNN, TVNZ, Bloomberg ve ABC kanallarında da son dakika haberi olarak yayınlandı. Kanal isimlerine tıklayarak, internet sitelerinde bulunan haberlere ulaşabilirsiniz.

Neyse ki bu sorunda halledilmiş oldu, şimdi artık şu çekimler başlayabilir mi lütfen? Teşekkürler...

Çevrimdışı Bonthey

• 900
  • Rom: 15
  • Behtül
    • Profili Görüntüle
    • Kavuniçi Mavi
« Yanıtla #10 : 27 Ekim 2010, 14:03:33 »
Bir Jackson klasiği..
İyi olmuş ama.. Nitekim LOTR ile aynı iklime sahip mekanlarda yansıyacak hikaye gözümüze..

Not to mention the pincers...

Çevrimdışı simkalaba

• **
  • 146
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 27 Ekim 2010, 19:58:17 »
çok iyi olmuş hemde. anlaşılan yüzüklerin efendisiyle aynı tadı alacağız.

Ceddry Edain

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 28 Ekim 2010, 13:25:51 »
Bu arada Hobbiton'dan görüntüler gelmeye başladı. Buradan ve şuradan ilk çalışma çekimleri izleyebilirsiniz.

Ayrıca, bir süreliğine de olsa yönetmen koltuğunda oturmuş olan Del Toro'da gelen sorular üzerine açıklama yapmış.

"Bence filmde her karakter için mükemmel aktörler var, fakat pektabii yönetmen ben olmadığımdan şimdi kimin çok iyi olduğu hakkında yorum yapma hakkını kendime bulamıyorum. Fakat Bilbo Baggins'i oynayan Martin Freeman kesinlikle harika bir seçim! Ben o adama hayranım ve rolünün üstünden hakkıyla geleceğine eminim." diyen Del Toro, ayrıca yönetmenlik koltuğunu bırakması üzerine şunları söylüyor. "Bu film ile iki yıl geçirdim ve emin olun bunu bırakmak benim için çok zor bir karar oldu..."

Son olarak buraya tıklayarak yürüyüş ile ilgili hazırlanmış videoyu izleyebilirsiniz, yalnız uyarayım, acayip gaza getiriyor. Etrafınızda kırılacak aletler varsa izlemeyin.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
Hobbit'ten Yeni Haberler!
« Yanıtla #13 : 14 Aralık 2010, 23:44:34 »

Daha önceden belirtildiği üzere, Hobbit’te olmayan bazı Orta Dünya karakterleri filmde yer alacaktı. Ve işte yeni gelen haberlerle, kimler hangi rolü aldı ve filme hangi karakterler dahil edildi hep beraber görelim!

En büyük süprizlerden biri Legolas’ın da filmde yer alacak karakterler arasında adının geçmesi. Orlando Bloom tarafından başarıyla canlandırılan elf Legolas, Hobbit romanında yer almamasına rağmen görünen o ki, yapımcıların listesinde adını duyurmuş.

Bir diğer süpriz isim ise, ilk defa Yüzüklerin Efendisi’nde gördüğümüz elf Galadriel karakteri, aynı Legolas gibi, hikayede yer almadığı halde senaryoya dâhil edildi. Cate Blanchett tarafından canlandırılacak Galadriel’in kadroya dâhil edildiği resmi olarak açıklandı. Yüzüklerin Efendisi’ne eklenen pek çok bayan karakter, romanda adı az geçen Arwen gibi, tamamı erkeklerden oluşan Hobbit’te de eklenecek gibi duruyor.

Bunun yanı sıra, Doctor Who dizisinden tanıdığımız Sylvester McCoy, Boz Radagast’ı (Radagast the Brown) oynayabileceği gelen haberler arasında.

Kesinleşen diğer karakterler ise, Ken Stott’un cüce Balin’i ve İsveçli aktör Mikael Persbrandt’ın ise deri değiştiren ayı adam Beorn’u canlandıracağı oldu. İngiliz aktör Ryan Gage Drogo Baggins’i oynarken, Yeni Zellandalı aktörler Jed Brophy ve William Kircher ise cüce Nori ve Bifur’u oynayacağı açıklandı.

Portaldaki haber için buraya tıklayın.

Çevrimdışı Kharas

• **
  • 53
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 18 Aralık 2010, 16:48:35 »
Filmle ilgili gelişmeleri merak ederken forumda/portalda yeni haberini görmek pek bir güzel oldu :).

Peter Jackson ve ekibi, sağolsunlar, bizlere süprizler yapıyor ama kitapta geçmeyen karakterleri eklemek ne kadar sağlıklı olur onu bilemiyorum. Yönetmene saygım ve inancım sonsuz aslında. Ama sorun şu ki, filmin adı Hobbit olunca kitaba sadık kalmayı istiyor insan. O zaman çekilen film Hobbit izleri taşıyan bir başka hikaye olacak gibi. Elbette ağırlık Hobbit'te ama kitapta yer almayan karakterleri koymaları konusunda kesin bir yorum yapamıyorum. Bekleyip görmek kalıyor.

Tek isteği şu: Daha fazla cüce, daha fazla (Gimli gibi) tripleri :D!
Diğer cüceleri de yakın zamanda tamamlayacaklar sanırım.