Kayıt Ol

Game of Thrones

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
Ynt: Game of Thrones
« Yanıtla #105 : 21 Haziran 2011, 14:57:42 »
Epsilon yayın haklarını satın almış, 15 gün içerisinde "Game of Thrones" yeni çevrilmiş hali ile raflarda olacakmış.

İkinci kitabı ise çevirmeye başlamışlar.

İthaki olaydı daha iyiydi ya.

Aynen! İthaki olsaydı şimdiye belki de kitap bitmişti. Epsilon'a güvenim tam değil.

Çevrimdışı Wanderer

• 1501
  • Rom: 28
  • Uzun günler ve hoş geceler dilerim.
    • Profili Görüntüle
    • Blog Sayfam - Yolsuz Yolcu
« Yanıtla #106 : 21 Haziran 2011, 15:35:53 »
Kitabı okuduktan sonra spoiler kutusu kullanmadan dizinin sonunu söyleyerek gıcıklık yapanlar olursa diye korkumdan alıcam kitabı ben.

Ayrıca, poster filan da verseler kitapla birlikte ne hoş olur di mi? Ben matbaa matbaa dolaşıyorum ucuza kapatıp güzel bir poster bastırabileyim diye.
May the force, be with you.

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #107 : 21 Haziran 2011, 15:41:49 »
Çevirmen için olumlu yorumlar duydum. Ama yayınevine güvenebilen yok sanırım. Bekleyip göreceğiz.

Ayrıca, poster filan da verseler kitapla birlikte ne hoş olur di mi? Ben matbaa matbaa dolaşıyorum ucuza kapatıp güzel bir poster bastırabileyim diye.

Bildiğim Epsilon, bu tarz pazarlama manevralarını zevkle kullanacak bir düşünce yapısına sahip. Hatta kapağı falan da dizinin afişine, oyuncularına vs. ayırabilirler.

Çevrimdışı Laughing Madcap

• 960
  • Rom: 51
  • The Oncoming Storm
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #108 : 21 Haziran 2011, 21:02:13 »
O değil de, ilk bölümden itibaren yükselen grafikleriyle beraber Tywin Lannister, Jon Snow ve Daenerys kızı dizinin gönlümüzdeki kralları/kraliçeleri olacak sanırım. Özellikle Tywin, adam on numara.

Yüreğimizin yağlarının erimesi için;

http://www.youtube.com/watch?v=rxLOXUGmRKI

Bonus:
Attention all planets of the solar federation
We have assumed control.

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #109 : 22 Haziran 2011, 00:12:06 »
Sezonu çok iyi bir şekilde tamamlamış, final sahnesiyle de kalplerimizin güm güm atmasına neden olmuştur.

Fazla açıklamaya da gerek yoktur.

İzlenesidir, izletilesidir.

Cabası olarak da okunulasıdır, okutulasıdır.
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı kahlan amnell

• 786
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #110 : 23 Haziran 2011, 12:18:47 »
Tek bir korkum vardı finalle ilgili ama neyse ki gerçekleşmedi :)

Spoiler: Göster

Ne güzel ejderhalardı onlar öyle :) Abuk sabuk bir şeyler yapacaklar diye ödüm kopuyordu.

Çevrimdışı Marius

• 1109
  • Rom: 31
  • poor misguided fool
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #111 : 23 Haziran 2011, 17:17:37 »
Sezon finali ile beni mahvetti bu dizi. Şu sahne bende kalkıp "The king in the north!" diye bağırma dürtüsü uyandırdı ayrıca;

After I count down, three rounds, in hell I'll be in good company.

Çevrimdışı Amras Ringeril

• 2483
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #112 : 25 Haziran 2011, 03:08:47 »
Tyrion Lannister ve Gregory House arasındaki benzerlik çok hoşuma gidiyor. Başına bir iş gelmese bari.
try again fail again fail better

Çevrimdışı Wanderer

• 1501
  • Rom: 28
  • Uzun günler ve hoş geceler dilerim.
    • Profili Görüntüle
    • Blog Sayfam - Yolsuz Yolcu
« Yanıtla #113 : 28 Haziran 2011, 00:38:20 »
2. Sezon başlangıcı için Temmuz 2012 planlanıyor diye bir söylenti duydum.
May the force, be with you.

Çevrimdışı kahlan amnell

• 786
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #114 : 28 Haziran 2011, 09:38:01 »
Bu ay içinde çekimler başlayacak. 2. sezon başlangıcı Nisan falan olacak yine. 2 tarihi karıştırmış olmalısınız. Gerçi Nisan'a kadar nasıl bekleyeceğiz ayrı konu.

Çevrimdışı Cellox

• **
  • 142
  • Rom: -8
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #115 : 28 Haziran 2011, 09:50:50 »
Temmuz fazla.
Tamam son bölümlerde iyice kış gelmişti buda demekki dizinin çekilmesi için kış gelmesini bekleyeceklerdir. film çekilen yerde kasım gibi kar yağmaya başlasa, birde sakata gelmemek için ilk 10 bölümü çekseler en fazla 3 ay sürer. Eğer dediğin gibi temmuzda başlayacaksa bunun sebebi The Walking Dead ve Spartacus'dür. Zaten onlarda yeni sezona başlamak için bu dizinin bitmesini beklediler. Muhtemelen buda öyle yapar aksi taktirde izleyici sayısı düşebilir.

Bu arada 1. sezonda ve HBO sitesinde yayınlananlardan beni ençok etkileyen aile Starklar oldu. ''Kış Geliyor'' birde bu son bölümde dedilerya ejderhaları dize getirdik. Sanırım 2. sezonda kuzey tam güneyi dize getirirken bu vahşiler gelcek sonra kuzeyliler büyük bir darbe yiyecekler veya bu ejderlerden kurtulmak için iş birliğide yaparbilirler.
Neyse yeni sezon eğlenceli olacak tabi yaşlanıp ölmezsek..

Çevrimdışı Laughing Madcap

• 960
  • Rom: 51
  • The Oncoming Storm
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #116 : 28 Haziran 2011, 10:13:37 »
Temmuz fazla.
Tamam son bölümlerde iyice kış gelmişti buda demekki dizinin çekilmesi için kış gelmesini bekleyeceklerdir. film çekilen yerde kasım gibi kar yağmaya başlasa, birde sakata gelmemek için ilk 10 bölümü çekseler en fazla 3 ay sürer. Eğer dediğin gibi temmuzda başlayacaksa bunun sebebi The Walking Dead ve Spartacus'dür. Zaten onlarda yeni sezona başlamak için bu dizinin bitmesini beklediler. Muhtemelen buda öyle yapar aksi taktirde izleyici sayısı düşebilir.

Bu arada 1. sezonda ve HBO sitesinde yayınlananlardan beni ençok etkileyen aile Starklar oldu. ''Kış Geliyor'' birde bu son bölümde dedilerya ejderhaları dize getirdik. Sanırım 2. sezonda kuzey tam güneyi dize getirirken bu vahşiler gelcek sonra kuzeyliler büyük bir darbe yiyecekler veya bu ejderlerden kurtulmak için iş birliğide yaparbilirler.

Neyse yeni sezon eğlenceli olacak tabi yaşlanıp ölmezsek...

Attention all planets of the solar federation
We have assumed control.

Çevrimdışı Gilderoy

• 416
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
    • Kuyutorman
Game of Thrones CNBC-e'de!
« Yanıtla #117 : 07 Temmuz 2011, 19:59:43 »
Geçtiğimiz sezon yayınlandığı ülkeleri kasıp kavuran HBO dizisi, yeni sezonla beraber CNBC-e ekranlarında!

Geçtiğimiz aylarda 1. sezonu yayınlanan ve gerek sürükleyici öyküsü olsun, gerek birbirinden güzel ve seksi kadınları, gerek muhteşem dekor ve kostümleri olsun pek çok kişi tarafından “epik dramanın en iyisi” olarak görülen Game of Thrones, bir sezon gecikme ile Türkiye televizyonlarında da seyircileriyle buluşacak...

CNBC-e derginin temmuz sayısında yer alan kısa detay habere göre, reyting rekorlarını elinde bulunduran diziyi yeni sezonda CNBC-e’den izleme şansını bulacağız. Diziyi televizyon harici başka bir kanaldan seyretme şansı olmayanlar bu habere elbette sevinirken, yapımın sadık seyircilerinin ise kafası sansür ihtimali ile karışmış durumda. Her bölümünde şiddet ve erotizm içerikli pek çok sahne barındıran dizinin ne kadar sansürle yayınlanacağı, bu tarz bir yapımın sansürlü halinin ne kadar tat vereceği ya da tamamen sansürsüz gösterilip gösterilemeyeceği de ayrı birer tartışma konusu... Gerçi yayın yelpazesinde epik yapımlara geniş yer ayıran CNBC-e'nin Game of Thrones'un altından da başarıyla kalkacağını umuyoruz...

Ayrıca Almanya’da yaşayan Türk asıllı oyuncumuz Sibel Kekilli'nin dizinin son iki bölümünde Shae karakteriyle boy göstetmesinden sonra, oyuncunun 2. sezonun kadrosuna da dahil olduğu söylentilerinin çıktığını da hatırlatalım. Henüz HBO sitesinden kadroya dair bu yönde kesin bir açıklama yapılmamakla birlikte, önümüzdeki günlerde başlayacak çekimlerde 'belki Kekilli’yi de sette görürüz' umuduyla gelişmeleri daha da yakından izleyeceğiz.

Kaynak: beyazperde.com
to see world in a grain of sand
and a heaven in a wild flower
hold infinity in the palm of your hand
and eternity in an hour
-William Blake

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #118 : 07 Temmuz 2011, 20:04:09 »
Bunu bekliyordum ama yine de heyecanlanmadan edemedim! Cnbc-e olmasa biz ne yapacağız...

Çevrimdışı Demigod

• **
  • 253
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #119 : 12 Temmuz 2011, 20:42:20 »
Kitap matbaadan gelmiş. Gözümüz aydın :D
“Bu basit ama anlatması pek de kolay olmayan bir hikaye. Tıpkı bir masal gibi. Masallarda ne kadar hüzün varsa o kadar hüzünlü ve en az masallardaki kadar çoşkulu bir hikaye.”
-La vita è bella